Oni spalili kilkadziesiąt kościołów! Blackmetalowcy z Norwegii - zdjęcie
17.04.19, 16:15screenshot Youtube - spookderhund

Oni spalili kilkadziesiąt kościołów! Blackmetalowcy z Norwegii

59

Pożar katedry Notre-Dame w Paryżu obserwował cały świat. Ludzie byli w szoku, na ulicach stolicy Francji katolicy modlili się o ocalenie świątyni będącej jednym z najcudowniejszych zabytków architektury chrześcijańskiej. Poza paroma wyjątkami skandalicznych wypowiedzi, poruszeni byli wszyscy. Mają już miejsce zbiórki na odbudowę katedry, a miliarder Francois-Henri Pinault ogłosił, że zamierza przekazać 100 milionów euro na ten cel.

W przypadku Notre-Dame, jak informują służby, najpewniej pożar był wynikiem nieszczęśliwego wypadku, jednak nie zawsze tak było – niejeden kościół w ostatnich latach został po prostu podpalony. Najbardziej szokujące podpalenia miały zaś miejsce w latach 90-tych w Norwegii. Wtedy to muzycy black metalowi oraz ich fani spalili 50 (sic!) kościołów.

Jednym z kościołów, który wówczas spłonął, był Fantoft stavkirke w Bergen. To zbudowany około 1150 roku, bezcenny drewniany kościół klepkowy. Podejrzany o jego podpalenie był Varg Vikernes, muzyk blackmetalowego Burzum. Mężczyzna ten umieścił nawet zdjęcie spalonego kościoła na okładce jednego ze swoich albumów, zatytułowanego „Aske” (norw. popioły). Koniec końców, uznano go jednak za niewinnego. Skazano go jednak później za podpalenie trzech innych świątyń - kaplicy Holmenkollen w Oslo, kościoła Skjold w Vindafjord oraz Åsane w Bergen. Vikernes trafił ostatecznie do więzienia z wyrokiem 21 lat pozbawienia wolności – za podpalenia kościołów właśnie oraz… zabójstwo członka grupy Mayhem - Øysteina „Euronymousa” Aarsetha.

Skazanie Vikernesa to jednak tylko część mrocznej historii Norwegii tamtych lat. Podpaleń dokonali też Samoth, gitarzysta zespołu Emperor, którego skazano na 16 miesięcy więzienia oraz Jørn Inge Tunsberg, gitarzysta zespołu Hades Almighty, który do więzienia trafił na 2 lata. W tym okresie łącznie spłonęło co najmniej 50 świątyń i w sprawach, które udało się rozwiązać, winnymi okazywali się ludzie związani ze środowiskiem black metalowców. Nie jest to oczywiście przypadek.

Jak już niegdyś pisaliśmy na Fronda.pl – black metal to istna wylęgarnia zła. W środowisku tych muzyków historie dotyczące samookaleczeń, zabójstw, morderstw czy profanacji kościołów i cmentarzy, przewijają się od samego początku. Fakt ten nie może dziwić, gdy mamy świadomość, jakiego typu treści serwuje muzyka black metalowa. Warstwa liryczna oscyluje najczęściej wokół satanizmu, okultyzmu oraz nihilizmu. A gdy Bóg staje się największym wrogiem człowieka – wszystko jest możliwe.

Więcej o black metalu piszemy tutaj.

Fronda.pl

Komentarze (59):

grav2020.01.18 12:04
nie ma nic gorszego od katolików
Pdr2019.04.19 21:29
Są sataniści, nihiliści, okultyści i jeszcze inni "iśći", ale trzeba zauważyć, że to CZĘŚĆ gatunku jakim jest black metal. W obecnych czasach black metal jest traktowany przez niemałą część sceny jako forma ekspresji i gatunek muzyczny - takie podejście prezentuje np. M z zespołu Mgła w jednym z wywiadów zapytany czy "black metal może istnieć bez satanizmu"? Czy obecnie jest to "wylęgarnia zła"? Moim skromnym zdaniem w kategorii zagrożeń duchowych więc złego może wyrządzić współczesny, zeszmacony pop (w porównaniu do niego black metal jest chociaż atrakcyjny muzycznie).
Jan Radziszewski2019.04.18 8:27
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste.
dr House2019.04.18 7:00
A już 26 czerwca w Krakowie wystąpi Emperor :) \,,/
Poganin2019.04.18 6:05
Zapomnieliście napisać że wszystkie te kościoły zostały pobudowane na świętych miejscach wiary europejskiej sprofanowanych i zniszczonych przez chrześcijańskich terrorystów. Jak z resztą wszędzie na całym świecie, niczym nie różnicie się pod tym względem od muzułmanów.
anonim2019.04.18 9:56
idz do lasu odprawiać swoje gusła, ciemniaku.
lucjanhenryk2019.04.18 3:16
"Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej"; że „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze" napisał aktualny europoseł, opiekun w przedszkolu. Może stąd biorą się zwyrodnialcy......"Myśleć, głupcze, myśleć"
lucjanhenryk2019.04.18 3:11
"ostre gitarowe granie "; oby się nie "pochlastały...". Byli więksi mocarze, który prosili o chrzest, wielu nie zdążyło.....
ciekawy2019.04.17 19:48
Czu w Wielkim tygodniu można wciskac kit ciemnocie
anonim2019.04.18 9:54
ciemniak się odezwał
lolek kremowka2019.04.17 18:46
W 1990 kto podpalił Jasną Góre? Frendzle??!!! No?! Ksiądz!!! Tak, ksiądz. Lekko niepoczytalny ale ksiądz!!!
andrzejhahn32019.04.17 18:02
i powinno im sie postawic za to pomnik ..za zniszczenie symbolu wszelkiego zla czyli zbrodniczego kosciola katolickiego
Beno2019.04.17 18:38
Tak palił kościoły, a potem zamordował człowieka. Twoja głupota przekracza wszelkie granice, a moralność - kompletne dno. Ciebie to trzeba izolować od społeczeństwa, a najlepiej zamknąć z kurami w kurniku, błaźnie.
MarianCh2019.04.17 19:55
Kiedy spotykasz takich ludzi z pustymi, okrutnymi oczami, to rozumiesz, że to właśnie o nich Słowo Boże mówi: "Za podobnych do nich nie módlcie się, albowiem nie ma dla nich zbawienia”. Do tej chwili nie rozumiałam. „Panie, no jakże tak? Czegoś nie rozumiem. Dlaczego nie ma zbawienia?” – „Dlatego, że oni dobrowolnie oddali siebie, że ich związał wróg. I w jego ciele już mieszka wsadzony demon. Rodzina ciągle jeszcze myśli, że to jest ich wspaniały tata i dziwi się, jak on się zmienił w ciągu jednej nocy. Koledzy myślą, co się stało z ich wspaniałym kolegą, że on tak się zmienił, jakby to był inny człowiek. Dziwią się. Ale, będą się dziwić, dziwić, a potem przyzwyczają się, że to chodzące zło. A to chodzące zło będzie deprawować innych, podobnych do siebie”.
PrawyISprawiedliwy2019.04.17 23:19
Każda religia jest źródłem zła. Wątpię jednak by jej metodami "mordowaniem" byś cokolwiek zdziałał. Agresywna religia kiedyś pochłonie nas wszystkich. Wczoraj katolicyzm palił i mordował ludzi, dziś Islam jest na fali. Może jednak Judaizm zwycięży, kto wie.
anonim2019.04.18 9:52
oj debilu, debilu , z takimi jak ty się nie dyskutuje, tylko kaftan i wariatkowo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.17 17:05
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10626zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Poliamorysta2019.04.17 17:26
Strasznie mnie zasmuciła ta wiadomość. Dawniej środowisko gejów było solidarne i młody chłopaczek natychmiast znalazłby jakiegoś miłego starszego sponsora. Ale widocznie tam już też dotarła demoralizacja i roszczeniowość i każdy chciałby pociurlać za darmoszkę.
vv2019.04.17 17:27
cos te pedały nie są zbyt hojne, dalej tylko 10 tyś. macie? chłopak ma 18 lat, to niech się do roboty weźmie, na budowach rusza sezon !!!
plankton2019.04.17 17:56
Buuu-ha-ha-ha, na FB! Nie takie bzdety ludzie wypisują na FB. Goń się śmieciu z tym fejkiem!
MarianCh2019.04.17 19:54
Z naszych informacji wynika, że Biedroń pobił własną matkę tak dotkliwie, iż miała złamaną szczękę. Jednak mimo tego, co ją spotkało, zdecydowała się wycofać zarzuty wobec syna, dlatego sąd wydał warunkowe postanowienie o umorzeniu całej sprawy – ujawnia w najnowszym numerze Warszawskiej Gazety Paweł Miter.
PaliMnieMusztardaFrancuska2019.04.17 16:57
Horns up, Varg! Polska zmartwychwstała kiełbasa biała pozdrawia prawdziwego blackmetala.
Jozin z Bazin2019.04.17 16:49
Nie ma ludzi niewierzących, każdy ma zapisane w duszy swojej poszukiwanie Boga, problem w tym, że jak wyłączy się rozum to wtedy wszystko jest bogiem ale nie Ten, który "Jest" i dlatego ludziom zło kojarzy się jako dobro i mogą w ich mniemaniu robić wszystko, nic bardziej mylnego, "wszystko ma swój początek i koniec" jak mówi Kohelet :) pamiętaj, że umrzesz :) a kiedy? Bóg wie, masz szanse się nawrócić!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.17 17:05
Nigdy nie robi się z wiarą religijną. Ideologia ta jest tworem sztucznym, nabytym, nie jest cechą ani potrzebą wynikającą z natury ludzkiej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.17 17:05
*nikt nie rodzi się
Jozin z Bazin2019.04.17 17:17
obyś zdążył się nawrócić :D jakby co to na dzień dzisiejszy gdybyś umarł idziesz prosto do piekła :) wiem wiem w te bajki nie wierzysz (choć mi to wisi w co wierzysz), jednak zło istnieje i objawia się w tym świecie, a ty jesteś jego przykładem :) zmartwię cię wszyscy rodzimy się religijni, ateizm to też religia, niewiara to też religia, zajrzyj sobie do słownika i zobacz co to słowo oznacza, religia
Albert2019.04.18 6:04
"ateizm to też religia" Jozin to też debil.
Jozin z Bazin2019.04.18 6:56
I tylko tyle masz do powiedzenia? Widać kolejny nieuk ale co się dziwić do szkoły było pod górkę. Nie ośmieszaj się!
Albert2019.04.17 16:47
Co powiecie o tym? https://www.youtube.com/watch?v=-kJqTrfkx5E
Hitler był katolikiem2019.04.17 16:34
Uwielbiam Burzuma, wspaniały zespół. Często z dziećmi słuchamy ich muzyki, one też lubią ostre gitarowe granie i black metal. Na szczęście dzieci nie są ani ochrzczone, ani nie chodzą na religię, dlatego żaden kieckowy nie wmówi im że ta muzyka to dzieło jakiegoś zmyślonego duszka szatana. Polecam każdemu rodzicowi ich twórczość, moja 10 letnia córka już uczy się grać na gitarze. Trzeba zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do sztuki i muzyki.
Jozin z Bazin2019.04.17 16:40
a nie masz ochoty uczyć ich masturbacji?
Cogito ergo sum2019.04.17 16:48
Nie, mój syn nie jest katolikiem i nie chodzi do kościoła, więc nie musze mu od małego tłumaczyć co to jest zły dotyk. Póki co go tylko nauczyłem żeby trzymał się zdala od księży, bo będą mu obiecywać cuda, a potem zrobią krzywdę. Wiem że nie każdy pedofil jest księdzem, ale lepiej dmuchać na zimne.
Maciek Arczyński2019.04.17 17:00
Więc jak to piszesz... "nie każdy pedofil jest księdzem", ale pewnie... "wszyscy księża to pedofile". I tak Twoje dziecko wyrośnie w nienawiści do duchownych nie znając żadnego z nich - nie próbuj do tego stwierdzenia dorabiać swoich cogityzmów. Zatem czy takie podejście do duchownych to nie forma uprzedzeń i dyskryminacji? Zdaje się, że jesteś i na tym Twoje jestenie się kończy. A co do Twojego myślenia... to raczej "ani widu, ani słychu".
Cogito ergo sum2019.04.17 17:06
W czym problem? W to że wolę dzieci uczyć żeby trzymały się z daleka od pewnych ludzi? Tak samo je uczę, że jeśli ktoś będzie je w nocy zaczepiał, żeby też nie dały się zwabić. Ty wiesz że kościół ma bardzo poważny problem z pedofilią, w różnie może być. Poza tym, skoro moje dzieci nie chodzą na religię, to po co ksiądz chciałby z nimi gadać i obiecywać im cuda i wpajać nienawiść do rodziców? Poza tym antyklerykalizm jest zdrowy. Moje dziecko nie musi znać księży by wiedzieć że to dziwni ludzie. Sam znałem koło 7-9 i powiem ci szczerze, tylko dwóch było normalnych, w sensie nie próbowali wmawiać innym swojej lepszości i wyższości. A w tamtych czasach byłem jeszcze młody i nawet chodziłem na te religie i kościoły. Ale znajomość z tymi wszystkimi klechami otworzyła mi oczy, ludzie żyjący w pałacach, bez żadnej wiedzy o świecie, ani żadnych umiejętności, a zarabiający na opowiadaniu cudów i straszeniu piekłem. Dyskryminacja- forma nieuzasadnionej marginalizacji, no właśnie, nieuzasadnionej, w przypadku klechów ona jest uzasadniona. Ogarniecie swoje klechy, rozliczycie się z pedofilii, mieszania w politykę, szczucia ludzi jednych na drugich to pogadamy. Póki co jest jak jest.
Maciek Arczyński2019.04.17 20:32
Całe Twoje myślenie to stek uprzedzeń. Ale to Twój wybór.
Albert2019.04.18 6:03
Fakty bolą w oczy, co?
Jozin z Bazin2019.04.17 17:03
to ty jesteś hitler czy cogito ?
Poliamorysta2019.04.17 17:23
Już nie musi. Kiedyś dzieciom zademonstrował, okazały się pojętne i teraz one go masturbują.
sct2019.04.17 16:51
Zamilcz z twoją chorą prowokacją, Hitlerku!Co za troll...
Cogito ergo sum2019.04.17 17:01
Hitler był katolikiem przecież.
Jozin z Bazin2019.04.17 17:05
A przecież jego matka to żydówka? to jak był katolikiem? :D
Cogito ergo sum2019.04.17 17:07
Nie babka tylko matka. Za to od strony ojca i dziadka katolicy. Wiarę dostał po ojcu a ten po dziadku, był ochrzczonym katolikiem.
Jozin z Bazin2019.04.17 17:22
a co ja napisałem? umiesz czytać? a masz jakiś akt chrztu twojego idolka :), może być kopia?
Cogito ergo sum2019.04.17 17:42
Babka adolfa była żydówką, nie matka. A ty masz akt chrztu jezusa? Tak myślałem.
Maciek Arczyński2019.04.17 20:38
No i co z tego, że Hitler był chrzczony? A np. Stalin był w seminarium i co z tego? Z taką argumentacją to nadajesz się tylko pod budkę z piwem.
sct2019.04.17 17:26
Cogito, Taaak.Na papierku.Tak jak większość Niemców.I ci wszyscy wymordowani księża w Dachau i zdemolowane przez hitlerowców kościoły.O św.M.Kolbe to już lepiej nie wspominam.Hitler był tak wierzącym jakim ja jestem buddystą.
komuniści i sataniści panicznie boją się Boga 2019.04.17 17:13
drwij sobie dalej....
PrawyISprawiedliwy2019.04.17 23:16
Przynajmniej nikt ci dzieciaka nie zgwałci. Dobry wybór!
lolek1231232019.04.18 8:19
Niektórzy członkowie blackmetalowych zespołów wierzą w szatana w sensie osobowym. Rozumiem, że oni też są dla Ciebie zabawni w swojej wierze. Kolejna sprawa, nie musisz w niego wierzyć, wystarczy, że robisz czego chce.
ZERR02019.04.18 10:42
Nazywasz defmetaloweą sztukę mięsa "sztuką"? Ucz dziecinę, jeśli w ogóle masz jakąś dziecinę w co wątpię, ucz. Może wstąpi do klubu 20i7
Cogito ergo sum2019.04.17 16:28
To byli ludzie opętani przez diabła. Takich można spotkać na tym forum. Religia jest dla nich magnesem i pożywką.
Cogito ergo sum2019.04.17 16:23
Varg zawzse w naszych sercach, prawdziwy obrońca Europy przed kultem z bliskiego wschodu. Ale przyjaciele katolicy, wyjaśnicie mi proszę, dlaczego biblia uznaje za sprawiedliwego, jednego ze swoich proroków Elizjusza za dobrego:: 23 Stamtąd poszedł do Betel5. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. Czyli jakiś prorok biblijny został wyśmiany przez dzieci, a ten je przeklął i wasz bóg zesłał na nie niedźwiedzie które je pożarły. Kto to wyjaśni?
vv2019.04.17 16:33
Betel łącznie z Dan było ośrodkiem nielegalnego kultu wprowadzonego przez Jeroboama. Szyderstwo chłopców świadczyło o postawie mieszkańców wobec Boga i jego proroków. Wtedy się nie obcyndalano, nie to co dziś z human rights ....
Hitler by\305\202 katolikiem2019.04.17 16:36
Do Vv: Czyli uważasz że brutalne morderstwo sporej grupy dzieci, tylko dlatego że śmiały się z chłopa, to słuszna kara. Jezus maria, ta wasza religia naprawdę jest chora. dlatego religie powinno się usunąć ze szkół a dzieci od was izolować dewianci.
Maciek Arczyński2019.04.17 16:50
I w ramach tego katolicyzmu - jak twierdzisz - p. Hitler rżnął klechów aż miło.
Cogito ergo sum2019.04.17 16:58
Hitler, ten który współpracował z kościołem, ten który podpisał konkordat, wpuścił religię do szkół, ten który na front posyłał razem z SS klechów, który krzyczał z mównicy że wytoczył wojnę ateizmowi i go zwalczył, ten którego ludzie po wojnie dzięki watykanowi uciekali do argentyny? Aha. Co jeszcze powiesz? A największym męczennikiem był ksiądz Tiso, poczytaj o nim.
Maciek Arczyński2019.04.17 17:30
Ciekawe, obozy zagłady pełne duchownych i to nazywasz współpracą? Hitler przede wszystkim był okultystą. A renegaci zawsze się znajdą. Jeśli tego nie uwzględniasz to musisz potępić Pana Jezusa za to, że trzymał przy sobie Judasza. Konkordat, który został podpisany miał w założeniu chronić Katolików, ale i tak nie chronił. Konkordat był naruszany jednostronnie przez Hitlera. Efektem było ukazanie się jedynej w języku niemieckim Encykliki "Mit brennender Sorge" w 1937 r. piętnującej nazizm i "wzywającej Katolików niemieckich do oporu wobec hitlerowskiej ideologii". Ale co Ty na ten temat możesz w sumie wiedzieć, skoro dla Ciebie każdy duchowny to pedofil choć - jak napisałeś - nie każdy pedofil to duchowny... Obiektywizm rodem z KC KPZR.
vv2019.04.17 17:25
to jest Stary Testament, z traktowaniem go dosłownie zwróć się raczej do chasydów a nie do Naszej Religii. Rocznie aborcji poddaje się prawie 50 mln dzieci, to 20 holocaustów w 365 dni, tu cie jakoś ich los nie boli, wiejski głupku
Mateusz2019.04.17 19:05
To jest własnie różnica między Starym a Nowym Testamentem: Chrystus nie gasi nawet ledwo tlącego się płomyka. Póki oddechu każdy z nas ma więc jeszcze szansę na poprawę... Ale jeśli takiej chęci nie będzie - kto wie, czy los tych dawno zmarłych dzieci nie jest lepszy niż, to w co Pan intensywnie nie wierzy.