,,Trzeba anulować, bo przegramy''. Jest odpowiedź PiS - zdjęcie
22.11.19, 08:41(fot. flickr/Sejm CC BY SA 2.0)

,,Trzeba anulować, bo przegramy''. Jest odpowiedź PiS

40

- Pani marszałek podejmując decyzję o anulowaniu głosowania w sprawie wyboru kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa nie znała wyniku głosowania, bo nie ma nawet takich możliwości technicznych - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska. 

Wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron. Jednak do sieci trafiło nagranie, w którym słyszymy jak to polityk Prawa i Sprawiedliwości prosi marszałek Witek o anulowanie głosowania, motywując to tym, że PiS "przegra".

 Słowa te pewnie będą wykorzystywane przez opozycję i będą ciągnęły się za ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Jak się jednak okazuje, również inne partie chciały anulowania głosowania.
 

- Na sali zapanował chaos, część urządzeń do głosowania nie działała w sposób prawidłowy, a wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron sali, w tym np. ze strony pani poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej, która mówiła o pomyłce; w tej sytuacji marszałek Sejmu podjęła decyzję o anulowaniu trwającego głosowania - podkreśliła rzecznik PiS.

- Ostateczny wynik głosowania był jednoznaczny i wskazywał wolę Sejmu. Podobna sytuacja miała miejsce wcześniej, przy 49. głosowaniu, gdy poseł Michał Szczerba trzykrotnie zgłaszał awarię - dodała Anita Czerwińska.

 

Mikrofony w Sejmie zarejestrowały rozmowę Elżbiety Witek z posłanką PiS, która powiedziała do marszałek Sejmu: "Trzeba anulować, bo my przegramy". Witek odparła: "Przegłosujemy przez reasumpcję?". Do rozmowy włączył się wiceszef Kancelarii Sejmu, mówiąc: "Nie, nie można tak. Melduję, że wszyscy, którzy są na sali, zagłosowali. Wyniki mogą być różne".

Lewica zapowiedziała doniesienie do prokuratury w tej sprawie.

 

Komentarze (40):

Bewq2019.11.23 14:55
PiS to nadzywczajna kasta, ich prawo nie dotyczy, mogą kraść i oszukiwać do woli.
euk2019.11.22 18:45
Marszałek Witek,zamiast przymilać sie do lewej strony izby poselskiej,powinna zrobić to,co jej podpowiadał doświadczony i dobrze życzący prezes Kaczyński.Opublikować wynik głosowania.Nauczka na przyszłość - należy patrzeć na swoich kolegów-prawa strona izby i ich podpowiedzi słuchać.Podlizywanie się opozycji niczego nie załatwi.Marszałek MUSI być twardy i zdecydowany.Jak Bercow i Izbie Gmin.
dumny Polak2019.11.22 14:23
Znowu q... i prostytutki spod czerwono-tęczowo-buraczanych antypolskiej targowicy szczują i plują, judzą i kłamią ? Czy tak trudno ich prymitywnymi niedorozwiniętymi móżdżkami pojąć, że to faszyści z PiS po raz kolejny wygrali wybory i to oni mają przewagę w glosowaniu !!!!! Niekoniecznie trzeba być zwolennikiem faszystów Kaczora m aby to pojąć. Trzeba umieć liczyć na poziomie II klasy podstawówki, a może nawet pierwszej.
bezlitosny internauta2019.11.22 12:54
W alterświecie, w którym Fronda nie jest propagandową tubą Nowogrodzkiej nagłówek wyglądałby tak: "Marszałkini Witek ma kłopoty. Sprawa w prokuraturze. PRZECZYTAJ!"
eryk2019.11.22 11:25
Posłanka PiS-u wykazała się bystrością. Zamiast, że są awarie i trzeba powtórzyć, to, że przegramy (ale, że w wyniku tych awarii, to już nie dodała). No i mamy jazdę opozycji na PiS, mimo, że sami chcieli powtórki.
O elYto2019.11.22 11:20
Do wszystkich POlitycznych debili - Wyniki są jakie ? I to stado ujadających mówi o szansie na zwycięstwo w głosowaniu ? POwalcie się....
Gnostyk2019.11.22 11:18
Od czasow rozbiorow nic sie w polskim sejmie nie zmienilo! Moze nawet jest gorzej niz bylo. Polacy zwyczajnie nie umieja soba rzadzic. Kazdego dnia na poparcie tej tezy jest mnostwo argumentow.
JUDASZ TO CZLOWIEK SZATANA2019.11.22 12:01
CHCIALBYS ICEK ZEBY ZYDY RZADZILY JAK 50 LAT PO WOJNIE I ZEBY BYL BOLZEWICKI ZAMORDYZM
Gnostyk2019.11.22 12:22
Ja nie mam nic wspolnego ani z zadnymi Zydami, ani bolszewikami. Jednak nie trudno zauwazyc, ze na swiecie istnieja narody i panstwa silne i dobrze rzadzone oraz slabe i zle rzadzone. Zydzi przynajmniej maja swoje sprawne panstwo i duze wplywy na swiecie. Polacy nic takiego nie maja. Wobec tego ja bylbym ostrozny w obrazaniu Zydow.
anonim2019.11.22 10:47
Totalni uszkodzili sprzęt, aby w ten sposób pokierować głosowaniem a teraz gardłują, ze ich szukano. No cóż lewactwo, to kłamstwo i manipulacja.
Polak2019.11.22 10:38
Popełniono przestępstwo, więc oczywiście że PiS krzyczy że wszystko w porządku i zgodnie z e standardami pisowskiej mafii.
katolik2019.11.22 10:27
Nikt nie wiedział o wyniku,wszyscy chcieli powtórzenia głosowania-fakty. PIS musi walczyć o społ-moralno -polityczne dobro Polski
ewa2019.11.22 10:15
kazdy oszust będzie krzyczal "łapac oszusta" tak sie zachowuja totalniacy,
qwerty2019.11.22 10:15
Maja większość w sejmie i jeszcze nie potrafią przegłosować tego co chcą ?! No to jakich oni mają tych posłów że nawet własciewgo guzika (wybór z trzech) nie potrafią przycisnąć.
Alojzy Cedzidło2019.11.22 11:00
Coś mi się widzi ,że ten pan ,,qwerty ' wie coś więcej . Akurat przy wyborze tych wrogich PiS -owi kandydatów ,,maszynka " do liczenia głosów nawaliła .Akurat. Akurat zauważyli to ,,totalni." Noooo ..Akurat.
Sariel2019.11.22 10:03
Jak się czujecie pisowcy z tym, że rzekomo "antykomunistyczna" partia PIS wsadziła do trybunału Piotrowicza - komucha i obrońcę pedofila?
Alojzy Cedzidło2019.11.22 10:50
Wreszcie zrozumiałem o co ta cała heca z p.Piotrowiczem . Plagiat ,towarzysze , złodziejstwo metody . Pis pozwolił sobie bez zezwolenia PO zrobić to samo co oni , totalni. " Tak krótko , od początku . PO zakłada TW Must ze swoim ,,kierującym pracownikiem w tej branży . PO jest praktycznie tratwą ratunkową dla tych którzy z wyprowadzeniem swojego sztandaru ,pogodzić się nie mogli .Pan Piotrowski wybrał inną tratwę Zdradził swoich.. Jak On śmiał ! No i PiS. Jak mogli uwierzyć w to że On .Piotrowicz nie kocha czerwonych . No jak ? ?? ?
Alojzy Cedzidło2019.11.22 9:58
I jak tu się w tej polityce,,połapać" .,, Kanty" PiS - u z głosowaniem., twierdzą wyborcy ,,totalnych " w poniższych ,,komentarzach A gdzie byli podczas wyborów ? No gdzie ? Wystarczyło wygrać wybory i Polska nasza . Bruksela tez .Ale tak to jest w ,,rodzinie " , kiedy w rodzince kłótnia kto być głową rodziny . Mama albo tata . zwłaszcza kiedy i tata i ,,mama " maja ta samą płeć..
lady chapel2019.11.22 9:50
Biedna Witek - nieporadna, podpowiada jej wciaz ktos co i jak ma kobiecina robic - pelny "profesjonalizm w wydaniu PiS
Pisowskie komuchy2019.11.22 9:47
Towarzysze, poczet sztandarowy wprowadzić! Wyklęty powstań ludu ziemi Wyklęty których dręczył Tusk Prezesa blaski promiennemi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata; Przed ciosem niech totalni drżą! Ruszymy z posad Polski bryłę, PiS miażdży — miażdż i ty! ref. (2x) Bój to jest nasz kolejny Pieniądze twoje rządowi dasz! Aż bidę znowu klepać będziem Będziemy klepać wszyscy wraz!
Alojzy Cedzidło2019.11.22 10:33
Macie Towarzyszu bardzo poważną szansę na Nobla w branży partyjnej . Poważną , równą tej która posiadała tow. Wisława . Tyle tylko ,że towarzysz ma większą (szansę) . Ona , Wisława ' , zapomniała o swoich wierszach o Słońcu Ludzkości Stalinie , a tow doskonale jak widzę pamięta naszą podstawową , ważniejsza niegdyś od hymnu Polaków pieśń rewolucyjną .
lady chapel2019.11.22 9:47
- Przegłosujemy przez reasumpcję? - mówi marszałek Sejmu. - Nie, to nie można tak. Melduję, że wszyscy posłowie, którzy są na sali, zagłosowali. Wyniki mogą być różne - odpowiada wiceszef Kancelarii Sejmu. SZOK, SAMOZAORANIE I SAMOZMIAZDZENIE+SAMOZABRONOWANIE PZPR+
lady chapel2019.11.22 9:39
PZPR+ SZOK, SAMOZAORANIE, ZAMOZMIAZDZENIE I SAMOZABRONOWANIE
franek2019.11.22 9:39
Trzeba mieć świadomość, że i w PiSie są idioci, którzy szybciej mówią niż myślą albo nie myślą nigdy.
Urszula2019.11.22 9:36
Mafijne państwo. Tego jeszcze w historii polskiego parlamentaryzmu nie było.
PiotrS2019.11.22 9:32
Przyznaję. Metody niestety czysto komunistyczne. Tak się robiło za głębokiego PRL. Przykre.
T2019.11.22 9:28
Przegracie z innego powodu - bo dotąd nie zrobiliście nic aby zatrzymać mordy na niepełnosprawnych dzieciach, które nie mogą się ani bronić ani uciec prtzed mordercami w białych kitlach. Skończycie jak AWS.
Roman2019.11.22 9:27
Polski wyborca stoi przed dylematem, którego oszusta wybrać, tego który deklaruje przywiązanie do chrześcijaństwa, chociaż postępuje nie po chrześcijańsku czy tego, który uważa, że nie warto się wysilać na pozory i można postępują nieetycznie przyjemnie sobie żyć. Taki jest wybór wyborcy z punktu widzenia etyki.
Marcin №2019.11.22 9:22
Marszałek Sejmu stoi na straży PRAW , i GODNOŚCI Sejmu... oto i mam jaskrawy przykład czym jest Polski Sejm, i czemu służy, czemu, czy raczej komu służą najwyżsi przedstawiciele tego organu Co do Godności, to nie ma wątpliwości że została juz dawno zszargana, i powiewa oplutą szmatą, smętnie zwisając, jak biała flaga pogardy, i przegranej Członek PiS zwracając się w ten sposób do pani Marszałek, wykazał że wie że z strony pani Marszałek nic mu nie grozi Słowa "my przegramy" świadczą że ten co stoi na straży Praw oraz Godności Sejmu, tak naprawdę jest tylko stronniczą kukłą, za nic mając równość wszystkich posłów, i wybierając tylko jedną opcję, swoją własną, kabareton Nikt nie jest dzieckiem, i raczej mozna domniemywać że Marszałek będzie sprzyjał "swojakom", lecz to co się dzieje, pokazuje że nie zyjemy w wolnym kraju, lecz jak często pisałem, dzikim bantustanie... prawo silniejszego, prawo ludojada! Macie swoją demokrację, w wydaniu polskim ;)
Dam2019.11.22 9:03
00:12 Witek anuluje głosowanie. - Na prośbę posłów opozycji - zaznacza. Opozycja protestuje przeciw takiemu stawianiu sprawy. Część posłów domaga się podania wyników. 00:13 - Zastanówcie się, co robicie. Będziecie powtarzać głosowanie za każdym razem, kiedy je przegracie? Jak możecie nie ogłosić wyników? - grzmi Tomasz Lenz (KO). 00:14 Krzysztof Gawkowski (Lewica) zgłasza wniosek formalny o podanie wyników. - Jak będzie pani chciała, to potem zrobi pani reasumpcję - apeluje. Po co w ogóle głosować, jak wyjdzie, że PIS ma za mało głosów, to się będzie powtarzać głosowania do skutku, jakiś powód zawsze się znajdzie. Z resztą to nie pierwszy raz jak PIS powtórzył głosowanie, bo kilku ich posłów nie pojawiło się na sali. Komusze metody, kłamcy zafajdani.
Marcin №2019.11.22 9:32
Koledze napisałem to samo... pilnować frekwencji "swojaków"... i nawet nie trzeba głosować, wiadomy rezultat ;P Ktoś miał jakieś złudzenia że PiS to nie socjaliści? Oni sami nie wiedzą kim lub czym są ;D
XYZ2019.11.22 8:59
Nawet oszukiwać nie potrafią.
Elektor2019.11.22 8:57
Pisowcy zrobią wszystko żeby wyszło po ich myśli. Takiej bandy oszustów, krętaczy, pospolitych kłamców to jeszcze w Sejmie nie było. Nawet lewaki skromnie przy nich wyglądają.
dana2019.11.22 9:21
Zmienią arytmetykę? 2+2 =4 zawsze, tak, 235 będzie zawsze większe od 225. PiS nie musi "robić wszystkiego", a Elektor musi umieć liczyć!
Marcin №2019.11.22 9:28
To na co wogóle głosować? Niech tylko PiS pilnuje by zawsze była frekwencja ich posłów na sali... i nic już nie trzeba robić Klepać ustawy jak leci ;) Myślałem kiedyś że chodzi o siłę argumentu... i wyłamywanie się poszczególnych osób z gildii "złodziei", lecz dzisiaj widzę... partia z narodem, naród z torbami ;P
Japa 2019.11.22 9:41
Tragedia z tym PiS -m . A wystarczyło TYLKO wygrać wybory .
Elektor2019.11.22 9:42
Pisowcom bardziej argument siły pasuje. Takie to kołchoźniki postpezetpeerowskie są.
Jan Radziszewski2019.11.22 9:53
głupiś gdyby - to były kołchoźniki PZPR owskie dawno na Sybir do Łagru by cię wysłano.
Nick2019.11.22 12:08
Kiedy okręt tonie, to najkumatsze szczury spi.rdalają. Niektórzy PiSowcy zaczynają to rozumieć.
turkuć podjadek2019.11.22 10:10
zakichany POPAPRANY elektorku .......jak to niesioł powiedział , jak sobie wygracie wybory , to wszystko przegłosujecie . I SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM !!!! a ty możesz jęczeć , bluzgać , gryżć pazury ......