Min. Czarnek ostro o Giertychu: Powinien zostać usunięty z listy adwokatów - zdjęcie
31.03.21, 12:27fot. yt/telewizja repulika

Min. Czarnek ostro o Giertychu: Powinien zostać usunięty z listy adwokatów

15

- "W moim przekonaniu tego rodzaju zachowanie nie licuje z godnością adwokata. W związku w powyższym powinien być usunięty z listy adwokatów i nie powinien dalej wykonywać zawodu adwokata. Dziwię się, że adwokatura w tej kwestii do tej pory milczy" – powiedział w rozmowie z portalem TVP Info minister edukacji Przemysław Czarnek odnosząc się do kolejnej odsłony skandalu związanej z „Sokiem z Buraka” oraz nagrań z Romanem Giertychem w roli głównej, ujawnionych ostatnio przez portal TVP Info.

Na ujawnionych w sobotę nagraniach Roman Giertych rozmawia z twórcą "Soku z Buraka" Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Wynika z nich, że Roman Giertych, za pomocą "Soku z Buraka" kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy, w tym bezpardonowych ataków na przykład na pesłankę PiS Małgorzatę Wassermann.

"Bez wątpienia zachowanie jest obrzydliwe. Zarówno pana Kozaka-Zagozdy, jak i pana Giertycha, który mu w tym procederze hejtowania i to takiego obrzydliwego hejtowania, pomagał – stwierdził minister Czarnek.

Zachowanie Giertycha minister edukacji ocenił jako „dwulicowe”.

- "Dziwię się, że adwokatura nie reaguje na tego typu zachowanie mecenasa Giertycha, bo tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata" – dodał minister.

Co ciekawe, „Sok z Buraka” prosił o regularne wsparcie finansowe Romana Giertycha. Organizował też dla mecenasa i Donalda Tuska +spacer+ do warszawskiej prokuratury.

 

mp/pap/portal tvp info

Komentarze (15):

Prawda2021.03.31 20:54
Giertycha Koń Kopną w Łeb -ze tak == Świruje ===
Anonim2021.03.31 17:44
W Stanach Zjednoczonych mój adwokat, który był również sędzią sądu rejonowego, popadł w kłopoty przez hazard. Zapożyczył się u rodziny żony i nie był w stanie zwrócić 100tys.$. Został bardzo szybko usunięty z palestry, kadencje sędziego już wcześniej zakończył. Hazard dyskwalifikował go jako adwokata. Taki adwokat jak Giertych już po tym cyrku z omdleniem nie miałby żadnych szans żeby utrzymać się w zawodzie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.31 16:27
Jakie to studia skończyło? Przecież to nie ma żadnego wykształcenia. Liście grabić Czarnek cymbale!
Total Mayhem2021.03.31 15:21
Przede wszystkim to Czarnek powinien zostać usunięty z listy ministrów. Wraz z resztą ferajny od Miski Ryżu.
matis892021.03.31 14:44
Usuńcie się wszyscy, jedna partia o kilku nazwach POPISPSLSLD i wasze bękarty Hołownia, Wiosna, Nowoczesna. Wszyscy wspieracie plandemię, PISowskie szczepienie szajsem i PISowskie znamiona kondony twarzowe, nie zostanie to zapomniane. Jesteście jedną partią, jedną kliką tych samych interesów masonerii i NWO.
harry2021.03.31 13:37
Adwokaturę wyczyścić bardzo łatwo: wystarczy uwolnić dostęp do zawodu adwokata bez konieczności idiotycznych i anachronicznych aplikacji. Tak naprawdę te aplikacje to komunistyczny wentyl bezpieczeństwa korporacji prawniczej stosowany przez nią po to, by do zawodu adwokata jedynie w znikomym stopniu trafiali ludzie spoza rodzin członków korporacji. To przyczyna patologii umocowanej w braku etyki i moralności zbyt wielu ludzi takiej korporacji. Pozycję adwokata bez idiotycznej i zakłamanej aplikacji zweryfikuje bardzo szybko sam rynek. I tak na marginesie pytanie: o Giertychu co raz bardzo głośno, to fakt. Ale kto słyszał by on wygrał błyskotliwie jakąś naprawdę spektakularną i trudną sprawę?
Anonim2021.03.31 13:21
Czarnek to nawet kleszcza z du.py nie umiałby usunąć, a co dopiero Giertycha z adwokatury.
Anonim2021.03.31 17:49
Ale lewaki ujadają na tym forum, tak im kością w gardle stoi minister Czarnek, to bardzo dobrze!! to znaczy że minister Czarnek dobrze wykonuje swoją pracę. Panie Ministrze tak trzymać i ani kroku w tył!
Wysłać Czarnka do Górskiego Karabachu2021.03.31 13:16
Już!
kefas2021.03.31 13:14
A co zrobić z tym, który powinien stać na straży Konstytucji, a ją notorycznie łamie ?
Deomonix2021.03.31 12:55
Ja bym usunął Ministra Czarnka!
jle_ffm2021.03.31 12:47
Czarnek-hipokryta oburza się działalnością jakiejś prywatnej humorystycznej strony na FB a nie oburza go stek kłamstw, pomówień które wylewają się każdego dnia np.z publicznej TVP czy innych pisich mediów na ludzi związanych z opozycja, na Tuska i innych którzy ośmiela się mieć inne zdanie niż im reżim nakazuje?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.31 12:40
Odezwał się autorytet od punktów za publikacje w kościelnych pisemkach, dr rehabilitowany. Czarnek na czele oświaty...to chyba gorsze niż Suski na czele Rady Polskiego Radia. Dyktatura ciemniaków na smyczy pedofilnych klechów!.
Darek2021.03.31 12:34
Greetnigs my fellows jews motherfuckers! Happy Passover kikes! Not infected with the Covid yet? Be patient, all good things come late.
Darek2021.03.31 12:30
Psychol Czarnek powinien zostać usunięty... po prostu usunięty.