Tomasz Sakiewicz: PiS musi odzyskać młodych. Inaczej następne wybory będą przegrane - zdjęcie
15.07.20, 07:15Fot. Ryszard Hołubowicz via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Tomasz Sakiewicz: PiS musi odzyskać młodych. Inaczej następne wybory będą przegrane

94

Na Andrzeja Dudę głosowali ludzie, których łączyły poglądy. To pewna wspólnota wartości w kwestii państwa, narodu, roli rodziny i spojrzenia na polską historię. Polacy nie dali sobie wyrwać dziedzictwa Jana Pawła II i Solidarności. Tego dziedzictwa, które przekazało pokolenie AK i Żołnierzy Wyklętych” – pisze redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

W tekście opublikowanym w najnowszym numerze tygodnika stwierdza, że o ile w pierwszej turze głosowano na osobowości oraz różnice w programach, o tyle w drugiej Polacy wybierali kształt Polski – akceptacja zmian wprowadzonych po 2015 roku, albo odmowa ich uznania. Wskazuje też:

Jedni głosowali przeciw Dudzie, bo Trzaskowskiego uważali za bliskiego ideałom ruchu LGBT, inni poparli prezydenta Warszawy, bo uważali, że Duda za mało radykalnie przeciwstawia się postulatom tych środowisk. Ten miks poglądów, czy może ich braku, nie wystarczył do zwycięstwa, tak jak za małe okazało się poparcie dominujących w Polsce zagranicznych mediów i wsparcie większości oligarchów czy sympatia Berlina”.

Sakiewicz podsumowuje, że Andrzej Duda przegrał w trzech elektoratach. To duże miasta, Polacy za granicą (nie licząc USA i Kanady) oraz wśród ludzi młodych. Podkreśla, że jest tego kilka przyczyn, lecz jego zdaniem najważniejszą było zachowanie Konfederacji. Pisze:

Gdyby zliczyć głosy, które padły na Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudę wśród młodzieży i za granicą, wynik byłby zupełnie inny. Również w dużych miastach dysproporcja nie byłaby tak wielka. Konfederacja uzyskała ciche poparcie części elit III RP nie ze względu na wspólnotę poglądów, lecz dlatego, że ich istnienie dzieli obóz patriotyczny. Trzeba podziękować tym, którzy na tę operację się nie nabrali i zagłosowali na Andrzeja Dudę w II turze”.

Szczególnie, uważa Sakiewicz, podziękować należy środowisku Marszu Niepodległości z Robertem Bąkiewiczem na czele.

Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, jednym ze zwycięzców wieczoru wyborczego jest także Jarosław Kaczyński, ponieważ kierowany przez niego obóz odniósł tym samym ósme z rzędu zwycięstwo w wyborach. Podkreśla, że żaden polski przywódca nie może się poszczycić taką liczbą wygranych.

Na koniec wskazuje, że PiS ma na przyszłość jedno ważne zadanie – odzyskać młodych. Ci zaś, pisze Sakiewicz, kochają dwie rzeczy: wolność i ideowość:

I ta ideowość w przekazie medialnym musi powrócić. Inaczej następne wybory będą przegrane. Te były ostatnie, w których masowo brali udział ludzie z pamięcią pokolenia AK. Teraz pora na etos nowego pokolenia”.

dam/"Gazeta Polska",telewizjarepublika.pl

Komentarze (94):

Moly2020.07.15 23:38
Nie ma takiej mozliwosci. Ja domniemam ze autor ma na mysli mlodyh I wyksztalconych. Bo mlodzi nie-wyksztalceni juz glosowali na PIS. Mlodzi i wyksztalceni jezdza po swiecie, znaja jezyki, cenia roznarodnosc. Mlodzi i wykszlaceni nigdy nie przelkna tej brudnej propagandy o LGBTQ+ bo widzieli na wlasne oczy ze tak nie musi byc. Takze sie cieszcie chlopaki wladza przez nastepne 5 lat , bo pozniej: seeya!
czekista2020.07.15 21:50
Z tego wniosek, ze zamierzaja ostre parcie na Konfederacje. Krotko mowiac planuja rozbic i przejac
Toni2020.07.15 17:29
Ciągłymi ustępstwami jakie PIS wykonuje na żądania PO i UE nigdy nie zdobędą młodzieży. Pracuję w instytucji gdzie młodzi mówią,że PIS to mięczaki i chcą twardego rządu.
AAAtomek2020.07.15 18:50
Proszę księdza, proszę żeby ksiądz nie używał słów mogących kojarzyć z seksualnością?
jack2020.07.15 15:31
Szanowny panie PiS nic nie musi ponieważ PiS nic nie przegra. Przegrają ci tzw. młodzi [i nie tylko]. Nic na siłę. Tak bardzo pragną tego tęczowego lewackiego "raju" to niech go mają. Tyle w temacie. Ps. i nie zawierać z nimi żadnego "pojednania" bo to śmiertelni wrogowie Polski.
prosty2020.07.15 13:13
To nie tylko (albo nie tyle) kwestia ideowości. PiS, świadomie lub nie, zagubił się w przekazie. Zaczęło się od 500+, sukces, więc przekaz skoncentrował się na "oni kradli, my rozdajemy". Było "wystarczy nie kraść" Beaty Szydło. Rozdawanie młodych nie przyciągnie, rozdaje się z tego, co się zbierze z podatków, nie weźmie się wszystkich na utrzymanie, ludzie zdają sobie z tego sprawę. Młodzi potrzebują wolności i ideowości, ideowość mają, ze wsparciem wolności gorzej. Koronawirus - propaganda o ochronie miejsc pracy, wspomnieć o ochronie polskiego przedsiębiorcy i kapitału wstyd? Zamyka się mafie VATowskie, propaganda, ile wpłynęło do budżetu - a że usuwa się nieuczciwą konkurencję - cisza? Nic o rodzimych startupach? Jakieś plany odchudzenia i usprawnienia administracji, poczynając od ograniczenia liczby ministrów i wice? Kiedyś chwalono się, jaki to nowy sejm pracowity, ile to więcej ustaw przyjęto - ktoś pomyślał, co to oznacza dla obywatela czy przedsiębiorcy? Ktoś zastanawia się nad interpretacją przyjmowanych ustaw? Można tak długo, jeżeli kiedyś PiS przegra, to przez takie sprawy. Bo "nie kraść" to za mało, to jedynie warunek konieczny, ale trzeba jeszcze Polską i polskimi sprawami dobrze zarządzać.
Elektor2020.07.15 12:05
Internet zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Młodzi widzą oszustwa PiS i takich osobników jak Sakiewicz. PiS może liczyć głównie na starsze osoby z nosem w TVP, młodzi te "wiadomości" szybko weryfikują w necie.
Michał Jan2020.07.15 14:21
Żeby chociaż te wybory przegrali, to jeszcze mieliby szansę na mobilizację i skompromitowanie głównych oponentów obstrukcją wrogiego prezydenta. A tak - ostatnie 3 lata - potem ciężka odbudowa po tym, co będą teraz wyprawiać.
Elektor2020.07.15 14:26
To prawda. Mogliby nawijać że "my chcieliśmy dobrze, ale prezydent nie współpracował, blokował nasze dobre pomysły". Nie będą mieli żadnej podkładki, maja pełnię władzy.
Anonim2020.07.15 21:25
Lepiej siedzieć z nosem w TVN , na onet i interii
Kasia2020.07.15 11:56
A inflacja ma się dobrze. Za czerwiec jest już 3.3%. A w ciągu roku żywność podrożała o 7 %. Dzięki PiS :-(
Anonim2020.07.15 12:23
Kasia- wróć się do szkoły i poczytaj trochę o ekonomii i prawach rynku. Dobrze to zrobi na twoją bystrość
Kasia2020.07.15 12:34
Mnie muszę. Znam się na ekonomii. Skończyłam odpowiednie studia. A o co ci dokładnie chodzi? Co złego zauważyłeś w moim wpisie? Przecież stwierdziłam tylko fakt. Inflacja szaleje i jest powyżej celu NBP. A NBP radośnie ścina stopy procentowe, dodatkowo napędzając inflację. A potem Premier się chwali, że wpływy z VAT duże. No jak mają być małe skoro ceny idą w górę jak szalone?
Kasia2020.07.15 12:35
A tak poza tym, to masz może coś merytorycznego do napisania?
prosty2020.07.15 13:43
Tylko grudzień-luty dołożyły 2,4%. A 7,5% na kosztach utrzymania mieszkania w dużej części zawdzięczamy podwyżkom usług komunalnych, w tym śmieci - w Warszawie Rafał po powrocie z urlopu wróci do tematu i stanie na radzie wycofana przed zgłoszeniem kandydatury na prezydenta uchwała o kolejnej podwyżce. A lemingi dalej swoje 8 gwiazdek na sztandarze wysoko.
Kasia2020.07.15 13:49
Inflacja bazowa wynosi 4%. I jest najwyższa od 18 lat. To jest wina polityki PIS.
prosty2020.07.15 14:01
Żywność ogólnie podrożała. Co do inflacji, można zsumować dłuższy okres, np. 3-5 lat, w różnych państwach UE i porównać, niczym szczególnym się nie wyróżniamy. Biedniejsze państwa, w tym my, mamy wyższą inflację, i nie jest to tylko bycia poza strefą EURO, np. Litwa też jest wysoko. Są wyjątki, Holandia (wysoka inflacja) czy Portugalia (niska).
prosty2020.07.15 14:14
W uzupełnieniu, EUROSTAT, HICP przy 2015=100%, można sobie dodać składowe do wyświetlania: https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=prc_hicp_aind&lang=en
Anonim2020.07.15 21:14
Gdyby w obecnej sytuacji (pandemia) rządzili poprzednicy PiS , to inflacja wyniosła by 14% a nie 4%. Kasiu krytyka a krytykanctwo to jest różnica.
Anonim2020.07.15 10:46
Jeżeli Konferencja Episkopatu staje w rozkroku i mówi , że nie popierają żadnego kandydata - a młodzież to słucha , jeżeli Dominkanie w kościołach mówią młodzieży , że będą głosować na Trzaskowskiego , to kto ma tej młodzieży (Tej porządnej) wskazać kierunek . Kościół sam sobie podcina gałąź na której siedzi.
Elektor2020.07.15 14:34
Kogo niby miała poprzeć Konfederacja? Wspólnika PiS w okradaniu nas czy miłosnika pedalstwa i multi-kulti? Bardzo dobrze zrobili ni popierając żadnego z tych osobników.
naucznik2020.07.15 10:16
Za późno. Lewacka indoktrynacja w szkołach zrobiła swoje od 1989 roku.
ktos2020.07.15 9:50
A najbardziej śmieszy fakt, że Wy jesteście tak zaczadzeni, że obrażacie się na Jażdżewskiego za powiedzenie czegoś co po prostu jest faktem. Tak właśnie będzie. Oferta programowa dla młodych w "mediach narodowych" już sobie wyobrażam te smuty i ich oglądalność. To będzie powtórka z lekcji telewizyjnych? Czy może śpiewający biskup Długosz ? Na pewno będzie wielkie zainteresowanie. :P Prawda jest taka, że to co pokazujecie jest nudne, nieciekawe, monotematyczne i kłamliwe. Młodych to nie interesuje. A wy co będziecie starali się zrobić.... Będziecie walczyć z tym na czym młodym zależy, żeby nastawić ich jeszcze bardziej negatywnie do siebie. To jest faktycznie bardzo dobra strategia. To tak jak ktoś komu nie poszła rozmowa kwalifikacyjna, zwyzywa i opluje prezesa i kierownictwo firmy licząc, że jednak zmienią zdanie i go zatrudnią. Tak, właśnie tak się zachowujecie. Oczywiście pewnie będziecie starali się odciąć młodych od wyboru treści medialnych, ale nie zaczną was przez to popierać. Upadające reżimy zawsze są takie groteskowe.
POmarzyć miło....2020.07.15 9:33
https://www.youtube.com/watch?v=DI4ADtfetRI
f232020.07.15 9:18
Sakiewycz to kolejny pisowski troll. Przecież nie będzie już żadnych wyborów.
Michał Jan2020.07.15 9:18
Zamiast kombinować, jak zblatować młodzież do przejścia na pisowską stronę, może lepiej by było zacząć myśleć o tych ze strony drugiej. Np. nie antagonizować ich socjalistyczną polityką gospodarczą, której przeciwstawianie jednych drugim jest cechą immanentną.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 12:53
Znowu antypolske kretynizmy ze stajni rosyjskiego polityka Korwina.
Michał Jan2020.07.15 13:06
Znowu mylisz Polskę z PiS-em, oddany wyznawco kultu Geniusza spod Górki Lelewela.
Katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:10
Rosyjskie trepy na marychnie wciaz myla Polske z Rosja. Moj drogi przyjacielu,stolica Polski nie jest Moskwa,ani Petersburg.
Michał Jan2020.07.15 14:16
Nie jestem żadnym Twoim przyjacielem, bo nie szukam przyjaźni wśród pisowskich propagandzistów. Twoja partia przywłaszcza sobie kraj dzięki raptem 40 paru procentom głosujących, z czego znakomita większość się nią brzydzi, ale bardziej boi się tej drugiej strony Waszego nadmuchanego konfliktu. Podobnie, jak Wy bardziej nienawidzicie Rosji niż kochacie Polskę. A co do Rosji, to od nienawidzenia jej ona nie zniknie, więc jeżeli ktoś tą nienawiścią mierzy swój patriotyzm, to nadaje się do leczenia, a nie rządzenia.
robaczek 3.02020.07.15 8:52
Teraz dopiero poczujecie wkur.... polowy spoleczenstwa!! tak sobie nakreciliscie wroga to teraz zyjcie z nim te lata A TO WROG KTORY PALCI 90% podatków i Zatrudnia waszego suwerena ;] OJ BEDZIE CIEKAWIE ;] CIEKAWE KTO PO DUDZIE DOSTANIE??? ;]
robaczek2020.07.15 10:57
do piachu!
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 12:57
Kretyni,ktorzy nie znaja struktury podatkow w Polsce i wplywow do budzetu ,nie powinni zabierac glosu.
Michał Jan2020.07.15 15:22
Kretyni, którzy w życiu nie widzieli innych pieniędzy niż od podatników powinni nie mieć głosu w wyborach.
jula2020.07.15 8:52
Szkoła podstawowa, średnia : nauczanie i wychowanie. Ciekawe czy ktokolwiek zbada jak głosowali nauczyciele, jakie wartości są dla nich wartościami.
Berenika2020.07.15 10:58
lekarze nauczyciele urzędnicy popieraja lewackie wygłupy i głosuja na kupe czyli czaska
ed2020.07.15 8:51
610 lat temu był Grunwald.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 12:59
Grunwald udowodnil,ze po dobroci nic sie nie zalatwi.
Ale wtedy walczyliśmy także z Kościołem2020.07.15 16:26
Może faktycznie i teraz trzeba zbrojnie wyplenić ten zgniły twór rycerzy-bojowników o cudze dusze?
czytar2020.07.15 8:50
Za kolejne 5 lat pojawi się 5 roczników nowych - młodych . Nielicznych bo taka demografia . Obecni młodzi część pożeni się , pójdzie do pracy , zabiegać będzie o mieszkanie i wejdzie w prozę życia . Skupcie się na tym segmencie wyborców , który liczebnie jest dominujący . Pewno 50+
bogdanus2020.07.15 8:45
Zgadzam się lewica deformuje serca i umysły młodych ludzi. Należy wprowadzić do szkół przedmiot "Filozofia". Nauczy to młodych zrozumieć siebie, logicznie myśleć w otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki temu przedmiotowi młodzi będą bardziej dojrzali na czym skorzysta polska i oni sami.
Michał Jan2020.07.15 8:53
Widzę tu pewne zagrożenie - profesorem nadzwyczajnym tej dyscypliny naukowej jest p. Magdalena Środa...
jula2020.07.15 8:54
Uważam, że najpierw od III klasy szkoły podstawowej logika.
Michał Jan2020.07.15 9:12
Hola, hola - mieliśmy radzić, jak nakłonić młodych do głosowania na PiS.
Katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:12
Michal Jan tradycyjnie woli ruble od zlotowek.
Michał Jan2020.07.15 14:18
Pisowski trampkarz wyciągnął jedną ze swoich ripostowych fiszek.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:01
PIS jest jedyna polska partia w Polsce. No,przynajmniej czesciowo.
Michał Jan2020.07.15 13:08
Tylko częściowo polska - w nawet w całkiem niewielkim procencie.
katolicka deratyzacja Polski.2020.07.15 13:14
Szacunki rosyjskie sa skazone politycznie Wschodem i zapachem wojloku.
Michał Jan2020.07.15 14:26
Dlatego Tobie wychodzi prawie 100%, co jest oczywistym zaprzeczeniem rzeczywistości.
Anonim2020.07.15 8:44
Ilu młodych czyta Pana gazetę, zagląda na portal Niezależnej, jakie ważkie dyskusje mają tam miejsce?
ladychapel2020.07.15 8:42
"Donald Tusk mnie nie lubi", "Koronawirus w Polsce jest pod kontrolą", "Nie dyskryminuję osób LGBT" - takie stwierdzenia padły w trakcie rozmowy telefonicznej, której nagranie opublikowali w sieci dwaj rosyjscy satyrycy. Przekonują, że ich rozmówcą był Andrzej Duda. Polityk miał być przekonany, że zadzwonił do niego sekretarz generalny ONZ António Guterres. - , Kancelaria Prezydenta potwierdza autentyczność nagrania.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:15
Komunisci zawsze z Konfederacja,byle tylko przeciwko Polsce.
Kasia2020.07.15 8:38
PIS nie ma nic do zaoferowania młodym. Dla ludzi do 26 roku życia jest 0 PIT. Dla dzietnych jest 500+. Dla ludzi po 26 roku życia a jeszcze bezdzietnych jest tylko inflacja i wysokie podatki. Nie mówiąc już o tym, że rząd PIS doprowadził do tego, że mieszkania podrożały o jakieś 20-25 %, a przez inflację oszczędności tracą na wartości. Młodzi potrzebują dobrej pracy i przystępnych mieszkań a nie bańki spekulacyjnej na rynku mieszkaniowym i pędzącej inflacji.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:07
Jestes prymitywna idiotka,jak wszyscy,ktorzy glosowali na antypolskiego komuniste. Dobrze byloby ,gdyby Polska byla bogata jak Niemcy,mowili zawsze komunisci,bo co to u licha znaczy ? Problem w tym ,ze Polska przegrala wojne,a PIS dokonal przelomu w gospodarce,wy pieski naszych wrogow.
Kasia2020.07.15 13:23
Przełom gospodarczy, w którym inflacja rośnie szybciej niż przeciętne wynagrodzenie? No rzeczywiście geniusze :-D A bez wyzwisk rozumiem nie potrafisz?
edi2020.07.15 8:38
szatan się wścieka bo przegrał w Polsce z NIEPOKALANĄ - i jak jest napisane ZWYCIĘSTWO JEŻELI PRZYJDZIE PRZYJDZIE PRZEZ MARYJĘ - ZAWIERZAJMY W NASZYCH MODLITWACH PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ MARYJI KRÓLOWEJ POLSKI!!
Taki jeden2020.07.15 8:27
Obecni młodzi przy następnych wyborach już nie będą tacy młodzi więc jest nadzieja że wiele rzeczy zrozumieją i trochę zmądrzeją.
Anonim2020.07.15 8:30
Czas płynie dla wszystkich i dochodzą nowe doświadczenia.
Michał Jan2020.07.15 8:23
Upojeni zwycięstwem pisowcy zajmą się głównie sobą, a nie pozyskiwaniem młodzieży. Młodzieżą zajmą się równie wcześnie, jak organizacją 100-lecia Bitwy Warszawskiej.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:17
Krypto-komunisci z Konfederacj,,jak zwykle ,kresla plany zniszczenia Panstwa Polskiego.
Michał Jan2020.07.15 15:24
Jesteś aż takim przygłupem PiS-mackim, że przyznałeś, że PiS ma zniszczyć Państwo Polskie.
Anonim2020.07.15 21:57
Michał Jan jest tak nakręcony przez Brauna karierowicza, że klepie te wszystkie bzdury Brauna jak echo.
Michał Jan2020.07.16 6:29
Tamten już był całkiem tępy, a jeszcze ty, trampkarzu z okręgówki, postanowiłeś jeszcze obniżyć poziom?
edi2020.07.15 8:23
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie NIE WYGRAJĄ !!
Który sobór to dopisał?2020.07.15 16:27
Ej, ale wiesz, że 2020 lat temu Polski nie było c'nie? :D
Wies2020.07.15 8:18
Do tej wolności i ideowości dodałbym jeszcze wsparcie finansowe tak aby młodzi mogli kupić małe mieszkanie i założyć rodzinę. Inaczej mówiąc potrzebują pracy z dobrą pensją z perspektywami na przyszłość. Powinni mieć też większa możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej i dostęp do rynku opanowanego teraz przez wielkich graczy.
Anonim2020.07.15 21:40
Weż się do roboty, młodzi zakładają rodziny i już z rodzicami nie mieszkają jak 30 lat temu. Mieszkania wynajmują, albo kupują na kredyt, ciężko pracują na dach nad głową tak jak wszędzie. Jedna pensja idzie na mieszkanie , druga na życie.
ktos2020.07.15 8:14
Młodzi są lepiej wykształceni, znają arytmetykę i nie nabiorą się na fafnaste emerytury. Nie interesuje ich kościelne popierdywanie ani zatęchły pseudopatriotyzm z trupiej krypty. Rozumieją lepiej świat i zmiany globalizacyjne, które będą postępować czy PiS i KK chce czy nie. Obrażanie tej grupy raczej nie będzie działać przekonująco, tylko odwrotnie. Na razie, 2 dni po wyborach, pokazujecie bardzo dosadnie i dobitnie tej właśnie grupie, że należy przestać wiązać przyszłość z Polską. Wy macie na to jedną odpowiedź "niech jadą", albo jeszcze dosadniejsze określenia. No i pojadą. Oczywiście, że są faszyzujące grupy, czy jakieś religijne gremia młodzieżowe, które lubią i podnieca ich trzymanie za mordę. Ale w większości to oni chcieliby innych trzymać za mordę. Ale nie stanowią większości młodych. Poza tym duża część z nich nie będzie zadowolona, że ktoś ich też będzie się starał złapać za mordę. Możecie iść tylko w zamordyzm, opresyjność i terror. Ale chyba nie sądzicie, że to wam przysporzy zwolenników.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:19
Komunizm,antypolonizm,i antykatolicyzm,to rzeczywista polityka zaklamanej Konfederacji.
ToJa2020.07.15 8:09
Sakiewicz ma na myśli małoletnie dziewczynki w których się lubuje.
zzz2020.07.15 8:06
Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami, sądownictwem itp.
Artur2020.07.15 8:12
Dlaczego Tusk sięgnął po pomoć Jażdżewskiego? Ten ostatni reprezentuje masonerię. "Głos wolny wolność ubezpieczający" - ten podtytuł jest z pisma Jażdżewskiego - to nawiązanie nie do wolnościowych tradycji ale do tradycji króla Stanisława Leszczyńskiego który niemal otwarcie niszczył Polskę będąc wolnomularzem. Dobrze jest trochę dokładniej zajrzeć do kart historii i dowiedzieć się kim były w rzeczywistości takie osoby jak Stanisław August Poniatowski czy Stanisław Leszczyński.
ktos2020.07.15 8:25
A najbardziej śmieszy fakt, że Wy jesteście tak zaczadzeni, że obrażacie się na Jażdżewskiego za powiedzenie czegoś co po prostu jest faktem. Tak właśnie będzie. Oferta programowa dla młodych w "mediach narodowych" już sobie wyobrażam te smuty i ich oglądalność. To będzie powtórka z lekcji telewizyjnych? Czy może śpiewający biskup Długosz ? Na pewno będzie wielkie zainteresowanie. :P Prawda jest taka, że to co pokazujecie jest nudne, nieciekawe, monotematyczne i kłamliwe. Młodych to nie interesuje. A wy co będziecie starali się zrobić.... Będziecie walczyć z tym na czym młodym zależy, żeby nastawić ich jeszcze bardziej negatywnie do siebie. To jest faktycznie bardzo dobra strategia. To tak jak ktoś komu nie poszła rozmowa kwalifikacyjna, zwyzywa i opluje prezesa i kierownictwo firmy licząc, że jednak zmienią zdanie i go zatrudnią. Tak, właśnie tak się zachowujecie. Oczywiście pewnie będziecie starali się odciąć młodych od wyboru treści medialnych, ale nie zaczną was przez to popierać. Upadające reżimy zawsze są takie groteskowe.
Anonim2020.07.15 8:29
Trzy lata to i długo i krótko. Wiele zależy od tego jak PiS poprowadzi gospodarkę. Na pewno mamy potężnych wrogów w postaci Niemiec, Rosji i tęczowej międzynarodówki. No cóż, jeśli pozostaniemy wierni Bogu, nie damy sobie odebrać wiary, nie pójdziemy za bergogliańskimi czułościami to będziemy mieli najpotężniejszego Sojusznika, Pana Nieba i ziemi, Stwórcę wszystkiego.
gracz2020.07.15 8:04
Dowcip.Co robią norki,żeby mieć młode?.To samo co młode,żeby mieć norki.
Artur2020.07.15 8:02
Podzielam zdanie pana Sakiewicza. Jeśli my nie dotrzemy z rzetelnym przekazem to ze swoim zmanipulowanym przekazem dotrze do nich totalna opozycja, a szczerze mówiąc już dotarła. Musimy zrozumieć zmieniającą się sytuację w zakresie zmiany postaw wynikających z przyspieszonego obiegu informacji oraz z coraz większej ilości czasu, którym dysponuje młodzież i dorośli. O ile postawy dorosłych osób są już ukształtowane. To młodzież dopiero stara się znaleźć prawdę w polityce, ekonomii i życiu społecznym. Jeśli my nie dotrzemy do nich pierwsi zrobią to płatni najemnicy Sorosa i Tuska. Są więc trzy główne obszary do pracy: media - muszą zostać zrepolonizowane aby ponowne medialne ingerencje Niemiec nie były możliwe, edukacja uwzględniająca zaangażowanie w bieżące sprawy i wzorce moralne a także społeczne postępowania. Ja musiałem przejść przez całą drogę niemal samodzielnie i trudno mi w to dziś uwierzyć, że zaczynałem od Gazety Wyborczej - dopiero po ok. 2-3 latach zorientowałem się co to za g... Dlatego wiem jak bardzo jest istotna pomoc młodym ludziom w znalezieniu sprawdzonych informacji i orientacji w zakresie manipulacji opiniami.
Artur2020.07.15 8:06
Ale przy wszystkich wysiłkach nie zapominajmy - Maryja jest Królową Polski a Pan Jezus jest Królem naszej Ojczyzny. Bez Jezusa i Maryi sami nic nie zrobimy - mamy do czynienia z potęgą zła. Merkel, Soros, Putin, masoneria i bandy zwykłych złodziei oraz osoby zdemoralizowane stoją dziś w jednym szeregu aby zniszczyć rodzące się dobro.
zorro2020.07.15 9:30
No to pięknie nam królowali podczas rozbiorów i wojen światowych a potem za okupacji komunistów. Strach co teraz zrobią.
Sara Miriam2020.07.15 7:57
Tęczowa inwazja na polski rap. Przez tę operację Duda przegrał wsród młodych. https://niezalezna.pl/340738-lisiewicz-teczowa-inwazja-na-polski-rap-przez-te-operacje-duda-przegral-wsrod-mlodych
Olej2020.07.15 7:56
Ja niewykształcony wiejski elektorat widzę obłudę władzy - nawet tej mojej i przeze mnie wybranej. Ale widzę jeszcze wyraźniej cynizm i bezczelność tych co próbowali na powrót dostać się do koryt min. moim głosem i po moim karku, a potem na nim siedzieć okrakiem i poganiać mnie do roboty na ich utrzymanie i ośmiornice w luksusowych, sowich knajpach, w knajackim języku obrazujących czym dla nich jest Polska i kim jesteśmy dla nich my zwykli Polacy. Widzę i rozróżniam gdzie jest większa zdrada, obłuda i kłamstwo, rozróżniam czyny od słów, deklaracje od faktów. I to fakty przemawiają za moim wyborem tego a nieinnego kandydata lub władzy. Ja zwykły wiejski elektorat - niedouczony - w światowym rozmachu celebrytów demoralizujących dzieci w knajpach rozpusty i narkotyków mam w d.........ie elytę, która sama siebie uznaje za mądrość wiodącą i patrzy na mnie z wysokości swojej głupoty i draństwa. I ja prosty chłop pokazuje tej elycie właściwe proporcje rzeczywistości jaką ona jest a nie jaką by chcieli żeby była - zwłaszcza dla nich.
edi2020.07.15 7:47
Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie NIE WYGRAJĄ !!
Wiesław Kaloryfer2020.07.15 7:46
Ta sytuacja, kiedy najpierw stajesz na głowie i wydajesz krocie, by zwiększyć "dzietność" społeczeństwa, a na koniec musisz odetchnąć z ulgą, że tych dzieci urodziło się tak mało [chociaż fakt, chodzi o pokolenie sprzed własnych rządów i sprzed 500+] i tylko dzięki temu wygrałeś wybory :)
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:21
Kaloryfer to emerytowany prowokator komunistyczny. Wyzszy wiek,ale pozostal komunista
STANISLAW2020.07.15 7:43
Ladychapel, cieszę się, że jestem ze wsi, bo przynajmniej nie jestem ani glupcem, ani chamem!
Anonim2020.07.15 7:43
DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ MAMY REELEKCJĘ ANDRZEJA DUDY - DZIĘKI BOGU !!!!!!
Olej2020.07.15 7:42
Święta racja !!!!! Na iluzorycznych działaniach wspieranych zgniłymi kompromisami z wszelkiej maści motłochem zakończy się etap PiS-u. Przyczółek młodych jest, Marsz Niepodległości jest, rozbrajanie tych młodych patriotycznych mocy metodą propagandowej pałki przyniesie odwrotny do zamierzonego skutek. Tylko szacunek i uznanie tej siły może dać sukces i poparcie bardzo dużej części elektoratu młodych ludzi, którzy oczekują rzeczywistych a nie pozorowanych zmian w Polsce. Nowoczesny patriotyzm, oparty na sile państwa, projekcji polskiej kultury na świat, autentyczności własnych przekonań, zdecydowanie i energia w ofercie ekonomicznej dla młodych - tj zmniejszenie fiskalizmu do minimum dla podejmujących własny biznes, wsparcie administracyjne i finansowe dla młodych inwestorów. Stypendia państwowe dla najbardziej utalentowanych i zdolnych z kierowaniem ich na studia zagraniczne w najbardziej prestiżowych uczeniach technicznych świata. Jest wiele do zrobienia. Oni czekają.
edi2020.07.15 7:41
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - 2020 r.WYGRAŁ ANDRZEJ DUDA - POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
STANISLAW2020.07.15 7:40
Na młodych nikt poważny nie bazuje, bo toto zmienne i niepewne i bardzo emocjonalne!
edi2020.07.15 7:39
https://niezalezna.pl/340738-lisiewicz-teczowa-inwazja-na-polski-rap-przez-te-operacje-duda-przegral-wsrod-mlodych
ladychapel2020.07.15 7:29
Tak Fronda zmieniła słowa, które córka Du(p)y Andrzeja wypowiedziała: „Jednak niezależnie od tego, kto wygra te wybory chciałabym zaapelować do państwa, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego w co wierzymy, jakie mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo popieramy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt. Szanujmy się” w artykule: https://www.fronda.pl/a/kinga-duda-wszyscy-zaslugujemy-na-szacunek,147194.html A tak one brzmiały w rzeczywistości: Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy zasługujemy na szacunek. Słowa - kogo kochamy - zamieniła Fronda na - kogo wybieramy. Jesteście tak obłudni że nawet słowa córki waszego prezydenta zamieniacie bo są dla was niewygodne a wasz podstarzały, niewykształcony, wiejski elektorat niestety tego nie zauważy ze względu na swoje intelektualne możliwości...
ladychapel2020.07.15 7:22
Emeryci, ludzie ze wsi, ludzie z wykształceniem podstawowym niepełnym oraz pełnym w Polsce stanowią większość i to oni wybrali Du(p)ę Andrzeja
Michał Jan2020.07.15 8:21
Ale, że co? Kogoś zaskoczyła ich obecność w czasie głosowania? Czy spełniali jakieś kryteria, wg których mogliby zostać pozbawieni prawa głosu? W wybrorach samorządowych można i ma to sens, pozbawić prawa głosu nieposesjonatów. Znajdziesz jakieś uzasadnienie dla wykluczenie mieszkańców wsi?
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 13:25
Jestes idiota korwinowym,a to jest maksimum tej zmiennej. W Polsce wiekszosc posesjonatow,poza rolnikami,to komunisci,i to jest target masona Korwina,obrzadek szkocki,Loza Windsor.