Tomasz Sakiewicz dla Frondy: Kidawa-Błońska to ,paprotka' Schetyny - zdjęcie
05.09.19, 13:30fot. PO/Wiki, Flickr, cc 2.0

Tomasz Sakiewicz dla Frondy: Kidawa-Błońska to ,paprotka' Schetyny

41

Tomasz Wandas, Fronda.pl: We wtorek Schetyna ogłosił podczas inauguracji kampanii wyborczej w Warszawie, że kandydatką na premiera KO jest Kidawa-Błońska, która będzie „jedynką” list KO w Warszawie. Schetyna będzie startować z pierwszego miejsca we Wrocławiu. Co sądzi Pan o tym ruchu szefa PO? 

Tomasz Sakiewicz, szef Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie: Schetyna nieudolnie próbuje kopiować zabieg wykonany przez Jarosława Kaczyńskiego w poprzedniej kampanii wyborczej w związku z Beatą Szydło. Różnica jest taka, że Beata Szydło zorganizowała rząd, została premierem, przeprowadziła kampanię. Kidawa-Błońska wygląda raczej na „paprotkę”, nie ma zdolności organizacyjnych, własnego sztabu etc. W tej chwili jest to zatem bardzo nieudana kalka, która jest podszyta także niepopularnością Schetyny (nie lubi go nawet jego własny elektorat). PO próbuje zatem znaleść zastępczego, wizerunkowego lidera, którym ma być nim Kidawa-Błońska. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że nie ma ona żadnej, samodzielnej pozycji, nie ma też żadnego samodzielnego zaplecza, które mogłoby pomóc jej taką pozycję zbudować. Jest to zatem typowa przykrywka w wykonaniu szefa PO. 

„Ludzie domagają się spokoju i rozsądku. Chcieliby, żeby pojawił się ktoś, kto umiałby wszystkich pogodzić. Kto by wprowadził normalność i ład” – mówił w swoim przemówieniu ogłaszającym Kidawę-Błońską jako kandydatkę na premiera Schetyna. Czy tym samym Grzegorz Schetyna publicznie przyznał się do braków jakie posiada? 

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że mamy do czynienia z wyborczym oszustwem. Kampania prowadzona przez PO jest bardzo agresywna, a te słowa kreują rzeczywistość tak, jakby pani Kidawa-Błońska miała startować z innej partii. Jeżeli politycy Platformy domagają się spokoju i rozsądku, to powinni rozpocząć merytoryczną debatę z PiSem na temat sytuacji gospodarczej, rozwiązań etc. Taka debata mogłaby być niezwykle ciekawa, a Platforma mogłaby wejść w system reform proponując coś nowego. Zamiast tego informują nas, że jest jakaś Kidawa-Błońska, a z drugiej strony agresywna kampania PO, która nie ma z tym nic wspólnego - jest to bardzo niespójne. 

Jak mianowanie pani Kidawy Błońskiej kandydatką na premiera ma się do słów szefa PO, który np. We wrześniu 2017 roku. mówił : „Nie może być tak, że rząd jest prowadzony z tylnego siedzenia. (...) Mówiliśmy o tym od początku - lider partii, prezes partii powinien być premierem i tego oczekuję. Jeżeli ma być rekonstrukcja jakakolwiek, to ma być pełna odpowiedzialność tych, którzy podejmują decyzje. To prezes Kaczyński powinien zostać szefem tego rządu”? 

Kidawa-Błońska nie zostanie szefem rządu, to zagranie Schetyny jest zabiegiem czysto piarowym, niemającym nic wspólnego z prawdą. Przywiązywanie wagi, do tego, że politycy Platformy kłamią niepotrzebnie niszczy zdrowie - dla nich zmiana zdania, kłamstwa, krętactwa, to podstawowe narzędzie w polityce, szczególnie w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że jest to standard, który zanika już w polskiej polityce, choć Platforma absolutnie się tego nie wyzbyła. 

„Niezależnie od tego, kto wygra wybory, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) nie będzie premierem; w razie wygranej Koalicji Obywatelskiej szefem rządu byłby lider PO Grzegorz Schetyna, on nigdy nie zrezygnowałby z możliwości bycia premierem” – powiedział wicepremier Jacek Sasin. Czy rzeczywiście mogłoby tak być jak twierdzi wicepremier? 

Wydaje się, że Schetyna ma ambicje bycia premierem, choć nie jestem pewien czy w tej chwili toczy on w ogóle walkę o premierostwo. W tej chwili, byłoby bardzo trudno opozycji przejąć władzę. Technicznie jest możliwe, że wszystkie partie opozycyjne uzyskają więcej mandatów niż PiS, jednak czy byłyby one w stanie wspólnie uformować rząd? Czy np. Ludzie Kukiza byliby w stanie poprzeć rząd, w którym były Schetyna, Biedroń, Miller i Czarzasty? Wygląda to bardzo nierealnie, a nawet jeśli, to taki rząd skończyłby się bardzo szybko ogromną kompromitacją. 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (41):

Czeslaw 2019.09.8 3:49
Bardzo mnie śmieszy to "zrównanie płacy kobiet i mężczyzn". Ministrowie, posłowie radni, wójtowie, burmistrzowie, lekarze, urzędnicy, nauczyciele, sędziowie itd Jednakowo zarabiają niezależnie od płci chociaż postępowcy twierdzą że płci nie ma). Ponadto PO rzadziła 8 lat, to czego tego nie zrobiła.? PO rządziła i rządzi w większości samorządów więc niech stosuje tą zasadę a nie "rżnie głupa" przed swoim ciemnym ludem.
J.P2019.09.7 18:05
Może ideowo wam nie odpowiadac, ale kobieta ma klasę, potrafi się wyslawiac, potrafi poruszać się jak dama. Emanuje kobiecością.
Rozbawiona2019.09.7 17:30
Pisie buce jak nie potrafią odpowiedzieć rzeczowo to tylko OBRAŻAJĄ kobiety takie chamskie maniery
Jack Em2019.09.7 17:19
Taka raczej stara Paproć Nachapana !
z byka go2019.09.7 12:45
Sakiewicz, może lepiej byś się wytłumaczył z siedmiu baniek za pseudoportal
eRKa2019.09.7 9:52
Pluj świni w oczy, a powie, że deszcz pada i tak jest obecnie z amnezją POspolitą obozu ludzi przegranych, którzy przez 8 bitych lat okradali z bogactw Polskę, tak jak dojną krowę i nie spełnili swoich obietnic przedwyborczych. Tak ICH słowa teraz nie są warte nawet funta kłaków, bo kto kłamał przez 8 lat, to będzie kłamał dalej. ZDRADY Polski i Polaków nigdy się nie wybacza, a oni są jak pies, który jest na smyczy Niemca i niemieckiej unii. Więc kłamią, tak jak to niemiecka prasa w Niemczech robi ws gwałtów azylantów na Niemkach, że tego nie robią.
AB2019.09.7 9:32
Dziwię się Kidawie, że się zgodziła na tę hucpę. Pewnie dostała propozycję nie do odrzucenia. Na premiera nie nadaje się kompletnie, jeszcze bardziej niż kopacz. Potrafi się tylko uśmiechać i pleść trzy po trzy. Oni dobrze wiedzą, że nic z tego premierowania nie będzie, bo wygra PiS. Kidawa może da POKO parę mandatów więcej, bo nielubiany schetyna w zalanej gó....m Warszawie mógł po prostu przegrać z Kaczyńskim, a to już na pewno byłby jego koniec.
mordechaj2019.09.7 8:50
Skoro premierem była pani E. Kopacz i pani B. Szydło to tym bardziej premierem może zostać pani M. Kidawa-Błońska Przynajmniej wygląda jak kobieta, ma klasę i zna języki obce.
Andrzej2019.09.7 6:05
To kolejny dowód że cała armia hejterów PIS i specjalistów od grzebania w g... nic na Kidawę nie znalazła.... . Dobrze, bardzo dobrze
Dr Aloha2019.09.6 20:50
Poseł z Żoliborza ma całą plantacje paprotek.
dumny Polak2019.09.6 18:36
Grzesiu banderowiec zniszczę się jest prymitywny,chamski i skrajnie agresywny i wulgarny w mowie, natomiast tapani w realu prezentuje się znacznie gorzej niż wtedy gdy milczy. Przecież dzisiejsze 'orędzie do Narodu" było wystękane, wybekane, bez zrozumienia tekstu, z setką błędów stylistycznych, jak gdyby czynił to uczeń II klasy podstawówki. Totalna kompromitacja TOTALNEJ TARGOWICY i konfidentów brukselskich przyjaciół pedofilów ,pederastów,koderastów,komuchów i ubeków!!!!!1
Ja2019.09.6 17:40
Nikt ci tyle nie da, co PO obieca he,he,he,he, jedna wielka komedia. Już drugi raz, nie damy się zrobić w balona.
olka2019.09.6 15:41
Sakiewicz: Mateusz Pinokio to ,paprotka' Kaczyńskiego.
Spoko2019.09.6 15:16
Skoro Sketyna zapowiada, że zlikwiduje IPN i CBA, to jak myślicie Polacy – po co ?! Po pierwsze, aby bez IPN zacierać prawdę historyczną i „wybielić” Bolka donosiciela. Po drugie, aby bez CBA kradło im się miliardy bezpiecznie i skąd popadnie. Oni się wogóle nie kryją tym, że są przestępcami. Przecież dwóch premierów PO jest w drodze do TS (Trybunał Stanu). Inni, w tym kilku byłych ministrów, mają wyroki, prokuratorskie zarzuty i prokuratorskie postępowania, a jeszcze inni już siedzą. I tych przestępców popiera jeszcze ok. 30% pseudopolaków ! To zdumiewające !!!
Maciej2019.09.6 12:02
po owocach go poznacie !!!!!!!!!!!!
Hanys672019.09.6 9:15
Raczej bym ją nazwał "listkiem figowym" a to dlatego, że ów listek na obrazach i rzeźbach zakrywa chooya. Tu sytuacja ma się podobnie: kidawa zakrywa schetynę, czyli listek zakrywa chooya
mordechaj2019.09.6 8:22
To tak jak w PiS. WSZYSCY BEZ WYJĄTKU "politycy" PiS to są paprotki J. Kaczyńskiego. Nawet nie paprotki, a pacynki.
OZ2019.09.6 6:05
Jaka znowu ona paprotka, toż to nawet nie mech, a trawka zeschnięta. !!!
Grizzly2019.09.6 5:52
Raczej flanca.
poPO=kurw..i z\305\202odzieje2019.09.5 21:14
paprotka schetyny? chyba kobyła stara!!!!
realista2019.09.5 20:20
Przyszła twarz wyborczej POrażki ...
JS2019.09.5 16:51
KIdawę-Błońską będą promować w zachodnich mediach jako Polską Sofię Loren, która ma przywrócić traconą przez prywatną firmę UE władzę nad bezprawiem, niesprawiedliwością, przekupnymi sędziami w Polsce aby UE mogła jak najkorzystniej prowadzić interesy dla siebie. Pozdr.
hrabia Potocki2019.09.5 15:50
Z Kidawy to taka papuzka, ktora nie ma pojecia o rzadzeniu i ekonomi, po 2 miesiacach wymiana na Schetyne, ktory nie ma programu i tez nie ma pojecia o rzadzeniu, jesli ich doradca ekonomicznym jest Rzonca uczen Balcerowicza , ktory nie ma pojecia o ekonomi to tylko wspolczuc PO,stoja na straconej pozycji, tragedia z ta PO, ZERO PROGRAMU dla przecietnych ludzi, znaja sie znakomicie na klastwach i intrygach, Tusk i Schetyna pozbyli sie wielu dobrych ludzi w PO na wskutek intryg i klanstw
JS2019.09.5 15:12
Ta Prywatna firma o nazwie UE nakazała PeŁo żeby łapali się wszystkiego aby chociaż trochę władzy nad Polską zachować, żeby utrudnić jak to możliwe oczyszczanie Polski z nieuczciwości, z niegospodarności, z Bolków, agentów, TW, przepisów krępujących nasz kraj (Francji wolno łamać przepisy bo to Francja)... Pozdr.
Cogito ergo sum2019.09.5 14:57
Trzeba iść za ciosem i wymienić Schetynę na Kidawę
Spoko2019.09.6 18:20
No jasne, a Kidawa niby arystokratka i nie kapuje, że żulik lwowski Sketyna robi ją w jajo !
Benek2019.09.7 13:21
Jak ona arystokratka to ja jestem cesarz chinski
moher2019.09.5 14:47
GaPol – gazeta dotowana z rządowych reklam.
uriah2019.09.6 12:36
tak przejęła 1/1000 reklam GW
Katolik2019.09.5 14:45
Zemsta rodzi wojnę i śmierć. Przebaczenie niesie pokój, uwolnienie i uzdrowienie. Wybierajmy póki jeszcze możemy.
Katolik2019.09.5 14:50
Interia blokuje ten wpis
cyborg 252019.09.5 14:35
to two frondka ekspert ,fajny , a moze pochwalicie ile prZytulil kasy od kc+ wiem ze boli was prawda ktos musi pisac skoro same redakcji sa cepy
anonim2019.09.5 14:44
jeszcze wy cyborg po polskiemu sie nauczcie
z byka go2019.09.7 12:48
Daj spokój, oni nie mają tu zielonego pojęcia o czym piszesz, bo fronda nie pisze o dziwnych interesach Sakiewicza.
2019.09.5 14:13
Sakiewicz złodzieju, jak tam twój portal za 7 milionów złotych? Patrzcie jaki ładny: www.puszcza.tv 7! Słownie- siedem! Milionów! :) (stronka z szablonu warta tysiaka)
cyborg 252019.09.5 14:38
cenzura frondki ma fobie na tle tej miernoty i kc+ poczytaj o fundacji tej szmaty ,gp, czy niszowej tv republika
Barbi2019.09.5 13:31
Ta Kidawiec jest tak samo głupia jak jej koleżanka Dupkiewicz
cyborg 252019.09.5 14:39
no a kto normalny waszym kc+,przyganial kosciol garnkowi
Spoko2019.09.6 15:14
No, druga Kopacz !
z byka go2019.09.7 12:46
Bardzo merytorycznie, poziom godny niewykształconego i zwyczajnie głupiego elektoratu PIS.
Benek2019.09.7 13:09
Kidawiec jest głupia to jest głupia i nie nalezy ubierac tego w zadne frazesy