PO zaprasza na konwencję. Wszyscy koalicjanci... odmawiają - zdjęcie
12.12.19, 21:33Zdj. screen TOK FM

PO zaprasza na konwencję. Wszyscy koalicjanci... odmawiają

4

Serial pod tytułem "Koalicja Obywatelska" zaczyna powoli dobiegać końca. Na sobotniej konwencji PO chce wyłonić swojego kandydata na prezydenta. Na prawybory zaprosiła koalicjantów: Nowoczesną, Zielonych i Inicjatywę Polska. Jest jednak pewien problem...

Jak informuje portal Interia.pl, żadne z ugrupowań koalicyjnych nie przyjęło zaproszenia. Interia pisze o kontrowersjach związanych z prawyborami w PO. Koalicjanci, według portalu, mają pretensje do partii Grzegorza Schetyny o podjęcie takiej decyzji bez konnsultacji z pozostałymi formacjami tworzącymi Koalicję Obywatelską. 

Obecnie wszystkie partie wchodzące w skład KO rozwazają wystawienie własnego kandydata: Nowoczesna - Adama Szłapki, Inicjatywa Polska - Barbary Nowackiej. Nie wiadomo na razie kogo rozważają Zieloni.

"Zaproszenie doszło. Serdecznie podziękowaliśmy, życząc sukcesów"-w taki sposób odrzucenie zaproszenia skomentowała liderka Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka. Posłanka tłumaczy, że są to prawybory w Platformie Obywatelskiej, natomiast jej ugrupowanie zamierza podjąć swoje decyzje nieco później. 

"Pomysłem Inicjatywy jest zaproszenie osoby wyłonionej w prawyborach PO na spotkanie, gdzie przedstawimy nasze priorytety"-ujawniła Nowacka, dodając, że rozmowy te planowane są na styczeń. 

Z zaproszenia nie skorzysta również była szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

"To jest konwencja Platformy Obywatelskiej, a nie nasza. Nie będzie mnie"-stwierdziła. Na konwencji nie zobaczymi także Małgorzaty Tracz z partii Zieloni. Polityk poinformowała w rozmowie z Interią, że jej ugrupowaniie chce również pójść do wyborów prezydenckich z własnym kandydatem. 

"Może to być osoba zupełnie niezwiązana z partią, a współpracująca z nami od lat. Opcji jest dużo"-podkreśliła Tracz. Jak ujawniła, Zielonych czeka najpierw kongres wyborczy 18-19 stycznia, gdzie wyłonione zostaną nowe władze, a dopiero później zapadnie decyzja w sprawie kandydata na prezydenta.

yenn/Interia.pl, Fronda.pl

Komentarze (4):

Ala2019.12.13 7:56
PO - powinna sama się rozwiązać. Jest totalnie skompromitowana, i bez przerwy lansuje mowę nienawiści. Działacze powinni się bardzo wstydzić będąc w takiej partii.
anonim2019.12.13 7:20
Chyba zasada jest taka, że jak propagandyści ogłosili, że Schetyna musi odejść to klamka już gdzieś zapadła. Odwrotu nie ma. Nasze chrześcijańskie myślenie nie pasuje do tych schematów.
Konfederata2019.12.12 23:17
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Urszula2019.12.12 23:17
Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ku-rw-a nawet koalicjanci ich opuścili - ja pie-rd-olę ! Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!