Niemiecki pesymizm najgłębszy po 1949 - zdjęcie
26.03.20, 11:53Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Niemiecki pesymizm najgłębszy po 1949

14

Badania opisane przez „Frankfurter Allgemeine Zeitung” wykazują, że aż 70% Niemców patrzy w przyszłość z pesymizmem, a 34% obawia się globalnej katastrofy. Powodem takich nastrojów u naszych zachodnich sąsiadów jest oczywiście sytuacja z pogłębiającą się pandemią koronawirusa w Niemczech i na świecie.

Niemcy są zgodni z opinią kanclerz Angeli Merkel, że w powojennej historii Niemiec epidemia koronawirusa powoduje najgłębszy kryzys tego kraju.

Prof. Renate Koecher z Instytutu Demoskopii Allensbach podkreśla na łamach „FAZ”, cytując za dw.com, że „najbardziej jednak wzrosła liczba osób, którzy mają poczucie, że aktualny kryzys dotyka ich osobiście. O ile w pierwszej połowie marca uważał tak tylko co trzeci badany, aktualnie jest to większość. Około dwóch trzecich przyznaje też, że w ich otoczeniu wiele osób bardzo się niepokoi.

Co więcej prof. Koecher, że wprowadzone dopiero co restrykcje rządu w walce z pandemią koronawirusa, te nastroje jeszcze bardziej pogłębiają, a aż 54% Niemców uważa, że nie ma skutecznej metody uchronienia się przed zakażeniem, chociaż Niemcy w większości uważają, że środki ostrożności podjęte przez ich rząd nie są przesadzone.

Jak dalej pisze profesor:

- Każdego dnia rośnie niepokój, że ekonomiczne skutki kryzysu będą trudne do opanowania i niebawem głęboko zmienia rynek pracy. Ocena perspektyw gospodarczych w ciągu trzech tygodni przeszła z optymistycznej do głęboko pesymistycznej

I jak podsumowuje niemiecka ekspert:

- Żadne inne wydarzenie minionych dziesięcioleci nie spowodowało tak silnej reakcji w tak krótkim czasie, ani kryzys gospodarczy i walutowy, ani zamachy z 11 września 2011 roku czy też recesja lat 1992-1993 po boomie zjednoczeniowym. Wprawdzie także w grudniu 2008 roku także około 70 proc. społeczeństwa spodziewało się załamania koniunktury, ale ten odsetek narastał stopniowo przez cztery miesiące, a nie w ciągu trzech tygodni, jak teraz

 

mp/dw.com/faz

Komentarze (14):

Reytan2020.03.30 15:27
Czym gorzej dla Niemcow i Rosjan,tym lepiej dla Polski. Tak bylo ZAWSZE.
Taka prawda2020.03.26 21:07
mi tam, świń szwabskich nie żal im mniej tym lepiej dla świata
eksperymenty i masoński pesymizm CDN2020.03.26 17:29
W telewizji już słyszeliśmy; "3 ts zł to zarabia chyba złodziej". Tak, ci z rodzin z poza szerokoplecy kasty już w progu są "złodziejami czerwonych długopisów", "murzynami" i "żydami". Słynny przedstawiciel kasty, Pan K. między wierszami stwierdził w 2019 r na youTube "oni (czyli pewna frakcja, klika o wspólnym światopoglądzie, która zdominowała pewną przestrzeń i od ponad 50 lat jest szarą eminencją w społeczeństwie) się tam pilnują, za co się tam dostali,... już nie da się tego cofnąć, jest zaorane".
eksperymenty i masoński pesymizm CDN2020.03.26 17:24
Już mamy państwa na wzór Platoński (my o wszystkim decydujemy, albo z nami, albo przeciw nam), teraz będzie kryzys, a później powrót do feudalizmu. W imię bezpieczeństwa zdrowotnego pozbawią własności, dadzą dostępność niższym warstwom do pornoTV-online (jak teraz, że niby z koronawirusem walczy lewactwo), minimum egzystencjalnego, bezpieczeństwa medycznego i z głowy, zamieszek nie będzie. Cieszcie się że oddychacie, trzeba zacisnąć pasa. A wykonawcy planu zawsze - czy to byli marksiści, nemoarksiści, NWO, faszyści - będą mieś suto stawione stoły. Mniejszą liczbą ludzi zawsze łatwiej zarządzać, trzymać za mordę, bo jak Pan Karoń (youTube 2019) powiedział, wszystko można zredukować albo okradasz innych, albo okradają ciebie; na 1 pseudoPracownika musi pracować 10. SŁOWA masonów o poglądach lewicująco-nowo-katolickiej proweniencji z ul. koszmarnej "nie wiadomo co po drugiej stronie, można tu na ziemi budować sobie raj" "Chrystus to taki duchowy przywódca, jak Dalejlama, czy Konfucjusz" "niektórzy mają władzę, pieniądze, ale miłości im brakuje" "po co do Tajlandii, znam takie osoby, które takie coś sobie na miejscu organizują" "widzę, że niektórzy panowie mogą firmę zakładać... a w jakiej branży... w rozrywkowej, he he, a co nie wie pan w życiu liczy się rozrywka, można to opodatkować, w ramach konsultacji to robić" "wszystko podlega wymianie" "seks pozamałżeński, seks pozamałżeński, seks pozamałżeński" "władza, władza, władza" TYLKO dlaczego to Pan szeptem mówił tak by postronne osoby nie słyszały PO LATACH zdałem sobie co tam za cyrk się dzieje i jakie szykują intrygi i manipulacje "na starz nie przyjmujemy, bo później mogą nas obgadywać, czy coś, że niby z nami coś nie tak, mamy inne sposoby"
eksperymenty i masoński pesymizm CDN2020.03.26 17:23
Ludzie nie wiedzą o co chodzi, ale jak będzie kiedyś kryzys, w końcu któryś z rekrutowanych opisze wszystko i oświeci społeczeństwo. Wskaże, jakie procesy "rekrutacyjne" prowadzono już od lat 70-tych wg tego samego schematu jak w krajach anglosaskich, że są niezgodnie z konstytucjami wielu krajów, bo w imię interesów tylko wąskich kast; jakie eksperymenty społeczne, socjotechniki, inżynierię społeczną. Od dziesięcioleci filmy fabularne, TV (seriale, informacje) są przesiąknięte tzw. skryptami, które właśnie służą temu procesowi; reżyserzy są bacznymi obserwatorami; (Zero Theorm, Gilliam, seria X Men z tą młodą ze szponami co jeździ na kucyku i kradnie ładowarki, a dziadek kupuje światełko bo młoda ma potrzeby; Kobiety bez wstydu, Na układy nie ma rady, komedia romantyczna z Hugh Grant, Notting Hill, Uciekinier z Mckonehy - "światem rządzą pewne siły, z szans należy korzystać i splunięcie na ziemię" ). Kiedyś pogonią tych masonów, iluminatów szerokopojętych kast, wykonawców NWO Bo to wszystko do tego zmierza. MASOŃSKI PESYMIZM
eksperymenty i masoński pesymizm2020.03.26 17:22
Eksperymenty i pesymizm trwają, ale najważniejsze że "biznes w nieruchomościach" i interes szeroko pojętej kasty z ul. koszmarnej w mieście X się kręci. Czyli "tresura", bo u nas brakuje. MASOŃSKI PESYMIZM
ryszard2020.03.26 15:23
Tak to jest wasz problem nadludzie , a ja mam to w głębokim poważaniu .
man.of.Stagira2020.03.26 13:54
4 października 2007, podobnie jak Wielka Brytania i Czechy, rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o niepodpisywaniu Karty Praw Podstawowych. Decyzję tę przedstawiciel rządu uzasadnił w następujący sposób: Chodzi np. o to, żeby zapobiec jakimkolwiek interpretacjom prawa przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, które doprowadziłyby do zmiany definicji rodziny i przymuszały państwo polskie do uznawania małżeństw homoseksualnych Protokół polsko-brytyjski Polska na szczycie w Lizbonie 18–19 października 2007, kiedy osiągnięto porozumienie w sprawie nowego traktatu, przyłączyła się do brytyjskiego protokołu, ograniczającego stosowanie Karty Praw Podstawowych -protokołu o następującej treści: PROTOKÓŁ (nr 30) W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA […] Wymiar sprawiedliwości (art. 47–50): prawo do rzetelnego procesu sądowego; domniemanie niewinności i prawo do obrony; zasada legalizmu i proporcjonalności w procesie karnym; ne bis in idem procedatur (nikt nie może być ścigany lub skazywany z powodu faktów, co do których został już uniewinniony lub skazany) Artykuł 1 1. Karta NIE rozszerza zdolności Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone. 2. W szczególności i w celu uniknięcia wszelkich wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie tworzy praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym. Artykuł 2 Jeżeli dane postanowienie Karty odnosi się do ustawodawstw i praktyk krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa WYŁĄCZNIE w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznane przez ustawodawstwo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa. e r g o mamy LITERALNIE potwierdzone pierwszeństwo prawa polskiego n a d unijnym gdy w jakiejkolwiek kwestii związanej np. z prawem do rzetelnego procesu sądowego –czytaj praworządności czy legalizmu– wystąpiłaby r ó ż n i c a stanowisk w tej kwestii między Polską ustawą a UE.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 13:45
Hej, Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Kusiciel2020.03.26 13:19
”...ani kryzys gospodarczy i walutowy, ani zamachy z 11 września 2011 roku...” Za je bi sty warsztat dziennikarski . W 2011 takich zamachów nie było ( tylko o 10 lat przestrzelone)
Realista2020.03.26 13:13
W du pe z nimi , niech zdychają. Jeszcze 2 tyg temu mówili , że jak będzie cieplej to virus sam przejdzie...
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.26 12:13
Dziś wyczytałem (i to na stronie Wyborczej!): "Unijny Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że pytania dotyczące postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów są niedopuszczalne. Stanął tym samym po stronie polskiego rządu." Łaskawcy! Jeszcze tego brakowało, żeby wobec ogromu wysiłków polskiego rządu dodatkowo nam dowalili! Ale, jak widać, zachodnim lewakom rura zmiękła w czasie zarazy.
Bazyli2020.03.26 12:16
oni są niereformowalni, uderzą potem ze zdwojoną siłą. bolszewia zawsze pozostanie bolszewią.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.26 12:25
Obawiam się, że, niestety, możesz mieć racje. To jest typowe tchórzliwe "wycofanie się na z góry upatrzone pozycje", że potem przejść do kontrataku z zaskoczenia. Ale opinia Polski w świecie poszła w górę, rząd się sprawdza, a opozycja jęczy, bo zazdrości.