,,Ogromny smutek i żal’’. Prezydent RP skierował depeszę kondolencyjną do Elżbiety II - zdjęcie
09.04.21, 15:05Fot. Photo Credit: NASA/Paul E. Alers, via: Wikipedia (domena publiczna)

,,Ogromny smutek i żal’’. Prezydent RP skierował depeszę kondolencyjną do Elżbiety II

12

Smutny komunikat przekazał dziś Pałac Buckigham, informując o śmierci 99. letniego księcia Filipa. Depeszę kondolencyjną do brytyjskiej królowej Elżbiety II skierował prezydent Andrzej Duda.

- „Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa. W imieniu własnym i Narodu Polskiego składam na ręce Waszej Królewskiej Mości najszczersze wyrazy smutku i ubolewania”

- napisał Prezydent RP.

Andrzej Duda dodał, że „Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat”.

- „Był silnym wsparciem dla Waszej Królewskiej Mości i wszystkich obywateli Zjednoczonego Królestwa, zarówno w życiu osobistym, jak i w służbie państwowej”

- podkreślono w depeszy.

Prezydent wspomniał też wizytę królowej Elżbiety i księcia Filipa w Warszawie w 1996 roku

- „Śmierć Księcia Edynburga to niepowetowana strata dla Zjednoczonego Królestwa, Wspólnoty Narodów oraz całej społeczności międzynarodowej. Cześć Jego pamięci!”

- napisał Andrzej Duda.

Książe Filip zmarł dziś rano na zamku w Windsorze.

kak/PAP

Komentarze (12):

ABC2021.04.12 22:31
a co mnie obchodzi jaks tam filipek moze i z konopii.
Polexit2021.04.10 7:17
Wielki szacunek dla Brytyjczyków, że tak wielkiego i znanego światu człowieka potrafią z ogromnym szacunkiem pożegnać (czytaj pochować) bez zbędnej zwłoki. U nas w Polsce do pogrzebu jakiegoś mało znanego muzyka z Krakowa przygotowują się dwa lata. Wielki wstyd dla tej snobistycznej rodziny.
Sowa2021.04.9 19:40
Informacja o śmierci księcia wstrząsnęła całym światem ! Niestety, talko nie mną ! Bo mam w d.... rodzinę królewską, księciów, chrabiów i innych udekorowanych przygłupów ! Pomimo to, dziękuję im za pomoc Polsce w latach 1939-1945, Polsce osamotnionej w obronie własnej Ojczyzny, na oczach całej Europy, a szczególnie tych poprzebieranych pajaców z setkami medali na piersiach. Pytam, za co ma te medale ?! Za to, że uspokajał królową gdy ta się zdenerwowała ?! Pamiętamy Anthony Eden’a jak przed wojną przywiózł od Hitlera pokój Angli, a wojnę Polsce. Pamiętamy jak Churchill sprzedał Polskę Stalinowi. Szkoda tylko tych dzielnych, młodych Polaków, którzy ginęli za wolność zdrajców z wysp brytyjskich !!!
matis892021.04.9 19:36
Szabes dzisiaj, jak masz psa to przyjde i wyliże mu doope po każdym srraniu.
Człowiek2021.04.9 17:22
Apel do katolików - módlmy się za takich jak ten Masonów - bo oni służąc szatanowi ryzykują, że w godzinie śmierci będą tak otumanieni przez zło, że nie wybiorą Miłosiernego Boga i sami siebie zniszczą.
Anonim2021.04.9 15:50
Pałacowy pajac to już niech lepiej z Ruchadłem Leśnym koresponduje, to jego poziom.
Puknij sie2021.04.9 17:39
Napisala POkraka.
Gudłaj Keller-Krawczyk marzy, żeby być Hamerykan.2021.04.9 15:40
Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 15:37
"na ręce Waszej Królewskiej Mości" pałacowy debil pojechał tym tekstem jakby przyszedł z kopertą do rydzyka!
katolik2021.04.9 16:56
naprawdę jak mógł dać tak debilny zwrot
XD2021.04.17 13:35
tylko rasowy debil rozpoznaje debilne zwroty XD
No tak :) śmierć ma ten sam wyrok2021.04.9 15:29
dla wszystkich czyli śmierć :D biedak czy bogaty żebrak czy książę, ona nie odróżnia jej jest obojętne kim jest denat :) Trumna kieszeni nie ma na tamtą stronę idziemy tak jak przyszliśmy tu, nadzy!!! choć jedyne możemy ze sobą zabrać dwie rzeczy uczynki dobre albo złe, to od nas zależy :) memento mori biedaku geju i kretynizacjo polski :) czas ucieka wieczność czeka przyjaciele on już wie wszystko, tam został osądzony sprawiedliwie i albo piekło albo niebo :)