Szkoła nawiedzona i poza kontrolą,czyli POst edukacja - zdjęcie
10.03.15, 12:01fot. sxc hu

Szkoła nawiedzona i poza kontrolą,czyli POst edukacja

6

– Jestem wstrząśnięta tą historią, zaklejaniem dzieciom ust. Sprawy potoczyły się szybko i pani nauczycielka została wystawiona poza szkołę. Natomiast mam kilka pytań. Po pierwsze wysłuchałam części tej lekcji i miałam takie przeświadczenie, że to jest sytuacja nie nowa i nie incydentalna dla tych dzieci. Więc z dużym prawdopodobieństwem te praktyki miały miejsce wcześniej. Jest pytanie, czy dyrektor tego nie widziała, czy miała sygnały i nie reagowała – tak minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska skomentowała sprawę nauczycielki ze szkoły w Szczodrem na Dolnym Śląsku, która miała się znęcać nad podopiecznymi.

Szefowa resortu edukacji poinformowała, że zarządziła kontrolę w placówce.

Z nagrania z szkoły w Szczodrem wynika, że nauczycielka klasy zerowej miała zastraszać dzieci i zaklejać im usta taśmą klejąca. 

Nauczycielka podejrzewana o znęcanie się nad uczniami pracuje w zawodzie od sześciu lat, z czego pięć przepracowała w szkole w Szczodrem. Jak podkreśliła Kluzik-Rostkowska, do usunięcia nauczycielki nie powinno dojść po interwencji rodziców, ale znacznie wcześniej winna zareagować dyrekcja placówki. 

„Sprawa, zaczęła się od tego, że matkę jednego z uczniów zaniepokoiły nocne koszmary, jakie przeżywał jej syn i zaczęła wypytywać go, co dzieje się w szkole. Opowiedział jej jak nauczycielka groziła mu, że go zabije, jeśli przy rysowaniu szlaczka przekroczy w zeszycie linię. Wtedy matka włożyła dziecku do plecaka dyktafon. Nagranie potwierdziło, że w klasie dzieją się niedobre rzeczy. Do zapisu, tego co działo się na lekcji, dotarli dziennikarze Radia ZET. Na nagraniu słychać m.in. dźwięk rozwijanej taśmy i płacz dzieci, którym zaklejono usta. Sprawa została zgłoszona do kuratorium. Okazało się, że pięcio- i sześciolatki dramat przeżywały od września” - czytamy na Tvpinfo.pl.

Dyrektor podstawówki w Szczodrem zdecydował już o zawieszeniu nauczycielki.

Sab/TVP Info

Komentarze (6):

anonim2015.03.10 12:19
Nie rozumiem tytułu. "POst edukacja", co ma sugerować ? Do chrześcijaństwem macie tyle wspólnego co but z cebulą.
anonim2015.03.10 14:00
To uwaga do autora tytułu - ten zwrot "POst edukacja" jest wyrazem wyłącznie ignorancji w sprawach polskiej oświaty. Edukacyjna, a wraz z nią cywilizacyjna, zapaść trwa od 1989 r. Od momentu reformy min. Handkego w 1997 roku (to rządy AWS) upadek postępuje niezwykle dynamicznie; zamiast naprawiać polski system edukacyjny nic się z tym nie robi (NIKT nie zrobił NIC, a bezmyślny powrót do stanu poprzedniego: 8-klasowa podstawówka i 4-letnie liceum, bez zmiany podstaw programowych, niczego nie da). Stan oświaty w Polsce to wiele nakładających się na siebie i niełatwych oraz złożonych spraw. Tutaj zachowanie nauczycielki wielce skandaliczne wynika - tak ogólnie mówiąc - z braku właściwego kształcenia nauczycieli/pedagogów i ich sensownej rekrutacji do zawodu oraz właściwego, tj. merytorycznego doboru nauczycieli do pracy (dominuje polityczno-samorządowy protekcjonizm i towarzyskie znajomości). Pozdrawiam redakcję, prosząc o kompetentne teksty.
anonim2015.03.10 14:07
@wald28michorowski, możesz napisać coś konkretnego?
anonim2015.03.10 17:33
@proto, komentarz @michorowskiego jest kompetentny i merytoryczny (aczkolwiek niezbyt optymistyczny). Przepraszam, ale mam wrażenie, że Twoja opinia jest jedynie jałowym wyzłośliwianiem się. Podobnie zresztą jak @Nowakowskiej; (co ma do tego, czy religii uczyli w tej szkole? Jeżeli uczyli, to uczniów, a nie tę konkretną nauczycielkę).
anonim2015.03.10 20:08
A teraz katole uczcie sie !!! Jak nauczycielka zakleja usta dzieciom tasma (co w samo w sobie jest wybitnie naganne ale nijak sie ma do pedofilii) to zabiera glos, minister, rzecznik praw dziecka, prokuratura. Nauczycielka jest zawieszona, stawia sie jej zarzuty a na szkole (w tym jej bezposrednich przelozonych) wysyla sie kontrole. Jak ksiadz gwalci dzeci (wiem wogole nie da sie porownywac zaklejania ust tasma z tak bestialskim i brutalnym czynem) to sprawe zamiata sie pod dywan, krzyczy o wscieklym ataku na kosciol, wzywa do oborny ksiedza, przenosi go na inna parafie oraz glosi kazania, ze ksieza nie musza wspopracowac z wymiarem sprawiedliwosci. TO JEST TA ROZNICA !!! ALE BOG WAM DA TO CZEGO TAK BARDZO CHCECIE, DA SPRAWIEDLIWOSC.
anonim2015.03.11 22:37
To pokazuje głęboką patologię instytucji szkoły w obecnej formie. Jeżeli tego typu sytuacja utrzymała się w szkole przez siedem miesięcy, to trzeba bić na alarm. O ilu takich sytuacjach się nie dowiemy?