MON pomógł 6-letniemu Filipkowi. Chłopiec już w USA, wkrótce operacja - zdjęcie
03.10.19, 19:29Zdj. Twitter/MON.gov.pl

MON pomógł 6-letniemu Filipkowi. Chłopiec już w USA, wkrótce operacja

4

Sześcioletni Filipek wylądował właśnie w Stanach Zjednoczonych. Chłopczyk ze skomplikowaną wadą serca przejdzie w USA specjalną operację. Transport zapewniło Ministerstwo Obrony Narodowej.

"Wielkie podziękowania dla wojskowych pilotów i lekarzy" – napisał na Twitterze szef MON, Mariusz Błaszczak. Filip poleciał do Bostonu rządowym Gulfstreamem G550.

Ze względu na skomplikowaną wadę serca, chłopiec przeszedł już siedem operacji, ale konieczne jest przeprowadzenie jeszcze jednej. Rodzice, przy pomocy portalu siepomaga.pl, prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie i specjalistyczny transport. Sześcioletni Filip nie mógł bowiem, ze względu na stan zdrowia i specjalne potrzeby z nim związane, polecieć do USA zwykłym samolotem. Specjalny transport byłby bardzo kosztowny. Swoją pomoc zaoferował resort obrony. W samolocie rządowym, w trakcie lotu chłopiec był pod stałą kontrolą wojskowych lekarzy. Operację w Bostonie Filip przejdzie 10 października.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (4):

Robert2019.10.11 18:43
Myślę, że w rodzinie Filipka jest osoba "wysoko postawiona".
Janek2019.10.4 5:58
I dobrze że pomogli dzieciakowi chwała im za to. Natomiast oczywiście nie można było tego zrobić po cichu, tylko od razu element pokazówki, jak to władza dba o swych obywateli i przyszłość narodu. To jest po prostu nie smaczne, podczas gdy kolejne szpitale między innymi z odzialami położniczymi są zamykane, a tu kształtuje się w umyslach obywateli, no czego chcecie, przecież pomagamy tym potrzebującym.
Max Fiend2019.10.3 20:49
Tania przedwyborcza propagandowa pokazówka, ale przynajmniej jedno dziecko skorzysta.
hyhy2019.10.4 9:08
Może i tak... ale gdyby rządziła KłamfOrma to chłopczyk nigdzie by nie poleciał...musiałby być zdany na Arłukopiekę... a paliwo z samolotu przechlałby Radek na śniadanie...z żoną