Pan Warzecha dostał niemiecką zupę - zdjęcie
20.07.20, 16:00fot. yt/telewizja republika

Pan Warzecha dostał niemiecką zupę

17

W związku z wyborami rozgorzała dyskusja na temat wpływów niemieckich mediów na opinię publiczną w Polsce, zwłaszcza na proces wyborczy. Rytualnie wróciło też, jak zawsze w takich momentach, gadanie o ustawie o dekoncentracji prasy, by tradycyjnie zniknąć po wyborach. 

Redaktor naczelny niemieckiego dziennika „Die Welt” Ulf Poschardt wezwał prezydenta Dudę na przesłuchanie i zażądał wytłumaczenia się z nieposłuszeństwa. W czasach, gdy istniał jeszcze „Dziennik” jako odrębny tytuł, w środowisku mówiono, że redakcja jest ręcznie sterowana z Hamburga. W późniejszych czasach wyszła na jaw tzw. Instrukcja Marka Dekana, szefa koncernu Ringier Axel Springer, jak należy pisać dla polskich tubylców, żeby nas ucywilizować. Okazuje się jednak, iż 76 proc. rynku prasy w rękach trzech koncernów niemieckich nie ma żadnego wpływu na treści propagowane w ich tytułach. Tak przynajmniej twierdzi Łukasz Warzecha na stronach Onetu należącego do Ringier Axel Springer Media AG, zarządzanego przez KKR. Pan Warzecha, jak twierdzi, nigdy żadnych instrukcji w „Fakcie” nie otrzymywał. To prawda. Po prostu w jego wypadku były one zbędne. Poza tym instrukcje są dla redaktora naczelnego. Pan Warzecha uparcie twierdzi, iż nie istnieje ścisła zależność pomiędzy tym, że właściciel medium jest zagraniczny, a linią tegoż, i domaga się dowodów, najlepiej w formie grubego raportu. Ponadto „nie było żadnego opracowania, które dowodziłoby śmiałej tezy, że media mające zagranicznych właścicieli działają »przeciwko Polsce«. (…) Ta zależność nie istnieje”. Tylko troska o polskich Murzynów przebija z niemieckich mediów. Widocznie Pan Warzecha dostał od Niemców zupę i natychmiast pamięć o instrukcji Dekana przepadła w fali nagłej amnezji.

 

Dr Jerzy Targalski

Komentarze (17):

Joanna2020.07.21 8:53
L:warzecha ma jakas zakladke na mozgu,bo inaczej nie potrafie wytlumaczyc sobie jego sposobu myslenia!Kiedys w "Saloniku politycznym "R.Ziemkiewicza powiedzial,ze niewazne -czy bank jest polski,czy nie!Wazne ,aby byly tam pieniadze!Pomyslalam sobie ,z jest to tak,jakby moja miesieczna pensja byla przekazywana na konto mego sasiada,a ja zmuszona bylabym go prosic o wyplate, przezemnie zarobionych pieniedzy, na moje utrzymanie!Tej logiki nie potrafie zrozumiec!!!
Roman2020.07.21 8:30
warzecha to cwaniaczek który udaje mądrego. A prawda jest zupełnie inna . To taki warszawski cwel, udający dziennikarza.
Olo2020.07.21 6:35
Warzecha często mruży oczy , czasami lewe oczko , a czasami prawe oczko , taki z niego pomysłowy dziennikarzyna !
edi2020.07.21 6:06
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Glaudiusman2020.07.20 18:56
Nie cenimy sobie proniemieckiego skrzywienia Pana Warzechy ani jego politykierstwa i czołobitności wobec paskudnego Reichu.
Szybka Randka2020.07.20 18:21
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
as2020.07.20 17:53
Pracowałem w Niem-austriackiej firmie handlowej. Nikt nie piśnie złym słowem o Merkel, rządzie czy imigrantach (tylko przy piwie prywatnie wyzywają ją od komunistki). Tam nie ma wolności słowa, bo za złe np. wpisy tak jak tutaj na FRONDA sobie piszemy dostaje się ostrzeżenie i jak nie podziała to wylotka z pracy. Więc niech p. Warzecha nie udaje Greka. Tam nikt nie podskoczy, źle piszesz, dostajesz rozmowę wychowawczą, mniejszą kasę, na końcu wylotka za cokolwiek, w białych rekawiczkach.
Anonim2020.07.20 19:01
Co Ty wypisujesz!!! Przecież to u nas jest dyktatura kaczystów. Nie to co w Niemczech: wolność, równość, braterstwo. Demokracja, praworządność i... no go zones.
Tadeusz2020.07.20 16:54
Należy się zgodzić z jednym, ten kto płaci wymaga. Niech bohaterowie dziennikarze na niemieckiej pensji napiszą tekst krytyczny na temat polityki niemieckiej wobec Polski. Szybko naczelny doprowadzi ich do porządku. Niemieccy polskojęzyczni dziennikarze wiernie służą panu który płaci.
violencja2020.07.20 16:47
Targalski to czerwony z PZPR'u
Anonim2020.07.20 18:54
No i co z tego wynika? Może dlatego zna świetnie mechanizmy wymuszania.
LOSERS!2020.07.20 16:25
Jest w jęz. angielskim słowo, którego nie da się ani dosłownie przetłumaczyć ani zinterpretować aby oddać rzeczywiste znaczenie. Nazwanie kogoś "loser" zamyka się w tym wszystko; przegrany życiowo, charakterek idioty, ktoś bez znaczenia, ktoś kogo się mija niezauważając, itp., itd. I tak bym nazwał tych/te do których nie dociera, że .... CZWARTY raz z rzędu PRZEGRALI wybory....!
Marco Breslaviano2020.07.20 16:08
Oho! już niedługo oprócz ruskich agentów będziemy mieli agentów niemieckich.
Dell2020.07.20 17:18
Będziemy mieli niemieckich agentów? A Szczypiorski? A "Oskar"? Obaj niemieccy, nieprawdaż?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 16:06
targalski to stare komusze gowno które po upadku PRLu przebranżowiło się na PiSdę!
Anonim2020.07.20 18:38
a co z PiSda twojej oblesnej matki???rozsiewa weneryczne zarazy
katolicka deratyzacja Polski2020.07.20 16:03
Warzecha to znany jargieltnik niemiecki.