Niemcy i Rosja boją się współpracy Polski i USA - zdjęcie
18.07.20, 19:06Press Service of the President of the Russian Federation Kremlin.ru cc by 4.0/ Armin Linnartz wikipedia cc by 3.0

Niemcy i Rosja boją się współpracy Polski i USA

41

Obawy tych państw dotyczą bezpieczeństwa militarnego i energetycznego. Obecność Amerykanów w Europie jest niekorzystna dla współpracy dwóch przyjaciół Niemiec i Rosji. Wizyta Andrzeja Dudy w USA wzmocniła sferę bezpieczeństwa w naszym kraju.

Ostatnio Gazprom musiał przelać 1,5 mld dolarów dla PGNiG. Było to odszkodowanie, o które walka rozpoczęła się za rządów PiS. Janusz Kowalski( sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych) był członkiem tego zespołu prawników, którym się udało wywalczyć pieniądze należne Polsce. Polska pokazała, że w starciu z Rosja nie jest przegrana, a może wygrać. Odejście od rosyjskiego gazu pozwala wzmocnić niepodległość Polski. Rozwój energetycznej współpracy Polski i USA jest istotnym czynnikiem tych działań.

Współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego to bardzo ważny element sojuszu na linii Polska-Stany Zjednoczone. Istotnym elementem sojuszu Polski i USA jest budowa gazociągu łączącego Polskę ze złożami w Norwegii czyli Baltic Pipe. Dużo ostatnio mówi się o powstaniu w naszym kraju elektrowni atamowej, jest to także poważny element współpracy Polski i USA. Bardzo ważne jest też to, że coraz częściej gości w naszym kraju kapitał amerykański. Polska to dobry kraj dla inwestycji dla najsilniejszego państwa świata.

W zakresie sojuszu wojskowego ważne jest by zauważyć, że mamy dwa obozy Polska i USA, a z drugiej Niemcy i Rosja. USA widzi potrzebę silnej obecności w naszej części Europy, a to oznacza duże wzmocnienie potencjału wojskowego Polski. Moskwa w odpowiedzi uczyni wszystko, by Polska była słabszy. Pomoże jej w tym Berlin, ale serdeczne relacje Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa oznaczają strategiczne partnerstwo Polski i USA. A wzrost siły państwa Polskiego oznacza zaniepokojenie dla Rosji i Niemiec.

Rr, jagiellonia.org,

Komentarze (41):

Anonim2020.08.11 17:07
Jeżeli Polskę mają w .upie, to jak mogą się bać Polski.
Marek2020.07.19 21:08
Myślę że przy takim stanowisku ,,ue Polska opuści tą nową komune i zwiąże sie z Ameryką co wpłynie z wielką korzyścią dla Polski. Bo jak długo bedziemy znosić ich stanowiska ,,takich jak holandja belgja austria niemcy francja itp..A prawda jest taka że boją się rozwoju gospodarczego ..Polski..
Mirek2020.07.19 11:19
Im więcej wojsk amerykańskich w Polsce tym większe nasze bezpieczeństwo wojskowe ale i gospodarcze . Żaden poważny kapitał nie odważy się inwestować tam gdzie bezpieczeństwo danego państwa jest zagrożone . Przykładem jest Ukraina . Rosja i Niemcy boją się także tzw Idei Międzymorza . Polska w połączeniu z innymi krajami regionu przy pomocy Amerykanów mogłaby stworzyć potężną zaporę przeciwko zakusom Niemiec ale przede wszystkim przed bandyckimi zakusami Rosji której głównym celem jest agresja przeciwko słabszym krajom .
Taka prawda2020.07.19 3:02
walić ten berlinek największy wróg Polski od 1000 lat
ANGELA MERKEL TO WSPANIAŁA KOBIETA2020.07.18 22:31
DUŻO SZCZĘŚCIA ŻYCZĘ
kapral FSB2020.07.19 2:26
I ja toże.
Kołchoźnik2020.07.19 3:23
Wsiego harosziewo
Ryszard2020.07.18 21:46
Nadszedł czas, wg Churchilla, profilaktycznego zbombardowania Niemiec. Bez żadnego specjalnego powodu. Po prostu — zbombardować zbójeckie gniazdo. Kacapia bez niemieckiego know-how uświerknie — bo oni właśnie są kolosem na glinianych nogach!
GERMANIA DAS IST DIE WELT2020.07.18 21:38
USA TO PRZEREKLAMOWANY KOLOS Z GLINIANYM C H U J E M NA SŁOMIANYCH NOGACH. TAM PRODUKUJE SIĘ JUŻ TYLKO DOLARY I BROŃ. DLACZEGO TRAMPEK JEST TAK WK.URWIONY NA NIEMCY? BO MA ZAJ.EBISTY DEFICYT W HANDLU ZAGRANICZNYM. BO AMERYKANIE KUPUJĄ PRAWIE SAME NIEMIECKIE PRODUKTY KTÓRE SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE. POZA TYM USA MAJĄ 12 BILIONÓW DŁUGU WEWNĘTRZNEGO KTÓREGO ZA C H U J A JUŻ NIGDY NIE SPŁACĄ WIĘC MIOTAJĄ SIĘ JAK ŻYD PO PUSTYM SKLEPIE.
Hans Germann2020.08.10 8:43
Słowo „Germanie“ zostało przejęte przez Rzymian od Celtów i w języku celtyckim „GER“ oznacza położenie koło czegoś lub przy czymś. Słowo „MAN“ jest celtyckim określeniem rzeki Men. Po niemiecku nazywa się ona do dzisiaj „Main“. Po łacinie nazywano ją Moenus lub też Moenis. Na początku naszej ery rzeka ta stanowiła granicę zasiedlenia terenów pomiędzy Celtami i Słowianami. Jest więc najzupełniej zrozumiałe to, że nadali oni ludom mieszkającym na północ i wschód od tej rzeki nazwę „Germanie“ co w ich języku oznaczało „Ludzie znad rzeki Man“. W tym znaczeni nazwa „Germanie“ nie mówi nam nic na temat przynależności etnicznej ludów określanych tym imieniem.
Seks kamerki2020.07.18 21:20
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
CESARSTWO NIEMIECKIE POWSTANIE2020.07.18 21:19
KIEDY ZWROT ZIEM DO MACIERZY POMORZA SLĄSKA WIELKOPOLSKI MAZUR ?! MOŻE GRANICA NIEMIECKO -UKRAIŃSKA ? ROSJA TO BAŁTYCKIE POPIERDULKI NIECH SOBIE WEŹMIE
JA, NATURLICH2020.07.18 21:26
Deutschland, Deutschland über alles !!
Ja, ja2020.07.19 12:15
Powstanie jak mówi przepowiednia, pod gruszą.
les2020.07.19 18:35
powstanie jedna wielka ciota,a nie cesarstwo,oplywajaca czerwona farba.
Hans Germann2020.08.10 8:48
Przez fałszowanie świadectw pisanych i niszczenie dowodów oraz monopol kościoła na kształtowanie świadomości historycznej, Słowianie zostali okradzeni z ich własnej historii. Rozprzestrzenienie się języków germańskich w Europie było jednym z elementów wojny jaką prowadził kościół od samego swojego zarania ze słowiańskim kręgiem kulturowym, wojny która trwa do dziś i której uczestnikami jesteśmy ma wszyscy. Wystarczy tylko spojrzeć na to co się dzieje w polskich szkołach albo na to jak bezczelnie ograbia się nas Polaków z naszego języka wszczepiając do niego coraz więcej obcych mu określeń aby nie mieć wątpliwości że jest to najważniejsza walka jaką toczy nasz naród on początku swojego istnienia. Jest to wojna o zachowanie naszej własnej, polskiej tożsamości.
JanP2020.07.18 20:44
Ze strachu się zeszczali, co przygłupy wymyślają taką tanią propagandę.
edi2020.07.18 20:34
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
JAGODA2020.07.20 1:35
edi..."Miód na moje serce, piszesz..."!KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE...! AMEN...! Tak trzymajmy..
SERDECZNE RELACJE2020.07.18 20:05
BIZNESMENA TRUMPA Z DUDĄ SZYBKO SIĘ SKOŃCZĄ JAK PRZESTANIEMY KUPOWAĆ OD USA BROŃ. A PRZESTANIEMY KUPOWAĆ BO SKOŃCZĄ SIĘ NA TO PIENIĄDZE KTÓRE DOSTAJEMY Z UE (WYRZUCĄ NAS PO PROSTU Z UNII EUROPEJSKIEJ)
harry2020.07.18 20:11
powyżej przykład bezgranicznego przygłupa z lewacko-teczowej hordy. Kretynie, zanim coś wydalisz z siebie choćby na forum, pomyśl, że i tak wielu ludzi wie, że ma do czynienia z idiotą. Środki z UE są "znaczone", to znaczy, że nawet jednego euro z nich nie wolno wydać na cel inny niż UE je przyznała. O zakupie broni nie wspominając, zwłaszcza od USA. To tyle kretynie, swoją ułomnością dowodzisz jedynie, że "totalna" horda w Polsce to paranoicy i nienawistni obłąkańcy. Ja tylko dodam jeszcze od siebie - to również analfabeci
"ZNACZONY" TO BYŁ TWÓJ STARY2020.07.18 20:40
JAK CIĘ ROBIŁ. JAK SIĘ SKOŃCZĄ "ZNACZONE" TO ROLNIKOM W,YSRASZ "NIEZNACZONE" A PRZEZNACZONE WCZEŚNIEJ NA DEAL USRA-ELEM. CHYBA ŻE MATEŁE ZNOWU DODRUKUJE MAMONY. TAK TO DO NIEGO PODOBNE.
harry2020.07.18 20:52
Z paranoicznym obłąkańcem nie da się polemizować, to zbyt oczywiste. Paranoicy mają skłonność do odwracania znaczenia pojęć. Obiektywna prawda to dla nich oczywiste kłamstwo, dobro według normalnych ludzi to dla nich zło, normalna rodzina to patologia i etc. Wypada więc przygłupowi życzyć w tej jego paranoi by nadal uważał, że ma absolutną rację we wszystkim wtedy załamany brakiem sprzeciwu będzie już tylko polemizował sam z sobą. Obłęd się pogłębi i musi w końcu znaleźć jakiś finał.
Harry?2020.07.18 21:23
Harry Potter? it's You?
Urszula2020.07.19 11:12
Nie pyszcz bo nie masz racji. Wydawanie unijnych pieniędzy jest kontrolowane, ale przez instytucje danego państwa. Ponieważ PiS obsadziło swoimi wszelkie działy, komórki i etaty, a Morawiecki potrafi robić szacher - macher z budżetem to i z pieniędzmi unijnymi też może. Kto drobiazgowo sprawdzi czy raporty z wykorzystania unijnych pieniędzy są rzetelne? "System kontroli opiera się na podziale odpowiedzialności między KE a administracjami krajów członkowskich, co wymaga wzajemnego zaufania" . WZAJEMNEGO ZAUFANIA, kapujesz? Unia wierzy, że Polska uczciwie wykorzystuje unijne pieniądze.
Janina K...2020.07.20 2:01
Urszulo" Pleciesz głupoty! NIe znasz się!.... Ja pracuję w Samorządach! ...Tak się składa, że ROZLICZAM U SIEBIE PROGRAMY UNIJNE! TO JEST TRUDNE! Najpierw trzeba złożyć Projekt Unijny, dokładnie opisać słowo po słowie, punkt po punkcie, z wyszczególnieniem ceny każdej czynności ! To jest ok. 40 stron ! ... Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to jest trudne i zawiłe! A pote...m rozliczenie z wykonania tych poszczególnych zadań, faktury rachunki i inne dokumenty! Wysyła się to do Wojew.Jednostki Wdrażania Progr. Unijn. Sprawdzają, przyjeżdża na Kontroke Komisarz Unijny i dopiero jak dobrze, to refundują poniesione wydatki! Rozumiesz?! Nie tak jak ty piszesz!
Anonim2020.07.18 20:03
Zarówno w kraju jak i w Europie rozgrywają nas oponenci Prezydenta Trumpa. Układ był niemal domknięty, w maju ogłoszenie światowej religii, potem już tylko "postęp", którego akcentem końcowym byłoby odzyskanie USA, a tu pojawia się problem. W zasadzie nie tyle pojawia się, ile się ujawnia i to od dawna istniejący. Tyle, że silne emocje nie pozwalały na to aby go dostrzec. Wszystko szło bez oporu. Brak oporu potwierdza słuszność obranej drogi, do zniewolenia, oczywiście.
MT(**)2020.07.18 19:47
A jednak Rosja zapłaciła Polsce 1,5 mld dolarów, które była jej winna i o które upomniał się od niej rząd PIS. Rządowi Tuska Rosja by nie zapłaciła z Trzech powodów: po pierwsze, Tusk w ogóle by się od Rosji nie ośmielił o cokolwiek upomnieć. Po drugie: w ramach kuriozalnego resetu z Rosją Tusk i Pawlak zawsze jedynie Rosji dokładali kasy a nie odwrotnie. I wreszcie po trzecie: Tusk nigdy niczego od Rosji nie mógłby się domagać bez zgody Berlina. A Merkel Tuskowi takiej zgody nigdy by nie udzieliła, ponieważ Niemcy zawsze robią z Moskwą interesy lekceważąc sobie Polskę i całą iluzoryczną unijną solidarność. Łącznikiem Kremla i Moskwy w lekceważeniu UE jest poprzednik Merkel na stanowisku kanclerza, niejaki Gerhard Schröder bez wstydu biorący co miesiąc gigantyczną kasę od Putina. Tak wyglądała "niezależność i suwerenność" Polski pod rządami ryżego szczura Tuska nie nadążającego z uginaniem karku zarówno przed Merkel jak i Putinem.
Anonim2020.07.18 19:47
A jednak Rosja zapłaciła Polsce 1,5 mld dolarów, które była jej winna i o które upomniał się od niej rząd PIS. Rządowi Tuska Rosja by nie zapłaciła z Trzech powodów: po pierwsze, Tusk w ogóle by się od Rosji nie ośmielił o cokolwiek upomnieć. Po drugie: w ramach kuriozalnego resetu z Rosją Tusk i Pawlak zawsze jedynie Rosji dokładali kasy a nie odwrotnie. I wreszcie po trzecie: Tusk nigdy niczego od Rosji nie mógłby się domagać bez zgody Berlina. A Merkel Tuskowi takiej zgody nigdy by nie udzieliła, ponieważ Niemcy zawsze robią z Moskwą interesy lekceważąc sobie Polskę i całą iluzoryczną unijną solidarność. Łącznikiem Kremla i Moskwy w lekceważeniu UE jest poprzednik Merkel na stanowisku kanclerza, niejaki Gerhard Schröder bez wstydu biorący co miesiąc gigantyczną kasę od Putina. Tak wyglądała "niezależność i suwerenność" Polski pod rządami ryżego szczura Tuska nie nadążającego z uginaniem karku zarówno przed Merkel jak i Putinem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.18 19:46
współpracy Polski i USA czyli wciskanie wszystkiego przez amerykanów głupim polaczkom którzy się nie targują ani nie zadają zbędnych pytań! trampek znalazł frajerów to ich teraz dusi z kasy...
ciekawy2020.07.18 19:45
Jak by nie patrzeć USA są o wiele potężniejsze od Rosji,Niemiec i Francji razem wziętych. A mają wielu sojuszników, Wielką Brytanię, Australię, Japonię.Tak, że w.w mają się czego obawiać.Zaangażowanie USA w Polsce ograniczy wpływy Rosji, Niemiec i Francji i to bardzo.
USA2020.07.18 21:35
TO PRZEREKLAMOWANY KOLOS Z GLINIANYM C H U J E M NA SŁOMIANYCH NOGACH. TAM PRODUKUJE SIĘ JUŻ TYLKO DOLARY I BROŃ. DLACZEGO TRAMPEK JEST TAK WK.URWIONY NA NIEMCY? BO MA ZAJ.EBISTY DEFICYT W HANDLU ZAGRANICZNYM. BO AMERYKANIE KUPUJĄ PRAWIE SAME NIEMIECKIE PRODUKTY KTÓRE SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE. POZA TYM USA MAJĄ 12 BILIONÓW DŁUGU WEWNĘTRZNEGO KTÓREGO ZA C H U J A JUŻ NIGDY NIE SPŁACĄ WIĘC MIOTAJĄ SIĘ JAK ŻYD PO PUSTYM SKLEPIE.
ALEKS...2020.07.20 2:07
NIE POWTARZAJ SIĘ Z TYM WPISEM! JUŻ TO WSTAWIAŁEŚ! NA NIC WIĘCEJ CIĘ NIE STAĆ?
Anonim2020.08.11 17:17
Z tą Japonią to się bardzo pomyliłeś. Dla Japsów, USA to OKUPANT. Widać że nie nie jesteś ciekawy historii.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.18 19:38
Polska dla USA jest jak Wenezuela dla Polski... Niby spore, niby udające ważne w regionie ,jakieś państwo.. Ale tak ogólnie to olewamy. Trzeba jakieś pozory zachować i tyle. A Polaczki się masturbują "wielką współpracą". Such a pity.. 😅
Saki Faki2020.07.18 19:43
Lewą czy prawą ręką ❤️ 🌼 Piotrusiu 🌈 ?
kapral CBA2020.07.18 19:44
Patrz Nowak twój stryjek po lewej.
kapral FSB2020.07.18 19:47
Towariszcz Nowak na straży komunizma. Maladziec i gieroj!
Anonim2020.07.18 19:51
Kościuszko, Pułaski, Kukliński, uratowanie agentów CIA z Iraku, pomoc GROMu w zdobyciu platformy -- nie słyszałem o podobnej pomocy Stanom ze strony Wenezueli.
Shrek2020.07.19 3:16
A kto ma te suche pity ?
Anonim2020.07.18 19:32
Boja się, że Polska rozdzieli odwiecznych przyjaciół.