'Ocalić Bohaterów'! Patryk Jaki zapowiada nową akcję - zdjęcie
04.11.19, 17:38zdj. screen Youtube/Europarl.europa.eu

'Ocalić Bohaterów'! Patryk Jaki zapowiada nową akcję

8

"Jako politycy nowego pokolenia mamy szczególne zobowiązanie do tego, aby budować siłę polskiego państwa. Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie. Takimi osobami są August Emil Fieldorf "Nil" (...). I Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko"-podkreślił europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki. 

Polityk zapowiedział start akcji  "Ocalić Bohaterów". Ma ona związek z niedawnymi decyzjami radnych PO w Białymstoku i Żyrardowie. Głosami samorządowców, patronami ulic w tych miastach przesali być generał Emil Fieldorf "Nil" oraz major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko". Jak wskazał były wiceminister sprawiedliwości: "Nie ma silnej Polski bez dbania o pamięć osób, które oddały za nią życie". 

Konferencja prasowa, na której Jaki zapowiedział start akcji "Ocalić Bohaterów" odbyła się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Oprócz europosła, w spotkaniu wzięli udział również nowi parlamentarzyści. 

"Jeżeli widzi się dziś działalność niektórych samorządowców, przypomina się ta sama propaganda, która była znana w Polsce po 1945 roku, że to byli bandyci i ludzie którzy źle zasłużyli się państwu"-podkreślił Patryk Jaki, informując o nowej akcji. 

"Nasze szczególne zadanie to pilnować ich pamięci i dlatego rozpoczynamy akcję "Ocalić Bohaterów". Nie pozwolimy na to, aby ulice zabierano tak wyjątkowym postaciom"-mówił polityk. Jak poinformował, wraz ze stołecznym muzeum inicjatorzy akcji zorganizują konferencje edukacyjne w Żyrardowie i Białymstoku. Organizatorzy akcji chcą przypomnieć prawdziwe życiorysy bohaterów, którym radni PO odebrali ulice. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (8):

JanP2019.11.5 7:26
Ten Jaki, to jakiś niedorozwój prawniczy. Gdyby dzisiaj żyli jego "bohaterowie", to dostaliby dożywocie a opinia publiczna domagałaby się przywrócenia kary śmierci dla tych osobników. Hipokryzja obrońców tych bandytów bije po oczach.
WINETU2019.11.4 19:11
Cóż, wrona sokoła nie urodzi...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.4 18:52
Szendzielarz to morderca, bandzior i hitlerowski kolaborant.
gumowa kaczka2019.11.4 18:50
bohaterami są żołnierze AK,BCh walczący z okupantem - a nie bandy wojujące z kobietami i dziećmi
demon drugiego rodzaju 0/8/152019.11.4 18:29
Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, bo czy warto po świecie się tłuc? Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, cztery kąty i okna ze szkła. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni,…
Albert2019.11.4 18:17
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_cHn5t4gDJrRF7Do7SeEbA0eIG0rLtQnV,w400.jpg
Janusz Pawilon 3a2019.11.4 18:16
ŁUPASZKO TO ZBRODNIARZ. NIECH LEPIEJ NIJAKI POJEDZIE Z TYM BOHATEREM DO NASZYCH SĄSIADÓW KTÓRYCH TAK ŁUPASZKO CHĘTNIE PALIŁ W STODOŁACH, KOBIETY I DZIECI. ZOBACZYMY CO ONI SĄDZĄ O TYM BOHATERZE.
Marian2019.11.5 8:02
Szkoda ze was wszystkich nie wytlukl.