Minister Krzysztof Szczerski o Putinie: Stała się rzecz bardzo zła - zdjęcie
24.01.20, 09:30

Minister Krzysztof Szczerski o Putinie: Stała się rzecz bardzo zła

24

"Wydarzyła się mimo wszystko rzecz bardzo zła. Nie należy być uśpionym tym, że nie padają żadne wprost oskarżenia Polski" - powiedział prof. Krzysztof Szczerski o wczorajszej żydowsko-rosyjskiej hucpie w Jerozolimie.

 

"Pomysł Rosji zrealizowany był taki, jaki miał być zrealizowany. To, że Władimir Putin bezpośrednio nie zaatakował Polski, było przez nas przewidziane. Że nie będzie ataku werbalnego, a podprogowy" - wskazał szef Kancelarii Prezydenta RP w rozmowie z "Polskim Radiem".

"Nigdy nie podpiszemy się pod tak kłamliwą wersją historii. Ona uwłacza i godzi w pamięć wszystkich tych, którzy bohatersko zginęli" - zaznaczył minister.

Według Szczerskiego Putin wiedział, że nie może grać w otwarte karty, bo gdyby zaatakował Polskę bezpośrednio, to zostałby skrytykowany przez część spośród innych gości żydowskiego Forum.

"Uroczystości te przebiegły tak, jak się spodziewaliśmy i tak, jaki miał być ich sens. A był taki, żeby opowiedzieć historię już nie roku '39 tylko '44-'45 bez Polski. Tam Polski w ogóle miało nie być" - powiedział Szczerski.

"Chodziło o to, żeby polski prezydent milcząco był tam na miejscu i swoją obecnością legitymizował taką historię; żeby wysłuchał, ale nie mógł odpowiedzieć. Na tym polegała pułapka tych uroczystości" - dodał polityk.

"Prezydent swoją trafną decyzją znakomicie z tego wybrnął. Nigdy nie podpiszemy się pod tak kłamliwą wersją historii. Ona uwłacza i godzi w pamięć wszystkich tych, którzy bohatersko zginęli" - zauważył.

bsw/polskie radio

Komentarze (24):

Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:24
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
emeryt2020.01.24 19:54
Od początku 2020 roku politycy otrzymają o 1000 złotych więcej a emeryt 50 zł, rasa żydowskich panów z sejmu i senatu znowu zadbała o swoje ryje
KATON STARSZY2020.01.24 17:22
Mamy wspaniałego prezydenta.Polacy powinni być dumni,ale duża część tego nie doceniaCo za diabeł tkwi w naszym narodzie,że jest taki zawistny,pieniacki,zazdrosny o to ,że ktoś jest lepszy.Do tego dochodzi wpływ ogromnej kasy z Niemiec i kacapstwa.I mają dużą grupę byłych komuchów oraz śmiertelnie nienawidzącego Polski żydostwa.Czeka nas długa i ciężka walka,musimy ją podjąć.Dobrze że mamy wsparcie z USA,ale wiele rzeczy może się wydarzyć dlatego musimy się zbroić.Tym bardziej że najwięcej nakłdów powinno iść broń defensywną na wszelkich polach.Obecność wojsk USA wpływa na poziom wyszkolenia naszych żołnierzy.Teraz koniec ćwiczeń z dziewuchami pod jednostką, harców seksualnych żon oficerów ze wzajemnością.To też będzie,ale nie będzie piorytetem kadry oficerskiej.Po ciężkich ćwiczeniach na poligonie z amerykanami,trochę się odechce,biedne dziewczyny i żony kadry może trochę poposzczą.
anonim2020.01.24 17:21
Mamy wspaniałego prezydenta.Polacy powinni być dumni,ale duża część tego nie doceniaCo za diabeł tkwi w naszym narodzie,że jest taki zawistny,pieniacki,zazdrosny o to ,że ktoś jest lepszy.Do tego dochodzi wpływ ogromnej kasy z Niemiec i kacapstwa.I mają dużą grupę byłych komuchów oraz śmiertelnie nienawidzącego Polski żydostwa.Czeka nas długa i ciężka walka,musimy ją podjąć.Dobrze że mamy wsparcie z USA,ale wiele rzeczy może się wydarzyć dlatego musimy się zbroić.Tym bardziej że najwięcej nakłdów powinno iść broń defensywną na wszelkich polach.Obecność wojsk USA wpływa na poziom wyszkolenia naszych żołnierzy.Teraz koniec ćwiczeń z dziewuchami pod jednostką, harców seksualnych żon oficerów ze wzajemnością.To też będzie,ale nie będzie piorytetem kadry oficerskiej.Po ciężkich ćwiczeniach na poligonie z amerykanami,trochę się odechce,biedne dziewczyny i żony kadry może trochę poposzczą.
hamerykanyn2020.01.24 16:31
durne rusofoby
Irena2020.01.24 12:26
Panie Ministrze, to wszystko prawda. Na badania i publikacje, poświęcone II wojnie światowej i gehennie Polaków z rąk Sowietów i Niemców należy przeznaczać większe pieniądze. Nie chodzi mi o historię, pisaną językiem publicystycznym (tzw. "alternatywną"), tylko naukowym. W języku publicystycznym natomiast powinna być rzetelna narracja i pojęcia "Niemcy", "niemieckie obozy", "Sowieci", "Armia Czerwona", "IV rozbiór polski", "dyktatura komunistyczna" (w odniesieniu do tzw. "wyzwolenia", którego nie było). Trzeba tego pilnować w Polsce!
lady chapel2020.01.24 12:12
"Fabryki śmierci i obozy koncentracyjne obsługiwali nie tylko naziści, ale i ich wspólnicy". Narody słowiańskie "miały być albo zniszczone, albo stać się niewolnikami bez własnej kultury, pamięci historycznej i języka". – Zbrodnie nazistów, zaplanowane przez nich "ostateczne rozwiązanie" to jedna z najczarniejszych kart historii współczesnej – mówił Władimir Putin w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu w Yad Vashem. – Naziści planowali ten los dla wielu innych narodów: Rosjan, Białorusinów, Ukraińców, Polaków – wyliczał. Straszący Rosją PiSowszczysy drąszaty i wyrywają sobie włosy, bo przecież miał "najeżdżać" na Polskę!!!!!!
Reytan2020.01.24 20:51
lady Chapekl to stary prowokator komunistyczny.
Beno2020.01.24 12:07
Putin po prostu odwdzięcza się nam za Nord Stream 2. Czy musimy się ciągle wysuwać przed szereg. Czasami chcemy grać i gramy "pierwsze skrzypce", a potem dostajemy po łapach - to jeszcze nic strasznego, ale źle, że nie mamy sojuszników i prawie nikt nie stoi w naszej obronie, ani Merkel, ani Macron, ani Nataniahu, a przecież przed rokiem zrobiiśmy w Warszawie sławetną konferencję międzynarodową o Iranie, gdzie zamiast Iranem, zajęli się wielcy polityce Polską, aby nam dokopać. Nawet Węgrzy, jak przyjdzie co do czego, to też milczą, a przede wszystkim prowadzą inną politykę zagraniczną jak my. Czy trzeba ciągle wysuwaś się przed szereg? Wzywać do sankcji? I co z tego mamy?
Reytan2020.01.24 20:49
Jestes iidiota genetycznym i dazysz do likwidacji panstwa polskiego.
Beno2020.01.25 0:22
Głupi jesteś Rejtan i emocje cię zżerają. Tacy szowiniści przyczyniali się do upadku Polski. Wypierasz się z grabiami na księżyc. Wszyscy liczą się z Rosją, a ty udajesz idiotę, jabyś tego nie widział. A przez naszą politykę względem Rosji, a przede wszystkim względem Nord Stream 2 stajemy przeciwko Niemcom i Macronowi. Jak tak tani gaz dostajemy czy dostaniemy z USA czy z Kataru, to po co się wtrącamy w relacje gospodarcze i polityczne między Niemcami a Rosją i między Francją a Rosją? Co nas w takim wypadku obchodzi drogi gaz z Rosji? Budujmy coś pozytywnego, a nie tylko krytykujmy. Rosja nas do niczego nie potrzebuje, a my z jednej strony krytykujemy Rosję, a z drugiej strony kupujemy od nich węgiel. Wsadzamy kij w mrowisko, to nie dziwmy się, że mamy problemy.
qwerty2020.01.24 11:45
Dramat Polski rozpoczęty. a oto ciąg dalszy scenariusza na najbliższe 4 do 5 lat: UE w odwecie za brak praworządności i demokracji oraz za nieprzestrzeganie przepisów unijnych wprowadza sankcje zakręcając kurek z pieniędzmi (brak subwencji , dotacji dla rolnictwa, funduszy inwestycyjnych na drogi, mieszkania itp..) PiS składa wniosek o wystapienie Polski z UE. ciemny lód rozżalony o brak pieniędzy obwiniając o to oczywiście UE a nie PiSowski rząd popiera w referendum wniosek rządu. mamy polexit. Nowy rząd pot przewodnictwem Korwina Nikke podpisuje traktat z Rosja który jest w rzeczywistościa oddaniem Polski w lenno Moskwy. Wybuchają protesty i demonstrację - resztka inteligencji i myślącego narodu która jeszcze nie wyemigrowała próbuje się bronić - które zostają krwawo stłumione przez NKWD i armię czerwoną . Oczywiście nikt się za Polską nie wstawia bo NATO trzyma z UE a USA jest daleko i woli geszeft z Moskwą. Moskwa internuje polski rząd, wprowadza rosyjska walutę język i adminisytrację. POLSKA ZNIKA Z MAPY EUROPY.
anonim2020.01.24 12:44
Jeżeli twój zamysł zmierza do ośmieszenia Konfederacji, to posłuchaj z uwagą tego: Pilne! Konfederacja zawiadamia ABW. youtube.com/watch?v=lDVIX4Ig_ro Jeżeli twój zamysł zmierza do ośmieszenia Konfederacji, to posłuchaj z uwagą tego: Pilne! Konfederacja zawiadamia ABW. youtube.com/watch?v=lDVIX4Ig_ro A może rozważysz i taką hipotezę, Wracając do Polski, trzeba zauważyć, że jak żydostwo z USA i Izraela wyszlamuje z Polski 300 mld USD w nieruchomościach, to Putin na ziemiach Polski będzie miał swoich żydowskich orędowników polityki Kremla w postaci żydowskich kamieniczników, obszarników, geszefciarzy, naganiaczy, kolaborantów. Tym sposobem Moskwa bez wojny, bez ani jednego wystrzału, może otrzymać dostęp do aktywów Polski. Kreml będzie wspomagał żydowską palestynizację ziem Polski, bowiem celem jest likwidacja polskiego Państwa. Jak widać, USA, Izrael i Rosja grają na różnych pozycjach, ale w jednej drużynie pod trenerską dyrygenturą żydowskich właścicieli przedsiębiorstwa holokaust.
Wies2020.01.24 10:29
Myślę że Putin miał 2 kartki. Gdyby prezydent Duda przyjechał przeczytał by tę drugą. Ponieważ prezydent Duda nie był obecny przedstawił typową ruska propagandę o "wyzwolicielach" przemilczając zbrodnie dokonane przez ruskich na terenach podbitych. Rolą Polski jest teraz pokazanie całej prawdy o 2 wojnie światowej a także o Auschwitz. Mam nadzieje że uroczystości w Auschwitz będą okazją do przypomnienia ofiar, obywateli Polski różnych narodowości, ze strony obu totalitaryzmów komunistycznego i narodowo-socjalistycznego. Mam też nadzieję ze padną wreszcie konkretne liczby i fakty przedstawiające skalę zbrodni na obywatelach Polski wszystkich narodowości w tym szczególnie Polaków, ponieważ w świadomości ludzi poza Polską Auschwitz kojarzy się wyłącznie z holokaustem Żydów. http://70.auschwitz.org/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=176&lang=pl
Lucy2020.01.24 10:42
Jestem tego pewna ze Putin terrorysta miał dwie a moze nawet trzy kartki w zalezności od tego czy prez.Duda by przyjechał czy nie ta swołocz sowiecka chciała upokorzyc naszego prezydenta do czego ochoczo przyłączyłaby sie polska targowica.
anonim2020.01.24 10:27
Leszek Sykulski o atakach Putina na Polskę, Izraelu, forum w Davos i Trumpie! Tylko wRealu24! youtube.com/watch?v=FMJvMEcsRoc
anonim2020.01.24 10:22
Wojna z Polską. Antypolski front USA, Izrael i Rosja. youtube.com/watch?v=zUncvoSe3S8
Onuca Putina2020.01.24 10:04
Żydzi najzacieklejszymi wrogami Polski, potem Rosjanie.
anonim2020.01.24 10:02
Putin chciał tylko ugrać swoje w wielkiej grze, której inicjatorami jest światowa faszystowska finansjera. W Yad Vashem faktycznie miały zostać legitymizowane historyczno- propagandowe fundamenty neokolonizacji świata. Rozpoczęciu akcji miał służyć pakt trojga: Izraela, Rosji i UE (reprezentowanej przez państwa o kolonizacyjnych ciągotach). Byli zbyt pewni siebie i jak zwykle w takich sytuacjach spaprali tą grę nie przewidując, że Prezydent Polski będzie miał odwagę powiedzieć SPRAWDZAM. Nie bądźmy jednak naiwni.przegrali tylko pierwsze rozdanie, będą grać dalej, faszyzm spod znaku Mamony nie odpuści.
Lucy2020.01.24 9:35
Bardzo dobra decyzja prezydenta że olał ta hucpe.Bo tylko tak nazwać mozna te "uroczystości"a Putin to w tej chwili najwiekszy terrorysta wszedzie gdzie rozpetują się wojny w tym na Bliskim Wschodzie stoi Putin.
oficer LWP2020.01.24 9:43
to tylko pokazuje kim i czym dla świata są obłąkańcy smoleńscy wiernie wykonujący rozkazy judeseja z Waszyngtonu, na rozkaz tych judesejów Polska zerwała prawie całkowicie wymianę handlową z Rosją przy jednoczesnym wzroście wymiany handlowej USA z Rosją o 18% o czym w listopadzie ubiegłego roku informowały amerykańskie instytucje ekonomiczne
Lucy2020.01.24 10:39
Tobie chłopino ZSRR nie moze wyjśc z ciebie taka wasza mać
oficer LWP2020.01.25 8:55
było cymbalistów wielu
Michał Jan2020.01.24 10:07
W imprezie wzięli udział główni przedstawiciele państw, z których jedno Żydów mordowało, drugie ich temu państwu ich wydawało, trzecie przez jakiś czas też wydawało, a przedtem próbowało wdrożyć własną wersję Endloesung w postaci przesiedlenia do Birobidżanu, a czwarte niedobitków z Holokaustu posłało na arabskie karabiny maszynowe. Jakim cudem, w takim towarzystwie, miał tam się pojawić przywódca polski?