Putin: Polska współwinna wojnie ukraińskiej - zdjęcie
16.03.15, 10:38

Putin: Polska współwinna wojnie ukraińskiej

15

W filmie „Krym. Droga do ojczyzny” Putin mówi, że Rosja uratowała półwysep przed ukraińskimi nacjonalistami. Banderowcy mieliby napadać na rosyjskojęzyczną ludność. Do zbrodni mieli podżegać ich Amerykanie oraz ich europejscy sojusznicy. W tym Polska.

„Realnie za sznurki marionetek pociągali nasi amerykańscy partnerzy i koledzy. To oni pomagali przygotowywać nacjonalistów, szkolili bojowe grupy w zachodniej Ukrainie, w Polsce i częściowo na Litwie” – mówi Putin.

Film emitowany w rosyjskiej telewizji przekazuje też, jakoby w zasadzie wszyscy mieszkańcy Krymu chcieli przyłączyć się do Rosji. Przeciwnikami takiego rozwiązania mieliby być tylko banderowcy oraz część Tatarów.

pac/polskie radio

Komentarze (15):

anonim2015.03.16 10:51
To jest wprost zapowiedź ataku militarnego na Polskę - deja vu z 1939 r i "argumentacja" Niemiec...
anonim2015.03.16 10:52
A Akas był szkolony w Moskwie na Łubiance...
anonim2015.03.16 11:02
Niestety w eter idą fałszywe informacje. Polacy nie szkolili tylko ci co noszą Polskie nazwiska , a to niekoniecznie Słowiański naród!To mafia przy korycie i spada na nas jak obozy śmierci!
anonim2015.03.16 11:49
Czy temida jest z tego samego kursu na Łubiance co Akas?
anonim2015.03.16 12:28
Niestety coś musi być na rzeczy. Od tak nie dostaje się jajkiem i nie traci głowy nawet jeśli należy do kukły. Niestety bliscy sąsiedzi graniczni "Ukrainy" nie darzą nas sympatią. To są banderowcy natomiast ci którzy nie mają tak złego zdania o Polakach są nazwani separatystami dziwne ??
anonim2015.03.16 12:36
Dołączył kolejny kursant z Moskiewskiej Łubianki - czyli Onufry1610...
anonim2015.03.16 12:42
@Nabi Dobre bo śmieszne :) rozbawiło mnie to.
anonim2015.03.16 13:14
@Nabi A nic z rana nie brałeś? Może trochę dawka za duża?.
anonim2015.03.16 15:14
czegoś nie rozumiem przecież jeśli rosja jest wrogiem którego trzeba zaorać za wszelką cenę i bez zwracania uwagi na okoliczności... to czego się wstydzić, że szkolono oddziały które teraz walczą ofiarnie z moskalami? Albo popieramy Ukrainę jaka tam jest - i szczycimy się tym popieraniem, posyłamy tam broń, pieniądze, szkolenia, co się tylko da... ...albo nie popieramy lub tylko wystawiamy prostodusznych Ukraińców, niech giną w interesie wykrwawiania Moskwy. Może czas sie juz zdecydować?
anonim2015.03.16 15:49
Ukraina była na pewno terenem walki interesów - płacił zachód i płacił Putin ("ile będzie trzeba"). Być może aktywiści jednej strony byli szkoleni w Polsce. Być może drugiej strony na Białorusi. Ale, czego by Putin nie wymyślił: Przewrót na Ukrainie był wewnętrzną sprawą Ukrainy. I sprawą społeczeństwa Ukrainy było takie lub inne jego rozwiązanie. Tym czasem: - ani armia polska, ani amerykańska ani nawet część potęgi litewskiej nie weszła na teren państwa Ukraina. - ani podstępna Polska ani wraże USA ani nawet szowinistyczna Litwa nie anektowała sobie części Ukrainy. A Rosja tak. Putin zaczął wojnę. Reszta jest propagandą.
anonim2015.03.16 16:10
mtszymonie rozumiem, że jak w polsce moskale po wyborach przegranych przez po zrobią "majdan" antypisowski, siłami postkomuny takiej czy innej, to tez napiszesz, że to "wewnętrzna" sprawa. oprzytomnijcie, trolle, z faktu że rosja to koschmar nie wynika że usa atakują. A rosja przyciśnięta do muru robi jak umie czyli wysyła czołgi.
anonim2015.03.16 16:13
btw, przecież jeden z jenerałów izraelskich popełnił wywiad, że jego oddział pracował na majdanie... szydził z prostolinijnych ukraińców że dopóki oni im nie pokazali jak bić się, to byli jak dzieci, nieogarnięci.
anonim2015.03.16 18:36
Zerro. Rozumiem, :jak w Polsce moskale po wyborach przegranych przez po zrobią "majdan" antypisowski, siłami postkomuny takiej czy innej", to będzie ok, jeśliby Niemcy weszli i "odzyskali" ziemie zachodnie? Jeśli dla Ciebie to OK, no to się nie dogadamy. Jeśli nie, to trzeba jednak uznać, że to wewnętrzna sprawa Ukrainy (Polski). Pozdrawiam.
anonim2015.03.16 20:57
Mtszy wybacz, ale nie kupuję kłamstw tylko dlatego, że WYDAJĄ się być przydatne. Nie daję USA carte blanche w Polsce przeciw Moskwie. Robią z was idiotów, tumanią słuszną skądinąd krucjata przeciw Czerwonej Ordzie, ale wszystko co robią, robią DLA SIEBIE, dla swojego interesu i jak będzie trzeba sprzedadzą całą Polskę jakiemuś nowemu stalinowi, tym łatwiej bo frajerami szafującymi bez sensu życiem swoich rodaków się gardzi.
anonim2015.03.16 21:26
Zerro Cóż. Ja nie znam prawdy. Nie wiem ile z tego co mówi Putin jest prawdą, jakie działania i ile pieniędzy na kupienie kogo wydał który wywiad i kto za tymi wywiadami stoi. Widzę za to gruby fakt: Rosję rozpoczęli wojnę w Europie. Przesuwają zbrojnie granice. Dostrzegam analogie z marszem na wschód Hitlera. Może słusznie, może nie. Mam wrażenie, że jesteśmy (w dużej mierze z zaniedbania) słabi. Nie mam natomiast PEWNOŚCI, że Rosja zatrzyma się militarnie na naszej wschodniej granicy. (A nawet jeśli - a zrobi to z łaski, to czego od zachodu zażąda w zamian?) Nie ma pewności, jakie plany ma Rosja? Może niedrażnienie jej ją ugłaska? Może doprowadzi do odwiedzin na naszym płaskim i ciasnym podwórku? Jest wątpliwość a stawka wielka. W tej sytuacji przygotowanie do wojny wydaje mi się wskazane. Jak będzie trzeba, to nas sojusznicy sprzedadzą. To jasne. Zrobią to jednak tym pewniej i sprawniej, im będziemy łatwiejsi do przełknięcia. PS. Pytam zupełnie bez ironii: widzisz jakiś sposób uczestnictwa w tym zamieszaniu, tu i teraz, bez bycia elementem gry któregoś z mocarstw? Pozdrawiam.