Tradycjonalista usunięty. Przyjedzie Guru Sri Ravi Szankar! - zdjęcie
30.09.14, 20:58Guru Sri Ravi Szankar (fot. YouTube)

Tradycjonalista usunięty. Przyjedzie Guru Sri Ravi Szankar!

15

Paragwaj. Z diecezji Ciudad del Este usunięto „z poważnych względów duszpasterskich” biskupa, który przywiązany był do tradycyjnej katolickiej liturgii – i przywiązanie to wpajał klerykom swoich seminariów.

W innym miejscu kraju, w jedynej archidiecezji, Asunción, ogłasza się „nową erę”. Jak podaje portal katholisches.info, indyjski Guru Sri Ravi Szankar, w parku należącym do seminarium tejże diecezji, urządzi warsztaty medytacyjne. W niedzielne przedpołudnie „medytujemy na rzecz pokoju. Medytuje planeta. Czekamy na Ciebie!” – czytamy na plakacie promującym wydarzenie.

Czy medytacja odbędzie się za pozwoleniem archidiecezji? Skoro będzie mieć miejsce w parku, który do niej należy – trudno o wątpliwości.

Ilu katolików, którzy spotkają się z Guru Sri Ravi Szankarem, zostanie uwiedzionych przez indyjskie techniki medytacyjne? Ilu nieostrożnie pogłębi ten temat na własną rękę i w ten sposób otworzy się na działanie diabła? Ilu w efekcie odrzuci prawdę Kościoła katolickiego lub straci rzeczywistą wiarę?

Tymczasem w seminarium zarządzanym przez byłego biskupa Ciudad del Este wstrzymano święcenia, a samego biskupa zdjęto z urzędu. Powód? Watykan mówi o „złym” prowadzeniu diecezji oraz konfliktach z innymi biskupami.

Aż trudno nie zadać pytania: jak katolicki biskup może nie popaść w konflikt z biskupami, którzy na terenie swoich diecezji dopuszczają takie inicjatywy, jak medytacja Guru Sri Ravi Szankara?

Kto źle realizuje tu misję Kościoła katolickiego? Biskup, który promuje świętą tradycję Kościoła, czy hierarchowie, którzy wystawiają wiernych na wpływ sił szatana?

pac

Komentarze (15):

anonim2014.09.30 21:09
Nowe czasy. Nowy powiew nowego postępowego Kościoła. Niedługo ten prawdziwy będzie obecny tylko w FSSPX.
anonim2014.09.30 21:32
Grecki lewak AlexisTsipras trafił papieża.Powiedział:"Nie,papież nie jest lewicowcem,ale mówi jak jeden z nas" Mógł też powiedzieć:"Wygląda jak baranek,a mówi jak Smok"
anonim2014.09.30 22:20
Ciarki mi po grzbiecie przechodzą.
anonim2014.09.30 23:10
???????????
anonim2014.10.1 1:15
Odkryte karty. Facet stał za doktryną i Biblią, więc lewactwo musiało go usunąć z urzędu. Seminarzystów oczywiście zawiesić, bo kilkuset wspaniałych Bogobojnych kapłanów mogłoby zrobić dużo dobrego - trzeba ubić w zarodku. A na koniec zaprosić szamana. Wasza świątobliwość, ojcze święty Franciszku - dziękujemy ci, za to, że stoisz po stronie wilków i dajesz owce na pożarcie. Dzięki temu przynajmniej wiadomo kto jest kto, bo wcześniej można było mieć złudzenia. Teraz czekamy tylko na Synod i jego "miłosierne" podejście do rozwodników (oczywiście "w wyjątkowych sytuacjach, indywidualnie rozstrzyganych" - bo jakby inaczej, jak łamać doktrynę i pluć Chrystusowi w Oblicze, to tylko precyzyjnie, a nie na chybił trafił).
anonim2014.10.1 2:12
@Maria.lu; to nie można krytykować uprawiania jogo??? Kobieto, kiedy ty dasz dowód na posiadanie mózgu???
anonim2014.10.1 7:49
Efekt Franciszka. Czy nie rozumienie jeszcze, co się dzieje?
anonim2014.10.1 8:14
Dalej "katolicko" frondo uderzaj w papieża.
anonim2014.10.1 9:33
"Kto źle realizuje tu misję Kościoła katolickiego? Biskup, który promuje świętą tradycję Kościoła, czy hierarchowie, którzy wystawiają wiernych na wpływ sił szatana?" Wiem jedno, Fronda to pospolity podburzać, taki demagog, wybija okna procą we własnym domu. A przewrotność tym większa, że w imię słusznej troski, ale sposób i środki nieodpowiednie, niedojrzałe. Sam fakt troski uspokaja sumienie jej pismaków, ale wystarczy odbrobina wrażliwości i rozumu by poczuć smród jaki za tym się kryje.
anonim2014.10.1 9:45
Myslacyinaczej Przejdź się do Indii albo chociaż poczytaj...Ten kraj, ta religia i kultura to dominium zła. Dlatego jest we mnie wrogość do propagowania wśród chrześcijan tej diabelskiej kultury i religii.Nawet jak pluje frazesami typu "modły o pokój". Indie to piekło na ziemi.Jest to kraj gdzie wciąż utrzymuje się system kastowy.Pariasa można okaleczyć, wykorzystać lub zabić. Indie to kraj gdzie trwa holokaust żeńskich płodów, kraj gwałtów, kraj gdzie kobietę polewa się łatwopalną cieczą i podpala. Zastanów się czego bronisz siedząc przed monitorem w bezpiecznej i spokojnej Polsce.
anonim2014.10.1 9:55
Spotykanie się nie oznacza podzielania poglądów drugiej strony. Jan Paweł II mówił niegdyś, że dialog można prowadzić z poszczególnymi Hindusami, ale nie hinduizmem jako takim. Hinduizm nie jest bowiem jednolitym systemem i nie posiada jednej oficjalnej wykładni Wed. Papież jadąc do Indii powiedział, że przyjechał odwiedzić swoich braci w wierze, katolików. Ktoś na forum pisze, że joga jest zdrowa. Dla kogo ? Ćwiczenia techniczne w jodze mają charakter nie tylko techniczny, ale i inicjacyjny, niezależnie od intencji adepta. Nie są więc neutralne. W jodze mamy do czynienia ze zmianą projektu człowieczeństwa, w tym ostatecznego soteriologicznego celu człowieka. Idolatryczny charakter jogi przywołuje ingerencje demoniczne. Proponuję zapoznać się z opinią s. Michaeli Pawlik, która w Indiach spędziła kilkanaście lat i zna temat, jak nikt.
anonim2014.10.1 10:51
ten guru wygląda jak szaman :)
anonim2014.10.1 11:01
Tego biskupa mianował właśnie Jan Paweł II. Czy coś jest dobre po owocach poznamy. Biskup ten został oszkalowany jak u nas abp Wielgus który został "ukamieniowany".
anonim2014.10.1 11:09
Natomiast biskupi którzy jawnie głoszą herezje (ci niemieccy). Są bezkarni. Np taki Kasper nie wierzy w Zmartwywstanie Chrystusa twierdząc że to tylko legenda, dawno powinni bu zabrać purpurę i do stanu świeckiego. A tu ma się dobrze emeryturkę nie małą pobiera - jest taki sam jak u nas UBecy co księdza Popiełuszkę zamordowali.
anonim2014.10.1 12:48
@Maria.lu; widzę, żeś nie tylko durna ale i chamska. Przecież nazwałaś "oszołomami" tych, co krytykują jogę