Andrzej Łomanowski dla Fronda.pl: Kremlowskie władze są bezsilne - zdjęcie
09.10.14, 20:50Prorosyjscy separatyści (fot.YouTube)

Andrzej Łomanowski dla Fronda.pl: Kremlowskie władze są bezsilne

4

Groźby prorosyjskich seperatysów pod adresem Polski i Polaków, za działania na rzecz walczących Ukraińców, należy uznać za błazeńskie. One są jednocześnie elementem pewnego nacisku psychologicznego na Polskę, jak i wyrazem bezsiloności w obliczu zbliżającej się klęski. Niewątpliwie, ci ludzie z Doniecka działają z polecenia Kremla. Rosyjskie władze są coraz bardziej sfrustrowane tym, że przegrywają na Ukrainie więc szukają sposobu jak mogliby zaszkodzić krajom, które uważają za wrogie.

Zupełnie nie wyobrażam sobie, jak ci separatyści mogliby spełnić swoje obietnice. Raczej nie dokonają zamachów samobójczych na terenie Polski. Mieliby dokonać jakiejś dywersji na granicy z Obwodem Kaliningradzkim, na terenie państwa natowskiego? To po prostu śmieszne. Nasza armia nie jest najsilniejszą armią świata i ma ogromne kłopoty, jednak te wszystkie struktury zadziałyby znacznie sprawniej niż na Ukrainie.

Not. ed

Komentarze (4):

anonim2014.10.9 21:16
Nie pamietają chłopaki jaki łomot sprawiliśmy im pradziadkom w 1920... No chyba, że tęsknią za naszymi jabłuszkami i chcą ich posmakować nawet w niewoli...;-)
anonim2014.10.9 21:43
separatyści to w większości gówniarze którym dano broń ale mają pstro w głowie
anonim2014.10.10 16:12
@GenesisX: różnica między niemieckimi neonazistami a banderowcami jest taka, że probanderowscy politycy mają realną władzę na Ukrainie, a neonaziści w Niemczech nie mają takiej władzy. Jeśli ktoś mówi, że neobanderowców na Ukrainie jest mało i mają małe poparcie, w związku z tym nic nie mogą zrobić, to nie wyciąga wniosków z wydarzeń w 1943 na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Różne źródła podają szacunki o liczebności UPA w 1943 od 20 tyś do 60 tyś ludzi. Ludność ukraińska na kresach 2RP liczyła nieco ponad 1 mln ludzi. Z prostych rachunków wynika, że rezunów było mniej jak 6% ogółu Ukraińców, a popatrz ilu ludzi wymordowali. Niestety nie był to pierwszy przypadek, gdy Rusini ukraińscy mordowali Polaków. polecam wklepanie w google hasła "koliszczyzna". Przestań chłopie dyszeć nienawiścią do każdego, kto jest sceptyczny wobec poparcia dla obecnej Ukrainy. Może mieć silniejsze argumenty niż Ty, opowiadający się za poparciem. Wystarczy pamięć rodzinna o bliskich, którzy zginęli na Wołyniu lub Małopolsce Wschodniej... Akurat moją babcię uratowała koleżanka - Ukrainka, dlatego rozróżniam Ukraińców na zarażonych wirusem banderyzmu i jeszcze zdrowych. W moim przekonaniu "naród Ukraiński" nie istnieje jako jedność. On się dopiero tworzy. Niestety, obecnie na "etosie" banderowskim. Jeśli tego nie rozumie JarKacz i inni prominenci, to z pomocą naszych rządów, obce mocarstwa wyhodują za naszą południowo-wschodnią granicą potwora. Pozdrawiam
anonim2014.10.12 6:48
GORZKA PRAWDA O FASZYSTOWCACH PARASZENKO. TEGO POLACY NIE WIEDZĄ http://www.youtube.com/watch?v=dFSF8pntNcM&oref=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DdFSF8pntNcM&has_verified=1