frondaaniol
search
Blogi
Forum
Prokuratura zajmie się Rostowskim i spółką - zdjęcie
18.07.19, 12:21(fot.youtube)

Prokuratura zajmie się Rostowskim i spółką

5

Były minister finansów Jacek Rostowski, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz, Maciej Grabowski i Jacek Kapica - to przeciwko nim komisja śledcza ds. VAT zdecydowała się złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
 
Jak podkreślał przewodniczący komisji Marcin Horała,  podejrzenie dotyczy "wytworzenia sytuacji, gdy jednocześnie zniesiono obowiązek składania zabezpieczeń w procedurach importowych i uproszczonych, a Polska nie przystąpiła wówczas do sieci Eurofisk".

Z kolei Zbigniew Konwiński (PO-KO)  stwierdził, że w zwiadomieniu brak jest wskazanych przepisów, które zostały złamane. 

- Komisja uznaje, że jak wiceminister nie posłuchał urzędnika, to popełnił przestępstwo" - zaznaczył Konwiński.

Według niego, jeżeli Rostowskiemu zarzuca się zaniechanie przystąpienia do Eurofisk, to analogiczny zarzut może być stawiany w przyszłości rządowi PiS za nieprzystąpienie do prokuratury europejskiej, która ma się zajmować także przestępstwami finansowymi.

Zdaniem Horały, argumenty Konwińskiego to "manipulacja", która polega na tym, że  "z zawiadomienia zawierającego zespół współgrających działań, które razem prowadziły do określonego efektu" wyciąga się jedno działanie, które samo w sobie nie było przestępstwem.

- Ale było niezbędne do osiągnięcia końcowego efektu - dodał.

bz/PAP

Komentarze (5):

Agnieszka2019.07.18 17:52
Oile pamiętam to protegowanymi pana Rostowskiego było całe grono pań z PO, z których jedna to nawet premierką została a dziś jakąś ważniarą w PE. "Perfidna kłamczucha" jej było czy jakoś tak. Dla prokuratury za wysokie progi, żeby byłego premiera z aktualnym immunitetem pociągnąć do odpowiedzialności? ja rozumiem, ze o niczym nie decydowała, była o9d powtarzania tekstów, których treści nie rozumiała, ale może choć jakieś pozory, że niby w Polsce premier, minister to nie marionetka tylko w rękach mafii swoich i obcych?
Valentynka2019.07.18 22:15
Masz racje Agnieszka. To polityczna mafia. Pasożyty doiły Polskę. Pora na kary. Jeszcze bym dołożył oskarżenia z kontrwywiadu.
Jan Vincent z Bydgoszczu2019.07.18 14:43
Piniendzy nie ma i nie będzie !
dzielnicowy2019.07.18 12:55
Nareszcie!..powinien siedzieć w Bydgoszczu:)
Leon zawodowiec2019.07.18 12:43
Brak komentarzy czyli co???zatkało kakao ze niby Rostowski jest nietykalny???

Najnowsze artykuły