Marsz nacjonalistów na Ukrainie - zdjęcie
15.10.14, 12:13Nacjonaliści z Prawego Sektora (fot. media/Facebook)

Marsz nacjonalistów na Ukrainie

11

Wczorajszy marsz nacjonalistów z UPA i OUN pokazał, że władze w Kijowie muszą zmierzyć się z poważnym zagrożeniem. Istnieją przesłanki za tym, że za demonstracjami nacjonalistów ukraińskich stoi Moskwa. Wczoraj mogliśmy to zobaczyć w trakcie bójki nacjonalistów z ukraińską milicją. Było widać, że organizatorzy demonstracji są po prostu puszczeni w jednym celu: zdestabilizować kraj i zahamować demokratyzację Ukrainy.

Wśród demonstrantów były skrajnie prawicowe organizacje jak: Prawy Sektor i członkowie batalionu Azow. Domagali się uznania natychmiastowego Ukraińskiej Powstańczej Armii za bojowników o niepodległą Ukrainę.

Demonstranci krzyczeli: "Uznajcie OUN i UPA", "Śmierć naszym wrogom".

Prezydent Poroszenki, tak jak i Premier Ukrainy Jaceniuk muszą zrobić wszystko, by nacjonalistów z UPA i OUN, wychwalających zbrodniarzy jak najszybciej pozbawić możliwości szerzenia kłamstw i ideologii faszystowskiej. To powinien być jeden z priorytetowych założeń rządu w Kijowie. Inaczej nacjonaliści ukraińscy, ręcznie sterowani przez Moskwę mogą zniszczyć marzenia o demokratyzacji Ukrainy.

mark/TVN24/Reuters

Komentarze (11):

anonim2014.10.15 12:14
Sku*wysyny
anonim2014.10.15 12:48
14 października - święto Dnia Obrońcy Ukrainy, i oczywiście "Prezydent Poroszenki, tak jak i Premier Ukrainy Jaceniuk muszą zrobić wszystko"
anonim2014.10.15 13:39
"Inaczej nacjonaliści ukraińscy, ręcznie sterowani przez Moskwę mogą zniszczyć marzenia o demokratyzacji Ukrainy." ??????????
anonim2014.10.15 14:07
Autor artykułu, zupełnie tylko przypadkiem "zapomniał" dodać, że ci dżentelmeni wchodzili w skład czołówki Majdanu.
anonim2014.10.15 14:45
Cytuję : "Było widać, że organizatorzy demonstracji są po prostu puszczeni w jednym celu: zdestabilizować kraj i zahamować demokratyzację Ukrainy." Rozumiem że Prezydent też destabilizuje Ukrainę uznając dzień Utworzenia UPA za święto państwowe. FRONDA się ze mną zgadza ? link do info : http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ruch-narodowy-o-uhonorowaniu-upa-przez-prezydenta-ukrainy-to-cios-w-nasza-pamiec-i-poswiadczenie-falszu-historycznego-
anonim2014.10.15 16:16
Fronda odlatuje w stan bliski nirwanie :) Czyli to Moskwa zorganizowała Majdan i obaliła prezydenta Janukowycza rękami "Prawego sektora", później wysyłała "bataliony ochotnicze" (w tym "Azow") przeciwko separatystom, a teraz wspomaga faszystów, którzy chcą wypędzić i wymordować wszystkich Rosjan z Ukrainy, wzorem swoich protoplastów z OUN-UPA i SS-Galizien ?
anonim2014.10.15 17:44
Czas spojrzeć prawdzie w oczy. UPA to część tradycji niepodłegłości Ukrainy. Z ICH punktu widzenia UPA walczyła z najeźdzcą. Na tym samym przykładzie, czy Finowie popierali Hitlera i etc. Nie, oni walczyli z okupantem.
anonim2014.10.15 17:55
Ale mącenie nie lepiej jakby niezależny od faktów reportaż zrobił nasz dzielny dziennikarz-aktywista Danny the zionist Wildstein i wyjaśnił, że widzimy flagi Ukrainy i wznoszono krzyki "Niech żyje Polska, Jewrosojuz i Usrael, którą zakłóciło kilku prowokatorów łudząco podobnych do nienawistnego Putina a nie takie jakieś mętne tłumaczenia.
anonim2014.10.15 19:44
Jeśli Izrael napadnie na Iran to powiedzą,że to Moskwa jest winna...wy już przeginacie z tą nienawiścią do Rosji.Tych zaś faszystów trzeba pilnie usunąć.Może trochę sarinu na nich rozpylić?
anonim2014.10.16 9:05
Nich się zaangażują jako gwardia obywatelska w walki na wschodzie...wtedy się wykażą i w boju pokażą że zasługują na uznanie i szacun. Wynagradza (uznaje się organizacje) się za wyniki, a nie za obietnice....śmierdzi mi tu ruskim dezodorantem...
anonim2014.10.16 9:07
Tak Tak Rosjanie nie odpowiadają tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz!!!! nie wiem czemu redakcja Frondy sfiksowała???