Laurka Wielowieyskiej dla Tuska: Ma startować!!! - zdjęcie
12.07.19, 16:03Zdj. screen Youtube/Centrum myśli Jana Pawła II

Laurka Wielowieyskiej dla Tuska: Ma startować!!!

8

"A co mnie obchodzą rozterki Tuska. Ma startować!"-dopinguje byłego premiera dziennikarka "Gazety Wyborczej", Dominika Wielowieyska. 

Publicystka wystawiła szefowi Rady Europejskiej niezłą "laurkę". Na łamach "GW" Wielowieyska przekonuje że koncepcja "politycznego końca Donalda Tuska" ma pewne słabe punkty, nawiązując m.in. do historii z poprzednich wyborów prezydenckich. W 2015 r. sondaże dawały ówczesnemu prezydentowi, Bronisławowi Komorowskiemu ogromną przewagę, mimo to wybory przegrał. 

Jak pisze o Donaldzie Tusku Dominika Wielowieyska? Zdaniem dziennikarki szef RE to "świetny mówca", "popularny w antypisowskim elektoracie". Według Wielowieyskiej były premier "ma wielkie doświadczenie międzynarodowe", "ma wyczucie społeczne", "jest bezkonkurencyjny w starciach z politycznymi przeciwnikami".

"W sprawie jego startu w wyborach prezydenckich ważny jest jeden warunek: musi mu się chcieć. Musi przestać myśleć o tym, że jego życiowym celem jest unikanie przegranych wyborów, bo chce odejść z polskiej polityki w nimbie niezwyciężonego. Musi przestać myśleć o tym, że rozmowy z Emmanuelem Macronem i Angelą Merkel są ciekawsze niż te z Kowalskim i Kwiatkowskim na ulicy powiatowego miasta. Nie wiem, czy to są realne rozterki szefa RE, wiem, że tak relacjonują to ludzie, którzy go znają"- pisze publicystka.

Dziennikarka ocenia, że ogłaszanie kandydatury dzisiaj nie musi być w interesie Tuska, ale w interesie opozycji i jej wyborców jest to, żeby powoli przygotowywał się do tej roli.

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze (8):

Asia2019.07.13 15:48
Król Europy TUSK na emeryturę, bo zielonej wyspy w Polsce nie zrobił a PO KO to RUINA!!!
Toni2019.07.12 18:36
Tak na kanclerza Niemiec, bo Merkel jak się z Tuskiem spoufaliła to trzęsie sie do dzisiaj, niech ja zastapi ten niemiecki szpicel, bo czego się dotknie to wszystko niszczy.
denaturat artystyczny2019.07.12 17:29
Pani Redaktor chyba za długo opalała się na asfaltowej plaży Trzaskowskiego na pl Bankowym w Wawie. Gratuluję poronionych pomysłów, na które wpadają pani politycy. Z Tuskiem jest podobnie
Cogito ergo sum2019.07.12 17:17
Pani Dominiko, jak widać tonący brzytwy się chwyta. Nie razi panią przebywanie na jednej łodzi ze złodziejami VAT i psujami państwa? Może spróbujecie wyjaśnić sprawę Amber Gold, która zrodziła się w mateczniku PO pod okiem Tuska i miała zapewnioną ochronę administracji. Rozumiem wspólnotę interesów ale może pozostały wam Gazecie jakieś resztki etosu?
anonim2019.07.12 17:04
Nie lubię ani jego ani jej , ale gdybym gryzł pazury z wściekłości na psiorów i był gotów na wszystko by się ich pozbyć , to logice rozumowania tej pani niczego zarzucić nie można........kretyński format tego panelu.........
szymek2019.07.12 16:58
Nie lubię ani jego ani jej , ale gdybym gryzł pazury z wściekłości na psiorów i był gotów na wszystko by się ich pozbyć , to logice rozumowania tej pani niczego zarzucić.....
Olin2019.07.12 16:49
wlielowieyska skończ te bzdetyy i weź się za wychowanie wnuków i prawnuków :)))
100% racji2019.07.12 16:48
Napiła się POlitury czy co ?