09.01.14, 11:47Jerzy Owsiak (fot. Wikimedia Commons)

„Tego jeszcze nie było”. Dzień w fotelu wicepremiera na aukcji WOŚP

Na allegro pojawiła się niecodzienna aukcja. Wicepremier Piechociński wystawił na aukcji jeden dzień w swoim fotelu. Cóż innego może być pretekstem do  takiego wybryku o tej porze roku jak nie chęć wsparcia WOŚP śśw. (świeckiego świętego) Jerzego „Jurka” Owsiaka? Mimo wszystko…  Czy to jednak nie jest przesada? A może pan (wice)premier zamierza na jeden dzień zwyczajnie wypożyczyć fotel żeby fan Owsiaka i Piechocińskiego mógł w nim cały ten dzień przesiedzieć? Jednak nie – fotel to tylko hasło, bo tak naprawdę wicepremier udostępnia wraz z fotelem nie tylko limuzynę, ale i swoich ochroniarzy, i mnóstwo innych wspaniałości. Nie do wiary? Oto treść ogłoszenia na allegro z popisem samego świeckiego świętego:

Tego jeszcze nie było! Nie tylko jeden dzień w fotelu p. wicepremiera Piechocińskiego, ale także do Waszej dyspozycji samochód premiera, jego ochrona, oczywiście biurko, telefony, dzbanek kawy  i mnóstwo innych „dostojnych” wspaniałości. Z podejmowaniem decyzji będzie na pewno trudno, ale kilkunastu godzinne przeżycie potężnej adrenaliny gwarantowane.

 Jurek Owsiak

Jeżeli ktoś nie wierzy do sprawdzenia tutaj:

http://aukcje.wosp.org.pl/jeden-dzien-w-fotelu-wicepremiera-piechocinskiego-i849493

W zamierzchłych czasach mnie podobnych troglodytów uważało się, że takie przywileje związane z urzędem jak samochód z kierowcą i ochrona mogą być wykorzystywane tylko przez uprawnioną osobę, tylko do celów publicznych i nie są zbywalne.

Teraz jednak  mamy rządy premiera Tuska i Platformy Obywatelskiej realizujących strategię „gender mainstreaming”, całkiem zrozumiała jest więc promocja „uczciwości inaczej”. Poza tym śśw. Jerzy „Jurek” Owsiak wraz z WOŚPem są władni rozgrzeszyć wszystko, więc hulaj dusza, piekła nie ma!

Panu premierowi Piechocińskiemu między 18 grudnia a 8 stycznia wartość jednego dnia skoczyła z 1000 na 7600 zł. Panu burmistrzowi Nowogardu stawka stoi na mizernych 100 zł. Jak widać im wyższe stanowisko, tym więcej pieniędzy na WOŚP.

Czekamy zatem  kiedy pan premier Tusk wystawi na aukcji  swój fotel. I proponujemy nie tylko jeden dzień, ale  wszystkie dni do końca kadencji, żeby nie żałować grosza na WOŚP. Najciekawsze jest kto wygra taką licytację? Władimir Putin czy Angela Merkel? A może jacyś inwestorzy z Kataru?

Grzegorz Strzemecki

Komentarze

anonim2014.01.9 12:08
Co do burmistrza Nowogardu, to już 3 licytacja "fotela" burmistrza. Grzegorz Strzemecki powinien lepiej odrobić lekcję. Jak komuś Owsiak nie pasuje, to nie musi nic dawać. Nie potrafię zrozumieć postępowania pseudo katolickich redaktorków... Wy wszędzie dostrzegacie zło, a dobro przy okazji rozdeptujecie. Wskazujcie i piętnujcie złe zachowania, ale to co dobre powinno się mimo wszystko wspierać. Ja nie zgadzam się ze wszystkim co robi czy mówi Jurek Owsiak, ale to nie znaczy, że powinienem się "zamknąć" na potrzeby tych najmniejszych i najsłabszych, tylko dlatego, że osoba głównego dyrygenta nam nie w smak. Odrobiny dystansu...choć to jednak polska natura - zdeptać tych, co są na "świeczniku". Żałosne.... a jeden dzień w fotelu włodarza to okazja poznania od środka codziennej pracy i nic więcej - jednodniowe założenie "garnituru" i poczucie jak to jest. Większy dystans - mniej ideologii.
anonim2014.01.9 12:37
A może przekażecie Caritasowi złote myśli i dyrdymały redakcji Fronda pod redakcyjnym przewodnictwem Grzegorza Strzemeckiego? To by była dopiero aukcja:-)
anonim2014.01.9 13:03
@ Tomek513 , @xpietro Chyba nie dostrzegliście Panowie, że sednem artykułu jest sugestia, że pewne rzeczy nie powinny być wystawiane na licytację nawet dla najszczytniejszych celów i to wg całkiem świeckich reguł demokratycznego państwa. Liczyłem na to, że sprowadzenie rzeczy do absurdu (Putin, Merkel i Katarczycy) jasno to ukazuje. Widać nie byłem jednak wystarczająco komunikatywny. Mea culpa. Autor Z poważaniem Autor
anonim2014.01.9 13:26
@Gjs Z szacunkiem, ale to są dyrdymały - Policja robi podobne akcje dla dzieci i nikt o to nie ma pretensji. Więc o co tak naprawdę chodzi szanownemu autorowi? No i w swoim komentarzu umieściłem jakby sprostowanie nieprawdziwości zdania: Wicepremier Piechociński daje przykład.Burmistrz Nowogardu idzie w ślad za nim".... burmistrz Nowogardu bierze udział w WOŚP w tej formie po raz 3. Pierwsza licytacja miała miejsce w 2012, druga w 2013, zaś trzecia odbywa się w tym roku (2014). Stąd moja uwaga również o nieprzygotowaniu się do pisania p/w materiału. Z poważaniem xpietro :D
anonim2014.01.9 20:54
Ależ ci afera.. autorowi proponuję szklankę zimnej wody, tak się zagotował.. wiem, że Owsiak, WOŚP, platforma i dżęder to całe zło tego świata, ale spokojnie, to tylko taki jednodniowy happening, dzięki któremu sporo pożytecznego sprzętu trafia do szpitali.. spokojnie
anonim2014.01.10 13:42
Jakim prawem pan Piechociński rozporządza czymś co do niego nie należy. Limuzyna, ochrona, gabinet, są po to żeby mu służyć przy wypełnianiu roli ministra, ale to nie jest jego własność, którą może dowolnie rozporządzać i wystawiać na aukcje. Ciekawe kto zapłaci dniówkę tym ochroniarzom, i za paliwo do limuzyny, bo przecież nie pan Piechociński. Odpowiem: ja zapłacę, pan zapłaci, pani zapłaci, społeczeństwo zapłaci.
anonim2014.01.11 10:34
a ja się zastanawiam: z jakich pieniędzy J.Owsiak kupuje prezerwatywy które później rozdaje na przystanku Woodstock
anonim2014.01.13 8:10
Naprawdę cieszę się, że tak trudne słowo jak 'żałować' jest napisane poprawnie. Obawiam się jednak, że 'nie chęć' piszemy razem. Zamiast usuwać moje komentarze radzę sięgnąć po słownik.