Obłęd! Prof. Śpiewak: Widzimy, jak w Polsce rodzi się faszyzm - zdjęcie
22.07.19, 11:07(fot.youtube)

Obłęd! Prof. Śpiewak: Widzimy, jak w Polsce rodzi się faszyzm

68

Choć stanowczo potępiamy używanie jakiejkolwiek przemocy, komentarze po wydarzeniach z Białegostoku stają się coraz bardziej histeryczne i groteskowe. Według dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Pawła Śpiewaka, "to jest początek faszyzmu"

- To jest początek faszyzmu, a wiemy, jaki jest koniec faszyzmu. Wiemy, jak się spełnia - przez przemoc i przez nienawiść do pewnych grup ludzkich - w tym przypadku mamy grupę LGBT - mówił dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego profesor Paweł Śpiewak.

Zdaniem prof. Śpiewaka, w Białymstoku miał miejsce quasi-faszystowski atak i w kraju należącym do unii Europejskiej powinien się on spotkać z bardzo stanowczą odpowiedzią.

Śpiewak mówił, że "władze powinny potraktować to z absolutną odpowiedzialnością".

- To nie są żarty, to nie jest jednorazowy występ - mówił Śpiewak. 

Jak stwierdził, w Polsce istnieje "bardzo dużo zjawisk, które pozostają w zasadzie nieukarane". Wymienił tutaj incydenty w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada i ocenił, że "wtedy narodowcy też odgrywali wielką rolę i była obecna przemoc".

- Co pewien czas zaczynają się także ataki na obcokrajowców - dodał. 

 Do wypowiedzi prof. Pawła Śpiewaka odniósł się publicysta Krzysztof Feusette

- Potępiam wszelką przemoc. Fizyczną i psychiczną. Ale jeśli zdaniem Pawła Śpiewaka rodzi się w Polsce faszyzm, bo grupka idiotów pobiła grupkę idiotów, to znaczy, że faszyzmem zalana jest juź cała Unia. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania... - napisał

bz/tvn24.pl

Komentarze (68):

joanna2019.07.24 13:55
Panie Profesorze, każdy człowiek ma swój rozum, pewien poziom wiedzy i życiowego doświadczenia, co upoważnia go do publicznego wypowiadania poglądów i polemizowania z adwersarzami, którzy reprezentują inny punkt widzenie. W przypadku profesorów, dyskurs jest ich codziennym, zawodowym chlebem powszednim. Ale właśnie dlatego od profesorów, trudniących się dyskursem zawodowo, wymaga się o wiele więcej niż od przysłowiowego "chłopka roztropka", który plecie, co mu ślina na język przyniesie i jeszcze podpiera się prawem do publicznego głoszenia własnych poglądów (z trudem powstrzymuję się od wymienienia konkretnych nazwisk). Ale Profesor - w przeciwieństwie do owych "chłopków roztropków" - w głoszeniu poglądów jest zobowiązany do ich udokumentowania, potwierdzenia badaniami, skonfrontowania z najszerzej rozumianą literaturą przedmiotu (a nie jedną książką ulubionego kolegi niby-profesora). I z tego właśnie czynię Panu zarzut jako Profesorowi właśnie, bo w niektórych wypowiedziach - i to coraz częściej - zwalnia się Pan z profesorskiego obowiązku badania rzeczy i popada w zwykły wiecowo-propagandowy język głoszenia już nawet nie naukowych poglądów, ale uproszczonych "naukowych-gotowców", które bez większego trudu jest w stanie zdemaskować i obalić student czy nawet nie-profesor. Piszę to, co powyżej, nie po to, by polemizować merytorycznie z Pana przytoczonymi w tekście wypowiedziami, bo trudno polemizować z czymś, co nie jest stanowiskiem merytorycznym, profesorskim, a jednie politycznym "okrzykiem na wiecu". Piszę to w trosce o Pana dobre imię jako Profesora, od którego wymaga się, by nim był nawet wtedy, gdy jakiś temat mocno go podnieci! A teraz coś osobistego. Miałam szczęście poznać przed laty Pana Matkę Annę, świetną subtelną poetkę, a także zetknąć się w pracy dziennikarskiej z Pana śp. Bratem Jankiem. Oboje wspominam jako subtelne, myślące, patriotyczne osoby. Byłoby mi miło móc tak myśleć również o Pana osobie i Pańskich dokonaniach.
edi2019.07.23 11:59
ON MA RACJĘ - To nie są żarty, to nie jest jednorazowy występ - TRZEBA ZDELEGALIZOWAĆ w POLSCE POST KOMUNIZM czyli GENDER_LGBT
edi2019.07.23 11:56
POLSKA OAZĄ WOLNOŚCI - bo w innym kraju to nie do POmyślenia żeby TAKIE ANTYPOLSKIE, BEZCZELNE, WULGARNE KOMENTARZE SIĘ MOGŁY UKAZYWAĆ jak np. na tym forum - ateista durny gej, robaczek, dzielnicowy I INNI TYM PODOBNI FASZYŚCI
anonim2019.07.23 7:59
Pan doskonale wie, że źródło naszej tożsamości nie znajduje się pod pępkiem, bo nie pracuje Pan w domu publicznym, ale w Uniwersytecie. Wie Pan również jak ważna, zasadnicza jest prawda. To co Pan wyczynia?!
Tytus2019.07.23 6:25
Faszyzm to jest w Izraelu i to w tym najbardziej podłym rasistowskim wydaniu.
anonim2019.07.23 6:05
Panie Pawle, polecam lekturę Pani Arendt, o banalności zła. Naprawę świata zaczynajmy od siebie, bo nie unikniemy odpowiedzialności.
Aleksander2019.07.23 2:03
Wsadzić go do samolotu i odesłać nach Hause.
Ozon512019.07.22 23:38
A co tam w Izraelu profesorze. Podobno Żydzi budują domy Palestyńczykom, tanie i wygodne?
aldek2019.07.22 22:52
A Żydzi Zamordowali Jezusa Chrystusa i co to było ?
Marek2019.07.22 22:36
Wy Śpiewak widzicie? Pluraris maiestatis tego kabotyna mnie nie dziwi.
Jack Em2019.07.22 22:05
Z PROFESORA TO TO MA TYLKO ....MUUUUCHĘĘ .... i nic więcej !
YARO2019.07.22 21:15
PAN ŚPIEWAK ALBO MA ELEMENTARNE BRAKI W WIEDZY HISTORYCZNEJ, ALBO POLITYKA ODEBRAŁA MU ROZUM!
Roman2019.07.22 20:55
Faszystami są ludzie typu śpiewaka, biedronia i im podobnych.
anonim2019.07.22 17:46
Spiewa to PROFAN, ABDERYTA Izrael czeka na tego osobnka.
Wprost2019.07.22 17:35
Wiedziałem panie Śpiewak że poziom profesorów w tym kraju jest żałosny ale czasem mam wrażenie że to spód dna.Gwarantuję ci Śpiewak że ten prawdziwy Faszyzm był systemem obojętnym na Żydów i dla Żydów módl się żeby nie wrócił socjalistyczny lewicowy nazizm z którym wbrew temu co myślisz lewactwo od dawno i ciągle flirtuje
Jack Em2019.07.22 17:14
Śpiewak ale Nasz kraj , Polska to nie jest twój kraj złodzieju ferajny tuska ... pakuj się i spadaj do Izraela pomiocie żydokomuny ... już tyle złego narobiliście Naszej Ojczyźnie.Czy to do tych komuchów nie trafia !?
hassan2019.07.22 16:56
zgadza sie ci homoterrorysci jak faszysci spiewak ma racje
Andrzej2019.07.22 16:05
Wystarczyło żeby przez 69 lat na " Zachodzie " nie było wojny, a dobrobyt serwowany przez lucyferan kompletnie zdemoralizował mieszkające tam społeczności. Tak miało być. Zgorszenie przepowiadane w końcowej fazie. Kiedyś nie było nawet 10 "sprawiedliwych" i zostały po nich wykopaliska. " Dotąd dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie". I znowu będzie ład na naszej " niebieskiej kulce". Tylko tych "upadłych" milionów szkoda.
krzysztof2019.07.22 15:41
facetowi dawno odbiło POLSKI już nie da się rabować jest w dołku psychicznym
Cztery2019.07.22 15:17
Jako dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego profesor Paweł Śpiewak musiał być u Żydów w Izraelu. Pogarda, sianie nienawiści przez kłamstwo i brednie to codzienność. Musiał tam widzieć i słyszeć, że tak media izraelskie mówią i piszą o Polakach. Może zacytować?
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 14:36
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki.com.pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki.com.pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
sam2019.07.22 13:52
Być może ten Śpiewak ma mózg zlasowany przez jakieś narkotyki? Jako socjolog, specjalista od historii idei powinien doskonale wiedzieć, czym jest faszyzm. Wie on też jak bardzo precyzyjne są tu stosowane kryteria w ocenie nurtów ideowo-politycznych. A może na niego wywierana jest presja, może w grę wchodzi szantaż ze strony środowiska Wyborczej? Jest przecież niewiarygodne, żeby ten dawny Śpiewak brał stronę LGBT. Ma on całkowitą świadomość ogromnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą LGBT. Jeszcze w 2008 Michnik na łamach GW ogłaszał podobnie jak S. Kisielewski w czasach PRL "Moje typy", a więc listę najbardziej przez siebie znienawidzonych przeciwników ideowych i politycznych. Śpiewak jest tam w jednym rzędzie z Jarosławem Kaczyńskim, Ziemkiewiczem, Macierewiczem, Zybertowiczem, Wildsteinem, Wolskim itp.
Mirek2019.07.22 13:46
Noo. Ma rację. TĘCZOWY FASZYZM !
Mirek2019.07.22 13:31
Panie Śpiewak gdybyś tak w Niemczech założył jarmułkę to wiedz że daleko byś nie uszedł bo oberwałbyś w ten swój sagan . Takie zamieszki jak w Białymstoku w "demokratycznych " Niemczech odbywają się kilkaset razy w roku i żydowska prasa ani mru , mru . A co się dzieje we Francji to nawet szkoda gadać . A tak naprawdę to ja sie nawet nie dziwię tym młodym ludziom . Wychodzą na ulice jacyś zboczeńcy którzy demoralizują dzieci , młodzież no to jest i reakcja .
student2019.07.22 13:23
Profesor ??????????
Zygfryd2019.07.22 13:18
Szkoda goscia komentować komuna i lewactwo i to co było mu sie podoba czyli by było jak było żalosny facet który znowu jak inni wielcy celebryci lubi zakłamywac rzeczywistość nareszczecie Polska staje sie Polską !! wolną Polską!!
nikt2019.07.22 13:17
Nie , to nie jest początek faszyzmu . To robienie w Polsce generalnego prządku . Podczas takich czynności zawsze w domu panuje bałagan i chaos . A później już czystsze wraca do poprzedniego stanu . Aż do następnego sprzątania .
robaczek 2019.07.22 13:15
POLSCY KATOLICY = FASZYSCI!! dumni jestescie ze swojej mlodzierzy w Bialymstoku? brawo wy!! bedziecie slawni, wymieniani jednym tchem obok hitlerowców! brawo!! o to chodzilo!? tępe patusy! tylko Polski szkoda. tak sie konczy oddanie tępej masie władzy! juz raz w historii "lud pracujący" rządził podoba wam sietamten system co? tęsknicie
JR2019.07.22 14:48
Jesteś idiotą do entej potęgi. Faszysta z Izraela.
102019.07.22 18:25
WYJEDZ WEZ SWOJA RODZINKE I WON DO USRA TAM MOZE PRZEZYJECIE NIE PROPONUJE SYJONISTYCZNYE PANSTEWKO FASZYSTOWSKIE , BO TAM MOZEC ZDENIEC Z GLODU , USRRA PRZEZYJESz , OD UROJONEGO FASZYZMU KTORY MASZ ODP,,,OD NAS
Marian2019.07.22 13:04
Faszyzm zydzie to silne panstwo,co w tym zlego
Olej2019.07.22 12:56
Kto go zrobił dyrektorem w instytucji opłacanej z polskich pieniędzy ? Przecież to jawnie antypolska i obca agentura !
Cool2019.07.22 12:27
Faszyści wyszli na ulice terroryzując społeczeństwo i domagając sie przywilejów, bo uważają się za lepszych od normalnych ludzi!
dec2019.07.22 12:22
wciąż nie mogę zrozumieć potrzeby prezentowania na ulicy jakichkolwiek preferencji seksualnych, zwłaszcza wynaturzonych, czyli jestem homo fobem, te całe parady kojarzą mi się z uliczną prostytutką, zachowanie nie etyczne i dość ryzykowne. Domaganie się powszechnej akceptacji tego zjawiska to szczyt bezczelności
AB2019.07.22 12:17
Tak widzimy, jak w Polsce rodzi się faszyzm. Faszyzm i przemoc ideologii LGBT.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 12:19
Kto kogo atakował, kopał i opluwał w Białymstoku? Nie wypieraj faktów i nie zakłamuj rzeczywistości mały yebany katolku.
max2019.07.22 23:05
W Polsce rodzi się faszyzm i przemoc ideologii LGBT.
Kobieta2019.07.22 11:48
Brawo Panie Krzysztofie, chcą nam zrobić wodę z mózgu, sami będąc faszystami w stosunku do cbrzescijan chcą udowodnić, że jest na odwrót. Obrzydliwi ludzie! udało się w innych krajach to czemu nie w Polsce. Won z tego kraju, nie chcę sikac w jednej ubikacji z udajacym kobietę mężczyzną! Niech sobie stworzą jeden obszar w UE np. we Francji, który będzie nie Francja, Holandią, Niemcami itd. tylko niech to będzie państwo LGBT i won tam!
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 11:55
^ Katofaszystka level hard! Tępa dzido ludzie LGBT byli zawsze i są obecni wszędzie. Nawet jakbyś się zabawiła w hitlerkę to urodzą się nowi geje i lesbijki i będą się rodzić zawsze kolejni. W waszych cudownych hetero katolskich rodzinkach. Piierdolona ekstremistko katolska
Reytan2019.07.22 11:46
NARESZCIE !!!
MJ2019.07.22 11:44
Tak, tak p prof, ma pan na myśli nazizm, ale dyrektywa Stalina widać dalej pana obowiązuje. Po współpracy komuny z nazizmem i po ataku Niemiec na ZSRR(S), trzeba było się odciąć od brunatnych socjalistów, więc wymyślono, że NSDAP, to nie naziści, tylko faszyści. Tak swoją drogą, ilu Żydów poparło Hitlera w dojściu do władzy a ilu Polaków? Myślę, że człowiek z tytułem profesora to wie.
diag2019.07.22 11:44
Może LGBT to jest grupa która może potencjalnie przywdziać - już nie brunatne ale tęczowe koszule i zamiast broni używać nagonki medialnej, przemocy ekonomicznej czy kulturowej i społecznej. Jeśli już to tu szukałbym zaczątków faszyzmu. Nie tam gdzie wskazuje pan Śpiewak.
pat2019.07.22 11:42
Jakie jest twoje prawdziwe nazwisko chazarskie, tow. Śpiewak ? Faszyzm się rodzi, ale on ma nazwę LGBT i przeciwko niemu trzeba zjednoczyć wszelkie siły zdrowych na umyśle i duszy Polaków. Ty oczywiście jesteś po stronie faszystów- jak każdy chazarski przybysz w tym pięknym kraju.
Reytan2019.07.22 11:45
Spiewak to jest Singer.
JR2019.07.22 14:46
I wszystko jasne. Ten człowiek już dał się "poznać" dawno.
Jana2019.07.22 16:55
Śpiewa jak mu Ruscy zagrają.
102019.07.22 21:25
cepowi sie marzy polin , spiewak jest chazarem ,zawsze byli wrogami polakow . to sc oskarza nas o to co maju u siebie w tym syjonistycznym faszystowskim pandtewku
walenty2019.07.22 11:39
i bardzo dobrze,musimy gonic europę,wyjść z zascianka.
JR2019.07.22 14:44
Co to znaczy gonić Europę? Wiesz o tym, że ziemia w Niemczech potrzebuje ok. 30 lat aby przywrócić ją do pierwotnego stanu? Czy tak chcesz gonić Europę aby w Polsce było podobnie? Co ci się tak w tej Europie jeszcze podoba? Podoba ci się jak policja pałuje demonstrantów we Francji? Podoba ci się jak imigranci w Niemczech gwałcą kobiety? Puknij się w ten pusty łeb jak zaczniesz coś bazgrać! Ale i pukanie nic nie pomoże jak rozumu nie ma.
michu2019.07.22 11:33
Oczywiście, że rodzi się faszyzm. Faszyzm zdefiniował najlepiej tow. Mussolini: "Wszystko w państwie, nic bez państwa, nic przeciw państwu". W tej chwili bez zezwolenia władzy nie można nawet własnego drzewa wyciąć, pesele i inne numery identyfikacji prawie jak w obozach koncentracyjnych, pozwolenia od władz na wszystko, zakaz posiadania broni dla obywateli tak daleko zaszłą już ingerencja władz w życie ludzi ;)
MJ2019.07.22 11:46
No nie do końca, bo niektóre grupy dla pisiorów są nietykalne.
michu2019.07.22 12:36
Jakiś podział władzy musi być. W końcu nawet socjaliści znali pojęcie środowisk socjalnie bliskich ;)
102019.07.22 19:20
Do czasu , wyjda na tym kumaniu z pisuarami fatalnie jurek juz pisal czym jest pisuar . kazdy kto jest zbedny dla kc+ jest niszczony
nikt2019.07.22 13:27
Chcesz wycinać swoje drzewa ? W swej ograniczoności nie zastanowisz się nad skutkami ekologicznymi . Pesele i inne inwigilujące Cię ocyfrowania przyszły z Zachodu . Nie podoba się ? Obywatele Zachodu mogą mieć broń i co z tego wynika ? Potrafią się obronić przed innymi posiadającymi broń ? Dać Ci broń ? Do czego będziesz strzelał ? Do zwierzyny , której już pozostało niewiele i niedługo nie będziesz miał co jeść ? Do ludzi by odebrać im jakąś żywność by samemu przeżyć ? Gdyby ludzie byli odpowiedzialni to nie wybieraliby byle kogo do władzy . Mają więc taką władzę jacy sami są .
michu2019.07.22 14:05
A kto ma o tym decydować co jest dobre?? Biuro polityczne jakieś partii?? Komitet Centralny?? Furer, duce czy kto?? Bo wynika, że np nie wolni obywatele. Właśnie to jest istotą faszyzmu ;)
Jana2019.07.22 16:54
Taką mamy Unię ,ale trzeba być jej wiernym.Mierny ,.ale wierny
102019.07.22 19:22
czytalem wypowiedz elfa co chce wprowadzic naszym kraju , taki ustroj jaki obowiazywal 1926-39
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 11:33
Katolstwu z faszyzmem zawsze było po drodze. Bratali się z hitlerem (który był prawakiem katolikiem), grabili majątki, "nawracali" za pomocą zbrodni przeciwko ludzkości. Zawsze zaczynało się od ideologii, która wyklucza, nazywa normalność "grzechem", napiętnuje, wzywa do dyskryminacji. Potem pojawiają się zachowania jak te w Białymstoku, gdzie katole atakują, biją, plują pokojowo maszerujących ludzi w legalnym zgromadzeniu. Różne Teofile, AnnyBis na forum frondy kibicują, gratulują, cieszą się z przemocy wobec niewinnych ludzi, oczywiście wszystko w imię ich zwyrodniałego boga. Katolstwo uprawia kult boga zwyrodniałego, boga sadysty, boga oprawcy. Dają temu coraz większe dowody i nawet się już z tym nie kryją. "Miłosierdzie wobec bliźniego" to fasada, za którą kryje się katoskuurwysyństwo na podłożu faszystowskim.
michu2019.07.22 11:35
Tow. Hitler jako narodowy socjalista, akurat bardzo ostro walczył z katolicyzmem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 11:38
Hitler odebrał katolickie wychowanie. Nawet kiedy już był zbrodniarzem wciąż uczęszczał na katolickie msze. Na google bez trudu znajdziesz zdjęcia. Nie wspominając o tym, że wciągał kościelnych hierarchów w swoje plany zbrodni, a oni bez żadnych oporów w zamian za korzyści się na to zgadzali.
Reytan2019.07.22 11:44
NiePolak Ateista Durny Komuch
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 11:52
Za młody jestem na "komucha", ale ulżyj sobie katolku i obnażaj swoje zwyrodnialstwo.
....2019.07.22 12:46
A co ma wiek do pogladów??? Głupi jesteś bardzo durny geju! ;-)
Icek2019.07.22 11:39
Cepie ty nie żaden ateista tylko głupek. Popłuczyny żydokomuny.
dec2019.07.22 12:53
KK potępia grzech nie grzesznika, nikogo nie wyklucza, twoje komentarze są merytorycznie niedorzeczne i aż kipią nienawiścią, potrzebujesz pomocy
Jazzz2019.07.22 14:46
To ciekawe, bo ja widzę faszystowską tęczową hałastrę, która SIŁĄ chce narzucić społeczeństwu dewiacje, patologiczne zachowania.Pogarda, chamstwo, wulgarność takich demonstracji przekracza bardzo mocno normy życia społecznego. A dewianci za każdym razem traktowani są wyjątkowo łagodnie. Może dlatego że chorych się nie bije. Ale uporczywe i nachalne praktykowanie homoterroryzmu kiedyś wywoła reakcję, takie są prawa przyrody.
102019.07.22 18:17
A TOWARZYSZ JUZ BYL U LEKARZA KTORY LECZY PARANOJE, NKWD=GESTAPO RAZEM MORDOWALI POLAKOW HITLER BYL KATOLIKIEM SKORO BYL CHAZAREM NIEMAL WYRZNAL SWOI NAROD DO NOGI PRZEPRASZAM TE STWORY NIE SA NORMALNI ,WYPACZAC ZAKRZYSZAWIAC RZECZYWISTOSC , SKORO JEST CI TAK ZLE WYJEDZ I ZOSTAW NAS SPOKOJU , NIGDZIE NIE WIDZE TEGO WSZYSTKIEGO CO KATOLIKOM ZARZUCARZ, BYC MOZE MAMY DOSYC TEGO ZE Z NAS ZROBIONO DZIECKO DO BICIA ,
dr.Faszysta2019.07.22 21:20
Co za ciołek...