Moskwa ma pretekst, by wkroczyć na Ukrainę! - zdjęcie
13.07.14, 09:58fot. Wikipedia

Moskwa ma pretekst, by wkroczyć na Ukrainę!

14

Według rosyjskich mediów pocisk wystrzelony z terenu Ukrainy trafił w dom na terytorium Rosji. Może to stać się pretekstem do „pokojowej operacji” w Donbasie. Rosyjskie siły koncentrują się na granicy z Ukrainą, są wśród nich także pojazdy oznaczone jako „siły pokojowe”. Takie właśnie siły stacjonują aktualnie w Naddniestrzu oraz w Południowej Osetii - przypomina portal defence24.

Co więcej, według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy doszło wczoraj do niebezpiecznego incydentu. Otóż wojska Rosjan weszły na 3 km w głąb terytorium Ukrainy i przygotowały tam zasadzkę na siły, które podlegają władzy Kijowa.

Według mediów dziś ukraiński pocisk zniszczył dom na terytorium Rosjan, zabijając jedną osobę i raniąc dwie kolejne. To wydarzenie, nawet, jeżeli nie jest prawdziwe, może zostać wykorzystane przez Kreml do rozpoczęcia „akcji pokojowej” na Ukrainie.

Sytuacja międzynarodowa zdaje się być korzystna dla Moskwy. Państwa Zachodu, a przede wszystkim USA, są dziś zaangażowane w konflikt między Izraelem a Strefą Gazy oraz w pogłębiający się kryzys w Iraku. Francja i Niemcy próbują nawet wymusić na Petrze Poroszence wstrzymanie działań przeciwko separatystom, by uzyskać już spokój w tym regionie.

bjad/defence24

Komentarze (14):

anonim2014.07.13 10:01
no to czekamy na rozwój wydarzeń
anonim2014.07.13 10:04
Była kiedyś taka piosenka z refrenem: wejdą - nie wejdą, wejdą -nie wejdą, wedją - nie wejdą, wejdąąą.
anonim2014.07.13 10:21
Tym pretekstem nie powinien być pocisk, który spadł an terytorium Rosji. Powodem, a nie pretekstem, jest ludobójstwo narodu Noworosji. Gdyby to ode mnie zależało, ja bym wkroczył w momencie, gdy banda z Majdanu wkroczyła do budynków rządowych. Zmusił bym W. Janukowycza o napisanie wezwania "o bratnią pomoc" i bym zajął całą wschodnią część Ukrainy, gdzie przeważają rosyjskojęzyczni. Najpóźniej należało wkroczyć po banderowskim mordzie w Odessie. Zająć całą Ukrainę, a potem - pod naciskiem UE - wycofać się z części zachodniej w geście dobrej woli.
anonim2014.07.13 10:26
czemu nikt nie broni Ukrainy tylko włazi do dupy Putina?
anonim2014.07.13 10:27
Oto jak mieszkańcy Noworosji widzą postępowanie Rosji i Rosjan: „Rosyjskie powstanie przeciwko antyrosyjskiemu Majdanowi, który zwyciężył na Ukrainie, powstanie przeciwko państwowej rusofobii i nazizmowi-zdradzono i skazano na zagładę. Nadzieja jeszcze się tli, nadzieja tylko na Boga. Ale okazało się, że prawdziwa, rosyjska Rosja, sami Rosjanie jako naród-nikomu nie potrzebni. Ani Kremlowi. Ani Cerkwi Rosyjskiej, jej ziemskiej części, większości jej ziemskich członków. (…) Starcie za rosyjską pamięć historyczną, za rosyjską kulturę, za język rosyjski, za rosyjską moralność i zwyczaje utopiono w rosyjskiej krwi przy obojętności i apatii większości Rosjan. Nadszedł czas kaźni. „Śmierdziele”, „kufajkarze”, „stonka”, „ochlapusy”-rusaki będą wiedzieć gdzie ich niewolnicze miejsce! Miejsce „ruskomownich” mniejszości narodowych z łaskawym prawem rozmawiania po rosyjsku w domu, prawem przyznanym przez gauleitera. I z zakazem, dla untermensch’ów, publicznego występowania, pisania i nauczania w „moskalskij mowi”. Opornych czeka śmierć. To uśmiercają moich najbliższych, mój naród, moich rodaków, moich domowników i krewnych. Rosjan zabijają za to, że ośmielili się zapragnąć pozostać Rosjanami na własnej ojcowiźnie i powiedzieli o tym. Rosjan zabijają za separatyzm, za to, że ośmielili się zapragnąć oddzielić się od swoich wrogów i ciemięzców, od tych, którzy z odrazą proponują Rosjanom miejsce w wychodku swego ukraińskiego domu. Za próbę rozdziału i wydzielenia przestrzeni życiowej z byłej, do rewolucji, własności, a obecnie komunalnego mieszkania, które przejął i zarejestrował na siebie rusofob. W stosunku do tej kaźni Rosjan Rosjanie są obojętni. W przeciwnym razie nie przeżywaliby niepowodzenia drużyny Federacji Rosyjskiej na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej ani nie jechaliby na wakacje za granicę kiedy w Ojczyźnie toczy się wojna. I nie 15 tysięcy powstańców, ze 150-milionowej Rosji, sprzeciwiałoby się ludobójstwu Rosjan w Noworosji. Rosjanie zdradzili Rosję. (…) Protojerej Władimir Pieriesliegin Za: http://3rm.info/48866-russkie-predali-rossiyu.html
anonim2014.07.13 11:32
PiotrZW Nie ma czegoś takiego, jak Noworosja. To jest byt istniejący tylko w rosyjskiej propagandzie. Istnieje państwo Ukraina, które zostało zaatakowane na wszystkich frontach przez państwo Federacja Rosyjska.
anonim2014.07.13 11:42
Co do wtargnięcia wojsk rosyjskich na Ukrainę - nie wiem, na co media czekają. W tej chwili na Ukrainie jest ok 5 tysięcy rosyjskich najemników ( obywateli Federacji Rosyjskiej), granicę przekroczyło już ponad 100 sztuk rosyjskich pojazdów pancernych ( BTR-y, czołgi ). Putin może dowolnie powiększać tę realną interwencję i jednocześnie... grozić interwencją. Putin wie, że potencjał ukraińskiej armii jest ograniczony ( sam się o to poprzez Janukowycza postarał) i może wprowadzić taką liczbę "zielonych ludzików", jaką tylko zechce. Przypomnę, ze na Krym wprowadził 22 tysiące żołnierzy bez znaków rozpoznawczych. Czyli Putin tematem możliwej "interwencji" odwraca uwagę świata od realnej interwencji, którą właśnie prowadzi.
anonim2014.07.13 12:17
Pierwsze czytam o rzekomej agresji Rosji na terytorium Ukrainy, a nasze reżymowe media na pewno zachłystywałyby się tą rzekomą zbrodnią przeciw ludzkosci. Pisząc wprost: autor tej notki napisał kłamstwo.
anonim2014.07.13 12:19
"Skoro nie ma Noworosji, to Ukrainy też być nie powinno, przynajmniej w takich absurdalnie rozdymanych granicach." Amen Dziękuję amandi.
anonim2014.07.13 12:39
Amandil, PiotrZW, nie ma Noworosji, to są ziemie ukraińskie i zamieszkałe w większości przez Ukraińców. Szczekacie, ale nie macie żadnych faktów na poparcie rosyjskiej propagandy. Żaden obszar terytorium Ukrainy - z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krym - nie jest zaludniony w większości przez Rosjan. To były i są etnicznie ukraińskie ziemie. I to mimo prawdziwego ludobójstwa, którego dopuścili się Rosjanie na Ukrainie - Wielkiego Głodu, w którym zginęło 7 milionów Ukraińców, i późniejszej akcji osiedlania Rosjan. NIGDZIE na Ukrainie Rosjanie nie są w większości. Zapamiętajcie to sobie, zanim następnym razem zechcecie publikować putinowską propagandę.
anonim2014.07.13 12:52
Jazdzig - na terenie Ukrainy znajduje się ok 5 tysięcy najemników rosyjskich, którzy są jawnie werbowani w komendach uzupełnień Federacji Rosyjskiej, i trenowani w obozach szkoleniowych GRU pod Moskwą i w Rostowie nad Donem. W Kijowie jest otwarta dla publiczności wystawa sprzętu bojowego produkcji rosyjskiej, zdobytego lub porzuconego w Donbasie przez prorosyjskich terrorystów. Aktualni przywódcy terrorystów - Striełkow ( Girkin), Borodaj, Babaj - są obywatelami Federacji Rosyjskiej i etatowymi pracownikami GRU, rosyjskiego wywiadu wojskowego. Wszyscy widzą i wiedzą, ze to Rosja dokonuje agresji wobec Ukrainy. Niestety, światowa opinia publiczna nie chce się pogodzić z faktami, chce za to wierzyć w fikcyjny pokój i w słowa Putina.
anonim2014.07.13 16:26
@Geoffrey Co wyście q... narobili? To ta wasza pier... Ukraina warta jest takich zbrodni? Jeżeli nie ma czegoś takiego jak Noworosja, to dlaczego nie przeprowadzicie tam referendum z międzynarodowymi obserwatorami i nie spytacie mieszkańców, czy są Ukraińcami, czy nie, i czy chcą pozostać w tym państwie, które powstało ze sztucznie stworzonej republiki sowieckiej i liczy raptem 20 lat niepodległego bytu, a w ONZ go nie ma.
anonim2014.07.13 16:32
Geoffrey i nie zalewaj mi hasłami o putinowskiej propagandzie. Od początku ten Majdanu mi cuchnął. A wiesz dlaczego? Bo ty nie byłeś w stanie mi odpowiedzieć, o co wam naprawdę chodzi. I nie miałeś odwagi tego powiedzieć. Chcecie zbudować państwo narodowe w kraju, w którym połowa mieszkańców mówi innym językiem niż wy i ma inne poczucie narodowe niż wy. Wychodzi wam wrzód na dupie Europy, państwo jawnie faszystowskie, budowane na zbrodni, kłamstwie i wysługujące się Amerykanom. Co najgorsze - ciągnące pół Europy w przepaść wojny.
anonim2014.07.14 6:44
PiotrZW: To jest żałosne, że w XXI wieku, mając do dyspozycji internet, piszesz takie bzdury, dajesz się prowadzić rosyjskiej propagandzie jak dziecko. Jakie zbrodnie? WSZYSTKO, co prezentuje rosyjska telewizja, to fałszywki, zdjęcia z Syrii, Czeczenii, nawet zdjęcia z filmów fabularnych. Nie cofają się przed niczym. To jest wojna totalna o umysły ludzi . I Ty właśnie ją przegrałeś. Referendum? Dlaczego? Bo Putin tak chce? A dlaczego nie przeprowadzić referendum w Polsce? Może też chce się przyłączyc do Rosji? Na Ukrainie mieszka 17% Rosjan, poparcie dla Putina i separatystów według badań instytutu Centrum Razumkowa, wynosi 16%, przy błędzie statystycznym poniżej 0.5%. O co pytać mieszkańców? To Rosja nalega na referendum, żeby opublikowac dane, jakie zechce, np takie, jak w Krymie, gdzie podano, że 93% mieszkańców chce przyłączenia do Rosji, przy frekwencji 121% Dalej: O jakich nacjonalistach mówisz? O Prawym Sektorze i Swobodzie? Na ostatnich wyborach W SUMIE dostali 2,4% głosów. Gdzie ci nacjonaliści? Nacjonaliści we Francji dostali 25% głosów, w Niemczech kilkanaście, a w Ukrainie 2,4%, i to Ukraińców nazywa się nacjonalistami. Bo walczą z rosyjskimi najeźdźcami zachowanie swojego kraju? Gdzie tu sens? Poroszenko nacjonalista? On jest Benderowcem, bo parę lat mieszkał w mieście Bendery w Mołdawii. Rosjanie Banderowcami nazywają już wszystkich Ukraińców, którzy chcą mieszkać w niepodległej Ukrainie. Nawet tych rosyjskojęzycznych. Jakie faszystowskie państwo? Nauczyłeś się na pamięć rosyjskiej zbitki propagandowej, że Ukrainiec to faszysta i powtarzasz jak papuga. Po prostu nie lubisz Ukraińców i wierzysz w to, co Ci wygodnie. Ukraina ciągnie Europę do wojny? Bo się broni? Ma się nie bronić? taką masz radę dla Ukraińców? To może wszyscy poddajmy się od razu Putinowi, po co Polsce niepodległość i "narodowe" państwo?