Prof. Chazan: Strach zabije więcej osób niż koronawirus - zdjęcie
20.10.20, 06:35Fot. via Pixabay

Prof. Chazan: Strach zabije więcej osób niż koronawirus

22

Strach zabije więcej osób zwłaszcza seniorów niż koronawirus. Jeśli naprawdę życzymy zdrowia naszym dziadkom to pozbądźmy się swojego strachu, nie zajmujemy miejsc w Przychodniach Szpitalach z powodu dolegliwości które o tej porze roku mieliśmy zawsze i nie wymagały wizyty u lekarza” – pisze na Facebooku prof. Ryszarda Chazan.

We wpisie dotyczącym szybkiego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce prof. Chazan zaapelowała o to, aby wspomniane miejsca zostawić naszym dziadkom, a także pomóc bliskim seniorom pokonać strach, przekonać że nie należy obawiać się placówek służby zdrowia, ponieważ jeśli zachowany zostanie reżim sanitarny, są bezpieczni.

Dodała:

Seniorzy z zaostrzeniami swoich chorób przewlekłych, tak jak dawniej powinni zgłaszać się do lekarza nie karetka Pogotowia na sygnale, ale natychmiast kiedy wystąpi nasilenie dolegliwości. Wtedy nie zabraknie nam łózek, nie zabraknie respiratorów, nie będą potrzebne szpitale polowe”.

Jak wskazuje:

Ciężkie powikłanie zakażenia koronwirusem, czyli choroba COVID-19 nie jest tak częsta. Chorzy na Covid -19 nie k często wymagają respiratora. Tysiące chorych każdego dnia wymaga respiratora z wielu innych powodów. Większości chorym na Covid-19 wystarcza tlenoterapia. Dzisiaj wiemy, ze błędem było zbyt wczesne stosowanie mechanicznej wentylacji u chorych zakażonych wirusem korona. W Polsce mamy tysiące osób z przewlekła niewydolnością oddechową , korzystających w domu z koncentratorów tlenu z aparatów do nieinwazyjnej wentylacji. Tylko na POChP choruje w Polsce około 2mln osób i średnio około 15 tys. rocznie umiera z powodu niewydolności oddechowej”.

Podkreśliła, że strach ma wielkie oczy i gdy się pojawia – przestajemy myśleć logicznie. Zaznaczyła, że wirusy były, są oraz będą i będzie powtarzać to „jak mantrę”. Przyznała, że konieczne jest zachowanie reżimu sanitarnego, ale musimy też pamiętać o tym aby w dobrej kondycji – wysypiać się, ruszać na świeżym powietrzu i zachować pogodę ducha, co pomaga w tworzeniu odporności do walki z wirusami.

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze (22):

Ta Chazan jest związana2020.11.10 10:51
z tym rzeżnikiem ? jedno warte drugiego
Les2020.11.8 8:15
,,Dzisiaj wiemy,ze bledem bylo zakopywanie chorych na covid zywcem i na koniec przylozenie im lopata plaska strona,by ziemia byla fajnie ubita,, -tak,tak, debilizm lekarzy,pielegniarek i zamurowane szpitale mowi jasno kto tak naprawde jest chorym nazista,ludobojca i nic juz nie odbuduje zaufania do medycyny i medykow. Staneli po ciemnej stronie i za systemem planetarnych oczyszczaczy globu ze ,,szkodnikow,, za jakich uwazaja ludzi.
man.of.Stagira2020.10.26 19:53
Pani Profesor, na POChP trzeba pracować wiele lat i można powalczyć WIELE lat. Ciężki przebieg COVID-19 zabija 30.to-40.to-50.cio i więcej latków w ciągu 14-21 DNI! Połowa OIOM w Szpitalu MSWiA w Wawie to osoby poniżej 60.roku życia. Wentylowane! Nie -wspomagane tlenem! Tyle. PS poza tym ma Pani rację ale tu jest Rosyjska Ruletka...z Sars-cov-2
Anonim2020.10.21 12:31
Chazan jeszcze nie siedzi w pasiakach za zniszczenie życia dwojgu ludzi?
Jan Radziszewski2020.10.21 10:45
Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. Ogłaszają dzisiaj spadek zachorowań ( o ile) Czy nie mają już skąd brać testów? Wiadomo, że ogłasza się wynik testu, ale nie mówi się kiedy pobrano próbkę. Czyli w ten sposób testy można trzymać na czas który jest potrzebny rządowi. W Polsce jest pod 200 tysięcy osób na kwarantannie i blisko 30 tysięcy poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. Jest z czego wybierać, trzymać i magazynować. Nadto dalej mamy cud nad cudami. Oto według podawanych informacji w Polsce nie zachorował na covid żaden nie - Polak od początku czyli od 4 marca. Podają na dzień dzisiejszy, że liczba zakażonych covid – 19 wynosi 125 tysięcy od początku. Nawet według zaniżanej liczby przez media liczba Ukraińców w Polsce jest pod dwa miliony, do tego dochodzą coraz liczniejsi Białorusini, oraz są też Rosjanie o których się nic nie mówi, a PiS jak wiadomo tak bardzo walczy z ruską agenturą, że już bardziej walczyć nie można, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Do tego są islamiści z różnych krajów już kilkaset tysięcy. Licząc więc nawet wedle oficjalnego przekazu to jest blisko 2,5 miliona. Więc jest to niewiele mniej niż 10 procent Polaków zważając na to, że trzy miliony jak nie więcej przebywa stale poza Polską. Liczba Polaków w Polsce więc to jest jakieś 35 milionów. I to cud nad cudami. Na 125 tysięcy żaden Ukrainiec przede wszystkim, ale także żaden przedstawiciel innych przybyszy emigracji ekonomicznej. Powinno to być około 10 tysięcy. Oczywiście można powiedzieć, że ponieważ są zwykle młodzi i bardzo młodzi to ten procent będzie u nich mniejszy, a jeśli nawet znacznie mniejszy to nie może być tak iż będą setki czy tysiące młodych Polaków do czterdziestki zakażonych jak oni nazywają i nie będzie żadnego nie Polaka. Z drugiej strony ich stan zdrowia jest gorszy niż Polaków przecież, młodych Polaków. Czyż by przyjeżdżali tu pracować gdyby służba zdrowia u nich była na lepszym poziomie w Polsce a tym samym styl życia. Owszem są takie wyjątki, ale nie są to ludzie, którzy przyjechali za chlebem. Przyjechali z kraju o wyższym poziomie życia na przykład do Krakowa jak jedna Koreanka z południowej Korei gdzie pracuje za znacznie niższe pieniądze niżby u siebie dostała. Ale to są jednostki.
Jan Radziszewski2020.10.21 10:22
No więc tacy Ukraińcy powinni jednak bardziej chorować niż ich rówieśnicy z Polski a islamiści z ciepłych krajów - zima jesień w Polsce i przedwiośnie to klimat dla nich fatalny do tego często na rowerach po mieście jako dostawcy posiłków w niepolskich serwisach Uber, Glova, Lento co widać w Krakowie szczególnie. Ale oto mamy jednak cud. Ci sami Ukraińcy którzy u siebie chorują już w Polsce w ogóle. Ani jeden przypadek. A przecież coraz więcej osób starszych od nich też przyjeżdża. Nie chorują Turcy od kebabów mimo że w Turcji zachorowań było dużo. Itd. itd. Ani jednego zachorowania od 4 marca. Oczywiście nie jest powiedziane, że ich nie ma i nie było. I media nie twierdzą, że ich nie ma. Po prostu o tym nie mówią. I odbiór Polaków jest taki, że chorują tylko Polacy.
Jan Radziszewski2020.10.21 10:09
+++ Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. października 11, 2020 Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. Ogłaszają dzisiaj spadek zachorowań ( o ile) Czy nie mają już skąd brać testów? Wiadomo, że ogłasza się wynik testu, ale nie mówi się kiedy pobrano próbkę. Czyli w ten sposób testy można trzymać na czas który jest potrzebny rządowi. W Polsce jest pod 200 tysięcy osób na kwarantannie i blisko 30 tysięcy poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. Jest z czego wybierać, trzymać i magazynować. Nadto dalej mamy cud nad cudami. Oto według podawanych informacji w Polsce nie zachorował na covid żaden nie - Polak od początku czyli od 4 marca. Podają na dzień dzisiejszy, że liczba zakażonych covid – 19 wynosi 125 tysięcy od początku. Nawet według zaniżanej liczby przez media liczba Ukraińców w Polsce jest pod dwa miliony, do tego dochodzą coraz liczniejsi Białorusini, oraz są też Rosjanie o których się nic nie mówi, a PiS jak wiadomo tak bardzo walczy z ruską agenturą, że już bardziej walczyć nie można, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Do tego są islamiści z różnych krajów już kilkaset tysięcy. Licząc więc nawet wedle oficjalnego przekazu to jest blisko 2,5 miliona. Więc jest to niewiele mniej niż 10 procent Polaków zważając na to, że trzy miliony jak nie więcej przebywa stale poza Polską. Liczba Polaków w Polsce więc to jest jakieś 35 milionów. I to cud nad cudami. Na 125 tysięcy żaden Ukrainiec przede wszystkim, ale także żaden przedstawiciel innych przybyszy emigracji ekonomicznej. Powinno to być około 10 tysięcy. Oczywiście można powiedzieć, że ponieważ są zwykle młodzi i bardzo młodzi to ten procent będzie u nich mniejszy, a jeśli nawet znacznie mniejszy to nie może być tak iż będą setki czy tysiące młodych Polaków do czterdziestki zakażonych jak oni nazywają i nie będzie żadnego nie Polaka. Z drugiej strony ich stan zdrowia jest gorszy niż Polaków przecież, młodych Polaków. Czyż by przyjeżdżali tu pracować gdyby służba zdrowia u nich była na lepszym poziomie w Polsce a tym samym styl życia. Owszem są takie wyjątki, ale nie są to ludzie, którzy przyjechali za chlebem. Przyjechali z kraju o wyższym poziomie życia na przykład do Krakowa jak jedna Koreanka z południowej Korei gdzie pracuje za znacznie niższe pieniądze niżby u siebie dostała. Ale to są jednostki.
Jan Radziszewski2020.10.20 12:20
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
a_l2020.10.20 10:43
Zapewne to, że niepotrzebnie za wcześnie podpinano ludzi pod respiratory to wina Morawieckiego.
Anonim2020.10.20 10:35
kto z komentatorów uważa że nigdy nie zarazi się koronawirusem? ilu was jest zakłamani głupcy?
Michał Jan2020.10.20 12:25
Podobno szansa na niezarażenie się wynosi 1/3. To nawet całkiem sporo. Ja, niestety, mam kontakt z dużą szkołą, więc siebie stawiam po stronie 2/3. Pozostaje mi tylko sport i dużo wiaminy D.
Respirator2020.10.20 15:56
Ja już się zaraziłem. Dwa dni miałem stan podgorączkowy i problemy ze smakiem. A zaraziłem się w Czechach na spotkaniu towarzyskim, zresztą równie ciężko dotkniętych ofiar "śmiertelnej choroby" było więcej.
EPITAFIUM dla antyCOVIDowca2020.10.20 7:53
Tu leży bojownik antymaseczkowy, odważny chojrak na śmierć gotowy. Więc umarł na covid biedaczek za młodu, a nieśli go jak starego - nogami do przodu. Gdy żył ten młodzian to się denerwował i maskę zamiast nosić, do kieszeni chował. Na forach ogłaszał że covid to ściema, a dzisiaj biedaka już wśród nas NIE ma.
Michał Jan2020.10.20 8:51
Dopisz jeszcze epitafium dla wytresowanego przez MinZdrawa, że tak wiernie chodził w bawełnianej maseczce po polnych drogach, że jak już wszedł do gieesu, to była dostatecznie wilgotna, żeby sarsiki sobie poradziły.
Michał Jan2020.10.20 12:29
Widzę, że minusujący nie brali dotąd pod uwagę, że nadgorliwość w stosowaniu się do rozporządzeń rządowych może być dla nich zgubna. A wystarczyło popatrzyć na zdjęcie ilustracyjne. Maska tej pani jest przewilgocona i straciła wszelkie cechy ochronne. Ile takich jednorazówek nosicie ze sobą?
Beno2020.10.20 10:00
Epitafium - gratuluję. Bardzo mi się podoba twój wierszyk i myślę podobnie.
EPITAFIUM dla antyCOVIDowca2020.10.20 10:24
DZIĘKI, ale gratulacje dla autora NN, którego w sieci ten wierszyk skopiowałem, bo też mi się spodobał, a treść przekazu realnie obrazuje antymaseczkowe skutki.
Michał Jan2020.10.20 12:21
Najprawdopodobniej był to jakiś płatny pismak prorządowy. Tacy nadgorliwcy znajdą się w każdej epoce.
Anonim2020.10.20 6:58
Posłuchajcie dziada, on wie sporo o zabijaniu...
Polak2020.10.20 7:32
Ty nawet nie doczytałeś że to pisze kobieta -prof. Ryszarda Chazan . Aleś tłuk
Anonim2020.10.20 8:14
Ta sama mentalność, ten sam smród!
Beno2020.10.20 10:03
Ten anonim nie potrafi zrozumieć tekstu, ale ma odpowiedź na wszystko: co mu ślina na język przyniesie, a z myśleniem kiepsko. A najlepiej to mu wychodzi obrażanie innych.