Niemiecki rząd: Dzieci-weganie to szkodliwa głupota - zdjęcie
23.12.15, 17:30

Niemiecki rząd: Dzieci-weganie to szkodliwa głupota

3

Niemiecki minister ds. żywienia Christian Schmidt (CSU) ostrzegł swoich obywateli przed popadaniem w wegańskie przesądy i podawaniem swoim dzieciom wyłącznie roślinnego pożywienia. Jak podał - oczywiście w sposób o wiele bardziej dyplomatyczny, niż tu referujemy - dieta wegańska to czcza fanaberia, która jest szkodliwa dla zdrowia, zwłaszcza, gdy idzie o najmłodszych.

Tymczasem weganizm staje się w Niemczech coraz bardziej popularny. Obecnie bez produktów zwierzęcych obywa się w tym kraju 1,1 proc. społeczeństwa. Ludzie pozbawiają się w ten sposób zwłaszcza witaminy B12, która jest jednak niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Muszą przyjmować witaminę B12 w formie syntetycznej (co, na marginesie, obrazuje niebywałą głupotę weganizmu - to ideologia oderwana od rzeczywistości, proponująca ludziom coś, co jest całkowicie sprzeczne z naturą).

Efektem niedoboru witaminy B12 wśród dzieci może być spowolniony wzrost oraz problemy neurologiczne.

Wniosek, jaki z tego płynie, jest prosty: przestawianie dzieci na dietę wegańską to wyrządzanie im niebywałej szkody, która może wpłynąć na całe jego życie. Pamiętajmy, że bezmyślne zwierzęta różnią się w znaczący sposób od ludzi i prądy intelektualne, które chcą tę różnice zatracić, są zgoła nic nie warte. Najlepszym lekarstwem na zaczadzenie wegańską ideologią jest spojrzenie na rzeczywistość. 

W te święta jedzmy więc mięso, jak Pan Bóg i polska tradycja przykazują. Co ciekawe chociaż raz można zgodzić się z twierdzeniem... niemieckiego ministra. 

hk

Komentarze (3):

anonim2015.12.23 20:19
Jakoś nad tym nie boleję.
anonim2015.12.24 7:53
Jakieś źródło? Jaką dietę stosuje autor i czym się zaczadził, że pisze takie z dupy wyjęte pierdy?
anonim2015.12.24 8:29
Nareszcie jakaś mądra decyzja niemieckiego rządu. Hindusi od tysięcy lat żywią się głównie roślinami, natomiast nasi przodkowie wpiepszali dużo mięsa, dlatego uważam, że nagłe pozbawienie własnego organizmu składników pochodzenia zwierzęcego może nam tylko w jakiś sposób zaszkodzić.