Tusk i Sikorski są bezpośrednio odpowiedzialni, że Polska jest dziś zagrożona - zdjęcie
26.03.14, 11:32fot. Telewizja Republika

Tusk i Sikorski są bezpośrednio odpowiedzialni, że Polska jest dziś zagrożona

7

Antoni Macierewicz z PiS, w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta polska" mówi wprost: "Donald Tusk i Radosław Sikorski w pełni świadomie chcieli osłabić więzi Polski z USA i odciąć nasze państwo od politykibudowy porozumienia środkowej i wschodniej Europy. Trzeba to wyraźnie powiedzieć. Radosław Sikorski i Donald Tusk są pośrednio odpowiedzialni za to, że Polska jest dziś zagrożona".

Macierewicz dzieli się również swoimi spostrzeżeniami na temat działań rosyjskich po pierestrojce: "Pierestrojka była tylko taktyczną rezygnacją z panowania nad Europą Środkową po to, by zdominować całą Europę. Celem Rosji były Niemcy (próba jak najmocniejszego uwikłania ich w zależności gospodarczo-polityczne) i wyrzucenie z Europy USA. Z czasem miało dojść do sfinlandyzowania całej Europy. Mówiąc bardziej obrazowo, geopolityczna gra w perspektywie ostatnich dwudziestu paru lat wyglądała tak, żePolska i kraje Europy Środkowej były przez Rosję traktowane jak pionki, które się oddaje, by zyskać królową. A królową były Niemcy. I ten proces pozyskiwania królowej jest bardzo, bardzo zaawansowany. Dlatego w tej grze tak ważny był czas i samodzielność. Traciliśmy jedno, a nie docenialiśmy drugiego."

Polityk PiS przypomina również, że pozys\cja Moskwy w Polsce jest silna i wciąż rozrasta się: "Dziś jest jeszcze gorzej, bowiem Rosjanie przejęli część polskich zasobów odkupionych od Niemców. Oprócz kontraktu zawartego przez rząd Tuska z Putinem wykupują to, co miało być alternatywą dla ich gazu. To, że kupują te złoża od Niemców, pokazuje, ile warte jest poleganie na sojuszu z Niemcami, jako alternatywie wobec presji rosyjskiej".

mod/Gazeta polska

Komentarze (7):

anonim2014.03.26 11:41
Macierewicz- taki Urho Kekkonen Tyle że w drugą stronę :-P
anonim2014.03.26 12:40
Wszystko tak dobrze szło. Gdyby był już zbudowany South Stream to byłoby po sprawie. A tak sprawa się rypła i wspaniały rosyjsko-niemiecki plan się wysypał.
anonim2014.03.26 12:51
"Donald Tusk i Radosław Sikorski w pełni świadomie chcieli osłabić więzi Polski z USA i odciąć nasze państwo od politykibudowy porozumienia środkowej i wschodniej Europy." Albo, albo. Można mieć przyjaźń z USA (cokolwiek to daje), albo można integrować Europę Środkową. Nie można mieć tych dwóch rzeczy na raz, bo USA nie toleruje tego typu integracji poza swoją kontrolą..
anonim2014.03.26 16:38
Pan Antoni ma rację. Dla średnio inteligentnej osoby, która dodatkowo samodzielnie potrafi myśleć jest to zrozumiałe. Polska kupuje najdroższy gaz w europie, nie zadbała o przemysł, Dawny premier miler zablokował umowę gazową z Norwegią odcinając nas od alternatywy energetycznej i dając możliwość budowy gazociągu północnego. PO przerwała zaawansowane negocjacje z USA o tarczy rakietowej nie mówiąc już o sekcie pancernej brzozy która dzielnie broni kwadratury koła. Ale na forach panoszą się agenci wpływu i pożyteczni idioci. Proszę - jedne artykuł z panem Antonim i szambo wybiło - włodek / amandicredo / raul / air. Śmieszni jesteście bo coraz bardziej widać, że majaczycie, kierowani niską samooceną, kompleksami i bezmyślnością.
anonim2014.03.26 16:53
@Sunlee34 100% :) " Dla średnio myślącej " ba nawet niewiele myślącej! Trzeba mieć też Polskie korzenie!
anonim2014.03.26 21:01
9 milionów na weekendowe przeloty Tuska do Gdańska,5 mln na koncert Madonny , 100 mln na szczyt eko-oszołomów i kłamstwa o CO2 , miliony na film szkalujący Polaków - Pokłosie , miliony na dofinansowanie GW , 6,7 mld euro na dofinansowanie niemieckich banków , 300000 zł za 28 krzeseł do MSW pana Sikorskiego , dziesiątki milionów na Muzeum Żydów Polskich , około 2,5 mld na nową zabawkę dla ministra Nowaka – Pendolino , setki milionów na nagrody dla urzędasów - tak PO marnuje nasze pieniądze , a w budżecie dziura na 51 miliardów zł
anonim2014.03.27 0:56
Powodem upadku Polski jako kraju i Ojczyzny jest upadek mówiąc ogólnie duchowy. A ten jest spowodowany Kryzysowym Upadkiem Chrześcijaństwa. I nie zmieni tego ani PO ani PIS ni inni. Bo zarówno z tych organizacji jak i z życia Kościoła zostały wyeliminowane osoby o innych niż poprawne politycznie i POPRAWNE DUCHOWO poglądach ; dążące przede wszystkim do Prawdy Pełnej, nie WYBRANYCH. MILCZENIE a potem DZIAŁANIE BOGA.