Minister obrony narodowej w Izraelu - zdjęcie
07.04.16, 09:48Antoni Macierewicz i Moshe Ya'alon/Fot. ppor. Robert Suchy/CO MON

Minister obrony narodowej w Izraelu

6

Szef polskiego MON podkreślił, że Polskę i Izrael łączy bardzo wiele, oba kraje znajdują się obecnie w podobnej sytuacji strategicznej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Europie i na Bliskim Wschodzie. Obecność Polski na wschodniej flance NATO wskazuje, że bezpieczeństwo naszego kraju oznacza bezpieczeństwo Europy.

Moshe Ya'alon powiedział natomiast, że w walce z terroryzmem ważne jest, by eliminować przyczyny, zanim przyjdzie zmierzyć się ze skutkami. Należy wyprzedzać intencje terrorystów. Macierewicz zauważył w tych słowach podobieństwo do tez, które zawarł Jarosław Kaczyński w swoi przemówieniu w Sejmie we wrześniu 2015. Przewodniczący PiS mówił wtedy, że należy oczywiście pomagać osobom poszkodowanym wskutek konfliktu w Syrii, ale na miejscu tych wydarzeń. Należy słać pomoc do Syrii, przyjmowanie do Europy może sprowadzić nieszczęście, gdyż wraz z uchodźcami do Polski mogą przedrzeć się terroryści, tak jak było to w przypadku Paryża i Brukseli. Zamachowcy z tych stolic europejskich dotarli do Europy wraz z uchodźcami.

Podobne słowa padły z ust Antoniego Macierewicza na wczorajszym spotkaniu w Izraelu, a szef izraelskiego MON przyznał, że strona izraelska przyjmuje podobne stanowisko.

Szef polskiego MON docenił wiedzę i doświadczenie Izraela pod względem bezpieczeństwa, wyraził też zainteresowanie rozwijaniem współpracy militarnej.

Antoni Macierewicz odiwedził też izraelską bazę sił powietrznych, złożył wieniec w instytucie Yad Vashem. Szef polskiego MON modlił się także w Bazylice Grobu Pańskiego, po której oprowadzali go polscy ojcowie Franciszkanie i siostry Elżbietanki.

JJ/CO MON

 

 

Komentarze (6):

anonim2016.04.7 11:10
Wyglądają jak bracia. Isaak Singer vel Macierewicz odwiedza ojczyznę.
anonim2016.04.7 15:47
No i po co zaraz dorabiać gębę naszemu ministrowi, który umie rozmawiać o wspólnych sprawach z "naszym"ministrem? "Lepiej z mądrym zgubić...", piękniej byłoby razem z nim znaleźć. Otóż okazuje się, że Jarosław Kaczyński wypowiedział opinię o pomocy poszkodowanym przez wojnę na miejscu, w Syrii. Podobnie twierdzi minister Izraela. Jak tam Analityk1969? Prorok jaki z prezesa Kaczyńskiego, czy jak? Skąd on znał w zeszłym roku obecnie prezentowane stanowisko ministra Ya'alona?
anonim2016.04.7 15:55
szuka korzeni? na próżno, z takim mondrym łbem nie znajdzie...nawet gojowskich...
anonim2016.04.7 18:00
Polska śmierdząca szydami. Gdzie nie spojrzysz tam czosnek.
anonim2016.04.7 18:05
Co niektórzy, są tak zalemingowani /autorzy komentarzy/, że nic nie jest w stanie ich odlemingować. Wszystko co widzą to widzą na swój negatywny sposób. Tylko siebie widzą w samych superlatywach. Egoiści ponad wszelkie możliwe określenia. Gratuluje wam waszego nieposkromionego idealizmu. Uczono mnie w szkole, że takim ideałem był Stalin, Lenin. Prawdopodobnie od nich czerpiecie wzór waszego "idealizmu". Dobry kierunek macie, tak trzymajcie, a będziecie docenieni.
anonim2016.04.7 18:45
Pomorzanin69- retoryke czerpiesz i ty i kaczysław i macier i pisior jeden z drugim z tego przez was wielbionego okresu i w mowie i w czynach. gomółka w niebiesiech a moż w piekle, klepie w zachwycie chruszczowa, a przodek mentalny maciera - dzierżyński - z lubością mości mu miejsce po swej prawicy. szukanie przez obermaciera kompaniji w zydkowie swiadczy tylko bezwzględnie o jego ścieżce myśli i niestety o chęci pozwolenia na kolejne dymanie przez zidków kraju wiślańskiego. pasuje ci to ślepaku?