Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Newsweek dąży do kompromitacji Platformy Obywatelskiej. Stawia na Nowoczesną - zdjęcie
04.01.16, 17:00

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Newsweek dąży do kompromitacji Platformy Obywatelskiej. Stawia na Nowoczesną

10

Portal Fronda.pl: "Newsweek" opublikował nagrania z udziałem Grzegorza Schetyny pochodzące z zamkniętego spotkania z działaczami stołecznej Platformy. Jaki obraz wyłania się z tzw. "taśm Schetyny"?

Stanisław Pięta, PiS: W moim przekonaniu wyprowadzenie miliona ludzi przez Platformę Obywatelską, o którym mówił Grzegorz Schetyna, jest niemożliwe. Jest to raczej element wewnętrznej kampanii wyborczej. Platforma obumiera na naszych oczach i żaden lider niczego jej nie pomoże zbudować. PO jest w takiej sytuacji jak SLD po aferze Rywina. Lewicowe media, ludzie z komunistycznych służb stawiają na nowy byt. Warto zauważyć to, co dzieje się w telewizji. Wszędzie króluje pan Petru. Platforma jest formacją schodzącą.

Nie widziałem, by którykolwiek z parlamentarzystów sam stanął na ulicy ze swoimi ulotkami i rozdawał je w czasie kampanii, a w taśmach jest mowa o wyprowadzeniu miliona ludzi na ulice. Warto przypomnieć sobie relacje z objazdów tzw. "Bronkobusu". Tam nawet radni Platformy wstydzili się pokazywać swoje twarze. Nie ma takiej możliwości, by Platforma wyprowadziła kogokolwiek na ulice, może poza pracownikami biur poselskich. To pokazuje, że liderzy Platformy żyją złudzeniami, w innym świecie.

Czy opublikowanie "taśm Schetyny" można odbierać w charakterze prowokacji? Zastanawiającym jest fakt, że taśmy ujawnił tygodnik "Newsweek", który raczej jest znany z tego, że sympatyzował z Platformą Obywatelską.

Moim zdaniem "Newsweek" publikując taśmy dąży do kompromitacji Platformy Obywatelskiej. Po prostu pomaga "dorżnąć" PO, gdyż jest to wypowiedź kompromitująca. Wyraźnie widać, że panowie z Platformy nie potrafią pogodzić się z porażką, nie mają szacunku dla Polaków, którzy nie zagłosowali na PO. Uważam, że "Newsweek" dąży do maksymalnego osłabienia Platformy, rozkładu, rozpadu i zagospodarowania tego elektoratu przez Nowoczesną.

Rozmawiała Karolina Zaremba

Komentarze (10):

anonim2016.01.4 17:25
A kto pójdzie za Schrekiem?
anonim2016.01.4 17:46
Zwróciłem już w zeszłym roku uwagę, że PO i PSL robiły wszystko żeby te wybory przegrać. Dlaczego? Bo niczym te partie nie zabłysnęły a miały duuużo okazji by zainteresować wyborców. A teraz co? Mają to co chcieli: sromotną klęskę.
anonim2016.01.4 17:49
zwolenników PO jest niespełna klika tysięcy, nie zdołają zebrać miliona, platformę popierają towarzysze które jak muchy padają.
anonim2016.01.4 17:49
Versus szykuj się do pochodów w demokracji obronie bo przegrywacie.
anonim2016.01.4 17:50
der potrzebują KOD. ale miliona to nie zgromadzicie.
anonim2016.01.4 17:58
uncontrario nic podobnego, skompromitowała się doszczętnie obywatelska platforma którą popierasz, teraz Schetyna się kompromituje usiłując zebrać 1 milion ogłupiałych gotowych wyjść na ulicę w obronie platformerskiej sitwy.
anonim2016.01.4 22:14
Takie tam pytanie ??? A kto to sfinansuje ??? Jaki bank da kredyt skompromitowanemu osobnikowi na którego na dodatek parol zagięły SS. Jakiś obcy wywiad ??? Hm, z Azerbejdżanu, Tahiti, Madagaskaru ???
anonim2016.01.4 23:32
Wystarczy kasa panów Sorosów i trochę "obrońców demokracji" się zbierze.
anonim2016.01.4 23:33
Po drugie - w oczach lemingozy zaczytanej w syfiLisweeku żadnej kompromitacji tu nie ma. To raczej podtrzymywanie mobilizacji.
anonim2016.01.5 9:41
...............Po drugie - w oczach lemingozy zaczytanej w syfiLisweeku żadnej kompromitacji tu nie ma. To raczej podtrzymywanie mobilizacji.................. nick - mnie to wygląda na rodzaj dintojry. Ale to dobrze, niech się chłopaki miedzy sobą wyrzynają. Ja im będę życzliwie z boku kibicował