Sądzą za wyśmiewanie Komorowskiego. „Ubecka narracja prokuratury” - zdjęcie
09.12.15, 14:28

Sądzą za wyśmiewanie Komorowskiego. „Ubecka narracja prokuratury”

7

Marek M., który wyśmiewał wpadkę Bronisława Komorowskiego w Japonii stanął przed sądem. Zdaniem prokuratury, podczas wiecu wyborczego w marcu br. usiłował on rzucić krzesłem w ówczesnego prezydenta.

Jakikolwiek prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść krzesło na władzę ludową, może być pewien, że nie odpuszczą mu nawet po wyborach – tak mogłaby się zaczynać mowa oskarżycielska wobec Marka M. Krakowska prokuratura oskarżyła go o to, że na marcowym wiecu w Krakowie chciał rzucić w Bronisława Komorowskiego krzesłem. Miał też obrażać byłego prezydenta. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Na początku rozprawy sąd wyprosił z sali sądowej członków z ugrupowania KORWIN, ponieważ nagrywali przebieg postępowania bez zgody sądu. Wśród nich był również Konrad Berkowicz, wiceprezes KORWINa.
Oskarżony zapewniał przed sądem, że zajście z krzesłem było elementem happeningu przygotowanego przez członków partii.
- Krzesło miało symbolizować wpadkę dyplomatyczną prezydenta Komorowskiego - mówił na sali sądowej Marek M., odnosząc się do sytuacji, kiedy były prezydent w japońskim parlamencie wszedł na krzesło, pozując do zdjęcia. Prokuratura uważa jednak, że oskarżony chciał rzucić krzesłem w prezydenta. - Nie zgadzam się z ubecką narracją prokuratury - odpowiedział na zarzuty oskarżony. Mężczyzna należy do partii Korwina. Podczas wiecu Bronisława Komorowskiego na początku marca Marek M. stał w tłumie zgromadzonym pod sceną. Trzymał w ręku nad głową krzesło i potrząsał nim. Został zatrzymany i na 4 tygodnie trafił pod obserwację psychiatryczną.
Bronisławowi Komorowskiemu przyznano w tej sprawie status pokrzywdzonego. Były prezydent ma złożyć zeznania.

KJ/polskatimes.pl/gazetakrakowska.pl

Komentarze (7):

anonim2015.12.9 14:38
Czy nasz nowy rząd zechce podjąć kroki w kierunku zbadania sprawy dojścia do władzy "poszkodowanego"? Czy nasz rząd jest marchewką?
anonim2015.12.9 15:45
Widzać UBecka prokuratura łże jak za dobrych ubeckich czasów.
anonim2015.12.9 15:46
Podajcie nazogwisko tego prokuratora ...
anonim2015.12.9 16:18
Prokurator powinien się przebadać, zwłaszcza głowę.
anonim2015.12.9 17:13
https://www.youtube.com/watch?v=8uym6j0RBao&spfreload=1 46 min 30sek.
anonim2015.12.9 17:54
Proponuję wszystkim komentatorom żeby w ramach happeningu zabrali krzesła i trzymali je w górze na spotkaniu z Andrzejem Dudą.
anonim2015.12.26 15:27
Jan 2014 Jak widzę z twojej wypowiedzi żyjesz jeszcze w epoce Komorowskiego, nie przestawiłeś się jeszcze na nową rzeczywistość po Komorowską. źle to świadczy o twoim umyśle, Gdybyś podobnie myślał jak Gomułka w epoce Gierka, to by cię natychmiast milicja do wiezienia zawiezła.