Tusk chce zmienić konstytucję. Zaprezentował swój projekt  - zdjęcie
01.10.21, 17:18Fot. screenshot - Facebook (Platforma Obywatelska)

Tusk chce zmienić konstytucję. Zaprezentował swój projekt

19

Totalna opozycja upodobała sobie straszenie Polaków polexitem. Według narracji rządu, do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej ma dążyć PiS. Wzmocnieniem tej narracji jest nowa inicjatywa Donalda Tuska, który proponuje wprowadzenie do konstytucji gwarancji, że wspólnotę Polska może opuścić wyłącznie na drodze referendum bądź większością 2/3 Sejmu i Senatu.

Donald Tusk poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że klub Koalicji Obywatelskiej złożył projekt zmiany konstytucji. Proponowane przepisy mają stworzyć „żelazną gwarancję, że Polska pozostanie w UE tak długo, jak Polacy tego będą chcieli”.

- „Że nikomu do głowy nie przyjdzie, że w głosowaniu nocnym, zwykłą większością, na polecenie eurosceptycznej partii wyprowadzić Polskę w Unii”

- mówił były premier.

Przekonywał, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości obecność Polski w Unii Europejskiej jest zagrożona.

- „Zadaniem zmiany konstytucji jest żelazna gwarancja, że tylko w drodze referendum lub większością 2/3 głosów w Sejmie i w Senacie możliwa byłaby decyzja o wyjściu Polski z UE”

- wyjaśnił.

Na konferencji prasowej obecna była też wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która wyraziła nadzieję na szybkie prace w Sejmie.

- „W ciągu 30 dni powinien ten dokument zostać przez Sejm procedowany”

- powiedziała.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wyraził z kolei radość z powodu tego, że to właśnie w Senacie ogłoszono inicjatywę.

kak/PAP

Komentarze (19):

ala2021.10.2 12:44
Polacy się wstydzą za Tuska! Kłamał i kłamali jego posłańcy.
dred2021.10.2 12:01
Gierek wpisywał ZSRR, Tusk chce wpisać UE, obaj siebie warci.
opty2021.10.2 9:00
Zadaniem konstytucji jest żelazna gwarancja utrwalania wiecznej przyjaźni Narodów ZSRR I POlski!!!!! ........Już to przerabialiśmy. Nikt nie przyznaję się do tej zmiany Konstytucji!
Niech zmienia2021.10.2 2:10
W hitlerlandzie.
POLSKIE PRAWDZIWIE PO2021.10.2 0:13
Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą różnej MAŚCI SWOŁOCZ, WNUCZKI, CENREXY, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY, tacy jedni zmieniający swoje nazwiska na POLSKO-BRZMIĄCE, i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z PRAWDZIWYMI POLAKAMI narodowości ŻYDOWSKIEJ, walczący w POWSTANIU w GETTCIE WARSZAWSKIM o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, z Powstańcami Warszawy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Dodam jeszcze, że na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW. . PRAWDZIWI POLACY, POLSCY ŻYDZI, często to wzór PATRIOTYZMU POLSKIEGO, dla wielu obywateli mieszkających na POLSKIEJ ZIEMI. PRAWDZIWY POLAK - POLSKI ŻYD nigdy nie powie "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", jak to rzekł WNUCZEK NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, nijaki TRUSK, PRAWDZIWY POLAK POLSKI ŻYD odda SWOJE ZYCIE za SWOJA OJCZYZNĘ POLSKĘ, nie za żadne POLIN, jakieś CHCHŁACKIE OKREŚLENIE NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, za POLSKĘ.
Templar2021.10.1 23:14
On może sobie zmieniać konstytucję "Sopoćkowa" jak ją stworzy ze swoimi pomorskimi frajerami.
rufus2021.10.1 21:14
W Konstytucji trzeba zapisać: "nie będzie niemiec pluł nam w twarz!".
abrakadabra2021.10.1 21:11
Kidawa przewiduje "szybkie prace w Sejmie", dokument będzie "procedowany"... to kabotyństwo już wylewa się im uszami.
Zmieniać2021.10.1 20:29
to on se może w gaciach z prawa na lewo.
JANOSIK2021.10.1 19:29
Donek musi byc 3 razy na dzien.Pozdro
Artur2021.10.1 19:11
Uwaga na Tusaka -- on nigdy niczego dobrego dla Polski nie wymyślił. A jak już rusza konstytucję (ten który mówi że polskość to nienormalność) to znaczy że ma pomysł na Anschlus Polski do swoich ukochanych Niemiec.
ala2021.10.2 12:43
Tusk to zwykły kłamca i oszust totalny. To typowy szkodnik, działający na szkodę Polski i Polaków.
Tylko PO, POLSKIE PRAWDZIWIE2021.10.1 19:07
HITLER w 1939 roku WPROWADZIŁ Nam SWOJĄ KONSTYTUCJE, a STALIN Nam WPROWADZIŁ SWOJA, ze SWOIM PODPISEM, taką która prawie w całości OBOWIĄZUJE do teraz. Po co nam jakaś OBCA KONSTYTUCJA, PRAWDZIWI POLACY UCHWALA SWOJA WŁASNA, wtedy jak przyjdzie czas, gdy w POLSCE nie będzie żadnej KOMUNISTYCZNO-FASZYSTOWSKIEJ SWOŁOCZY. MAMY CZAS.
andrzej2021.10.1 19:01
i takie to dziwo kiedyś było u steru Polski ,,,,,,przeczytałem kiedyś , cytuję,,NIE ŚMIEJCIE SIĘ Z DZIECI WIERZĄCYCH W ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA,,POMYŚLCIE O MILIONACH DOROSŁYCH WIERZĄCYCH W PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ
Anonim2021.10.1 18:29
Szczepionki COVID - Krwawa parodia życia. ............................................................................... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/163800,szczepionki-covid-krwawa-parodia-zycia
bedzie łysieć2021.10.1 17:52
Konstytucynie powinien byc zakazany lockdown. W przeszlosci szkoly nie raz byly zamykane, odwolywano imprezy masowe, a nawet przywracano kontrole granic. To sa wystarczajaco mocne asy w rekawie. Trzeba dopisac artykul - kto zamyka gospodarke i ogranicza podstawowe prawa obywatelskie jak prawo do oddychania na swiezym powietrzu bedzie ogolony na łyso.
YORK2021.10.1 17:34
Obecnosc polski w UE jest zagrozona ale wskutek dzialan tej eurobolszewi .Polski rzad nie moze sie poddac. Tylko wolny zwiazek panstw narodowych na zdrowych zasadach, reszta to utopia. CHWALA WIELKIEJ POLSCE.
Anonim2021.10.1 17:33
Donek to ze ty jesteś euroentuzjasta nie znaczy ze każdy ma taki być.To suweren o tym zadecyduje a nie ty
harry2021.10.1 17:33
Nie są w interesie Polski jakiekolwiek "dozgonne" traktaty. Zwłaszcza taki, który gwarantowałby uległość po wsze czasy wobec UE IV Rzeszy niemieckiej, niezależnie od tego czym ta niemiecka UE kiedyś stać się może. W interesie Polski jest za to suwerenność, należy więc mocno uwzględniać, że akurat tym Tusk jest najmniej zainteresowany.