Ks. Isakowicz-Zaleski znowu podjudza przeciw Ukrainie - zdjęcie
21.07.15, 21:00

Ks. Isakowicz-Zaleski znowu podjudza przeciw Ukrainie

28

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski to od dłuższego czasu jeden z najbardziej głośnych wrogów nowych władz ukraińskich. Kapłan, którego rodzina ucierpiała w rzeźi wołyńskiej, nie potrafi oddzielić własnej tragedii od polityki i racji stanu Polski i nieustannie lobbuje przeciwko sojuszowi z Ukrainą. Zrobił to po raz kolejny na antenie TVP Info.

"Polska chce wspierać Ukrainę, polscy politycy chcą wysyłać broń, pieniądze, dać się wciągnąć w konflikt na wschodniej Ukrainie. A od 25 lat kiedy jest wolna Polska i zaistniała na mapie Ukraina, od 25 lat obie strony – myślę o politykach – nie potrafią powiedzieć prawdy" - powiedział ksiądz.

Ks. Isakowicz-Zaleski powiedział też, że prezydent Petro Poroszenko nie powinien być traktowany w Polsce jako sojusznik, ale... jako persona non grata! Dlaczego? Bo w dniu wizyty Bronisława Komorowskeigo w Kijowie ukraiński parlament przyjął ustawę upamiętniającą bojowników między innymi UPA. 

To, rzeczywiście, wobec Polski gest bardzo nieprzyjemny, jeśli wprost nie obraźliwy. Czy wystarcza to jednak, by traktować ukraińskiego prezydenta nie jako sojusznika, ale de facto wroga, w ten sposób realizując marzenie Putina o skłóceniu Polski i Ukrainy?

"Ukraińcy jako naród, to jest naród chrześcijański, słowiański. Dzisiaj są w tej nieszczęśliwej sytuacji, że mają wybór między dwoma skrajnościami – z jednej strony komuniści, postkomuniści i agresja Rosji, a z drugiej – ideologia banderowska, antypolska, antysemicka, a  przy tym proniemiecka. Jedna i druga ideologia jest zła i trzeba się odciąć od jednej i drugiej" - mówił dalej ks. Isakowicz-Zaleski. 

Zdaje się, że duchowny zapomniał, iż większość Ukraińców nie jest ani komunistami, ani banderowcami, a po prostu ludźmi, którzy nie chcą żyć dłużej pod rosyjskim butem i chcieliby zintegrować się z Zachodem. 

Komu służy ta czarno-biała i fałszująca rzeczywistość ocena, jaką przedstawia ks. Isakowicz-Zaleski?

kad

Komentarze (28):

anonim2015.07.20 9:21
kad, co ty pieprzysz? Czytasz to co nabazgrzesz, sieroto po Bierucie? Nie znam bardziej obiektywnego człowieka w kwestii ukraińskiej niż ksiądz-Isakowicz-Zaleski i żaden Polak nie będzie księdza atakował, chyba że jakiś banderowiec. A ty kad, jesteś banderowcem?
anonim2015.07.20 9:38
kad osiołku możesz co najwyżej buty wypastować ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu
anonim2015.07.20 9:45
Nie znam tematu, ale bardziej się opłaca na Frondzie być z UPA niż z PO.
anonim2015.07.20 10:00
Ks. Tadeusz wyraźnie oddziela naród ukraiński od nacjonalistów ukraińskich. Niestety Ukraina buduje swoją tożsamość na nierozliczonym bestialstwie, przy którym wyczyny islamistów są igraszkami przedszkolaka...
anonim2015.07.20 10:09
Przyzwolenie na wpływ ideologii banderowskiej na władze Ukrainy jest równoznaczny z tym, że za 10 lat nowe pokolenie Ukraińców będzie uformowane w duchu nienawiści do Polaków.
anonim2015.07.20 10:23
frąda kołtunieje - czepia się polskich patriotów takich jak Grzegorz Braun , czy ks. Isakowicz Zaleski
anonim2015.07.20 10:40
@Krzyżowiec Ależ wprost przeciwnie. Realizuje konkretne zlecenie polityczne...Dlaczego polski patriotyzm jest groźny dla stronnictw ruskich, pruskich i usraelskich? Na to pytanie odpowiada red. Stanisław Michalkiewicz... Fronda już dawno "ustaliła" listę ruskich agentów.
anonim2015.07.20 10:42
Czy naprawdę pisząc propagandówki jak ta powyżej jest mus używania trubunoludowych zwrotów typu "Komu służy ta..."? To jest wasz znak rozpoznawczy, towarzysze, czy co?
anonim2015.07.20 11:33
Księże Tadeuszu - niech się ksiądz trzyma! Prawda nas wyzwoli.
anonim2015.07.20 15:57
Głupoty piszecie szczerze mam dość włażenia w d..ę ukrainie i nie szanowania własnego narodu tylko wykorzystywania go dla interesów obcych ,a fronda się w to wpisuje .
anonim2015.07.20 18:18
Ukraińcy plują Polsce w twarz (choćby wspomniana ustawa) a fronda i polscy politycy udają debili! Dla Polski zagrożeniem jest zarówno Rosja jak i banderowska Ukraina. Trzeba to sobie uświadomić i dopóki Ukraina będzie zarażona wirusem banderowskiego nazizmu to współpracy z takim antypolskim tworem nie może być.
anonim2015.07.20 20:07
Frądo! Nie idź tą drogą!
anonim2015.07.20 21:08
Mówienie, że ksiądz Tadeusz podjudza przeciw Ukrainie to zwykłe chamstwo i banderowskie kłamstwo. Ksiądz jest po to by mówić prawdę w porę i w nie porę. Czy się komuś to podoba, czy nie. Ksiądz przytacza fakty. A prawda boli. I jak bardzo boli widać po tym artykule. Proszę szanownej Frondy. 16 lipca 2015r, w święto Matki Boskiej Szkaplerznej, papież Franciszek uznał heroiczność cnót arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego. Na ten temat jest zmowa milczenia w mediach. Jedynie Na Onecie ukazał się artykuł księdza Tadeusza. Na portalu Gościa Niedzielnego ukazała się informacja, ale po kilku komentarzach, dyskusja została zamknięta. Jest blokada informacji na ten temat. A wiadomość jest fatalna. Redakcja Frondy niech się kłania już niedługo nowemu beatyfikowanemu. Termu, który dopuścił do chrześcijańskiej liturgii asystę esesmanów. Kłaniajcie się nawet diabłowi, ale od księdza Tadeusza wara.
anonim2015.07.20 21:22
Barany, chciałem jeszcze dodać.
anonim2015.07.22 16:28
Tak kad, jesteś pieprzonym banderowcem, jak już zostało to napisane. Spieprzaj na Ukrainę, tam twoja formacja odnosi sukcesy.
anonim2015.07.22 17:22
Portal fronda już od dłuższego czasu ciężko pracuje by wciągnąć POLSKĘ do wojny z Rosją. Jak to zrobić... Proste, poprzeć Ukrainę i wysłać ludzi by szkolili Ukraińców a potem wojska w celu jej obrony. NIE DAJCIE SIĘ TEJ PRZEWROTNEJ PROPAGANDZIE. Oczywiście nie jestem zwolennikiem Putina i sprzeciwiam się temu co się dzieje jednak faktem jest że w naszym interesie jest by zajmował się Ukrainą jak najdłużej, a my nie powinniśmy mu dawać narzędzi/ pretekstu by potem przerzucił się na Polskę! Moim zdaniem wariant Węgierski jest najlepszy, patrzyć na swój interes czyli zbroić się bo do tej wojny i tak dojdzie :(. Chcę jeszcze zwrócić uwagę, że po agresji na Ukrainę rząd warszawski udzielili jej poparcia, a Ukraina w zamian za to wprowadziła embargo na mięso z Polski, o nieustannym honorowaniu banderowców już nie wspomnę. Faktem jest też, że członkowie teraźniejszego rząd ukraińskiego z Poroszenką na czele dysponuje podwójnym obywatelstwem Ukraińsko-Izraelskim... I tutaj chyba leży sedno tego, że fronda tak wspiera Ukrainę... Są poprostu oddelegowani do wciągnięcia Polski w wojnę z rosją a Żydzi zagospodarują wykrwawioną Europę środkową. Niestety oni realizują projekt Judeopolonii choć w nieco zmodyfikowanej postaci, a fronda jest cichym propagandzistą tego systemu oddelegowaną do mącenia patriotom i katolikom. Trzeba też jednak uczciwe napisać, że niektóre artykuły o tematyce religijnej na tej stronie są bardzo dobre, jednak wizja polityczna Polski prezentowana przez publicystów tej strony jest sprzeczna z Polską racją stanu... Przykro czytać takie banialuki jak powyższy artykuł, jednak jak widać redaktor kad to świetny agent na froncie ideologicznym...
anonim2015.07.22 17:25
dołożę tylko że kad może też być pożytecznym idiotą, który kompletnie nie rozumie tego co się dzieje...
anonim2015.07.22 18:13
Ukraińcy nie są w porządku wobec nas i na razie nic z tym nie chcą zrobić. Ja patrzyłem na nich przyjaźnie, ale tylko na jakiś czas, by dać im szansę, lecz z ich strony nie ma wyjścia w naszą stronę, a czas leci. Taka przyjaźń jest do niczego
anonim2015.07.22 18:24
piter, przestań pitolić o jakiś obywatelstwach i wybielać antychrześcijańską, antyludzką Rosję. Dokładnie tacy jak ty chrzanią o wartościach krajów tak zwanych zachodnich, cokolwiek to znaczy. W dzisiejszym świecie, trzeba mieć oczy z przodu i z tyłu, bo nie ma kraju z wartościami i jeden podlejszy od drugiego
anonim2015.07.22 19:33
Nie wiem gdzie to wyczytałeś w moim komentarzu "przestań pitolić o jakiś obywatelstwach i wybielać antychrześcijańską, antyludzką Rosję. Dokładnie tacy jak ty chrzanią o wartościach krajów tak zwanych zachodnich, cokolwiek to znaczy." Chyba zdanie " Moim zdaniem wariant Węgierski jest najlepszy, patrzyć na swój interes czyli zbroić się bo do tej wojny i tak dojdzie" ukazuje, że ja nie mam złudzeń co do imperialnych planów Rosji... Ja nie chrzanie o wartościach krajów zachodnich wiec nie wkładaj mi w usta nie moich słów czy poglądów... Zgadzam się z Tobą, że 3ba mieć oczy dookoła głowy, tylko ciekawe jak to rozumiesz? Dla mnie oznacza to, że 3ba z każdym żyć w jak najlepszych stosunkach ale nie być frajerem i kelnerem, który uwiesza się u klamki każdego. Ja uważam, że 3ba realizować Polska rację stanu i tutaj dla nas wzorem są Węgry Orbana czy choćby nielubiane przeze mnie Niemcy... Ja po prostu uważam, że czas najwyższy nie oglądać się na nikogo i robić samodzielnie swoje Państwo, silna Polskę. Z każdym w miarę możliwości robić dobre interesy, ale nie dać się jelenić jak to się dzieje obecnie. Polska ma możliwości by była wolna i silna, ale na pewno nie pod tymi zdradzieckimi rządami. Rozwiązanie jest więc proste patrzyć na siebie i dbać o swoje interesy. Problem polega na tym, że bardzo trudno to zrobić w obecnej sytuacji gdzie nasi rządzący służą obcym mocarstwom (Tusk - Niemcom) (prezydent na szczęśćie były Komorowski-Rosji). W tej sytuacji nie jest możliwe prowadzenie sprawy Polskiej tak jak trzeba, mam jednak nadzieję, że choć wojna zbliża się i jest nieunikniona ( i jak zwykle padniemy ofiarą i wschodu i ZACHODU) to MARYJA KRÓLOWA POLSKI nie pozwoli unicestwić naszego kraju. Wierzę, że knowania naszych wrogów i fałszywych przyjaciół spełzną na niczym.
anonim2015.07.22 20:34
Nikt nas nie będzie szanował, jeżeli sami nie będziemy się szanowali. Ks. Isakowicz-Zalewski ma rację, jakieś przepraszam od Ukraińców i pomnik tym ludziom należy się bezwzględnie.
anonim2015.07.22 20:34
Nikt nas nie będzie szanował, jeżeli sami nie będziemy się szanowali. Ks. Isakowicz-Zalewski ma rację, jakieś przepraszam od Ukraińców i pomnik tym ludziom należy się bezwzględnie.
anonim2015.07.22 20:37
Anna Walentynowicz o ks Isakowiczu: "Isakowicz. Nie, nie był kapelanem „Solidarności”. Kapelanem „S” w Krakowie był Jancarz. Ksiądz Isakowicz odwiedzał nas w Krakowie, głodówkę tam prowadziłam, ks. Isakowicz nas odwiedzał, jako młody kapłan mszę odprawiał. A potem… atakowali nas, nie ubecy, bo ubecy nie mieli dojścia ale kardynał Macharski. Ale odbiegam od tematu. I kiedy była pielgrzymka grupy głodujących, ja poszyłam czapeczki białe, koleżanka napisała Protest głodowy. I transparent taki zrobili: Protest głodowy Bieżanów 85 i ks. Isakowicz zażądał zdjęcia czapek i zwinięcia transparentu. Nie wolno drażnić władzy. Następnie doszło do pacyfikacji Nowej Huty…Nie wiemy gdzie są ludzie poszkodowani, pobici są, a władze nawołują do pracy. I ja mówię do tych hutników przy ks. Zaleskim… panowie nie podejmujcie pracy, to jest jedyna szansa dowiedzieć się, gdzie są wasi koledzy, czy oni jeszcze żyją, a jeżeli żyją to gdzie są? I wtedy posypały się gromy w moją stronę, przez ks. Isakowicza… rozrabiać to może pani w Stoczni, tu musi być porządek. Nie można władzy rzucać na kolana. I byłam tym naprawdę zaskoczona…. I w tej sytuacji ks. Dziwisz mnie pyta, czy to prawda, że ks. Zaleski był kapelanem „S”. Czyli kto szył i szyje buty Dziwiszowi? A dezinformacja, ta podłość KGB naprawdę nie ma granic."
anonim2015.07.22 21:43
Ostatnio nawet Józef Orzeł apelował do środowiska GaPolu, które księdzu Tadeuszowi wypowiedziało wojnę jakiś czas temu, o pochylenie się nad jego argumentami, gdyż, jak twierdził, wydaje się oczywiste, że po ostatnich wyczynach Ukraińców, ksiądz Tadeusz miał jednak rację. Pożyjemy, zobaczymy, czy młody Wildstein i Sakiewicz się pochylą...No i nadszyszkownik Terlikowski.
anonim2015.07.22 23:09
Szacowni chrześcijanie z Frondy powinni sobie przeczytać książkę Glorii Polo, jak wielkim grzechem jest publiczna krytyka kapłana, zwłaszcza oszczerstwa, ale widocznie tutaj obowiązuje inny dekalog
anonim2015.07.22 23:30
Dno frondo! Boże miej w swojej księdza Isakowicza-Zalewskiego. Tyle poimyj przyjmuje on na głowę by bronić niepochowanych i zamordowanych w okrutny sposób ofiar nawet o "politycznych katolików" z frondy!
anonim2015.07.23 8:59
Uważam, że raczej powinniśmy podziękować ks.Zalewskiemu za ciągłe otwieranie oczu w sprawie ukraińskiej, pomimo ciągłych napaści medialnych. Zwracam uwagę że ksiądz nigdy nie deprecjonował mieszkańców Ukrainy, lecz ich władze, co zresztą sami piszecie w powyższym tekście. Ksiądz zawsze wyraźnie rozgranicza swój stosunek do ukraińskich władz oraz do Ukraińców.
anonim2015.07.23 9:05
Raczej podziękujmy Księdzu za ciągłe otwieranie oczu, zamiast go deprecjonować.