Tomasz Terlikowski w niedzielę pójdzie na Mszę świętą - zdjęcie
13.03.20, 10:20Fot. YouTube

Tomasz Terlikowski w niedzielę pójdzie na Mszę świętą

57

 

W związku z epidemią koronawirusa pojawiają się w przestrzeni medialnej opinie, że kościoły w Polsce powinni zostać zamknięte, a wierni zrezygnować z uczestnictwa w Eucharystii. Publicysta i filozof, Tomasz Terlikowski, napisał na swoim Twitterze, że w najbliższą niedzielę będzie uczestniczył we Mszy św.:

-"Czas na coming out. Otóż ja w niedzielę pójdę na Mszę. Jutro i pojutrze też. Przykazanie miłości składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest przykazanie Miłości Boga. A do tego wiem, że nie potrafię kochać jak należy bez Jego pomocy, bez Eucharystii, bez Jego żywej obecności".

Ktoś pod tym postem posunął się do bardzo chamskiego „żartu” i z fałszywego konta, podszywającego się pod żonę Terlikowskiego, napisał:

-"Tak. Już poszedłeś! Kwarantanna albo rozwód!"

Nie dziwi w tym wypadku oburzenie dziennikarza, który odpowiedział:

- „A to już jest zwykle sukinsyństwo. Moja żona nie ma Twittera. A do kościoła chodzi ze mną.  Mówiąc krótko nieładnie się sku...wielu bawisz”.

Episkopat zalecił, aby w kościołach sprawowano więcej niedzielnych Mszy św., co pozwoli na uczestnictwo w Eucharystii zachowując bezpieczną odległość od innych wiernych. Biskupi udzielają też dyspensy wiernym, którzy ze względu na m.in. starszy wiek są bardziej narażeni na działanie koronawirusa.

Jednak nie wszyscy katoliccy dziennikarza, wzorem dr. Terlikowskiego, planują w najbliższą niedzielę wziąć udział w uczcie eucharystycznej. Redaktor naczelny portalu Deon.pl napisał wczoraj na swoim Facebooku:

Uczestnictwo we Mszy św. sprawowanej w dużym kościele, zachowując bezpieczną odległosć od innych, jeżeli sami nie czujemy się chorzy, zdaje się nie być zagrożeniem. Jest na pewno znacznie mniej niebezpieczne niż zakupy w supermarkecie czy podróż do pracy tramwajem. Pozostaje więc redaktorowi Deona przypomnieć słowa starożytnych męcznenników: "Sine dominico non possumus" - "Nie możemy żyć bez celebrowania niedzielnej Eucharystii".

kak/ Twitter, Facebook

 

Komentarze (57):

Jaś2020.03.14 19:34
Panie Terlikowski megalomania i pycha przez ciebie przemawia. Włóż palce do kontaktu i sprawdź czy Eucharystia cię obroni.
KATON STARSZY2020.03.13 19:20
Panu Terlikowskiemu zalecam Ewangelię św.Łukasza-Obrotny rządca.Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludżmi podobnymi sobie niż synowie światłości.A czy PAN JEZUS nie pouczał nas jak się modlić-mamy zamknąć się sami w pokoju!
KATON STARSZY2020.03.13 19:10
Ja katolik,uważam że każdy powinien indywidualnie w swoim sumieniu rozpatrzyć tę kwestię.Lącznośc z BOGIEM to nie tylko obrzędy,obrazy,nudne kazania.W Bizancjum obrzędy trwały po kilka godzin,ludzie w upałach mdleli a nawet umierali i nie wolno było im pomóc. BÓG tak chce-taka była odpowiedż duchownych.W średniowieczu nie znano wirusologi i bakteriologi i dlatego ludzi szukali ratunku w kościołach.Wielu ludzi ma naturę konteplacyjną i najlepiej im się rozmawia z BOGIEM przez molitwę,myślą a nawet kłótnią z NAJWYŻSZYM, co jest też modlitwą./Dialogi Pawła VI z Jean Gitton"em// Ludzie słabej wiary uważają że obrzędy,obrazy i drętwe kazania ich zbawią.Serce i twoja myśl zwrócona do BOGA cię zbawi!
Krakus2020.03.13 17:02
A niech idzie! Selekcja naturalna.
Moly2020.03.13 16:00
Pan Terlikowski przywlaszcza sobie termin " coming out" ktore ma bardzo istotne historie politityczno -spoleczna. Za tym terminem stoja odwazne kobiety i odwazni mezczyzni ktoryz mieli odwage i intergralnosc zadeklarowac sie swiatu w swojej czystej postaci. Niech pan sobie nie uzurpuje takich terminow bo to jest nieuczciwe i nie zarobil pan sobie na nie. "Coming out"...! pojsc do kosciola w katolickiej Polsce. Gdzie nawet nie ma zakazu jak do tek pory zgromadzen publicznych w miejscach religijnych praktyk.
Piotrek. 2020.03.13 15:32
Terlikowski, a co z żonką paskudą i pięciorgiem bachorów?
Torchwood2020.03.13 14:49
"Nie możemy żyć bez celebrowania niedzielnej Eucharystii" Jeżeli mówili to męczennicy, to wygląda na to, że celebrowanie Eucharystii ich przy życiu nie zachowało
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.13 13:19
Terlikowski to roznosiciel koronawirusów.
Dziękuję wszystkim którzy już to praktykują!2020.03.13 12:53
Zachęcam wszystkich aby zaczęli używać jako nick "Atheisten sind dumm" albo "Ateiści to durnie", tak może nawet lepiej. Będzie to, jest to stosowne, w końcu to jest katolicki portal. Nie jest w tym nic oryginalnego twierdzić, że ateiści są durniami. To jedynie stwierdzenie faktu. Daję pod rozwagę "naczelnego" aby zamienił "Fronda" na "Ateiści to durnie". Nie sądzę aby A. Einstein miałby coś przeciw temu aby używać jego wielkopomne stwierdzenie. I nie jest to też "trade mark", więc jest darmowy.
Nie czytajcie deona! 2020.03.13 12:23
Na de(m)onie robią obecnie wszystko aby obrzydzić ludziom chodzenie do kościoła. Wszystko w ramach miłości bliźniego. Wyjątkowo obrzydliwa narracja manipulacyjna artykułów. Jedną z największych kanalii piszących tam jest jezuita Dariusz Piórkowski. W jednym z ostatnich tekstów jasno stwierdza, że Eucharystia przenosi bakterie i zarazki.
Xion2020.03.13 12:44
A skąd wiesz, że nie przenosi - robiłeś badania ?
Nie czytajcie deona! 2020.03.13 12:46
A skąd ten jezuita wie, że przenosi - robił badania?
Xion2020.03.13 12:55
Zdrowy rozsądek - oczywiście jeśli ktoś go ma - to podpowiada
Klapaucjusz2020.03.13 11:59
Dzięki postawie doktora Terlikowskiego, za kilka miesięcy IQ przeciętnego praktykującego polskiego katolika pójdzie o kilka punktów w gorę. Charles Darwin byłby dumny!
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.13 11:47
Znaczy Terlik wybiera się na korona party? Jego sprawa i jego nierozgarniętej małżonki. Dzieci szkoda mi bardziej, bo przecież nie są niczemu winne.
Iza2020.03.13 11:12
I to jeszcze jeden powód dla którego kościoły powinny zostać zamknięte. W czasie epidemii nie ma wolności kościoła - jest bezwzględne stosowanie się do zakazu zgromadzeń. Biskupi chcą rozprzestrzeniania się wirusa, bo zarobią na pogrzebach i mszach za uwolnienie od wirusa, którego wierni na ich rozkaz roznoszą.
Beno 2020.03.13 13:26
Po tym co wypisujesz, to już cię jakieś choróbsko dopadło i męczy. Zdrowy człowiek na umyśle, by takich głupot nie wypisywał. "Wierni roznoszą wirusa na ich rozkaz" - moja rada: dzwoń po lekarza.
katolik2020.03.13 11:05
Już się zaczyna Bóg dopuściłc horobę, wirusa, smierć itd., itp.. Tak Bóg dopuścił- Kara Boska. Jak w Polsce dno popslosldwiosnanowoczesnahołow ubliża Jezusowi i Matce Bożej , to ok, taka wola i szatańskie wybryki głupich ludzi , ale jak już człowiek nie może sobie z czymś poradzić ,to wina Boga. Na kolana przed Bogiem ,to się obudzicie ,głupcy. Dno schowało się w domu, chce dla Polaków eutanazji aborcji gender lgbt, a teraz tchórze boją się swojej śmierci-gdzie odwaga? A sami chcą życ. Nigdy nie wygracie żadnych wyborów, kara osobistego samoprzekleństwa dna popslsldwiosnanowoczesnahołow za grzech społeczny Polaków i sprowadzenie kary
Xion2020.03.13 11:08
Rozumiem, że Ty się nie boisz swojej śmierci ?
katolik2020.03.13 11:23
odpowiedz sobie sam , czy wierzysz w Boga, jeżeli popierasz dno to znasz odpowiedz na to pytanie które możesz zadac własnie sobie. Dno popslsldwiosnanowoczesna , chcą smierci dla innych fiz i psychofiz a sami chcą zyć i ukrywają się ,żeby mogli to najlepiej na księżycu. Wiec widzisz dno nikomu nie pomogło, złodzieje i nie pomoże, co najwyżej zaprowadzi do piekła
Xion2020.03.13 11:26
Napisałeś dużo, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie
katolik2020.03.13 11:32
odpowiedziałem ,ale jęsli nie wierzysz w Boga , to nie uchwycisz , bądź rozumny w wierze , to będzie ci dane pojac , to na co chcesz uzyskac odpowiedz. ona padła.
Xion2020.03.13 12:41
Widocznie jednak boisz się swojej śmierci, skoro tak unikasz odpowiedzi. Jeśli o mnie chodzi to nie wierzę w takiego Boga, którego Ty opisujesz: Karzącego, zsyłającego nieszczęścia, ścigającego każdego za nieprzestrzeganie rytuałów. W takiego Boga nie wierzę. Wierzę w Boga Ewangelii.
Albert2020.03.13 11:34
To prawacki katoćwok. Nie oczekuj od niego, że w ogóle rozpoznał, że o coś pytasz, nie mówiąc już nawet o zrozumieniu pytania. Musisz pamiętać, z czym masz do czynienia.
katolik2020.03.13 11:52
chcecie odpowiedzi wprost , najpierw miej wiare , to odpowiesz sobie sam ,ale nie będziesz z mojej odpowiedzi robił użytku wg siebie, Odpowiedziec wprost to można mądremu i poważnemu człowiekowi
anonim2020.03.13 11:11
Dokładnie jest jak piszesz! Mnie najbardziej zdumiewa upór tych, którzy mówią Bogu nie, a wybierają diabła, który najbardziej nienawidzi w piekle tych, którzy go miłują. I skazują się na wieczne męki. To jest niepojęte dla mnie. Przecież każdy normalny człowiek chce szczęścia.
katolik2020.03.13 11:36
bo to pycha człowieka , kasa ,stołki i wtedy aby zaistnieć nabierają ludzi na swoje hasełka, nawet jęsli działają na ich szkode, aże sa oszustami ,złodziejami ,kłamcami to jest to przeciwne Bogu, stad Go odrzucają a ludziom to pasuje
Albert2020.03.13 11:00
Klasyczny przykład katoprawackiego debila. Bez mózgu, bez pojęcia, klapki na oczy i ͏z͏a͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏ać po wafla z trupa. Bo to najważniejsza rzecz na świecie. Gardzę tym katolickim bydłem.
T2020.03.13 11:03
Albercie - czy na wirusa czy w wypadku samochodowym - kiedyś przejdziesz na tamtą stronę i może zastanów się co wówczas. Podpowiem Ci - Pan Bóg, który jest nieskończenie dobry zapyta Cię - Albercie co zrobiłeś w życiu dobrego? Tylko pamiętaj, że to co Ci się dobrym wydaje może nie być dobre.
Julki noga w gipsie2020.03.13 11:14
Easy, Teasy!
Albert2020.03.13 11:32
Żaden bóg mnie o nic nie zapyta, bo żaden bóg nie istnieje. Jak umrę, to skończę jak każdy - w drewnianej skrzynce pod ziemią. No chyba, że wykituję z różnych powodów w pracy, to mnie zaszyją w worek i wyrzucą za burtę. Takie już dawno wyraziłem życzenie.
T2020.03.13 10:48
Przypomnijmy sobie tę modlitwę" "Wierzę w Boga Wszechmogącego..." Jeśli wierzymy we Wszechmoc Bożą, to chyba jasne jest, że Pan Bóg panuje nad wirusami, a nie wirusy nad Bogiem.
Xion2020.03.13 10:54
Masz rodzinę, dzieci ?
T2020.03.13 10:58
A jaka to różnica w kwestii Bożej Wszechmocy? Jeśli Stwórca jest Miłosierny aż do szaleństwa, tak że Syna swego oddał na ofiarę za nas, to włos nam z głowy nie spadnie jeśli Bóg tego nie zechce. Problem dzisiejszego świata polega jednak na tym, że nie ma wiary w Boga więc musi nam wystarczyć wiara w ludzkie możliwości. A jakie są ludzkie możliwości to widać, słychać i czuć.
katolik2020.03.13 11:07
trzeba spodziwac się ostrych ataków szatana w odpowiedziach
katolik2020.03.13 10:47
Ale to żaden wyczyn wiary, oczywista oczywistość
andy2020.03.13 10:44
Kto prawdziwie wierzy w Boga na pewno nie zrezygnuje z niedzielnej mszy świętej i komunii świętej. Bo wie, że Bóg jest nieskończenie większy niż wszelkie koronawirusy tysiąc razy wzięte. W Eucharystii Jezus Chrystus udziela wierzącemu łaski uzdrowienia duszy, a i często uzdrowienia ciała, jeśli TAKA JEST JEGO WOLA.
Xion2020.03.13 10:52
"Bóg jest nieskończenie większy niż wszelkie koronawirusy tysiąc razy wzięte" Jest nieskończenie większy, ale dopuścił chorobę i śmierć tysięcy ludzi. Bóg dał też człowiekowi rozum, żeby z niego korzystał. Przy Twoim podejściu szukanie szczepionek, leczenie w szpitalach chorych nie ma sensu, jedyne rozwiązanie to siedzieć i czekać na "Jego Wolę"
andy2020.03.13 16:36
Nie żyj w lęku, bo naprawdę nabawisz się choroby, z której nikt cię wyleczy. Długotrwały stress grozi zawałem serca.
Albert2020.03.13 11:02
Żaden bóg nie istnieje, katolicka idiotko. To tylko wymysł paru naprutych winem pasterzy owiec sprzed 3500 lat.
df2020.03.13 10:41
Niech idzie, tylko potem niech nie snuje się między normalnymi ludźmi.
darek2020.03.13 17:24
ty normalny snuj sie miedzy swoimi
Xion2020.03.13 10:38
Ostatnie badania pokazują, że koronawirus potrafi utrzymywać się w powietrzu do 3 godzin. Wszyscy, którzy z tak wielką pychą potępiają innych za ich rezygnację z uczestnictwa we Mszy Św. "zdaje się", że zmienią zdanie jak zaczną chorować i umierać oni i ich bliscy
Sauron2020.03.13 10:41
Wtedy będą mówić, że "Bóg tak chciał". To naiwni idioci, nie oczekiwałbym od nich zbytniej refleksji.
andy2020.03.13 10:45
Dlatego umrzesz nie z powodu koronawirusa, lecz ze STRACHU przed koronawirusem. Jest to jednak ciężka śmierć.
Xion2020.03.13 10:55
Nasz rodzinę, dzieci ?
andy2020.03.13 16:38
Chłopie odpręż się, bo naprawdę zachorujesz, zostawiając żonę i dzieci.
Sauron2020.03.13 10:55
ok boomer
Dam2020.03.13 11:54
Stwierdzą, że to "ofiara na chwałę Bożą", jak z tym mężczyzną, co zmarł podczas pielgrzymki.
df2020.03.13 10:42
Dlatego należy zwiększyć częstość mszy
Sauron2020.03.13 10:46
Brzmi sensownie, np jeśli zrobimy msze co godzinę to wierny będzie mógł złapać złapać z powietrza wirusy, które pojawiły się na poprzednich trzech mszach. Genialne.
Albert2020.03.13 11:01
Genialne. Im więcej katoćwoków się zarazi i zdechnie, tym lepiej dla Polski.
df2020.03.13 11:22
wolę gdy katole same rezygnują z zabobonu niż gdy umierają - wszak to bardziej honorowe wyjście.
Albert2020.03.13 11:31
Oni nie zrezygnują z zabobonu. Do tego trzeba mózgu. Katoćwoki czegoś takiego nie mają, a nawet jak któremuś się uchował jakimś cudem, to i tak jest nieużywany.
Sauron2020.03.13 10:34
No i bardzo dobrze. Najlepiej niech już tam zostanie i nie wychodzi przez dwa tygodnie, po co ma codziennie tracić czas na drogę do kościoła i z powrotem.
won stąd 2020.03.13 11:51
Jak tam mierzysz sobie codziennie temperaturkę w odbycie w ramach profilaktyki?
Sauron2020.03.13 12:47
To zafascynowanie katoprawaków wszelkimi sprawami związanymi z odbytem chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.