Premier Morawiecki: Patologie sądownictwa widzi większość Polaków - zdjęcie
10.12.19, 08:05Fot. Kancelaria Premiera via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: Patologie sądownictwa widzi większość Polaków

8

Ich celem, świadomym bądź nie, jest wywoływanie chaosu prawnego w całym wymiarze sprawiedliwości” - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska” szef polskiego rządu bardzo krytycznie wypowidział się na temat celów niektórych środowisk sędziowskich oraz opozycji. Jak dodał, chodzi im nie tylko o walkę z obozem rządzącym, ale o sparaliżowanie państwa. Jak zaznaczył premier - „Trudno przystać na takie praktyki”.

Dalej podkreślił:

Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie wszelkich posunięciom anarchizującym życie publiczne w kraju. Na pewno nie zgodzimy się, by jedni sędziowie kwestionowali prawomocność powoływania innych sędziów”.

Stwierdził również, że ma poważne wątpliwości, czy właśnie chaosu w wymiarze sprawiedliwości chcą polscy obywatele.

Przypomniał też, że wśród licznych sędziów nie brak i takich, których powołano w czasach komunistycznych. Dodał jednak:

I choć nie uznajemy PRL za suwerenny byt państwowy, to nie kwestionujemy prawa tych sędziów do bycia sędziami”.

Zaznaczył, że patologie sądownictwa widzi większość Polaków, a zaufanie do sędziów deklaruje zaledwie 46 proc. obywateli. Dodał, że to dwukrotnie mniejsze zaufanie od tego, jakim cieszą się sędziowie w Wielkiej Brytanii.

dam/"Gazeta Polska",PAP

Komentarze (8):

klara2019.12.10 10:01
Premier Pinokio: Patologie PIS widzi większość Polaków.
Laura2019.12.10 9:42
Dlaczego Gersdorf nie została wywalona z sadu 4 lata temu?? i to się mści teraz..Ci ludzie zwani homosovieticus nie znają litości i przyzwoitosci będa robić najgorsze rzeczy szkodzic POlsce aż do skutku. O tym Polacy już wiedzą.
robaczywka2019.12.10 9:31
PATOLOGIA TO TY JESTES!!! KŁAMCZUSZEK MAŁY ;] ty nawet jak teraz powiesz całą prawdę, i tak nikt ci nie uwierzy ;] (..) - Mariusz, czy ty kłamiesz? - klamalem, klamie i bede klamał!!! ale patriotycznie!!! ;] a ciemy lud..... ;] (...) ale wazne ze tera nasi u koryta!! ;] POLSKA POWIATOWA RZADZI!!!!!!! jarek jarek jarek !!!! ku chwale Partii!!!!! uwielbiam was ;]
Bebik2019.12.10 8:44
To dlaczego z tym nic nie zrobicie, rządzący? Rządzicie już przecież parę lat, a nadzwyczajna kasta jak hasała, tak dalej hasa.
Klejnot Nilu2019.12.10 8:46
Nie gryzie się swoich. Można na nich trochę poszczekać, ale gryźć nie wolno.
Polak2019.12.10 8:40
Owszem, Polacy widzą patologię którą zamiast sądownictwa chce nam zafundować PiS.
Klejnot Nilu2019.12.10 8:22
Marionetka rządu, który podciera się konstytucją i kupił wyborców za ich własne pieniądze, krzyczy o patologiach. No nieźle.
Ala2019.12.10 8:17
Tak, to prawda. Widać jak celebryci mogą robić co chcą, bo im nikt nic nie zrobi, nawet jak potrąci na pasach.