Lewicowa tyrania trwa! W USA zamordyzm dotknął nawet… cukierników - zdjęcie
18.06.21, 12:05Fot. via: Pixabay

Lewicowa tyrania trwa! W USA zamordyzm dotknął nawet… cukierników

22

Amerykański cukiernik Jack Philips z Kolorado toczy walkę o wolność sumienia. Sąd okręgowy wydał wyrok, zgodnie z którym nie może on odmówić wykonania tortu wyrażającego ideologię transpłciowości. Wyrok ogłoszony w środę nie jest pierwszym starciem właściciela Masterpiece Cakeshop ze współczesnymi promotorami tęczowej „tolerancji”.

W roku 2012 Philips odmówił wykonania tortu na „ślub” homoseksualnej pary. Jako chrześcijanin cukiernik nie chciał mieć wspóudziału w wydarzeniu, które jest zaprzeczeniem prawdy o tym, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety. Homoseksualiści podali sprawę do sądu. Sędzia okręgowy orzekł, że Philips nie może odmówić wykonania tortu.

Philips broniąc twardo prawa do wolności sumienia zdecydował się kontynuować walkę i złożył apelację do Sądu Najwyższego. W międzyczasie, nie godząc się z wyrokiem sądu okręgowego, przestał robić torty weselne, choć dochód z takich ciast stanowił niemal połowę zysków jego cukierni. W 2018 r. Sąd Najwyższy orzekł, że zmuszanie cukiernika do wykonania tortu na „ślub” pary homoseksualnej jest naruszeniem pierwszej poprawki do Konstytucji USA, która zabrania ograniczania wolności religii.

Jednak wyrok ten nie zakończył kłopotów cukiernika. Tuż przed werdyktem Sądu Najwyższego adwokat Autumn Scardina, który twierdzi, że jest kobietą, domagał się od Philipsa zrobienia tortu, którym chciał świętować swoją „tranzycję”, czyli zmianę płci. Philips odmówił wykonania ciasta, które miało być różowe na zewnątrz, a niebieskie wewnątrz – podkreślając w ten sposób symbolicznie zmianę płci. Adwokat złożył sprawę do sądu.

Wyrok sądu okręgowego, jaki został wydany w środę, skomentowała organizacja Alliance Defending Freedom (ADF), której zadaniem jest ochrona wolności religijnej: „Jack Philips służy wszystkim ludziom, ale nie powinien być zmuszany do tworzenia ciast na zamówienie z przesłaniem, które narusza jego sumienie. Nękanie takich ludzi, jak Jack, (...) pojawia się już niemal od dekady i musi ustać”.

ADF zapowiedziało dalszą walkę o wolność sumienia: „Złożymy apelację od tego orzeczenia i będziemy wciąż bronić wolności wszystkich Amerykanów do życia w pokoju i pracy zgodnie z ich głębokimi wierzeniami bez obawy o karę”.

„Widzicie, jak to działa? Jeśli jesteście ważną koroporacją, jak Twitter, Salesforce, NCAA czy MLB, możecie odmówić robienia biznesu z kimkolwiek się wam podoba – nawet z całym państwem. Ale sumiennych właścicieli małych biznesów należy niszczyć, aż się poddadzą” – skomentowała sprawę na Twitterze organizacja Catholic Vote. Dodajmy, że takie korporacje, jak Twitter, Facebook czy YouTube mają praktycznie pozycję monopolisty. Ich odmowa publikacji pewnych treści może narazić na straty finansowe słabsze firmy.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (22):

Moly2021.06.19 2:49
Cukiernik ktory nie lubi katolikow nie powinniem piec tortow na sluby (koscielne), komunie etc. I taki Swiat promuje zboczona reeligia katooolicka; podzialy , wykluczenia , wasnie. Swiat wojen , przesladowan, czystek i terroru. Mielismy to przez wieki. Czy juz nie najwyzszy czas zyc zgodnie?
Mężczyzna z macicą2021.06.19 10:07
Tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi czy nie. Tu chodzi o zagadnienia fundamentalne dla naszej zachodniej cywilizacji. Co do wykluczenia, o którym piszesz, to sama natura ma taki charakter. Nie wszyscy ludzie są jednakowo zdolni, utalentowani, urodziwi, zdrowi itd.
pytajnik2021.06.18 20:35
Czy nie jest zamordyzmem ukrywanie prawdy o realizacji nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Olo2021.06.18 17:35
Pederastia to zaburzenie neurotyczne które ciągle potrzebuje nowych silniejszych bodźców, dlatego w większości prowadzi do innych zaburzeń takich jak pedofilia, zoofilia, nekrofilia...
Anonim2021.06.18 17:27
Nikt i nigdy nie zmusi mnie do tego, żebym wspierał zboczoną propagandę. Za chwilę pojawią się skargi, że cukiernik nie chciał upiec tort z wizerunkiem miłującego się zoofila z kozą. Meeeeeeeeeeee
Ktosik2021.06.18 15:33
Czy kazdy musi przyjac kazde zamowienie ? To test wolnosc czy nie? Przyjmuje albo nie. Ktos zamowi bombe atomowa i co, odmuwi sie ? I kto pojdzie siedziec? Absurd goni absurd.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.18 14:03
Hej żydku "Prawy"! Ja też żydek a dzisiaj szabes to może ty i ja damy sobie w kichę? Wyjmę sztuczne zęby i obciągnę ci lachę jak nikt i poczęstuje kolacją. Ale podejrzewam, że jesteś stary i zupełnie bezużyteczny. Nawet sam odlać się nie potrafisz.
Prawy2021.06.18 13:29
Tyrania religijna nadal trwa! Indoktrynacja dzieci, straszenie piekłem. Kiedy w końcu religie zostaną rozliczone za swoje niezliczone zbrodnie?! Wojny, stosy, morderstwa, dręczenie psychicznie chorych, szkalowanie, opluwanie. Kościół jako instytucja kontynuująca tradycje musi się rozliczyć ze swoich zbrodni i zadośćuczynić. W niektórych przypadkach będzie to trudne bo zbrodnie które popełniono 500 lat temu są nie do naprawienia. Jednak są takie z jakich można się rozliczyć, ale woli się podtrzymywać mity i udawać, że JPII czy Matka Teresa byli dobrymi ludźmi. Głęboko wierze, że ta tyrania religijna się skończy i sprawiedliwości stanie się zadość. Spadnie maska zasłaniania się Bogiem i ukarze się prawdziwe oblicze instytucji. Pedofilia to wierzchołek, gigantycznej góry lodowej.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.18 13:26
Szczerze mówiąc to gówno wiem co się w USA dzieje, bo niby skąd! Języka nie znam jedynie wiem, że nie należy mlaskać językiem przy obciąganiu. Ale z rączką na moi żydo-homo serduszku mogę powiedzieć, że nie chodzi tu o torcik tylko finansowo uyebać cukiernika. Pedalstwo i żydostwo mają wiele wspólnego; wściekła nienawiść do KK, instytucje rodziny, pedofilia i robią to z iście żydo-bolszewickim fanatyzmem.
bogdanus2021.06.18 13:23
Amerykanie sami pozbawiają się demokracji, chociaż będą gadać że są demokratami. Sami lamią prawa na których zbudowali USA.
Mężczyzna z macicą2021.06.18 13:04
Każdy normalny człowiek, któremu zależy na fundamentach naszej cywilizacji powinien na swoim odcinku przeciwstawić się tak zwanym małżeństwom jednopłciowym. Cukiernik odmówić upieczenia ciasta, drukarz odmówić wydrukowania zaproszeń itd. To powinno być traktowane jako obowiązek.
Marianna2021.06.18 13:01
Polaku,ateisto,dupny geju,dla ciebie to chyba gu...any tort by pasował
hehehe2021.06.18 12:55
A mógł upiec różowy na zewnątrz a góvniany w środku i to by była dopiero niespodzianka. Coś jak seks dwóch pedziów :-)
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.18 12:22
Cukiernik jest od upieczenia ciasta, nie od dywagowania nt. światopoglądu i wciskania swojej ideologii. W końcu robi tort dla kogoś za pieniądze na prywatne zamówienie.
Mężczyzna z macicą2021.06.18 12:39
Obłudniku! Pamiętam coś pisał w sprawie Ikei, gdy tam propagowano LGBT. Nie pisałeś wtedy, że sklep jest od sprzedawania swoich produktów, a "nie od dywagowania nt. światopoglądu i swojej ideologii", tak jak teraz piszesz o cukierniku.
hehe2021.06.18 12:51
też masz chu. na czole jak ten konik koło tej szmaty zboczenców?
Achtung2021.06.18 12:16
A #fb albo #yt dyskryminują, gdy usuwają treści niezgodne z ich regulaminem?
abcd2021.06.18 12:14
Odmową nikogo nie dyskryminujesz tak samo, jak nikogo nie dyskryminuje koszerny sklep. Podobnie jak nikogo nie dyskryminuje koszerna restauracja. Dla jasności możesz w swojej firmie powiesić krzyż.
Anonim2021.06.18 12:19
a twitera czy fb tez to dotyczy czy nie?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.18 12:23
To dlaczego katole traktowali brak krzyża w Sejmie, szkołach świeckich jako dyskryminacja?
abcd2021.06.18 12:43
Ateiści szykanują osoby wierzące wieszając w pomieszczeniach symbol swojej wiary - brak krzyża.
Anonim2021.06.18 12:13
Czemu to kato-bydło tak broni tych swoich placków? Czy to magiczny wafel od pedofila czy tort weselny - świętość większa niż ludzkie życie i szczęście!