Matko łaski Bożej, módl się za nami! - zdjęcie
07.05.20, 09:45Fot. via Pixabay - mostafa meraji

Matko łaski Bożej, módl się za nami!

6

Oto drugi tytuł, którym wysławiamy Bogarodzicę. Ponieważ Maryja urodziła nam Jezusa, który przyszedł nie z mocą ziemską, nie jako surowy sędzia, lecz przeciwnie - jako dobroć i zbawienie ludzkości, jako uosobiona Łaska Boża. Jest więc ona całkiem słusznie Matką łaski Bożej. 

Jest nią Maryja z innego jeszcze tytułu. Pisze o tym św. Ambroży: "Została ona nazwana łaski pełną z przysługującego jej całkowicie prawa; gdyż ona sama otrzymała łaskę, której nie dostąpiło żadne inne stworzenie. Została albowiem napełniona Sprawcą łaski, Bogiem samym". Najświętsza Panna ma także matczyny wpływ na Jezusa, krynicę wszelkich łask. Ona prosi właśnie jako Matka i dlatego prośba jej staje się rozkazem. Powiedziała tylko "Nie mają już wina" (J 2, 3), a Jezus natychmiast uczynił swój pierwszy cud! 

Do św. Bernarda przyszedł raz wielki grzesznik. Zrozpaczony myślał: "Niepodobna, bym znalazł jeszcze łaskę u Boga". Lecz św. Doktor odrzekł mu: "Obawiasz się, czy znajdziesz jeszcze łaskę u Boga, w takim razie ufaj, że znajdziesz ją u Maryi!" To otworzyło mu oczy na Matkę łaski Bożej i dokonało cudu. Nieszczęśliwy nabrał otuchy, nawrócił się i jeszcze w godzinę śmierci wielbił Maryję jako Matkę łaski bożej. 

Pamiętaj i ty także o Matce łaski bożej, gdy ogarniać cię będzie zwątpienie na widok ciężkich grzechów, gdy szatan będzie próbował pogrążyć cię w małoduszności. 
Mów wtedy z prostotą dziecięcą: "O Maryjo, łaski pełna, Matko miłosierdzia, spojrzyj, jak obarczony grzechami jęczę w niewoli szatana! Ach, zlituj się nade mną, o Matko Jezusowa, wstawiaj się za mną!" 

Pamiętaj o Matce łaski bożej, gdy zasępi ci czoło troska o zbłąkaną duszę syna, córki, lub jakiegoś biednego grzesznika, którzy zeszli na manowce. Nigdy nie zaniedbuj zwracać się z serdeczną prośbą do Maryi, nawet wtedy, gdy pomoc nie przyjdzie natychmiast. Wystarczy, gdy przyjdzie przed śmiercią. W takich chwilach nie zapominaj nigdy o tym zapewnieniu z ust anioła: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" (Łk 1, 30).

Za: o. Atanazy Bierbaum OFM, Z Bogiem, Kraków 1934.

Komentarze (6):

anonim2020.05.7 21:48
Kiedy przyglądamy się malunkowi trzeciej tajemnicy fatimskiej, możemy odnieść wrażenie, że grupa, która znalazła się pod krzyżem, ostatnią deską ratunku, którego nie doświadczyli, mogła być grupą, której działalność doprowadziła do całkowitej ruiny miasta.Wszak jako jedyni przeżyli. W momencie, kiedy ludzie ci poznali skutki swej działalności, ruina, wszechobecna śmierć, opamiętali się, niestety za późno?
gośka2020.05.7 21:24
Matko Boża, dlaczego kłamiesz ludzi, że możesz to co Bóg?...dlaczego umniejszasz Ducha Świętego i jego kobiecą naturę zasłaniając Go Sobą? kimże naprawdę jesteś?
Agnie2020.05.7 20:07
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
anonim2020.05.7 11:02
Matko Boża Łaskawa módl się za nami i za naszą Ojczyzną .
T2020.05.7 9:59
Proponuję więcej takich artykułów, a mniej politycznych, bo i tak wiadomo kto wygra i szkoda oczu marnować na artykuły o politykach. Tym bardziej, że ten wspaniały rząd PiS zamiótł pod dywan aborcję chorych dzieci, ludobójstwo In Vitro oraz demoralizację LGBT. I to im trzeba w kółko przypominać, bo my to z podatków opłacamy.
M.a2020.05.7 10:34
W chwili obecnej gdy Grocki wetuje wszystko co sejm uchwali żadnych tematów związanych z LGBT lepiej nie ruszać.