Prof. Rymkiewicz dla Fronda.pl o szafie Kiszczaka: Obserwujemy błazeński spektakl - zdjęcie
26.02.16, 20:33

Prof. Rymkiewicz dla Fronda.pl o szafie Kiszczaka: Obserwujemy błazeński spektakl

8

- To, co rozgrywa się teraz na naszych oczach jest spektaklem błazeńskim. Jest to wielka błazenada, w której biorą udział wszystkie strony. Nawet szef bezpieki, Czesław Kiszczak, postać poważna, ponieważ był szefem morderców – w gruncie rzeczy pijąc wódeczkę i korespondując z nikczemnymi artystami brał udział w tym błazeńskim spektaklu. - mówi portalowi Fronda.pl prof. Jarosław Marek Rymkiewicz.

<<< NAWRÓCONY RABIN O JEZUSIE! MISTRZOWSKA KSIĄŻKA - PRZECZYTAJ! >>>


Portal Fronda.pl: „Kiszczak wykonał majstersztyk, bo zrobił Okrągły Stół i przekazał władzę swoim agentom” - powiedział Janusz Korwin Mikke. Z kolei Dominika Wielowieyska uważa, że „przemiana pokojowa to nasz sukces!” Czym jest Porozumienie Okrągłego Stołu?

Prof. Jarosław Marek Rymkiewicz: Na temat Okrągłego Stołu wypowiadałem się wielokrotnie i nie chciałbym się powtarzać. Natomiast chciałbym powiedzieć, że mieliśmy różnych bohaterów narodowych – księcia Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszkę, Tadeusza Rejtana, Romualda Traugutta – to byli ludzie, którzy dokonywali wybitnych czynów. Narodowy spektakl, w którym brali udział, był bardzo poważny. Z tego wniosek, że sfera bohaterstwa narodowego jest sferą poważną. To, co rozgrywa się teraz na naszych oczach jest spektaklem błazeńskim. Jest to wielka błazenada, w której biorą udział wszystkie strony. Nawet szef bezpieki, Czesław Kiszczak, postać poważna, ponieważ był szefem morderców – w gruncie rzeczy pijąc wódeczkę i korespondując z nikczemnymi artystami brał udział w tym błazeńskim spektaklu.

Z tego wniosek, że sfera, w której powinny się dokonywać czyny bohaterskie, stała się sferą błazeńską. Jeśli pozwolimy, by sfera, w której rozgrywają się czyny bohaterskie stała się sferą, w której odbywa się spektakl błazeński, to zginiemy jako Naród, bo nie będziemy godni, żeby istnieć.

Co można zrobić, by nie dopuścić do tego, aby „sfera bohaterstwa stała się sferą spektaklu błazeńskiego?”

Nie mamy żadnej możliwości. Po prostu tak jest. Na naszych oczach rozgrywa się wielka błazenada. Coś co powinno być miejscem, w którym decydują się losy Narodu, jest miejscem, w którym odbywa się wielkie błaznowanie.

Po której stronie odbywa się ta błazenada?

Obie strony brały w tym udział. Losy Narodu stały się przedmiotem błazeńskiej zabawy. Patrzenie na to jest rzeczą przykrą. Może również jest to śmieszne.

Dla mnie jako dla osoby, która urodziła się już w tzw. wolnej Polsce, patrzenie na to, w jaki sposób została mi przedstawiona najnowsza historia mojej Ojczyzny, a w jaki sposób może jednak wyglądać w rzeczywistości, jest po prostu przykre.

Dla mnie jest to równie przykre, stąd moja wypowiedź. Nie ma sensu więcej mówić. Jesteśmy tylko widzami, a nie uczestnikami.

Rozmawiała Karolina Zaremba

 

 

 

Komentarze (8):

anonim2016.02.26 14:30
Oto bowiem w owych dniach i w owym czasie, gdy sprowadzę pojmanych z Judy i Jerozolimy, 2 zbiorę również wszystkie narody i sprowadzę je na nizinę Jehoszafata; i tam będę się z nimi sądził ze względu na mój lud i moje dziedzictwo, Izraela, którego rozproszyli między narodami; a kraj mój podzielili. 3 O lud mój rzucali losy; chłopca dawali za nierządnicę, a dziewczynę sprzedawali za wino, żeby pić.4 „A co wam do mnie, Tyrze i Sydonie oraz wszystkie regiony Filistei? Czy odpłacacie mi takim traktowaniem? A jeśli tak mnie traktujecie, to prędko, z pośpiechem, zwrócę wasze traktowanie na wasze głowy. 5 Ponieważ zabraliście moje srebro i moje złoto, a moje dobre, cenne rzeczy wnieśliście do swoich świątyń, 6 synów Judy zaś i synów Jerozolimy sprzedaliście synom Greków, aby ich odsunąć daleko od ich terytorium, 7 więc oto ja pobudzam ich, by przyszli stamtąd, dokąd ich sprzedaliście, i odpłacę na waszych głowach za wasze traktowanie.8 I sprzedam waszych synów i wasze córki w rękę synów Judy, a oni sprzedadzą ich Sabejczykom, narodowi dalekiemu; bo tak powiedział Jehowa.9 „Obwieśćcie to wśród narodów: Uświęćcie wojnę! Zbudźcie mocarzy! Niech się przybliżą! Niech wyruszą wszyscy wojownicy! 10 Przekujcie swoje lemiesze na miecze, a swe noże ogrodnicze na dzidy. Słaby niechaj rzeknie: „Jestem mocarzem”. .
anonim2016.02.26 15:02
PiS błazeńsko nadal pląsa nad teczkami. To akurat się zgadza :-D
anonim2016.02.26 15:30
Nie ma to jak słowa takie w ustach kogoś kto za komuny podpisał protest przeciwko listowi 34 "wyrażając protest przeciwko uprawianej na łamach prasy zachodniej oraz na falach dywersyjnej rozgłośni radiowej Wolnej Europy, zorganizowanej kampanii, oczerniającej Polskę Ludową". Dla młodych przypomnienie - list 24 był protestem przeciw cenzurze. Rymkiewicz stał w pierwszym szeregu obrony komuny - ja nie twierdze że nikt nie może się nawrócić ale to tak jakby ktoś kto za wojny kolaborował z nazistami wypominał komuś kogo naziści torturowali że coś podpisał.
anonim2016.02.26 16:15
"GajewskiDominiqe" - Polaczqu, ilu ich było tych bohaterów 34-ech czy 24-ech, a może to było tak, że Qijowski podczas sporu politycznego qtórego nie mógł wygrać, qolaborował razem z Tusqiem i Sqetyną z nazistami z Niemiec w obronie posad resortowych dzieci od Lisa, Qiszczaka i takich cweli co to muszą mieć "Q" gdzieś w imieniu bo są qrewsko "patriotyczni" ? . Nie pajacuj misiu tu na forum, bo wstyd swojej rodzinie przynosisz. Zrób coś dla Polski poza wypróżnianiem się na pokaz od miesięcy swoim obleśną wydzieliną. Napisz coś dla ludzi. Choć raz bez błędów!. Wytwórz coś. Jeszcze nie masz nawet 1/3 tego wieku co Poeta ale już w y d z i e l i n ą cuchniesz. Kiedyś Ci to wypomną, ten Twój patriotyzm z Frondy gadzie jadowity... jak Ty poqraqo tu na forum ... . ceterum censeo, że unię europejską w jej obecnej postaci należy zlikwidować xD . DominiQe
anonim2016.02.26 17:45
Kurwy i ich złodzieje. Albo odwrotnie. Bo taka np. Osiecka przespała się z każdym, a taki Michnik z każdą. Wychodzi na to, że zarażenie wirusem HPV przynosi niezłe żniwo.
anonim2016.02.26 19:19
Czas na teczki dawno minął stąd wyszła błazenada. Ale błazny dalej dowodzą tym krajem i to jest tragiczne. Polska jest mafijnym tworem a wszystko co 4-8 ry lat odwraca wajcha wyborcza. Polska to przesycone partyjniakami, ubolami, tw itp osobnikami terytorium. Ludzie, którzy wyjechali z tego kotła w dużej części nie chcą tu wracać bo do czego do błaznów i chochołów.
anonim2016.02.27 15:59
@man.of.Stagira Brak argumentów próbujesz przysłaniać chamstwem? Typowe dla tchórza z Frondy co nie potrafi się imieniem i nazwiskiem podpisać. Co do: "Jeszcze nie masz nawet 1/3 tego wieku co Poeta" To rozumiem że wg ciebie Rymkiewicz ma ponad 120 lat :D Bo problemem nie jest to że nie miał odwagi przeciwstawiać się komunie ale to że opluwał tych którzy to robili i był salonowym pieskiem tamtejszej władzy który to sam się tamtej władzy próbował podlizywać jak mógł.
anonim2016.02.28 18:33
Qrewsko patriotyczny Dominiqe wytrzyj z ust wydzielinę, bo cuchniesz jadem ... .