Porażka unijnej dyplomacji. Nie ma wspólnego stanowiska ws. Strefy Gazy  - zdjęcie
18.05.21, 19:24Fot. screenshot - YouTube (euro news)

Porażka unijnej dyplomacji. Nie ma wspólnego stanowiska ws. Strefy Gazy

14

Wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych Josep Borrel przekazał dziś, że państwom członkowskim nie udało się wypracować wspólnego stanowiska ws. eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego. To kolejne w ostatnim czasie niepowodzenie dyplomacji Unii Europejskiej.

Dziś odbyła się nadzwyczajna wideokonferencja ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej poświęcona eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W wyniku wzajemnego ostrzału wciąż rośnie liczba ofiar cywilnych. Ministrowie UE dyskutowali, w jaki sposób wspólnota może przyczynić się do zakończenia tej przemocy.

- „Priorytetem jest natychmiastowe zatrzymanie przemocy i wprowadzenie zawieszenia broni. Nie tylko uzgodnienie, ale i stosowanie go. Celem jest ochrona cywilów i stworzenie pełnego dostępu dla pomocy humanitarnej do Gazy”

- oświadczył po wideokonferencji wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych Josep Borrel.

- „Eskalacja przemocy w ostatnich dniach doprowadziła do wysokiej liczby ofiar cywilnych, wśród nich wielu kobiet i dzieci. Jest to nieakceptowalne. Potępiamy ataki rakietowe Hamasu i innych grup terrorystycznych na terytorium Izraela. Uznajemy prawo Izraela do obrony, ale powinno to się odbywać w sposób proporcjonalny i z poszanowaniem międzynarodowego prawa humanitarnego

- dodał.

Podkreślił przy tym, że nie udało się w tej sprawie wypracować wspólnego stanowiska wszystkich państw członkowskich. Wyraźnie inne stanowisko od zaprezentowanego przez Borrela, jak wskazał, mają Węgry.

Borrell zaznaczył też, że bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie wymaga „prawdziwego rozwiązania politycznego”, a „status quo to nie jest opcja, bo przemoc powróci. Tak długo, jak nie będzie pokoju, nie będzie 100-procentowego bezpieczeństwa”.

kak/PAP

Komentarze (14):

Andrzej Łabędź2021.05.21 21:17
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezboleśnie. Szalom!
Jakub2021.05.20 2:43
Panie Borrel! Czy pan jest tylko głupi czy może złośliwy. Najpierw należy wyeliminować bandycką organizację Hamas i jej podobne oraz ich uzbrojenie. Członków Hamas poddać reedukacji przy uprawianiu pustyń (na podobnych zasadach jak to robili patrioci izraelscy). Trzeba się bliżej przyjrzeć agendom ONZ i ich wspomaganiu islamskiego dżihadu, szczególnie wśród najmłodszych arabów. Dopiero później można się zająć pomocą dla ludności cywilnej Gazy za nasze pieniądze. Redaktorzy frondaPL! Dlaczego tak oszczędnie informujecie o tej konferencji min. spraw zagranicznych i nie piszecie kto jakie poglądy przedstawiał na rozwiązanie istniejącego kryzysu w tym polski min SZ?
Japa2021.05.19 8:24
I wyszła mądrość Stalina i Hitlera . Wiedzieli kogo eliminować . Rozumie dlaczego usuwali inteligencję patriotyczną . " Judasze " pozostali . Natomiast holokaustu nie wypada rozważać ale powody warto by było znać . I teraz Izrael . Pakować Mojżeszowych między wyznawców Allacha ? To było godne lepszego przemyślenia . Ja tam nie jestem ani politykiem ani znawcą tematu , ale takie mieszanie kultur zawsz się kończyło po Izraelsku . A świat ? Nie spieszy z pomocą w zakończeniu konfliktu . Ba , z pomocą . Przecież bronioni im nie żałują . Jedni Arabom a inni Izraelowi . I badz tu madry zwykły człowieku . Tylko się boję ,że znów , jak na początku II WŚ .Każą nam schrony na działkach budować.
GFR2021.05.19 8:22
Pan Borrel to porażka i Jego dyplomacja /UE/.
Jestem kurwa "matis89-katolik" stachanowiec!2021.05.18 21:02
Napierdalam jak głupi ch uj po 18-20 godz. bo boje się wyjść z nory i złapać "kowid katarek i kaszelek".
matis892021.05.18 20:44
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
Do tej pory bękart ONZ-tu jakim jest Izrael2021.05.18 19:43
postępuje "po ludzku" likwidując terrorystów stojących po chleb w kolejce oraz dzieciaki, bo to przyszły jihad używając takich zwykłych pocisków artyleryjskich, ale po ch uju kalibru. W przeciwieństwie do intifada I i II-giej gdzie używał bomb fosforowych oraz cluster bomb. Ale Waszynglton warknął i gudłaje podwinęły zbrodnicze ogony.
Böno2021.05.18 19:43
Jak długo Palestyńczycy nie będę mieli swojego państwa, tak długo nie będzie w tym regionie pokoju i zawsze będzie niebezbiecznie i wiele ofiar wśród cywilów. Politycy zróbcie w końcu coś dla pokoju, a nie myślcie tylko o własnych i żydowskich interesach.
Jakub2021.05.19 2:08
Jesteś chłopcze albo kompletnie nie zorientowany w sytuacji albo inspirujesz się złą wolą jak większość tu komentujących i polityków światowych. Na tak małym terenie dwa skonfliktowane państwa to według ciebie zapewni pokój? Przecież arabowie chcą nie od dziś zniszczenia Izraela i z premedytacją wywołują konflikty. Uważam, że wielkim błędem było sprowadzenie z innych krajów arabskich tzw. uchodźców na teren Palestyny. Pisałem już o tym, że ich bracia powinni im pomóc w urządzeniu sobie normalnego życia w krajach, w których przebywali a nie zachęcać ich do życia na walizkach i pompować im broń. Trzeba jeszcze wiedzieć, że głównym podżegaczem państw arabskich był CCCP i to on doprowadził do terroryzmu arabskiego i otwartych konfliktów z Izraelem. Dzieci arabskie powinny dorastać w atmosferze w jakiej dorastały dzieci w krajach zachodu a nie w naukach nienawiści i rozlewu krwi czego uczą ich agendy ONZ zainstalowane obecnie w Gazie.
Po11... cmok_wawelski...2021.05.18 19:36
A co nowego w Hameryce ty stary ch uju żydowski? ...... Infrastruktura USA pozostawia bardzo wiele do zyczenia. - - - - Kupiłem w USA wózek inwalidzki napędzany Orlenem.
Po 11 ...2021.05.18 19:42
Napędzany Orlenem? To dlatego nie działa???
Po11... cmok_wawelski...2021.05.18 19:45
Jeszcze jeden żydek z wyimaginowanej Hameryki. Fucking pathetic!
Sex randka2021.05.18 19:36
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Po 11 ...2021.05.18 19:34
Unia koniecznie potrzebuje JEDNEGO rządu, jednego ministra spraw zagranicznych, jednej armii itp. Bez tego ciągłe wypracowywanie stanowiska, konsensusu np. z Węgrami nas zgubi. W jedności siła. Siła w jedności. Alternatywa to sojusz z ... Putinem.