Prof. Kamil Zaradkiewicz o Gazecie Wyborczej: Mogę tylko wyrazić zażenowanie - zdjęcie
05.05.20, 19:12Fot. screenschot: Youtube - Tysol.pl

Prof. Kamil Zaradkiewicz o Gazecie Wyborczej: Mogę tylko wyrazić zażenowanie

35

Po upłynięciu kadencji I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, prezydent Andrzej Duda powierzył pełnienie jej obowiązków prof. Kamilowi Zaradkiewiczowi. Na tę nominację szybko odpowiedziała „Gazeta Wyborcza”, w swoim hejterskim artykule insynuując sędziemu homoseksualną przeszłość. Głos w sprawie zabrał dziś sam prof. Zaradkiwicz.

-„To jest klasyczna publikacja, na którą każda reakcja z mojej strony byłaby tłumaczeniem w stylu dlaczego przestałem już bić żonę. W jakikolwiek sposób nie odniósłbym się do tego materiału, to musiałbym tłumaczyć się ze swojego życia prywatnego, a nawet intymnego. (...) Mogę tylko wyrazić zażenowanie i smutek z tego powodu, że są dziennikarze, którzy posługują się tego typu metodami” – powiedział prof. Kamil Zaradkiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

W rozmowie sędzia podkreślił, że traktuje artykuł „Wyborczej” jako próbę odwrócenia uwagi od zadań, które zostały mu powierzone. Tego typu próby, jak zapewnił, się nie powiodą.

Pytany o to, czy podejmie w związku z oczerniającym go artykułem jakieś kroki prawne, odpowiedział, że zajmie się tym w późniejszym czasie:

-„Ponadto sędzia powinien pamiętać, że każda reakcja na krytykę, w tym także formułowanie nieprawdziwych zarzutów, mogą mieć daleko idące skutki, np. umożliwiające w przyszłości temu, kto sędziego krytykuje, składanie wniosków o wyłączenie ze składów orzekających. Gdyby zatem sędzia miał się wdawać w spory w takich sytuacjach, to dawałby zainteresowanym narzędzie do wpływania na orzekanie” – stwierdził.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (35):

Jan Radziszewski 2020.05.10 9:38
taka prawda 6 maja 2020 09:50 WEZWANIE JEZUSA NAZARETEGO DO SWOICH WIERNYCH LUDZI. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA Moja trzoda, strzeżcie się masowych kampanii szczepień, finansowanych przez elity i chronionych i promowanych przez organizacje międzynarodowe, ponieważ szczepionki te mają na celu zdziesiątkowanie światowej populacji. Ogłaszam wam specjalną szczepionkę, która według elit służących złu uchroni całą ludzkość przed pandemiami; Uważaj na tę szczepionkę, ponieważ pochodzi ona z Mikroczipa, który po wstrzyknięciu do populacji narodów oznaczy ją znakiem bestii. Międzynarodowe organizacje i elity, które rządzą tym światem w milczeniu, chcą kontrolować ludzkość, aby przygotować ją na pojawienie się Antychrysta….pamiętajcie, że każdy, kto jest naznaczony znakiem bestii, straci życie Ducha i nie będzie już Owcą mojej trzody. Już wkrótce środki masowego przekazu zaczną ogłaszać masową kampanię szczepień dla całej światowej populacji, która będzie sponsorowana i finansowana przez elity i organizacje międzynarodowe. Przed szczepieniem przeprowadzą spis ludności na świecie w celu ustalenia liczby niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Nie bójcie się, ufajcie i módlcie się, a Niebo zajmie się ochroną was. Wszystko to zacznie się dziać po Ostrzeżeniu i Cudu; wszyscy, którzy nie są wpisani do Księgi Życia, zostaną utraceni… ..Moja trzoda, wirusy i pandemie będą pretekstem do masowego szczepienia ludzkości; Te szczepionki rozbudzą nowe pandemie, które w ogromnej ilości zdziesiątkują populację świata. Podczas ostatniego panowania mojego przeciwnika ludzkość oznaczona Mikroczipem straci swoją tożsamość jako istota ludzka; Nie będą już mieć nazwy, ale będą znani pod numerem, który zostanie zakodowany w pamięci „Wielkiego Brata”…. http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html
j-232020.05.6 14:10
Panie profesorze jest Pan wspaniałym człowiekiem i zrób porządek w sądach
zdziwiony2020.05.6 11:45
facet chodzi naćpany po mieście i wyraża z tego powodu zażenowanie. słusznie
skarb2020.05.6 10:02
TO JEST KOMUNISTYCZNE DZIALANIE opluc ,podjudzic ,napuscic zdegradowac ,ale to szczujni komunistycznej domena takie niby dzienikarze POwinni zajac sie w najlepszym wypadku czyszczeniem butow prof.Zaradkiewiczowi gazeta wyborcza POwinna byc za jej falszywe i komunistyczne wartosci zdelegalizowana,niech przepadnie bez wiesci !!!!!a niby dziennikarze nigdy nie znalezli pracy w mediach
Jan Radziszewski 2020.05.6 5:24
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
Polo2020.05.6 2:20
A od kiedy to pan doktor Zaradkiewicz jest profesorem?
PedrylWPiżamceJestPosłusznyJakDziecko2020.05.6 1:57
Gdyby Kaczyński z Zaradkiewiczem chcieli adoptować sobie dziecko, to najlepszy byłby Dawidek Wildstein. Bliżej mu do cadyka, niż pieluch.
Pfft2020.05.6 0:57
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że dla redaktora Frondy "oczernianiem" nie jest incydent z piżamą i halucygenami, tylko homoseksualizm Zaradkiewicza...
LK2020.05.5 22:55
"Mogę tylko wyrazić zażenowanie" ale z powodu grzybkow i pidzamy czy mieszkania z partnerem?
Realista2020.05.5 22:12
Może Zaradkiewicz chciał wyrazić zażenowanie w związku z tym, że łaził po ulicach w piżamie po grzybkach halucynogennych? Tu popieram wyrazy zażenowania. Jego orientacja seksualna nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Ale faktycznie ciekawe czy dla katolskich fanatyków to będzie teraz "dobry pedał". Nie będziecie chcieli go leczyć? A jak sądzicie, jak będzie orzekał w ewentualnych, przyszłych sprawach, które będą dotyczyły praw gejów?:)
Maria Blaszczyk2020.05.5 21:44
"Insynuując sędziemu homoseksualną przeszłość"? No cóż, w artykule napisane było "Przed siedzibą Trybunału jako jeden z jego dyrektorów udzielił wywiadu TVP" - to jest insynuowanie przeszłości medialnej? "Dostał też stanowisko członka rady nadzorczej gdańskiego Naftoportu" - to insynuowanie "członkowskiej" przeszłości? Ludzie, co z Wami jest nie tak? Bycie osobą w związku jednopłciowym nie jest niczym złym. Niczym nielegalnym. Niczym kompromitującym. Niczym niestosownym. Normalna rzecz, żyje tak mnóstwo ludzi. Ta informacja jest prawdziwa - lub nie. Ale przy tym - kompletnie neutralna, pojawiła się tam wyłącznie dla zarysowania kontekstu jakiegoś - rzeczywiście kompromitującego - wydarzenia. Mam wrażenie, że zamiast zająć się tym, o czym jest ten artykuł - mobbingiem, ekscesami, zmiennością poglądów w zalezności od tego, jakie poglądy akurat przynoszą korzyści - zajęliście się doskonale nieistotnym aspektem sprawy. I nawet mogę uwierzyć, że Wasza homofobia sprawia, że widzicie to inaczej - ale nie sądzicie chyba, że dla zwykłych ludzi to, czy do zdarzenia doszło po "kłótni z partnerem" czy po "kłótni z partnerką" ma jakiekolwiek znaczenie i chciałoby się im coś insynuowac w tej kwestii??? Natomiast każda informacja kompromitująca powinna - niestety - wyjść na jaw, by nie stanowić pożywki dla szantażu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 21:31
Kolejna zabawna wtopa piso/kato/prawicy. Najpierw homoseksualizm to sodomia, zboczenie, choroba, upadek moralny itp. A potem ich sędzia okazuje się być kimś takim. Nie sposób nie pokazać tego szczytu hipokryzji. Nikt normalny (np. ja) nie mam nic przeciwko innym orientacją seksualnym. Są naturalne, równie wartościowe itp itd. Ale jak ktoś pluje na homoseksualistów, a potem ma ich u siebie to kulam się ze śmiechu.
Michał Jan2020.05.5 21:37
Czy Pan Sędzia epatował swoimi upodobaniami na Paradach Wyższości (dla niepoznaki "Równości")? Nawoływał do zburzenia porządku społecznego w imię wyniesienia upodobań seksualnych na piedestał? Tak to jest, jak się uwierzy we własne oszustwo, że działacze LGBT reprezentują wszystkich homoseksualistów.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 21:51
Nie paradował? Może nie. Nie wiem. Większość zresztą nie paraduje. Ale piso/kato/prawica poniża, piętnuje, lży, wyzywa WSZYSTKICH homoseksualistów, a nie tych paradujących. Zresztą parady równości, tylko w małej części są obsceniczne (też mi się nie podobają), zwykle są bardzo przyzwoite. Oczywiście też działacze LGBT nie reprezentują wszystkich homoseksualistów. Tak jak PiS nie reprezentuje wszystkich Polaków. No i jaki piedestał? Jakiej wyższości? Co Ty bredzisz? Parady, to zwykłe manifestacje określonej grupy obywateli. Tak jak maszerują sobie pielgrzymki, tak i mogą sobie maszerować homoseksualiści. Równe prawa.
Michał Jan2020.05.6 13:45
Na tym to właśnie polega, że strąca się z piedestału wartości wyższe (wiarę, patriotyzm, więzy rodzinne), a stawia się w ich miejsce najniższe potrzeby z popędem seksualnym na czele. Pan Profesor być może nie odczuwa pociągu do płci przeciwnej, ale nie epatuje tym i nie domaga się żadnych specjalnych praw. Parada Równości nazywa się po angielsku Gay Pride (nie Equality). Jak można być dumnym ze swych namiętności? Dobrze, że chociaż obscena Cię nie pociąga, ale normalnie taka obscena nie uchodzi na sucho, a im tak, o czym wiedzą (stąd ta "wyższość").
Maria Blaszczyk2020.05.6 2:07
No ależ skąd... Wiesz, jak sufrażystki walczyły o prawo głosu dla kobiet, to całkiem sporo innych kobiet domagało się, by przestały. Gdy afrykańskie i pochodzące z Azji działaczki walczą z klitoridektomią i infibulacją, to głównie inne kobiety są przeciwko. Gdy MArtin Luther King - czy Mandela czy wielu innych - walczy o emancypację kolorowych, zawsze znajdzie się jakiś Lightfoot Salomon Michaux. No a osoby w jakimkolwiek wieku, które wyjaśniają, że nie zrobią czegoś, co by chciały zrobić, ale w "ich wieku nie wypada" - chyba każdy zna i nie muszę szukać znanych przykładów? Czy wobec tego działaczki feministyczne działają na rzecz kobiet, działacze na rzecz równouprawnienia kolorowych na rzecz kolorowych, a działacze LGBT na rzecz osób nieheteronormatywnych? No tak. I stosunek poszczególnych kobiet, kolorowych czy osób nie cis-het tego nijak nie zmieniają. Przy czym pan Zaradkiewicz akurat nie jest homofobem. Jest nieprawdopodobnie ambitnym człowiekiem, ale przecież dlatego zwalczała go pani poseł Pawłowicz, że nie przejawiał homofobii. A jednym z moich ulubionych haseł paradowych pozostaje: „Joseph e Georg, Lottiamo anche per voi” Zinternalizowana mizoginia, rasizm, ageyzm ani homofobia nie oznaczają, że którakolwiek z tych postaw jest właściwa... https://www.ilgiornale.it/news/sinistra-sfila-piazza-i-dico-insultato-papa-e-tutti-i.html
Michał Jan2020.05.6 13:51
Zabrakło Ci w tym zestawieniu Powstańców Warszawskich. Działacze LGBT nie walczą o jakieś równouprawnienie dla homoseksualistów, bo tych nikt już nikt nie prześladuje (wręcz przeciwnie, w wielu instytucjach, szczególnie kultury, stanowią silne lobby), ale o zniesienie dawnych wartości społecznych na rzecz "uczłekopodobnienia" człowieka (najeść się, napić, pochędożyć) i zrobić go podatnym na kierowanie przez "starszych i mądrzejszych". Szkoła frankfurcka się kłania.
ceramik2020.05.5 20:55
Polaku! Działaj szybko i zatrzyj wszelkie ślady PO żydówce.
Marek2020.05.5 20:32
Homoseksualną przeszłość? Fronda go "wyleczyła"? Wezwijcie autorytet ks.Oko.
R2020.05.5 20:22
sedzia Zaradkiewicz może obawia się polskich sądów gdzie proces o obrone dobr ososbistych zamieniłby sie w proces dalszego naruszania jego dobrego imienia ale nie zaprzecza ze nadużył używki co sie moze zdarzyc kazdemu ani że mieszkał z kolegą co tez moze sie zdarzyc kazdemu studentowi no to chyba pojedynek czuchnowski-zaradkiewicz w ciemnym zaułku
Marek2020.05.5 20:34
W piżamce, w nocy, piechotą do Trybunału Konstytucyjnego to norma.
anonim2020.05.5 20:10
Mnie najbardziej oburza fakt że gw wkroczyła w kompetencje doroty kani,wszak ujawnianie takich kwiatków to specjalność tej''dziennikarki''.
Alicja2020.05.5 19:50
Dla mnie straszne jest że wszyscy podobno o tym wiedzieli, z tym święty rzeplinski i nic nie robili.W momencie gdy człowiek awansował, nagle podkladaja mu nogę. To takie polskie.Jestem zażenowana tą historią, bo gdyby wcześniej podjęto dzialania,na pewno życie profesora potoczyloby się inaczej.Uwazam także, że preferencje seksualne ludzi w naszym kraju nie powinny być dyskryminowane i potępiane.Ta pblikacja jest wyjątkowo niesmaczna.
Dam2020.05.6 9:03
Publikacja była o mobbingu i chodzeniu w piżamie po grzybach. Wątek gejowski to "prawica" rozdmuchała, bo można popłakać, jacy to z lewaków hipokryci.
Andrzej Malik2020.05.5 19:50
Rozumiem że do mobbingowania podwładnych się nie odniósł? No i do tego że po grzybach w piżamie śmigał?
Icek Papiernik Goldberg2020.05.6 2:42
Malik to wy? Wnuk Soso?
Andrzej Malik2020.05.6 8:46
Nie, to ja- twój ojciec. Matka Ci nie mówiła, żebyś po dobranocce kompa nie ruszał?
Huehue2020.05.5 19:46
Ten pan wszedł do SN z intencją aby oceniać, kto jest dobry, a kto zły. Ale sam już nie lubi być oceniany?
Bewq2020.05.5 19:34
Po co tak kłamać panie Zaradkiewicz… wydarzyło się, to trzeba umieć to przyjąć na klatę.
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.5 21:40
to ty moze jurny stefek
Karol2020.05.5 22:30
Twoj stary tak zrobil, przyja wiadomosc o tobie na klate ?!
Izydor2020.05.5 19:29
Znowu literówka. Mogę tylko wyrazić zażenowanie swoim zachowaniem i złożyć natychmiastową dymisję.
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.05.5 19:19
gdybym był cuchnącym Czuchnowskim - to bym załączył jakiś screen z ekranu " W GW pracują ch##e"
Fergal2020.05.5 19:15
Prawda jest bolesna... redaktorzyna wnaet nie wie, co to znaczy "hejt".
Leon zawodowiec2020.05.6 9:25
Panie Zaradkiewicz prosze swoje robic w tym SN i sprzatac po tej ubeckiej suce ta stajnie Augiasza a na poczatku wywalic portrety tych poprzedników rodem z NKWD