06.06.19, 19:26Zdj. TOK FM

Kuczyński STRASZY!!! 'Nie żądajmy reparacji od Niemiec, bo spotęgujemy nienawiść'

"Nie będzie z tego grosza, tylko spotęgowanie nienawiści po obu stronach Odry"-pisze o roszczeniach reparacyjnych Polski wobec Niemiec były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, zagorzały hejter PiS-u, Waldemer Kuczyński.

Publicysta i ekonomista nawiązał do sytuacji Grecji, która zwróciła się do Niemiec o rozpoczęcie rozmów w sprawie reparacji za zniszczenia w okresie I i II wojny światowej. Rząd w Atenach będzie domagać się od Niemiec minimum 292 mld euro za straty podczas II wojny światowej i dodatkowo 9,2 mld za I wojnę światową. Z Berlina nadeszła odpowiedź, że niemieckie władze uważają sprawę za zamkniętą, lecz Grecy nie zamierzają "odpuścić".

Waldemar Kuczyński, który na każdym kroku atakuje rząd PiS, postanowił pouczyć polskie władze, aby nie szły drogą Grecji, gdyż nasze roszczenia reparacyjne mogą pogorszyć relacje z Niemcami. 

"Jako dziecko wojny przestrzegam przed drogą Grecji w stosunkach z Niemcami. Nie będzie z tego grosza, tylko spotęgowanie nienawiści po obu stronach Odry. A Grecy nie mają, jak my kawała dawnych Niemiec. Nie twórzmy zarzewia jakiegoś pożaru, bo my w nim spłoniemy pierwsi"-napisał na Twitterze były minister. 

W ocenie Waldemara Kuczyńskiego, Niemcy nigdy od 1989 r. nie były tak życzliwe wobec Polski. Zdaniem publicysty, Niemcy "spłacili swe długi i odkupili winy pradziadów".

Pytanie, czy Kuczyński rozumie, co właśnie "popełnił". Z jednej strony sugeruje, że roszczenia reparacyjne wobec Niemiec mogą stworzyć "zarzewie pożaru", w którym Polska spłonie jako pierwsza, ale jednocześnie przekonuje, że Niemcy nigdy nie byli nam tak życzliwi jak teraz. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

jan..2019.06.13 8:59
Za to żądania żydów to OK tu nie ma znaczenie coraz większa nienawiść do tej plagi żmij kogo reprezentuje ten zarośnięty jak małpa dziad bo chyba nie Polsk
fish12019.06.7 14:14
Dziad gadał do obrazu, a obraz do dziada, ani razu.
Bolek2019.06.7 9:06
Dziadek Kuczyński ma absolutną rację. Naszym zółtodziobom przypominam, że nie tak dawno temu (80 lat), niemieccy narodowcy (NSDAP) nakopali do d**y naszym bohaterom, i wojska Wehrmachtu w dwa tygodnie były już pod Polską wschodnią granicą. Jeżeli historia się powtórzy (nigdy nie mów nigdy) to będziemy mogli oglądać jak naprawdę są odważni nasi dzisiejsi pyskaci roszczeniowcy. „Alternatywa dla Niemiec” (dzisiejsza niemiecka narodowców partia AfD), i ich duma z osiągnięć Wehrmachtu nie jest ukrywana. Domagają się również przesunięcia granic, bo według nich, obecne polskie zachodnie ziemie im niesłusznie zabrano. W mojej ocenie, obecne nakręcanie spirali nienawiści do Niemców powinno być przez Polaków traktowane, jako zdrada narodowa, bo wcześniej czy później źle się to skończy. Nie ma sensu tutaj opisywać wydarzenia XX w. bo każdy może sobie to z łatwością znaleźć na Internecie, ale zachęcam zainteresowanych do przerobienia jeszcze raz lekcji z ‘deklaracji jałtańskiej’, aby wiedzieć, w jakim kierunku kierować roszczenia. W przeciwnym razie tanimi politycznymi hasłami zdrajcy znowu Polaków wpakują pod zabory.
Kucza2019.06.7 8:40
Pewno powinniśmy przeprosić Niemców ,że napadli na Polskę zamordowali 6 mln Polaków , obrabowali kraj i zniszczyli . A ruskich i aliantów za zabranie Polsce 1/3 terytorium
POrada2019.06.7 8:36
Dla załagodzenia sprawy niech Polska wypłaci reparacje wojenne Niemcom :D
KIel2019.06.7 7:50
Ten Kuczyński to jakiś chory biedny człowiek! ... Albo Yd!
JR2019.06.7 7:45
Panie Kuczyński, chyba Pan zgłupiał na stare lata. Jak czytam wpisy internautów to nikt nie zostawia na Panu suchej nitki. Historię trochę znam, swoje lata też mam. Poza tym dużo czytam. Mogę Panu podsunąć kilka pozycji bo Pan jest do tyłu z wiedzą. Tak to jest na stare lata. Niech sobie Pan przeczyta: "Doktorzy z piekła rodem" amerykańskiej dziennikarki Viven Spitz, "Kobiety z bloku 10" Hansa Joachima Langa. Oczywiście tych pozycji jest ostatnio więcej. Co ciekawe dużo piszą też autorzy niemieccy drogi Panie. Niech więc Pan tak nie klęka przed Niemcami. To za Pana i pankich kolesiów Niemcy byli szczególnymi "przyjaciólmi". Dlaczego? Bo pozwalaliście im na grasowanie po Polsce, rozkaranie gospodarki, podobnie jak i ruskim agentom. Kochali nas owszem, ale ta "miłość" mogła doprowadzić do całkowitego zniszczenia naszej Ojczyzny! Czy Pan tego nie rozumie?
Mirek2019.06.7 7:23
Głupi ten Kuczyński w pień . To co napisał Kuczyński można przełożyć inaczej aby było jasne o co chodzi . A więc według Kuczyńskiego gdyby kogoś zdzielił bejsbolem bandyta to uderzony ma się podnieść i na kolanach przepraszać bandziora . To jest przypadek kiedy na starość niektórzy ludzie tracą rozum .
anonim2019.06.7 6:12
"Niemcy nigdy od 1989 r. nie były tak życzliwe wobec Polski.. Niemcy "spłacili swe długi i odkupili winy pradziadów"." ... 1939 rok to był akt miłości w stosunku do Polski i Polaków? Co yelity....... aż brzuch boli.....
hrabia Potocki2019.06.7 0:23
Panie Kuczynski , pan wiele zlego zrobil dla Polski, ten pierwszy niby antykomunistyczny rzad rozgrabil ta Polske do cna , przeciez to pan byl w rzadzie razem z Balcerowiczem gdy polskie przedsiebiorstwa spredawano za do slowne grosze, dzisiaj pan mowi o Niemczech, przeciez to w Tym kraju nie pozwolno na mniejszosc polska , choc polacy dali szanse mniejszosci niemieckiej, w Polsce to bliscy panu bracia w starszej wierze dostali wielkie odzkodowania w formie uzbrojenia od Niemiec , liczy sie to setkach miliardow dolarow , ja stracilem pol rodziny wymordowanej przez pana nniemieckich przyjaciol , stracilismy wszystko, reszte dokonczyli rosjanie, jak najbardziej naleza sie nam oszkodowania, przeciez to polityka Adenauera i jego doradcy, szefa wywiadu Abhwery , starego hitlerowca Gehlena , ktoremu udalo sie uciec od stryczka , spowodowala narracje ze to polskie obozy , Oswiecim tremblinka , Majdanek. PanieKuczynski w polityce nie ma przyjaciol , sa tylko interesy i uklady, niech to do pana ciasnej i sklerotycznej glowy dojdzie.Tym powinny sie zajac bardzo dobre Nowojorskie zespoly prawnicze , ktore wspaniale walcza o pieniadze, majatku Niemiec na swiecie jest bardzo duzo
Alojzy Cedzidło2019.06.6 23:37
Aj waj , Panie Profesorze . Pan to zawsze madrze prawi . Tym razem jednak nie przemyślał Pan do końca swoich wypowiedzi . Nie weżniemy od Niemca piniądza , to co i skad dla was weźmiemy . No skąd? Ja wiem jest wyjśce . Przeprowadzka Izraela nad Wisłę . Tylko gdzie my Polacy ? Do Niemca , do bauera ?
SLAWAN2019.06.6 23:10
" Nie żądajmy reparacji.." , bo już nawet takich lachociągów jak pan Kuczyński żaden Niemiec nie zechce wypróbować.
Sprytny ninja 2019.06.6 23:00
Glupek i tyle. Naprawdę.
Glaudiusman2019.06.6 22:02
Niemcy są winne rozpętania straszliwej wojny, niezliczonych morderstw Polaków, zniszczenia majątku oraz rozgrabienia dzieł sztuki i rzeczy wartościowych. I muszą za to koniecznie zapłacić.
GNIDY KOSZERNE2019.06.6 21:30
DLACZEGO ZYD WYPOWIADA SIE ZA POLAKOW BO CO NIEMCY JUZ ZYDOM DALI
Szlomo Rozencwajgier2019.06.6 21:13
Jak tam się sprawy mają polsko-niemieckie tego nie wiem, ale ważne że my już dogadani i na jesień (zaraz po wyborach) pierwsze transze czekamy. W końcu odszkodowania zaczną być płacone!
szymek2019.06.6 20:51
Faktycznie , dajmy sobie spokój z pretensjami bo Niemcom byłoby przykro , a wtedy wielu z nas też byloby przykro , że Niemcom jest przykro......
Jahu2019.06.6 20:45
Kuczyński jak są nam tak życzliwi to się chyba nie obrażą jak im wystawimy rachunek? jeśli ciągłe rozrywanie Polski, kradzież bogactw (np. dzieła sztuki) zrównanie z ziemią tysiące budynków i wymordowanie milionów ludzi można odkupić "życzliwością" to trudno cię nie nazwać szmatą.
michu2019.06.6 20:32
Gdybyśmy jeszcze zrezygnowali z Wrocławia i Szczecina to Niemcy w ogóle by nas pokochali, a jak jeszcze bardziej byśmy finansowali ich mniejszość u nas kosztem mniejszości polskiej u nich to już nienawiści nie byłoby żadnej (przez jakiś czas), no może z wyjątkiem jakichś małych grupek, które uważają, że można by więcej ;).
Jahu2019.06.6 20:31
Nie żądajmy nie, przeprośmy za to, że napadliśmy na Niemcy..
Marcin2019.06.6 20:27
Nie chciej od złodzieja zadość uczynienia, ani żadnej kary, nawet w stopniu symbolicznym... Bądz nadal kopanym, i wyszydzanym, to sie światu podoba Silni rozmawiaja z silnym, a słabym, co ręki po swoje nie wyciagnie, gardzą... jak świat światem, a łajdak łajdakiem!
anonim2019.06.6 20:56
Dokladnie tak jest.Jak swiat swiatem!
Ciemnota to kupi2019.06.6 22:51
Bo dobrze wiedza ze pokazaliby nam gest Kozakiewicza