Ks. Fitych: W Szwecji 90 proc. gwałcicieli to migranci. Co robi Europa? - zdjęcie
14.09.15, 19:14Ks. prof. Tadeusz Fitych (fot. skarbykultury.pl)

Ks. Fitych: W Szwecji 90 proc. gwałcicieli to migranci. Co robi Europa?

5

"Naturalnie, chrześcijaństwo mówi, że gość w dom, Bóg w dom, ale żeby pomóc człowiekowi, nie można przesadzać drzewa wiekowego. To jest inna cywilizacja. Jak każde drzewo, potrzebuje swojego mikroklimatu. Samo przyjęcie uchodźców niczego nie załatwia. Już w tej chwili Turcy tworzą getta, środowiska problemów. W Szwecji porwanej ideologią mulltikulti, ponad 90 % gwałtów jest dokonywanych przez obcokrajowców" - powiedział ks. prof. Tadeusz Fitych w rozmowie z Radiem WNET.

Jak podaje wspomniana rozgłośnia, za jądro zła dzisiejszej sytuacji związanej z imigrantami ks. Fitych uważa podstawienie w miejsce Boga hedonizmu, dobrobytu i bezpieczeństwa materialnego. Europa chce robić wyłącznie to, co jej się podoba i nie uznaje żadnych granic. Przykładem takiego zachowania jest choćby ideologia gender. "Odchodzimy od swojej tożsamości i swoich korzeni" - powiedział ksiądz profesor.

"Optymizm jest w tym, że każda epoka z punktu widzenia chrześcijańskiego ma swoją próbę, czyli moment, kiedy błędy doktrynalne biczują nas, ale zarazem mobilizują do wykucia pełniejszej prawdy. Kiedy człowiek widzi takie wyzwania, modli się. Modlitwą, jak to mówi św. Jan Paweł II, otwiera drogę i otrzymuje Ducha Świętego" - dodał.

"Na tę godzinę, która jest godziną globalizacji. Widzę nową szansę życia na obraz i podobieństwo Boga. Każdy jest inny, ale każdy ma swoją godność. Potrzebne jest na nowo zwerbalizowanie odkrycia św. Franciszka, że jest jedno źródło życia i jest nim Bóg" - wskazał duchowny.

bjad/radio WNET

Komentarze (5):

anonim2015.09.14 21:13
europa uprawia samogwałt. wszyscy do spowiedzi.
anonim2015.09.14 21:14
Samogwałt jednorazowy ze skutkiem smiertelnym.
anonim2015.09.14 21:15
zaopatrujcie się w broń i gaz pieprzowy.
anonim2015.09.14 21:36
np. ja dzisiaj konserwowałem sprzęt do wymiatania
anonim2015.09.14 22:41
kors .... umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie chodzi o prostytucję, handel bronią czy narkotykami tylko o gwałty ... to inna kategoria!