Spotkanie ze zmartwychwstałym. Rozważanie na poniedziałek wielkanocny - zdjęcie
05.04.21, 07:29fot. pixabay.com

Spotkanie ze zmartwychwstałym. Rozważanie na poniedziałek wielkanocny

4

W dzisiejszej Ewangelii mamy dwie grupy osób, które spotkały się ze zmartwychwstałym Chrystusem. Pierwsza to żołnierze, którzy pełnili wartę przy grobie. Druga – niewiasty, które przyszły skoro świt, aby obejrzeć grób.

Strażnicy dają sobą sterować i łatwo podporządkowują się innym. Przecież czuli trzęsienie ziemi, widzieli anioła odsuwającego kamień i wreszcie Jezusa Zmartwychwstałego. Mimo to, tak mocne dowody nie pobudziły ich wiary.

Inaczej zachowują się kobiety. One są posłuszne, najpierw aniołowi, który wysyła je do Apostołów, a później Jezusowi, który ponawia tę prośbę. Ich otwarte serce sprawi, że staną się przekazicielami Dobrej Nowiny, prawdy o tym, że wszystko się wypełniło.

A co z tego wynika dla nas? Warto otworzyć serce, szukać i żyć w prawdzie, bo tylko wtedy można odkryć prawdziwą radość i nadzieje płynącą ze Zmartwychwstania.

 

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

mp/diecezja.pl

Komentarze (4):

rebeliant2021.04.5 11:59
No i co można robić na takim spotkaniu ze zmartwychwstałym ? Będziemy się życać do stóp, szlochać na różańcu i krzywić gębę z braku rozpoznania, czy śmiać się płakać, czy bać ? Wy lepiej podpowiedzcie jaką litanię powitalną odmówić i na jakim grochu klęczeć, bo przecież roztropność nakazuje.
A2021.04.5 8:13
Czym się różni zmartwychwstanie 2021 od tego z 2020? Jakieś dodatkowe levele doszły?
Ed2021.04.5 9:11
różni się datą. Teraz jest o rok później. Tak na serio to dla każdego człowieka, każde Zmartwychwstanie Pana może być diametralnie różne.
rebeliant2021.04.5 12:01
Nie bluźnij !!! Buk je tylko jeden !!!