Na czwartkową demonstrację pod hasłem „Dość promowania stalinowskich zbrodniarzy we Wrocławiu” zaprasza sama Ewa Stankiewicz, dziennikarka „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika, działaczka stowarzyszenia Solidarni 2010, które domaga się wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej i upamiętnienia śp. prezydenta Kaczyńskiego i pozostałych ofiar.

Dość promowania stalinowskich zbrodniarzy we Wrocławiu. Organizujemy korepetycje dla prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Dołącz do nas” - zachęcają organizatorzy czwartkowej manifestacji. „Przyjdź i wyraź swój sprzeciw wobec promowania stalinowskich zbrodniarzy na Uniwersytecie Wrocławskim oraz sprzeciw wobec skandalicznego zachowania prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który stalinowskiego zbrodniarza Zygmunta Baumana wita z honorami. Wyraźmy solidarność z kibicami i narodowcami którzy ratowali honor Wrocławia, a zostali nazwani przez Dutkiewicza „nacjonalistyczną hołotą”. Promocja stalinizmu, systemu zbrodniczego w postaci promowania nierozliczonych zbrodniarzy tego systemu takich jak Zygmunt Bauman - powinna być ścigana z urzędu. Dla prezydenta Wrocławia Solidarni 2010 zorganizują w czwartek przyspieszone korepetycje na wrocławskim rynku na temat stalinizmu. Zapraszamy wszystkich którzy mogliby nas wesprzeć w udzieleniu korepetycji prezydentowi Dutkiewiczowi z historii XX wieku” - argumentuje Ewa Stankiewicz.

Pikieta odbędzie się w czwartek, 4 lipca o godz. 18 na wrocławskim rynku. Prócz „korepetycji dla prezydenta Wrocławia”, będzie ona miała charakter wyrażenia solidarności z kibicami Śląska Wrocław i członkami NOP, którzy „którzy w odważny sposób bronili honoru Wrocławia,wyrażając sprzeciw dla promowania stalinowskiego funkcjonariusza Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim”. Chodzi o wykład Baumana  który odbył się na UWr w sobotę 22 czerwca. Zakłócili go NOP-owcy z kibicami, którzy zostali wyprowadzeni z auli przez brygady antyterrorystów. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz powiedział wtedy, że nie będzie tolerował „nacjonalistycznej hołoty”.

Piętnaście osób po zamieszkach na uniwersytecie usłyszało zarzuty. Zespół prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zadeklarował gotowość niesienia im pomocy.

Marta Brzezińska-Waleszczyk