Nergal bezkarny. Sąd oddalił kasację wyroku - zdjęcie
05.03.15, 11:22Adam Nergal Darski (fot.Wikimedia Commons)

Nergal bezkarny. Sąd oddalił kasację wyroku

20

Nergal w czasie koncertu swojego zespołu w 2007 r. podarł Biblię i rozrzucił jej kartki wśród publiczności wypowiadając bluźniercze słowa. Kartki spalili później fani zespołu.

Nazwał też Biblię „kłamliwą księgą”, a Kościół katolicki - „największą zbrodniczą sektą”.

W lutym 2014 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok sądu niższej instancji uniewinniający Darskiego od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Sędzia Dagmara Daraszkiewicz uzasadniając decyzję, spodkreślała, że zachowanie Darskiego było „wulgarne, prostackie i nielicujące z treściami, jakie winien ze sobą nieść przekaz artystyczny”.

Dodała jednak, że nie każde takie zachowanie jest przestępstwem.
Do Sądu Najwyższego kasację wniosła i prokuratura, i oskarżyciel posiłkowy.Domagali się uchylenia zaskarżonego wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania.  Zarzucili sądowi okręgowemu „zaniechanie wszechstronnej kontroli odwoławczej oraz wybiórcze rozważenie zarzutów podniesionych przez prokuraturę w skardze apelacyjnej”.

Sab/wPolityce.pl, IAR

Komentarze (20):

anonim2015.03.5 11:30
Dajcie mu spokój. To biedny człowiek, opętany i niezbyt rozgarnięty. Zabawni są jego fani, podobne półgłówki, którym imponuje rzekomo "filozoficznymi" tekstami. Kiedyś nergala zaproszono do tv i się zdziwił, jak prowadząca zaczęła go o te cytaty z filozofów pytac. Wyszło,ze to matołek który plecie co popadnie i drze ryja, byle płyty sprzedac. Ciszej nad tą trumną. On już wybrał wieczne potępienie.
anonim2015.03.5 11:42
Pani sędzia niech się liczy z tym że mocodawca Darskiego jej się odwdzięczy :))) już wkrótce.
anonim2015.03.5 11:42
@Romek_Atomek Jeden problem ,to czy obraza uczuć religijnych powinna być przestępstwem ,a jeśli tak ,to jak karanym . Drugi problem ,to proszę podać jakiś przykład zachowania ,który sąd uznałby ,że "wyczerpuje znamiona" ... itd. . tylko dot. chrześcijaństwa ,żeby nie było za łatwo .
anonim2015.03.5 11:48
spal Nergalku Torę albo Islam;) będziesz pośmiertnym bohaterem. nawet przeciwnicy będą składać kwiaty nad twoim grobem;)
anonim2015.03.5 11:52
@Heteronormatywny Wtedy sąd ,by skazał za obrazę uczuć i sianie islamofobii , w przypadku innego wyroku , wyznawcy proroka mogliby "wnieść odwołanie" na salę rozpraw ,a sąd raczej takiej ewentualności pewnie wolałby uniknąć .
anonim2015.03.5 12:08
skoro nikt nikogo nie szanuje a czyjeś wartości są w pogardzie u drugiego człowieka to niewiele brakuje do wojny, sami sobie ludzie zgotują znowu los i jak zwykle winni będą chrześcijanie i podobnie jak Neron zachowają się ateiści, zaczną prześladować, mordować, tylko dlatego że ktoś zaufał Chrystusowi, a wystarczy tak niewiele, odrobina MIŁOŚCI...
anonim2015.03.5 12:37
@existenZ Proszę zrozumieć ,że jest różnica między stwierdzeniem "homoseksualiści to grzesznicy" , a "żryjcie to g**wo zbrodniczej sekty"
anonim2015.03.5 12:41
Bo ,gdy zabroni się mówić ,że "homoseksualiści to grzesznicy" ,to zaraz będą żądania ,by nie mówić ,że łapówkarze to przestępcy .
anonim2015.03.5 12:43
A następnie ,że mordercy to zbrodniarze .
anonim2015.03.5 12:50
Nie "bezkarny" tylko niewinny.
anonim2015.03.5 12:54
LIST DO BISKUPÓW KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO O DUSZPASTERSTWIE OSÓB HOMOSEKSUALNYCH Homosexualitatis problema exi wczoraj przytaczałem fragment z tego listu i dziś ci go przypominam, naucz się czytać, więcej logiki a mniej nienawiści bo ona zabiera rozum, proszę przeczytaj ten list to stanowisko KK na temat homoseksualistów i moje, póki tego nie zrobisz nie zrozumiesz i będziesz pluł jadem nienawiści do KK
anonim2015.03.5 13:44
Prawo o 'obrazie uczuc religijnych' nie powinno istniec. O ile nie jestem fanem Nergala to popieram wolnosc do wyrazania opinii. 'Uczycia religijne' - co to jest i jak mozna wyrzadzic temu czemus szkode?
anonim2015.03.5 13:49
@existenZ Mówienie ,że ktoś jest chory ,co do istoty ,jest mniej daleko idące ,bo przecież chory nie odpowiada za swoje postępowanie . Jeśli np. to co robi Nergal jest wynikiem choroby , to nie można mówić ani o grzechu ,ani o wykroczeniu/przestępstwie .
anonim2015.03.5 13:58
Poza tym jeśli ministerstwo ZDROWIA pracuje nad ustawą o uzgadnianiu płci ,to chyba oznacza to ni mniej ni więcej , że wcześniej mamy do czynienia z chorobą ,czyli K. Bęgłowski był chory ,a A. Grodzka jest już zdrowa ?
anonim2015.03.5 14:07
exi nic ni rozumie, biedne ono, występuje tu bez imienia czyli i płeć nieznana, exi nudzi mnie odpisywanie tobie, brak szacunku dla drugiego, idź lekcje odrabiać
anonim2015.03.5 14:25
@KrzysiekWarszawski przecież tutaj cały czas jest rozmowa o Nergalu ,a to existenZ wrzucił ten temat.
anonim2015.03.5 14:29
@existenZ To LGBT to grzeszne /chorobliwe / niestereotypowe zachowania seksualne proszę się na coś zdecydować .
anonim2015.03.5 14:30
A pozbywanie się niewygodnych ludzi przecież też można "ładnie" nazwać np. niestereotypowe rozwiązywanie problemów .
anonim2015.03.5 16:28
Klasyk tej kapeli:https://www.youtube.com/watch?v=Ema_lO-tuCM Tekst: Papo Protos Kaka demona Łyżwiarz wie że kotek odkopał prezent We deny our mountain techno morality We destroy Asians with SARS! We destroy Asians with Silas! Amol Portos Kaka demona Koleś obciągnie chuja ci ...chce zapalić! Idzie, kto szybciej ...UFO! ...besides Decadence of hamster Pikachu, arise! Szczyp moje suty! Battle Chaos on stage! Mięso też byś chciał? żryj włosy z penis-A! W hali będzie... WISŁA! Siedzi hydraulik, nie może wyruszyć -bo się śmieje (LOL ) łysy super-zając I'M PREGNANT! Apple Protos Kako demona Armor Fotos Kako demona I z Corn Flakes'em był Wichajster. czipsy dwa Ścią-gnij wian-ki i stań przed Wyżellakiem biły go - bo nowym jest Panie... daj mi... 'Wine' STRENGHT! Golonke masz Pan? Jak Hitler nasz kraj Lawl - a, Tato - Biorę wam to samo! Mentos Kako Demon ass! Wyzwał mnie dałn! i mjutujki(?) Delmy! Chciałbym Lego, bardzo chcę! Zaraz Ci rurą przyjebię Siekierą cię Mexicans say my scrotum... LIES! Pedał bez rąk - I'm speaking it (Pedał bez rąk) Nie śmiejmy się już, lol! I want him BACK!!!
anonim2015.03.5 19:54
Niech więc Kościół pozwie Darskiego za słowa o zbrodniczej sekcie i udowodni, że w Biblii jest sama prawda.