Prof. Zdzisław Krasnodębski: W UE powoli wraca realizm ws. Polski - zdjęcie
04.03.20, 11:15

Prof. Zdzisław Krasnodębski: W UE powoli wraca realizm ws. Polski

7

W mediach europejskich czy wśród polityków europejskich do głosu zaczyna dochodzić realizm polityczny w ocenie tego, co dzieje się w Polsce i innych krajach UE - mówi europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".


"Bardzo często spotykam się z opiniami, zwłaszcza ze strony europosłów z mniejszych krajów, że podobne zarzuty jak Polsce mogłyby być postawione ich krajom. Dotyczy to Słowenii, Słowacji czy Malty. W czasie ostatniej debaty mówiono też w podobnym duchu o Hiszpanii. W sprawach praworządności do wszystkich też dociera, że niejasna jest sytuacja także jeśli chodzi o Niemcy czy Francję, gdzie istnieje problem relacji między wymiarem sprawiedliwości a władzą wykonawczą czy ustawodawczą" - powiedział uczony.
Jak stwierdził prof. Krasnodębski coraz częstsze są głosy pozytywne na temat sytuacji wewnętrznej w Polsce. Niedawno dobrze o naszym kraju pisał hiszpański dziennik internetowy "El Correo de Madrid".


"Takie głosy jak w tym artykule, w mediach czy w rozmowach półoficjalnych ze strony dziennikarzy czy polityków europejskich słychać, co świadczy o powrocie realizmu do polityki. Reformy trwają już parę lat, a wciąż nie daje się znaleźć podstaw dla oskarżeń kierowanych pod adresem Polski" - wskazał europoseł.

bsw/gazeta polska codziennie

Komentarze (7):

Sex portal2020.03.4 17:22
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
TM2020.03.4 11:54
Czyli jednak Tusk i jego "totalni" kłamali w Brukseli na temat rządów w Polsce ? Jak oni mogli, okłamywać Merkel, Timmermansa, Schultza, Verchofstadta, to się w głowie nie mieści !? Skoro ich okłamywali, to kogo jeszcze są zdolni okłamać ?
sylw2020.03.4 13:19
wszystkich
ladychapel2020.03.4 11:39
Wspaniały, mądry i elokwentny elektorat PiSu: https://www.facebook.com/justyna.petrycka/videos/1515782075257632/
polak2020.03.4 11:38
hasło dnia ---komitet wyborczy Sok z Buraka kidawy błońskiej podaje hasło ---CHCESZ PRACOWAĆ DO ŚMIERCI TO ---GŁOSUJ N -PPPPPPPPPPPPP-eł-OOOOOOOOOOOO
anonim2020.03.4 11:33
Złoża naturalne - NARODU! Naturalnie. Aleksander Jabłonowski z.Ujazdowski youtube.com/watch?v=5ozl2VNp8So .
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.4 11:30
zorientowali się że złodzieje nic innego nie robią tylko na ich ruchy czekają by dorwać się do władzy--przekazali im ""do roboty ,do roboty do roboty '"-mafijna organizacjo