Prof. Bogdan Musiał: Niemcy mają Polaków za prymitywów, których trzeba cywilizować - zdjęcie
14.07.20, 08:47Fot. screenshot - YouTube (Guardian News)

Prof. Bogdan Musiał: Niemcy mają Polaków za prymitywów, których trzeba cywilizować

49

Zdaniem prof. Bogdana Musiała, historyka specjalizującego się w badaniu dziejów Niemiec, Polski i Rosji, „uprzedzenia antypolskie, interesy polityczne i gospodarcze” sprawiają, że Niemcy uzurpują sobie dziś prawo do ingerowania w polską politykę i uzurpowali sobie prawo do ingerencji w proces wyborów prezydenckich w Polsce.

Jak przekonuje ekspert w rozmowie z Polską Agencją Prasową, „propaganda antypolska w Niemczech jest efektywna, ponieważ odwołuje się do tradycji Niemiec, dzięki temu bardzo łatwo zmobilizować antypolskie resentymenty”.

- „To jest wręcz groteskowe. Ale oni w to wierzą” – dodaje uczony.

Prof. Bogdan Musiał wskazuje, że Niemcy od 250 lat traktują Polskę i Polaków jako „teren kolonii, tanią siłę roboczą i rynek zbytu”. Podkreśla, że „w niemieckim kodzie kulturowym jest traktowanie Polaków jako niżej wykwalifikowanych, mniej ucywilizowanych, prymitywnych, nacjonalistycznych katolików, czyli naród który trzeba cywilizować”.

Historyk przekonuje, że Polska jest dla Niemiec krajem, który trzeba cywilizować, jak Afryka była takim terenem dla Francuzów czy Anglików.

- „Od XIX wieku mamy systematyczną propagandę antypolską. M.in. tym, że Polacy byli pod zaborami, tłumaczono to, że nie są w stanie sami się rządzić” – mówi prof. Musiał.

Niemcy muszą, wobec przegranych wojen światowych i zbrodni, których się dopuszczali, za pomocą propagandy historycznej zbudować nowy obraz swojego państwa jako nowoczesnego, humanitarnego i tolerancyjnego. Potrzebują do tego kontrastu, „na którego tle będą błyszczeć”.

- „I tym złym tłem są Polacy. W obecnej propagandzie Polacy znów przyjęli ten obraz z okresu narodowego socjalizmu, czasów Bismarcka, republiki Weimarskiej” – wskazuje uczony.

Jego zdaniem „po 1989 roku Polska została skolonizowana przez niemieckie koncerny i przemysł”. Natomiast jeśli chodzi o politykę zagraniczną, „to wygląda to tak: dopóki Polska wykonuje to co jest w interesie Berlina, to wszystko jest w porządku. Tak się działo przecież przed 2015 rokiem”.

Zwraca też uwagę na role niemieckich mediów:

- „Niemieckie media publiczne są politycznie uzależnione, wszystkie gremia medialne są ustawiane przez polityków, czy to SPD czy też CDU. I tam nie ma możliwości, by jakiś dziennikarz był krytyczny w stosunku do niemieckiego rządu. Nie spotkamy krytyki pani kanclerz Angeli Merkel. A to media publiczne nadają ton debacie publicznej. I to one kształtują obecny obraz Polski i Polaków. A to obraz wypaczony” – stwierdza ekspert.

-„To antypolska propaganda” – podkreśla.

Dlatego właśnie w niemieckim interesie jest, by w Polsce do władzy powrócili politycy „o mentalności służalczej”.

Naukowiec wyjaśnia, że to właśnie dziś polskie państwo dba o polskie interesy, co jest Niemcom nie w smak:

- „Proszę sobie wyobrazić, że jak się już w 2019 roku okazało, że po raz pierwszy polscy robotnicy sezonowi nie przyjadą, to były zarzuty do rządu polskiego, że to przez program 500 +, że rząd polski rozdaje pieniądze. Coraz mniej Polaków przyjeżdża do rzeźni niemieckich. Pracują w złych warunkach, są wyzyskiwani, to jest zaprzeczenie etosu humanistycznego” – zauważa.

- „Niemcy się martwią losem imigrantów np. na wyspie Lesbos, równocześnie za płotem mają robotników z Europy Wschodniej, którzy żyją w dużo gorszych warunkach i są bezwzględnie wyzyskiwani. I nagle kościół niemiecki tego nie widzi, aktywiści niemieccy tego nie widzą i politycy niemieccy tego nie widzą. Dopiero w czasie pandemii Covid-19 zrobiło się o tym głośno, bo się okazało, że ludzie żyją w tak fatalnych warunkach, że ten wirus się tam rozprzestrzenia. I to jest zakłamanie. Bo najpierw powinno się zacząć robić porządki na własnym podwórku. A Niemcy tego nie zrobili” – dodaje.

kak/PAP

Komentarze (49):

Irene2020.07.26 14:35
do Jan Radziszefski Jakie to niezrozumiale, ze "ksiaze-wladca tego swiata"-przeciwnik Boga ma tyle do powiedzenia i mozliwosci za "pozwoleniem "Boga. Nie moga sobie tej odwiecznej wojennki gdzie indziej przeprowadzac niz doswiadczajac nia i tak slaba/oglupiala ludzkosc?
Irene2020.07.26 14:10
Szatanska sekta dyktuje a A.Ferkel(prosiak) wykonuje
Jan Radziszewski2020.07.14 21:50
Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. ++++++++ „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie
Jan Radziszewski2020.07.14 21:49
. Sąd nad Niemcami (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
Jan Radziszewski2020.07.14 21:36
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 3 lata 3m-ce / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie). Francja mocno ucierpi i będzie zniszczona w znacznej części, część Włoch znajdzie się pod wodą i ucierpią wskutek rewolucji i prześladowania Kościoła. Irlandia ocaleje, a Anglia znajdzie się w znacznej części pod wodą. Pod wodą znajdzie się prawie cała Holandia, poza kilkoma bardzo małymi miejscami, które zostaną wyniesione nad powierzchnię wody. Austria prawie cała ocaleje. Zginą Czesi bo się nie nawrócili, a ziemia zostanie spustoszona i nie będą tam ludzie mieszkać. Częściowo zniszczone zostaną Węgry lecz naród ten ocaleje. Najmniej ucierpi Rumunia, nieco więcej Bułgaria. Teren dawnej Jugosławii ucierpi w różny sposób, lecz jak wiecie teren wokół Medjugorje i samo Medjugorje będą nietknięte. Kto tam zamieszka na ten czas kogo Ja tam zechcę ten ocali swe życie i duszę. Nikt tam nie zginie w czas ciemności. To miejsce będzie chronione szczególnie. I nikt nie będzie musiał się bać, kto tam będzie czy na pewno zdąży zamknąć się w domu z poświęconymi świecami. Boga, moje dzieci nie łapie się za nogi.. :)
Seks kamerki2020.07.14 18:23
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ARON2020.07.14 18:11
KTO JEST PRYMITYWEM JAK WYBIERA HITLERA I ZGADZA SIE NA MORD CALEJ EUROPY
Olej2020.07.14 18:03
Stolica w Berlinie I słychać na powrót gęstniejącą cywilizację narodu panów, ryk milionów gardeł w sieg heil, łomot buciorów w miarowy łoskot Deutschland uber alles. I my drżący o nasz los ,,podludzi'' gdy wejdą nam w granice i będą budować konstrukcje cywilizacyjne jakie już zbudowali w Auschwitz, będą uprzemysławiać każdą cząstkę człowieka, ludzkiego istnienia, nic się nie zmarnuje. Ich cywilizacja z tego słynie, z porządku i perfekcji, z wykonywania rozkazów i posłuszeństwa, z bezgranicznego posłuchu dla władzy - każdej władzy - nawet za cenę rozumu. Drżyj Europo gdy budzą się Wielkie Niemcy, w duchu Fryderyka Wilhelma, Bismarcka, Adolfa Hitlera, Gdy budzi się demon zła.
Jan Radziszewski2020.07.14 17:57
Niemcy są przyzwyczajeni do rządów żydostwa nad sobą wspomnijmy chodźby ich słynnego wodza z narodu przeklętego tj. żyda Iluminata brata masona B'nai B'rith Adolfa Hitlera a teraz jego córy Angeli Merkel - dlatego tak zażarcie bronią ich praw Polsce
Jan Radziszewski2020.07.14 17:54
Niemcy teraz tj wkrótce powiedzą swoje ostatnie słowa bo przecież podobnie mądrością nie grzeszą jak wyborcy Trzaskowskiego - / bo jak za żydem iluminatem z B'nai B'rith Adolfem Hitlerem na wojnę II światową poszli żeby z nim w PIEKLE BUDIET no to może mądrzy są!!!? / +++ - jak głupi to i głupimi pozostaną przecież porażka Przyszłego Potępionego Bo brata Masona prozelity żydów Trzaskowskiego rozumu ich nie nauczy i na Bożą drogę nie nawróci - a co gorsza mogą za nim jak za Lubym Lubą również do PIEKŁA wkrótce skoczyć !!
Anonim2020.07.14 17:13
Ładnie opisuje też inne nacje, Rzymianie, mający naturalną finezję, Polacy mający talent rycerski i Bolesław Chrobry, władca, po prostu!
Anonim2020.07.14 17:08
Parnicki w "Srebrnych orłach" ładnie ich opisuje, jako wiecznie pretendujących i w jakiś zadziwiający sposób, nie mających dostępu do wyrafinowania naszej kultury.
John2020.07.14 16:49
W '39 zaznaliśmy tej germano-barbarzyńskiej cywilizacji rasy panów, pod stołami których teraz służy folksdojczTusk.
skarb2020.07.14 16:16
prymityw ist deutche nation !!!!!!!egoiści,pyszni,wyzyskiwacze pytający będąc tam czy mamy tv,światło i inne bzdury to POtomkowie hitlera ,których czeka kara za krzywdy jakich doznali i doznajaPOLAKOW a POLSKI RZĄD JEST TAK OCZERNIANY ZE NIE DAJE SIE TEGO SŁUCHAĆ PRZEZ WYKSZTAŁCIUCHÓW trzeba tłumaczenia i tak nie wierzą co oni maja do tych pustych mozgow natłoczone to trudno uwierzyć.
Marian2020.07.14 15:18
Po ogłoszeniu zwycięstwa Dudy w wyborach, prowadząca główne wydanie wiadomości w stacji ZDF z wielce zatroskaną miną spytała korespondentkę w Warszawie :"Co teraz będzie z wolnością słowa w Polsce".Oni naprawdę wierzą że w Polsce panuje dyktatura.
Anonim2020.07.14 20:49
Tak, PiSowska dyktatura !!!!!!!!
Musial, Musial ..2020.07.14 15:16
Ob. Musial, to jakas pomylka! To Niemcy maja faszystow (NPD) w swoich lokalnych wladzach. Ale to sie nie liczy, hmm...? A z ich "edukacja"? Ciagle im po glowie chodza "polskie obozy smierci".
taro2020.07.14 15:11
nie krytykuja merkel, bo ona wypelnia komunistyczny program dla niemiec i europy,awiec czerwony nie bedzie na czerwonego szczekac. Katolicka bawaria rowniez pod przywodztwem cdu/csu (w zadnym przypadku nie sa one chrzescijanskie) zwalczaja z zaciekloscia polski katolicyzm,przy tym do wyborow pokazuja sie przed kamerami ze swoim, niemieckim.
nic2020.07.14 11:55
Niech zaczna siebie demokracji uczyć. Prymityw co ma wlasne zdanie i nie pozwala sie kolejny raz rzucić na kolana. Ciekawa teza.
jula2020.07.14 10:48
Niemcy, Niemcy ponad wszystko. To jest kod polityki Niemiec i Niemców, nie zauważą żadnej dysfunkcji jeśli jest rodem z Niemiec, nie tylko produkt, ale także rozwiązania systemowe, struktury urzędowe. Lojalność, wierność, ufność granicząca z bezmyślnością.Jestem dumna,że jestem Polką.
hanke2020.07.14 10:38
Niemcy mają Polaków za prymitywów, których trzeba cywilizować mówi makrela a weź my Polacy mamy waszego pouczania po dziurki w nosie uczymy się na waszych towarzyszko bykach sprowadziłaś sobie potomków ciemnoskórych nierobów z których jak pokazuje historia czerpaliście z nich korzyści latami a teraz chcecie nam ich dać mówimy won a wy musicie spłacić ich rozwaliliście wasza gospodarkę a teraz chcecie nam rozwalić mówimy won z waszymi zacofanymi poglądami LGBT won handlować współpracować na równych warunkach sądy nasze będą zreformowane na wasz wzór mamy praworządność taką jak jest u was i przestańcie nas pouczać !!!!!!
adams2020.07.14 10:09
Nic nowego. My ich mamy za to za rąbniętych sadystów i psychopatów.
as2020.07.14 10:01
Dlatego RFN tak wspiera PO. Mieliśmy być tylko robotnikami po obowiązkowej krótkiej podstawówce (po to wprowadzono już nieobowiązkowe gimnazja), bez specjalnych kwalifikacji bo pozamykano szkoły zawodowe, technika,... (do wyrywania szparagów po co technikum?). Przemysł - sprzedano. Jedyne wyjście - praca jak niewolnik u niemców. Wielu to czytajacych myśli , że przesadzam. Nie, nie przesadzam. W RFN brakuje najprostszych robotników i opłaca się doprowadzić sąsiedni kraj do ruiny. Wówczas ... i jeszcze w rękę niemca pocałujemy bo dał pracę. Na szczęście i to w ostatniej chwili ten przygotowany już los udało się zatrzymać i z mozołem odwracać. Ale durniów jest wciąż wielu, ..
ktoś2020.07.14 10:00
Nie wiem czy Niemcy są aż takimi optymistami? 50% Polaków nie da się ucywilizować bo mentalnie są feudalną rusią. Wiem, że Niemcy bardzo wierzą w pracę u podstaw, ale z takim kompostem jak na ścianie wschodniej to nie bardzo coś się da zrobić. Chyba tylko rezerwat. Za 20 lat będzie atrakcja na skalę światową, jak wspólnoty Amiszy.
Ktos tu chyba na łeb dostał2020.07.14 10:12
i wypisuje bzdury obrazajace Polaków.
jula2020.07.14 10:50
ktoś to w relacjach nikt i to by się zgadzało.
Anonim2020.07.14 9:52
ależ doskonale wiedza co robią. wystarczy wyjechać z polski i wrócić choćby na chwile po roku. czujesz sie jak w dziczy. bród i smród, odpadające tynki domów, wraki samochodów na ulicach, chodniki tak nierówne i dziurawe, ze moze lepiej gdyby ich nie było. do tego śmierdzący od potu i piwska ludzie na każdym rogu.
roto2020.07.14 10:09
To, że mieszkałeś w opuszczonej wsi, w lepiance z odpadającym tynkiem, bez dostepu do wody nie oznacza, że wszyscy tak mieszkają. Spróbuj odwiedzić i inne miejsca, nie tylko lepianki. Pracuję i w RFN i PL - transport. I jak myślisz, gdzie drogi są lepsze? W Polsce, gdzie żyje się na luzie gdzie możesz mieć CB radio - w Polsce, w RFN nie wolno. ITD. Wydaje mi się, że możesz mieć kompleksy z dzieciństwa, ale naprawdę wyjedź gdzieś po za swoją wioskę z odpadającymi tynkami, a świat będzie trochę jaśniejszy.
jula2020.07.14 10:52
Chłopie gdzie ty byłeś, konkretnie, podaj dane geograficzne. Babskie gadanie, zamknij magiel.
taro2020.07.14 15:17
dziwne jest tylko to,ze szwaby wypijaja kilkadziesiat litrow na osobe wiecej jak Polacy,popijajac to po kazdym kuflu wodka, ale neeee,od nich to nie smierdzi. Co niektorzy to przypominaja mi tego Brzozke z ,,Franiszka Buly,, gdzie tak wychwalal niemiecki porzadek i pana hitlera.
Paweł2020.07.14 9:50
To oni są przy.łupami . Jak można dać się zmanipulować jednemu człowiekowi Hitlerowi ?
jula2020.07.14 10:55
Można, można prasa, radio w rękach Goebbelsa, ministra propagandy i oświecenia publicznego. Dobrze, że TVN amerykański.
ala2020.07.14 9:43
Kiedy wreszcie repolonizacja mediów? Jak można pozwalać na 90% obcych i wrogich Polsce wpływów.
Zmartwiony Alą2020.07.14 9:51
Będzie komuna, będziesz miała 2 programy TVP i Trwam
jula2020.07.14 10:57
Nie zaprzątaj sobie główki problemami, których nie rozumiesz.
gracz2020.07.14 9:42
Gdyby sądzić po PO i jej kierownictwie to Niemcy mają rację.
Bożena2020.07.14 9:42
Pani Merkel. musiała sprowadzić panią Kopacz na czerwony dywan, gdy ta szła marszem ku gwiazdom..... Jak widać trzeba by prawica poprawiła, co zresztą skutecznie robi - wizerunek Polaków. Jak rządzili nami zdrajcy, nieudacznicy i pospolite głupki, to nic dziwnego, że się z nich wyśmiewano. Kolejne wybory pokazały, że zdrajców się nie wybiera. Do boju dzielny narodzie :-)
Realpol2020.07.14 9:24
Myślą logicznie. W 1945 wraz z Rosjanami wymordowali nam inteligencję. Potem komuniści wykształcili swoich „inteligentów”. I tak sobie myślą że nic się nie zmieniło. Patrząc na uniwersytety, sądy i media trochę racji mają.
EMD2020.07.14 9:23
Czyli Niemcy traktują nas jak my Ukraińców
Anonim2020.07.14 9:42
Niemcy bardzie j "cenią" ( niewłaście słowo ale cóż) Ukrainców niż Polaków - Dowód - proszę -Stworzyli SS Galizien - tolerowali UPA na zajętych przez siebie terenach Małopolski wschodniej i Wołynia , itd.
Anonim2020.07.14 9:17
Niemcy to bardzo zarozumiały naród. Dlaczego Polacy są innowacyjni , bo mogą być "niesforni" w pracy czy w myśleniu , co jest niedopomyślenia w Niemczech. Tam panuje zasada "Ordnung mus sein" - porządek musi być i już ( bez dyskusji) !!! To Naród , który ma Słowian w całkowitej pogardzie od stuleci.
AAAtomek2020.07.14 9:14
Hola hola profesorku od 7 boleści! " Do zaborów czyli zniknięcia Polski z mapy świata, w konsekwencji następnie powstania Niemiec - doprowadzili sami "Polacy" w XVIII wieku!!!!! Swoją głupotą, zaściankowością, wojenkami, liberum veto, słabą edukacją, pańszczyzną, słabą gospodarką zniszczyli kraj zwany Polską. Gdyby nie było zaborów, nie powstałyby zjednoczone Niemcy Bismarcka, nie byłoby 1 i 2 wojny.........
Anonim2020.07.14 9:18
Tyś się chyba historii uczył na księgach Tytusa , Romka i AAAtomka.
AAAtomek2020.07.14 9:26
W przeciwieństwie do ciebie, znam doskonale historię Polski.
Jakała2020.07.14 10:14
dał głos!!
Bianka2020.07.14 9:06
To już wolę być prymitywem Polakiem niż postępowym Niemcem...ale wierzę, że i w Niemczech mieszkają "prymitywne" jednostki...Nadzieja dla Polski i Europy jest jedna - WRÓCIĆ DO KORZENI CHRZEŚCIJAŃSKICH I TRWAĆ PRZY BOGU...
Klea2020.07.14 8:58
Nie tylko Niemcy a cały świat, tylko ciemniaki mogli wybrać długopis na prezydenta.
Roman2020.07.14 9:06
Mało wiesz o świeci, jeśli myślisz, że kogokolwiek interesują wybory w Polsce, ty wielka światłości.
Raginis2020.07.14 8:54
Już to robili w czasie II WW, zaczynając od wymordowania polskiej inteligencji