Pilna wideokonferencja w sprawie AstryZeneki. Muller: nie spodziewałbym się negatywnych decyzji - zdjęcie
08.04.21, 12:54Fot. via Flickr CC2.0

Pilna wideokonferencja w sprawie AstryZeneki. Muller: nie spodziewałbym się negatywnych decyzji

14

Portugalska prezydencja w Radzie UE zorganizowała na dzisiaj pilną wideokonferencję ministrów zdrowia państw członkowskich UE dotyczące oświadczenia Europejskiej Agencji Leków (EMA) w sprawie szczepionki koncernu AstraZeneca. - Nie spodziewałbym się negatywnych decyzji odnośnie używania tego preparatu - powiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

- Na pewno będzie dyskusja na ten temat. Wczorajsza rekomendacja Europejskiej Agencji (Leków) daje dalsze pole do tego, by ta szczepionka była używana. Została tylko zaktualizowana dokumentacja do tej szczepionki, więc ona jest nadal bezpieczna. Jak rozumiem, dzisiejsze posiedzenie ma mieć charakter omówienia tej korekty, natomiast nie spodziewałbym się żadnych decyzji negatywnych, co do używania szczepionki - brzmiała pełna wypowiedź Mullera.

Muller podkreślił przy tym, że stanowisko EMA nie oznacza, że zmieniła się rekomendacja odnośnie szczepień osób młodszych.

Polska konsekwentnie stoi po stronie szczepienia preparatem koncernu AstraZeneca. W przeszłości wobec doniesień o możliwości powstania zakrzepów w związku z tą szczepionką jej stosowanie zawieszały takie kraje jak Dania, Norwegia, Tajlandia, Bułgaria, Włochy czy Niemcy.

jkg/pap

Komentarze (14):

Anioł2021.04.8 15:41
Boże spraw niech cało to zło spadnie na głowy tych co to wymyślili. Amen.
T2021.04.8 16:03
O to nawet nie ma się co modlić, bo to działa automatycznie - Karma Instant się nazywa. Lepiej modlić się o nawrócenie tych nieszczęśników, bo im grozi wieczny lockdown w piekle.
A kto się nie chce "religijnie" szczepić?2021.04.8 15:29
Gudłaje, te z pejsami do ziemi, jehowe, to te, co się po klatkach schodowych szmondają, "ultra katoliki" z narodowego "kościoła UB" oraz, całe szczęście, nie szczepią się gudłaje ze strachu jak Lesio Keller-Krawczyk czy "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński. - - - - - Więcej dla nas szczepionek, tj. ciemny lud katolski.
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.04.8 15:23
jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Fuck lock down! Fuck vaccines! FREEDOM!2021.04.8 15:22
Brazylia bije kolejny rekord! Wczoraj miała ponad CZTERY TYSIĄCE ZGONÓW na ten "zwykły katar i kaszel" z wirusa wyprodukowanego w laboratorium Wuhan, w CHINACH.
T2021.04.8 15:08
Szczepionka, przy której powstaniu robiono badania zbrodnicze, mordując istnienia ludzkie - nie pomoże - ona sama was zabije.
Anonim2021.04.8 21:22
Przecież wszystkie szczepionki, zawsze produkowało się na tej bazie. Nie mów, że sam żadnej nigdy nie dostałeś.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 14:19
Kiedy trzeba było przygotowywać się do walki o życie Polaków, PiSdzielce żarli się między sobą o władzę i stanowiska. Kupowali limuzyny, polewaczki na demonstrantów, gnębili kobiety, nie szczepili, nie testowali... J E B A Ć PiS!
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 13:46
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
matis892021.04.8 13:33
Platforma Obywatelska ustami Pomaski zdemaskowała lewacki PIS, że dostajecie szczepionki za darmo, dlatego nie są wasze, więc gdzie rozchodzą się miliardy które wydajecie na darmowe szczepionki ????????????????
Anonim2021.04.8 13:37
Niejedna fortunka powstaje, niejeden pałacyk w pięknym otoczeniu lasu i wody...:) Nabyte legalnie, zgodnie z konstytucja a nawet konkordatem. Nie mamy pana płaszcza. I co pan nam zrobisz?
matis892021.04.8 13:30
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Klapaucjusz2021.04.8 13:27
Za dozę szcepionki AstraZeneka EU zapłaciła 2,15$. Za dozę szczepionki Pfizer 14,70$ i mniejwięcej tyle samo za Moderna. Szczepionki Pfizer i Moderna trzeba przeczowywać w zamrażarce (-80C i -20C) więc są o wiele droższe w użytkowaniu niż szczepionka AstraZeneka, którą można trzymać w zwykłej lodówce. Wiele państw po prostu nie stać na szczepionki Pfizera i Moderny (np. India). Pfizer to największa firma farmaceutyczna świata (kilka lat temu chcieli kupić AZ) i na ich miejscu obsrywałbym szczepionkę AZ ile się da, bo gra toczy się o wielkie pieniadze.
Jerzy2021.04.8 13:15
muller to folksdojcz jak się patrzy, szczepionka uśmierca? przecież wystarczy napisać w dokumentacji, że nie uśmierca i szczepić dalej... dobry gość jest, dobry...