Platforma odcina się od Komorowskiego - zdjęcie
26.05.15, 07:12Bronisław Komorowski podczas spotkania wyborczego na Powiślu (fot. twitter)

Platforma odcina się od Komorowskiego

2

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom Platforma Obywatelska zapowiada, że nie zmieni premiera. Na razie ma nie być także zmian personalnych w partii. We wtorek rano eurodeputowany Bogdan Zdrojewski skrytykował ustępującego prezydenta. Jak powiedział, „zmroziło go”, kiedy Bronisław Komorowski poradził nastolatkowi, by jego siostra zmieniła pracę i wzięła kredyt.

- Z największą przykrością i zażenowaniem patrzyłem na brak empatii na pewnym etapie wyborów, na lekką butę i arogancję pewnej grupy politycznej. Nie mówię tu o całej Platformie. On się przejawiał w także w lekkim oderwaniu od rzeczywistości - tłumaczył Zdrojewski w Polskim Radiu. Także inni politycy zwiazani z PO krytykowali kampanię wyborczą prezydenta. 

Z kolei Jacek Rostowski, członek zarządu PO odciął się od pomysłów, by Komorowsk stawał na czele PO.

- To bardzo głupi pomysł. Szczególnie, że poza wszystkim innym, nie wyobrażam sobie, że Bronisław Komorowski po tym, jak był obywatelskim prezydentem, obywatelskim kandydatem, nagle chciałby zostać szefem partii politycznej – mówił Rostowski w TVN 24.
Zamiast tego partia zamierza zrobić „restart” polegający na przedstawieniu przez premier Ewę Kopacz nowego programu. Według wstępnych doniesień, Platforma pójdzie ideologicznie w lewo.

KJ/300polityka.pl/Wpolityce.pl/Niezalezna.pl

Komentarze (2):

anonim2015.05.26 7:33
8 lat nierządów !!! a dziś oni chcą pisać nowe programy szok!!! tak pnie Zdrojewski to wasza buta i arogancja, macie naród głęboko gdzieś, ktoś kto kocha Polskę jest wyśmiewany przez was że jest faszystą, liczy się tylko to kto ile wyrwie z tego sukna, któremu na imię POLSKA. mam nadzieję że przyjdzie czas rozliczenia waszych nierządów, tak jak przedsiębiorca musi rozliczać się z fiskusem tak wy z narodem, a za złe rządzenie do ciupy a nie na emeryturkę suto zastawioną...
anonim2015.05.26 9:31
- Patrzcie Państwo jaka ta PO częściowo przeżarta lekką butą, lekką arogancją i lekkim oderwaniem od rzeczywistości! Ale jest u nas część uczciwa, odcinająca się od tego wrzodu w naszym partyjnym łonie, którego symbolem stał się pan Komorowski - powiedział w tłumaczeniu z platformianego na nasze B.Zdrojewski. - Chcieliśmy oświadczyć, iż myliliśmy się co do profilu naszej działalności jaki żeśmy kilkanaście lat temu obrali. Tych, co na nas głosowali, bo szukali dynamicznej partii konserwatywno-liberalnej zachęcamy do zmiany wraz z nami poglądów i pójścia z nami na paradę "gejów" i lesbijek. A propos: proszę nie zapomnieć, że dokładnie za 2 miesiące są imieniny naszej Ani Grodzkiej!