Korwin tworzy partię z Frontem Narodowym! - zdjęcie
02.10.14, 21:01Janusz Korwin-Mikke (fot. Facebook)

Korwin tworzy partię z Frontem Narodowym!

15

- Złożyliśmy dokumenty, ale nie komentuję tego dopóki nie mam potwierdzenia na piśmie – mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zdarzało się już, że polskie partie polityczne współpracowały z  partiami z różnych krajów. Przykładem może być współpraca PO z niemieckimi chadekami w Europejskiej Partii Ludowej, czy PiS-u z brytyjskimi torysami, z którymi tworzy ugrupowanie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Zwykle te ugrupowania są też w tej samej frakcji w Parlamencie Europejskim.

Nie uda się to w przypadku współpracy Kongresu Nowej Prawicy i Frontu Narodowego. Partie prowadziły rozmowy w tej sprawie, ale walcząca o władzę we Francji skrajna prawica nie chciała współpracować z  Korwin-Mikkem, który znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi.  „Ostatecznie oba ugrupowania zasiliły szeregi niezależnych przez co mają mniej przywilejów i pieniędzy niż europosłowie zrzeszeni we frakcjach” – pisze „Rz”.

Nowo powstająca partia może jednak liczyć na dodatkowe fundusze z PE, o które przysługują każdej euro partii.

 Aby stworzyć międzynarodową partię, potrzeba przynajmniej siedmiu partii europejskich, które w wyborach wprowadziły swojego przedstawiciela przynajmniej na szczebel regionu. Pieniądze dostają jednak tylko ci, którzy mają również reprezentację w europarlamencie. Po podziale jest to  kwota ok. kilkudziesięciu tysięcy euro rocznie.

W składzie ugrupowania oprócz Polaków i Francuzów znajdą się m.in. Austriacy i Czesi z Partii Libertariańsko-Wolnościowej dlatego w jego nazwie, mimo oporu Frontu Narodowego, znajdzie się słowo "libertarianizm".

Francuski Front Narodowy to ugrupowanie znane z otwartej prorosyjskości. Liderka tej partii, Marine Le-Pen, brała w tym roku udział w utrzymywanym w tajemnicy spotkaniu we Wiedniu z naczelnym ideologiem putinowskiego i neopogańskiego imperializmu, Aleksandrem Duginem. 

ed/Rp.pl

Komentarze (15):

anonim2014.10.2 21:20
Pomyśleć, że niedawno był dla katogłupków wielkim idolem. Putin robi różnice.
anonim2014.10.2 21:29
A może Kasiogłupków?
anonim2014.10.2 21:34
A może Kasiodupków?
anonim2014.10.2 22:16
@ Antolek, brzęczyszczykiewicz A coś choć trochę odnoszącego się do clou? Faktem jest że Korwin popierając karę śmierci (którą dobitnie zakwestionował święty JP II) dominację mężczyzn nad kobietami, przewodnią role rasy białej, kwestionując potrzebę troszczenia się instytucji państwa o słabszych obywateli oraz podobne brednie, czasami wręcz z punktu nauki kościoła ocierające się o herezje, ciągle był idolem dużej części katolickiego (uważającego siebie za katolicki?) betonu umysłowego skupionego min wokół Frondy. Był... do czasu póki nie odmówił przyłączenia do nagonki na putinowską Rosję. Nagle z bohatera stał się bez mała zdrajcą. Skala i tempo tej przemiany nieuchronnie przynosi skojarzenie z pierwszą połowa lat 50, kiedy to dobry towarzysz na odpowiedzialnym stanowisku w jednej chwili mógł stać się kapitalistyczno-faszystowskim agentem ciemnych sił reakcji.
anonim2014.10.2 23:53
@kasia_feministka - ciesz się, iż nie ma kary śmierci za głupotę. Ale ja chętnie to niedopatrzenie naprawię.
anonim2014.10.3 6:49
casimirus napisał: "A co robi Angela Merkel, w której partią stowarzyszyła się PO - współpracuje z Rosją, czy nie współpracuje?" Z Rosją współpracowała, ale odkąd Putin zaczął szaleć, Niemcy się od niego zdecydowanie odcięły; być może na polecenie Amerykanów, ale jednak. Sankcje nałożone na Rosję odczuwamy bardziej niż Polska, bo u nas nie chodzi tylko o jabłka. Koncerny się buntują, lecz jednak są rządowi posłuszne. Gorzej jest z Francuzami, ale i oni w końcu podporządkują się europejskim dyrektywom.
anonim2014.10.3 7:14
Korwin ma straszny ślinotok to jest przerażające jak on się pluje i se pleni aby być na takim stanowisku jak jest powinien udać się do logopedy
anonim2014.10.3 8:19
A po co ten wykrzyknik w tytule? To chyba dobrze, że przeciwnicy Eurokołchozu nawiązują współpracę.
anonim2014.10.3 9:38
JKM jest spalony od kiedy wywalił na pulpit swój tłusty bandzioch widać że jak inni politycy gada tylko pod publikę i cyrk robi wokół siebie a tak na prawdę patrzy tylko aby kasy nachapać, dno i żenada, Panu już dziękujemy
anonim2014.10.3 11:27
@Jack_Holborn® Infantylny nick kasia_feministka to zwykła ściema. Każdy wpis czytam z uwagą i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to najzwyczajniej w świecie prorosyjski agent...
anonim2014.10.3 11:38
@kasia_feministka ale kara śmierci ma też chronić kobiety ( w tym i Ciebie) przed mordercami i gwałcicielami kobietko;)
anonim2014.10.3 11:56
Ktoś w radio lub TV Republika słusznie zauważył że konserwatyści europejscy zyją takimi samymi złudzeniami wobec Putina, jak kiedyś zachodni lewicowi intelektualiści wobec Stalina. A to zawsze ta sama imperialno drapieżna rosyjska polityka. Z Putina jest taki sam obrońca konserwatywnych wartości, jak kiedyś ze Stalina obrońca socjalizmu europejskiego
anonim2014.10.3 12:37
@marekwu - też zaczynam wątpić w tę całą kasie.
anonim2014.10.3 12:45
@Jack_Holborn® @marekwu Analizując wpisy kasi_feministki i marii.lu jestem przekonany że to faceci.
anonim2014.10.3 20:27
Zibkin - nie zgadzam się. Facet by takich bredni nie napisał (chyba żę jakiś Airwolf lub Piogal, ale to ni pies ni wydra więc nie wiadomo)