Setki milionów złotych w ramach drugiej tarczy antykryzysowej dla turystyki. Sejm przyjął ustawę - zdjęcie
15.08.20, 12:17fot. pixabay.com

Setki milionów złotych w ramach drugiej tarczy antykryzysowej dla turystyki. Sejm przyjął ustawę

7

Kryzys na rynku, który odczuła bardzo dotkliwie także branża turystyczna wymagał zdecydowanych działań rządu. W związku z tym po bardzo szybkich pracach na ustawą, w dniu wczorajszym została ona uchwalona przez Sejm. Jest to już druga tarcza antykryzysowa dla turystki, a najważniejszym elementem w niej są rekompensaty za opłacone i nieodbyte imprezy turystyczne. Ustawa teraz trafi pod głosowanie Senatu.

Andrzej Gut-Mostowy tak to wyjaśnia:

- To są setki milionów złotych, które branża będzie musiała znaleźć. Dlatego Państwo postara się znaleźć środki, aby założyć, czy wyręczyć tę branżę ze zwrotu tych środków (…) Organizatorzy turystyki sporządzą listy tych klientów, do których ma nastąpić zwrot. Po ich weryfikacji przez UFG, zwroty będą następowały w ciągu kilkunastu dni. Organizatorzy turystyki będą mieli sześć lat na zwrot tych środków

Zgodnie z przyjętymi nowymi przepisami, organizator turystyki będzie mógł złożyć za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wniosek o udzielenie wypłaty. Do tego wniosku będzie musiał dołączyć wykaz tych umów, od których odstąpili klienci.

W ustawie czytamy też:

- Nowy przepis określa zasady przyznawania dodatkowego świadczenia postojowego osobom wykonującym działalność w zakresie +Pozostałego transportu lądowego pasażerskiego, gdzie indziej niesklasyfikowanego+, jako grupie, która bardzo mocno odczuła skutki kryzysu wywołanego wybuchem epidemii i do chwili obecnej nie udało się jej podźwignąć z tego kryzysu

Oznacza to, że o wypłatę świadczeń postojowych będą mogli ubiegać się prowadzący działalność sezonową piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy zawiesili działalność po 31 sierpnia ub.r. i działalność wykonywali sezonowo nie dłużej niż dziewięć miesięcy w roku. Z tej opcji będą mogli skorzystać także agenci turystyczni.

Dodatkową korzyścią po spełnieniu określonych kryteriów jest zwolnienie ze składek ZUS za okres od 1 czerwca do 31 sierpnia.

 

mp/pap

Komentarze (7):

oko2020.08.15 21:19
to zdjecie to nie jest BALTYK!
Marco Breslaviano2020.08.15 19:37
Ale czemu tylko setki milionów? Czemu nie kilka lub - a co tam, nie żałujmy sobie, jak szaleć, to szaleć - kilkadziesiąt miliardów?! A najlepsze jest to, że dana redakcja, wybijając taki nagłówek, myśli, że to rządowi przynosi chwałę i jest wyrazem troski o Polaków ze szczególnym uwzględnieniem sektora turystycznego. Ciekawe tylko, skąd rząd weźmie te kilkaset milionów i kto potem będzie to wszystko spłacał. Czy Wy wszyscy nie rozumiecie, że my zmierzamy wprost ku gospodarczej a w konsekwencji także politycznej przepaści?
Szybka Randka2020.08.15 16:51
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Pokażcie lepiej zdjęcia z Międzyzdrojów2020.08.15 14:19
gdzie widać jak Seby, Dżesiki i ich pociechy przestrzegają na plaży i na deptaku zaleceń sanitarnych.
matis892020.08.15 14:47
Ja też jako wyborca PO i SLD jestem wściekły kiedy ludzie nie stosują się do masońśkich, lewackich zaleceń PISu. Kagańce na gębę i nie ma gadki, PIS tak każe i wyborcy PO i SLD to popierają.
matis892020.08.15 14:18
Lewacki, promasoński PIS, partia POPIS wspiera oficjalnie przez mistra finansów satanistyczny, apokaliptyczny, masoński projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. POPISowski cyfrowy bon turystyczny to wstęp. Do bona powinieneś mieć telefon komórkowy, internet, być w sieci i mieć konto. Bez tego masz utrudnienia i jesteś dyskryminowany. To POPISowskie dążenie do satanistycznego, apokaliptycznego i masońskiego państwa bezgotówkowego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.15 12:27
wiadomo już co PiSdziaki przemyciły w tej "tarczy"? bezkarność za złodziejstwo dla siebie? czy może jakieś dodatkowe pieniądze?