Rosyjscy hakerzy zaatakowali Ukrainę! Czy to wypowiedzenie wojny? - zdjęcie
08.08.14, 12:03fot. sxc.hu

Rosyjscy hakerzy zaatakowali Ukrainę! Czy to wypowiedzenie wojny?

1

Informację o cyberataku opublikował „Financial Times”, który dodał, że za atakiem stoją Rosjanie. Atak przeprowadzono również na komputery ambasad przynajmniej dziewięciu krajów w Europie wschodniej – w tym Niemiec, Chin, Polski i Belgii.

Według "FT" hakerzy prawdopodobnie przejęli poufne informacje dyplomatyczne. Te same źródła podają, że Rosja prowadzi wyrafinowaną i agresywną kampanię cyberszpiegowską przeciwko Ukrainie.

Według ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego, atak hakerski może być deklaracją wypowiedzenia wojny: "Poważny cyberatak byłby równy z deklaracją wojny. Teraz cyberatak oznacza atak na strony rządowe, banki, wieże kontrolujące loty, szpiegostwo przemysłowe itd. To olbrzymi obszar, gdzie trzeba być gotowym na zagrożenia".

Czy Rosja w taki sposób odpowiada na, powiedzmy otwarcie, bolesne dla niej sankcje gospodarcze? Prawdopodobnie mamy do czynienia z tym, co powiedział minister Trzaskowski.

mod/niezalezna.pl/TVN24 Biznes i Świat

Komentarze (1):

anonim2014.08.8 12:15
Przy okazji, czy udało się ustalić jacy hakerzy zaatakowali Frondę w przeszłości? Wiem, że Fronda jako medium niezależne ma dużo wrogów, ale czy jednak nie byli to przypadkiem Rosjanie? Myślę, że nie należy tego wykluczać. Była też historia, w której hakerzy dopisywali głupoty i idiotyzmy do newsów, czy udało się załatać tę dziurę? Te dopiski były w języku polskim, a więc trop powinien też iść w kierunku polskich lewaków.